Aktualności‎ > ‎

CZYTANIE DZIECIOM - KLASY I C , III E W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM im. MIESZKA I W ŚWINOUJŚCIU

opublikowane: 18 cze 2018, 01:32 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 21 cze 2018, 13:34 ]
    W ramach akcji "CZYTANIE DZIECIOM" nasze klasy: I c, III e zostały zaproszone  przez polonistkę LO Mieszka I panią Iwonę Dominiak na inscenizację bajki o  Aladynie i czarodziejskim dzbanie. Na samym początku wizyty odwiedziliśmy szkolną bibliotekę licealistów. Widzieliśmy bogaty księgozbiór. W bibliotece w czasie przerw uczniowie mogą, w czytelni czytać lub  grać na udostępnionych dla nich instrumentach.  Próbkę swoich muzycznych talentów zaprezentował nasz klasowy kolega Hubert, który zagrał na gitarze  jeden z utworów. Dowiedzieliśmy się że w bibliotece odbywają się warsztaty, w czasie których licealiści wykonują pacynki, szyją ręcznie ozdobne sowy, szmaciane kotki, itp. Nasze klasy otrzymały na pamiątkę ładne szmaciane sówki. Było nam bardzo miło.
     Następnie udaliśmy się do sali, w której ciepło przywitali nas pan dyrektor LO i pani nauczycielka Iwona Dominiak - organizatorka spotkania. Później oglądaliśmy przygotowaną dla nas i dzieci z SP 6 inscenizację  bajki. Podobała nam się gra młodych "aktorów" - licealistów oraz bogato zdobione stroje, w których występowali. Następnie licealiści zadawali nam pytania dotyczące  obejrzanej inscenizacji, a my za właściwą odpowiedź  otrzymywaliśmy  na palec śliczne pacynki wykonane przez licealistów. po występie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z występującymi licealistami.
     Na koniec w ramach podziękowań za zaproszenie nasza koleżanka z klasy III e Jula wręczyła pani Iwonie Dominiak i jej uczniom wykonaną przez nas kartkę.
    Bardzo podobają nam się tak zorganizowane  spotkania z dziecięcą literaturą. 
 Joanna Sz.


Comments