Aktualności‎ > ‎

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

opublikowane: 22 mar 2019, 06:24 przez Błaż Sebastian

        Dzień 21 marca jest pierwszym, dniem kalendarzowej wiosny. Jednocześnie jest Światowym Dniem Zespołu Downa. Ten dzień ustanowiony został w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Zamiarem inicjatorów było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z tym zespołem. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem stały się kolorowe skarpetki.

        W tym dniu można założyć kolorowe skarpetki  w różnych, wesołych kolorach na znak, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa. Charakter tego gestu jest wesoły i przyjazny!

        W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa uczniowie z klasy 1b, 2b i 3a wykonali plakaty na Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „21 Marca Dniem Kolorowej Skarpetki, Dniem Tolerancji Osób z Zespołem Downa” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. M. Konopnickiej w Świnoujściu. Tam też 19 marca nastąpiło podsumowanie konkursu. Jego wyniki są następujące: Ze Szkoły Podstawowej Nr 1 pierwsze miejsce zajęła klasa 2b.             Klasy 1b i 3a otrzymały wyróżnienia. Wszyscy laureaci i finaliści konkursu po odebraniu dyplomów i nagród obejrzeli wystawę plakatów i skosztowali po kawałku tortu zrobionego przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.


'

Comments