Aktualności‎ > ‎

"Czytanie dzieciom" w LO im. Mieszka I Świnoujściu

opublikowane: 21 cze 2019, 00:11 przez Błaż Sebastian

         Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły otrzymują zaproszenie od  LO im. Mieszka I w Świnoujściu do udziału w akcji „Czytanie dzieciom”, to piękna  tradycja  licealistów. W piątek 14 czerwca 2019 r. z zaproszenia skorzystali uczniowie naszej szkoły z kl. I c oraz  kl. II c. Nie było to tylko „czytanie”, adekwatną nazwą jest „czytanie ilustrowane”. 

        Licealiści przygotowali dla naszych uczniów bajkę O rybaku i złotej rybce, którą  z ciekawością wszyscy obejrzeli i wysłuchali. Pierwszoklasiści i klasa druga mogli  przekonać się, że warto jest miećdre i nieduże  marzenia. Biedny rybak i jego kapryśna, ciężarna żona wzbudzili ciekawość i zainteresowanie wśród naszych uczniów.  Uwspółcześniona i wzbogacona treść, wątek ekologiczny, pomysłowa scenografia i intrygujący podkład muzyczny to elementy, które urozmaiciły przedstawienie, jednocześnie, wzbudzając ciekawość naszych dzieci. Spotkanie zakończyło się częścią edukacyjną, która miała formę pytań kierowanych przez licealistów do naszych klas i uczniów zaproszonych z innych szkół.

       Wszyscy wykazali się szeroką wiedzą na temat  treści bajki, ekologii oraz naszego regionu.

Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał przy wyjściu naklejkę ze złotą rybką i wszyscy opuścili mury Mieszka z uśmiechniętymi buziaczkami!

Było bardzo przyjemnie.

Wydarzenie przygotowali  licealiści pod kierunkiem pani Iwony Dominiak i przy pomocy pań: Joanny Szafrańskiej i Edyty Rozenfeld.

Serdecznie dziękujemy,  za zaproszenie. Byliście wspaniali!

Comments