Aktualności‎ > ‎

INTEGRACJA SPOTKANIE ŚWIETLIC

opublikowane: 13 lis 2019, 03:39 przez Szubert Natalia   [ zaktualizowane 14 lis 2019, 08:20 ]

         W październiku w budynku przy ul. Narutowicza odbyło się spotkanie w ramach zapoczątkowanej w tym roku współpracy ze świetlicą Szkoły Podstawowej w Heringsdorfie. Dzieci przyjechały do nas podczas ferii jesiennych, żeby wziąć udział w integracyjnym spotkaniu z uczniami naszej szkoły. Na początku goście z Heringsdorfu zwiedzili naszą szkołę i usłyszeli kilka ciekawostek na temat historii najstarszego, szkolnego budynku w mieście. Mury naszej ponad stuletniej szkoły zrobiły ogromne wrażenie na zwiedzających.

Po zakończeniu pierwszej części wizyty rozpoczęły się konkurencje sportowe przygotowane przez Panią M. Szczepaniak oraz Panią M. Zyglewską. Sportowe wyzwania połączone z odrobiną humoru sprawiły, że dzieci podczas doskonałej zabawy wykazały się również sprawnością fizyczną i umiejętnością pracy w zespole. Rywalizacja była nieunikniona, ale przy okazji było bardzo wesoło i wszyscy się wspaniale bawili. 

Po części sportowej udaliśmy się na pyszny poczęstunek, przygotowany w świetlicy przez Panią A. Krzak oraz Panią M. Zyglewską. Po poczęstunku dzieci przystąpiły do ostatniego punktu programu - pracy nad plakatami. Prace zostały wykonane w  grupach. Każda z nich miała do wykonania drzewo, stosując jednakże odrębną technikę plastyczną. Efekt był imponujący!
Cieszymy się już z zaproszenia na wiosnę do Heringsdorfu!
M. Wojciechowska 

    
 
 
 
Comments