Aktualności‎ > ‎

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO w SP 1

opublikowane: 5 mar 2019, 23:27 przez Błaż Sebastian

     W czwartek 21 lutego w budynku B obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji korytarze ozdobiły plakaty wykonane przez uczniów, z których możemy dowiedzieć się różnych językowych ciekawostek. Ponadto klasy wzięły udział w ankiecie ze znajomości znaczeń takich wyrazów jak: malkontent czy oportunista. Najlepiej poszło klasie 7 a. Gratulujemy!

   Indywidualiści zmierzyli się z językową krzyżówką. Spośród 53 oddanych kart odpowiedzi uczniowie klasy 7 b pod okiem p. Dagmary Kubiak-Rosiak i p. Magdy Mikiewicz wylosowali trzech szczęśliwców. Są to: Zuzanna Falkowska, Olaf Krzyżaniak, Emilia Kozak. Najwytrwalsi z uczniów wcielili się w rolę Sherlocka Holmesa i tropili wyrazy. W zabawie wzięło udział prawie 40 osób, ale tylko 6 w pełni poprawnie rozwiązało zadania. Również w tym konkursie kl. 7 B pod okiem pań wylosowała trzech laureatów: Kinga Chłoń, Beniamin Wawrzonkiewicz, Maciej Jarząbek.    

   Pamiętając też, że dla niektórych z nas językiem ojczystym nie jest polski, uczniowie w parach międzynarodowych przygotowali słowniczki, które również można zobaczyć na naszych korytarzach.

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SP1 uważamy za udany i na pewno nie ostatni. Dziękujemy klasie 7 B oraz pani Dagmarze i pani Magdzie za przygotowanie tego wydarzenia.

    Nagrody zostały już wręczone, nie zapomniano również o zwycięzcach poprzednich konkursów.

    Za  szkolny etap konkursu recytatorskiego wyróżniono uczniów w obu budynkach. Z klasy 4 urzekła jurorów Dominika Bzymek z kl. 4 c. W kategorii klas 5-6 zwyciężyła Oliwia Czech z kl. 5 c, zaś wśród starszaków z klas 7-8 najlepsza okazała się Zuzanna Janik z kl. 8d. Wyróżnieni będą reprezentować szkołę w Miejskim Domu Kultury podczas kolejnego etapu konkursu recytatorskiego.

   Przed nami już niedługo kolejne polonistyczne przygody. Rozglądajcie się na korytarzach i śledźcie profil szkoły na FB.

M. Mikiewicz


Comments