Aktualności‎ > ‎

Dzień Postaci z Bajek

opublikowane: 5 lis 2019, 07:04 przez Szubert Natalia

Dzień Postaci z Bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. 

Jak obchodzimy Dzień Postaci z Bajek?

           Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. 

         Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

        W naszej bibliotece zorganizowaliśmy wystawę bajkowych maskotek i książek, których są bohaterami. Książki pochodzą z naszej biblioteki oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej między innymi: „Miś Paddington” Michael Bond, „Opowiadania z Doliny Muminków” Tove Jansson, „Wielka Księga Złotych Bajek”. Uczniowie przynieśli na zajęcia swoje ulubione maskotki. Każdy uczeń z maskotką nie był w tym dniu odpytywany.

            Zapraszamy do wspólnych zabaw z biblioteką.

Comments