Aktualności‎ > ‎

Akcja "Szlachetna paczka"

opublikowane: 14 gru 2017, 00:16 przez Błaż Sebastian


SZLACHETNA PACZKA 2017


        Za nami kolejny finał ogólnopolskiej akcji, w której po raz drugi wzięła udział nasza szkoła. W miniony weekend dostarczyliśmy paczki dla trzech rodzin wybranych z bazy świnoujskiego oddziału. Zapakowane w ozdobny, świąteczny papier trafiły do pana Dariusza i jego syna Sebastiana, do pani Jadwigi i - wybranych trzy dni przed wielkim finałem - pani Marii i jej córki Zosi. To rodziny dotknięte przez los: cierpieniem, chorobą, śmiercią najbliższej osoby. To rodziny pracujące i walczące o lepsze jutro na przekór przeszkodom. Takim ludziom zdecydowaliśmy się pomóc w tym roku.
        W budynku A zbieraliśmy dary dla pana Dariusza, w budynku B - dla pani Jadwigi. Tuż przed finałem koordynatorki akcji (Kubiak-Rosiak Dagmara, Mikiewicz Magdalena) zdecydowały się na wybranie jeszcze jednej rodziny. Artykułów spożywczych i chemicznych było tak dużo, że wystarczyło ich bez problemu również dla pani Marii. Potrzeby wszystkich trzech rodzin były zwyczajne i codzienne: jedzenie o przedłużonej trwałości, środki chemiczne, ubrania na zimę. Obok nich marzenia: lampa do czytania, pralka, dobra książka. Niektóre droższe, niektóre tańsze. Jednak dzięki wpłatom od klas, dzięki kiermaszom ciast organizowanym w obu budynkach, dzięki hojności również naszych bliskich - mogliśmy spełnić największe marzenie pana Dariusza, a dla nas największe wyzwanie - kupiliśmy nową pralkę. Była ona niezbędna w jego gospodarstwie, gdyż ze względu na niedowład ręki pan Dariusz nie mógł już prać w ręku. A w domu brakowało wszystkiego: garnków, przyborów kuchennych, urządzeń. Udało nam się te rzeczy zakupić lub dostać od rodziców uczniów. Z kolei Pani Jadwiga marzyła o ciepłym, puszystym kocu i lampie, by mogła wieczorami czytać książki.
        Zakupów było mnóstwo, uśmiechniętych dzieci z torbami z jedzeniem również. Dziękujemy za każdy grosz dany na rzecz naszych rodzin, za każdą rzecz kupioną z myślą o obcych ludziach, a przez tę akcję tak nam bliskich. Z wpłat klas i osób indywidualnych uzyskaliśmy kwotę 2660 zł i wydaliśmy ją co do grosza :). Największy wydatek to pralka, która prosto ze sklepu trafiła do pana Dariusza w mikołajki! Wszystkie wpływy i paragony zakupionych rzeczy są do wglądu u koordynatorek akcji.
        Dziękujemy klasom i wychowawcom za pięknie zorganizowaną pomoc i szybką reakcję. Dziękujemy rodzicom z kościoła baptystów za kartony jedzenia, które wsparło nasze rodziny. Dziękujemy uczniom za pomoc w pakowaniu paczek i ozdabianiu ich. A przede wszystkim dziękujemy rodzicom naszych uczniów, którzy pomogli nam ,,spakować” Szlachetną Paczkę. Bez Waszej hojności, wielkiego serca i szlachetności nie udałoby się nam zgromadzić tylu rzeczy i tylu rzeczy zakupić. Dzięki nam wszystkim kilka rodzin w te święta jest szczęśliwszych i spokojniejszych.

Do zobaczenia za rok.

Comments