Aktualności‎ > ‎

Akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

opublikowane: 27 lis 2018, 23:26 przez Błaż Sebastian
Akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i Dnia Patrona naszej szkoły.

            W dniu 8 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi z „8 Flotylli Obrony Wybrzeża” uroczyście obchodzili Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę i święto szkoły - Dzień Patrona.

    Po wprowadzeniu sztandarów szkoły i harcerzy oraz odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie z klasy 2 b i 2 c zatańczyli poloneza. Następnie zaprezentowali wspaniałe widowisko słowno-muzyczne przygotowane pod kierunkiem p. Beaty Krzyżaniak i p. Haliny Leszczak. Przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków. Wszyscy z uwagą wysłuchali wierszy, pieśni i piosenek o Niepodległej, czcząc pamięć tamtych dni. Piękna dekoracja wykonana przez p. Edytę Nowicką, biało-czerwone kotyliony, rekwizyty, utwory muzyczne i poetyckie sprawiły, że poczuliśmy radość z wolności i niepodległości oraz dumę z bycia Polakiem.

    Na akademii nie zapomnieliśmy o naszym patronie, bo dla marynarzy też były wiersze i piosenki. Po raz pierwszy zaprezentował się zespół wokalny z piątej klasy prowadzony przez p. Małgorzatę Leśniewską w piosenkach o morzu. Na zakończenie wszyscy wykonawcy, uczniowie, nauczyciele i zgromadzeni goście zaśpiewali hymn szkoły „Morze, moje morze”.

To była niezwykła lekcja historii i patriotyzmu z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich obecnych na uroczystości.Comments