Aktualności‎ > ‎

22 kwietnia 2018 r. - DZIEŃ ZIEMI w klasach I - III

opublikowane: 26 kwi 2018, 00:15 przez Błaż Sebastian

To święto obchodzimy co roku 22 kwietnia. Dzień Ziemi powstał  z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych.

Na czym skupiamy się podczas Dnia Ziemi 2018?

         Dzień Ziemi 2018 przebiegał pod hasłem "Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem". W naszej szkole  w klasach I - III Dzień Ziemi obchodziliśmy 23 kwietnia 2018 r. Wychowawcy klas przeprowadzili  z uczniami tematyczne zajęcia lekcyjne. W czasie zajęć poruszane były problemy dotyczące zanieczyszczeń z tworzyw sztucznych zatruwających nasze oceany, szkodzących życiu na lądzie i morskiemu, negatywnie wpływających na nasze zdrowie!. Poruszony został problem recyklingu, segregacji śmieci. Uczniowie podkreślali konieczność zmniejszania w swoich domach ilości odpadów plastikowych: starych zabawek,  opakowań, w tym butelek PET ...

         W tym dniu kl. III e  z wychowawczynią panią Joanną Szymorowską - członkowie LOP  zaprosili klasy drugie i trzecie do przyrodniczej zabawy "EKOLOGICZNE KRZYŻÓWKI". Każda z klas wywiesiła na korytarzach swoją ekologiczną krzyżówkę do rozwiązania dla pozostałych uczniów.  Zabawa trwała w trakcie przerw lekcyjnych. Dzieci z chęcią rozwiązywały krzyżówki i z zadowoleniem odczytywały główne hasła.

         Klasy pierwsze wykonywały ciekawe, barwne plakaty z hasłem "Dzień Ziemi", które wyeksponowały w szkole przy swoich salach. 

         Prace klas: krzyżówki i plakaty zostały symbolicznie nagrodzone papierowym kwiatkiem przez członków LOP z klasy III e.

         Chętni uczniowie z klasy III e przynieśli swoje domowe zwierzęta (chomiki, myszki...) i zaprezentowali je na szkolnej wystawie zwierząt organizowanej przez panią Lidię Ziontkowską ze starszymi klasami. Wszystkie klasy odwiedzające wystawę oraz goście przynosili karmę dla zwierząt ze schroniska.

         Tegoroczne szkolne obchody Dnia Ziemi kształtowały w uczniach postawy proekologiczne, świadomość osobistej odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego na Ziemi.


Comments