Aktualności‎ > ‎

Jak klasa 2b artystyczna przygotowywała się do świąt.

opublikowane: 4 sty 2019, 05:05 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 4 sty 2019, 06:22 ]
    Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich radosnym przeżyciem, a czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku.

6 grudnia są mikołajki, wtedy czujemy, że święta tuż, tuż...?

    Pierwszego Mikołaja wytropiliśmy w Bibliotece Miejskiej. Drugi przyszedł do naszej klasy i dla niego przygotowaliśmy dwie piosenki, a on obdarował nas pięknymi prezentami.    Tradycją świąt są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów naszej szkoły, które wprowadzają wszystkich w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowaliśmy się z klasą IV do udziału w jasełkach „BÓG SIĘ RODZI” pod kierunkiem pani Alicji, która każdemu dziecku z naszej klasy przydzieliła rolę. Dziękujemy!


Okres przedświąteczny to pracowity czas dla wszystkich, przekonaliśmy się o tym w DZIENNYM DOMU POMOCY. Na zaproszenie naszych kochanych seniorów wzięliśmy udział w zajęciach kulinarnych, było zagniatanie ciasta, wałkowanie, wycinanie gwiazdek, aniołków, choinek i innych kształtów. Wspaniale bawiliśmy się podczas pieczenia i lukrowania pierniczków oraz ich ozdabiania. Było pachnąco, kolorowo i przepysznie.

W podziękowaniu dla seniorów przygotowaliśmy przedstawienie świąteczne i kartkę z życzeniami, a nasza koleżanka Oliwka na dzwonkach pięknie zagrała kolędę „Lulajże Jezuniu”.

Wigilijny nadszedł czas, całujemy mocno Was.

Chcemy złożyć Wam życzenia w Dniu Bożego Narodzenia.

Niechaj Gwiazdka Betlejemska, która świeci Wam o zmroku

doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku!!!


Klasa 2b artystyczna

Comments