Aktualności‎ > ‎

Gotowi do lotu

opublikowane: 6 lis 2019, 23:43 przez Szubert Natalia

Dnia 4.11.19 r.  w naszej szkole gościliśmy  pana Marka Szymańskiego, prezesa szczecińskiej fundacji „Kamienica 1”, który wraz z wolontariuszką przygotowali dla uczniów klasy 5c i 7c zajęcia w ramach realizacji projektu „Gotowi do lotu”. Brali w nich udział również rodzice uczniów, którzy podjęli się pracy jako wolontariusze, dzięki czemu wszystko sprawnie  przebiegało.

Myślą przewodnią tych aktywnych warsztatów było ukazanie uczniom zasad działania i korzystania z dronów. Dziś sprzęt ten jest ogólnodostępny i warto wiedzieć, w jaki sposób należy go użytkować, by spełniał  wymogi satysfakcjonującej, bezpiecznej rozrywki. 

Organizatorzy zaprezentowali i omówili zasady funkcjonowania różnych dronów, po czym każdy uczestnik warsztatów mógł samodzielnie wykonać lot tym sprzętem. 

Elementem integrującym grupę było wspólne zaprojektowanie makiet miejsc, znajdujących się w najbliższej okolicy. Do tego celu uczniowie wykorzystali materiały recyklingowe, którym nadali drugie życie. Dzięki temu powstał między innymi Park Chopina, latarnia morska, boisko sportowe a nawet… nasza szkoła. Tak przygotowane dzieła dzieci mogły oglądać z zupełnie nowej perspektywy – okiem dronowej kamery.

  Wspólne zabawy to doskonały sposób na zintegrowanie zespołu klasowego. Uczniowie z zaangażowaniem realizowali zadania proponowane przez organizatorów. Wykazali się umiejętnością pracy w grupach, kreatywnością i motywacją do spójnej pracy.

Zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Gotowi do lotu” spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Uczniowie pozytywnie się o nich wypowiadali. Aspekt edukacyjny w połączeniu z wychowawczym – to jeden z największych walorów tego typu aktywności. Dziś ciężko znaleźć chwilę, by wspólnie spędzić czas i zintegrować się podczas zabawy. Tego typu aktywności umożliwiają uczniom lepsze poznanie nie tylko współczesnego świata, ale również – a może przede wszystkim – siebie.


Comments