Aktualności‎ > ‎

„Jedynka” na warsztatach na Uniwersytecie Szczecińskim

opublikowane: 14 maj 2018, 00:27 przez Błaż Sebastian

 11 maja 2018 r. uczniowie z klas IV - VII  ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Świnoujścia  pod opieką p. M. Wróbel, M. Mikiewicz i p. L. Ziontkowskiej kolejny raz brali udział w ogólnopolskiej akcji naukowej „Wiosna Biologów”Celem tej akcji jest rozwijanie zainteresowań i wzbudzanie pasji nauką jaką jest biologia i przyroda.      

Na warsztatach,  wykładach, pokazach i w laboratoriach uczniowie poznawali ciekawe wiadomości przyrodnicze przekraczające program nauki w szkole podstawowej ale w sposób bardzo przystępny i dostosowany do wieku dziecka. Uczniowie poznali tym razem sekrety roślin doniczkowych, niesamowite kwiaty, pochodzenie roślin uprawnych i rekordzistów wśród roślin drzewiastych z całego świata.

W katedrze biochemii  mogli zbadać swoje odciski palców przy użyciu substancji chemicznych oraz sprawdzić w jaki sposób można pobawić się w Sherlocka Holmesa i wykryć w materiale dowodowym obecność śliny, krwi czy moczu.

 Uczniowie byli pod wrażeniem wszystkich zajęć. Dodatkowo mogli poczuć się  jak prawdziwi studenci gdy zwracano się do nich „Proszę Państwa”, co się im bardzo podobało. 6 godzin zajęć upłynęło  bardzo szybko. Uatrakcyjnieniem dla wszystkich był pokaz roślin owadożernych i owadów tropikalnych, które niektórzy zabrali ze sobą do domów. Wszyscy byli zachwyceni, choć na pewno zmęczeni. Wzmocnieniem energetycznym na pewno była też zamówiona w czasie przerwy pizza, którą uczniowie zjedli w studenckim bufecie.

 Z niecierpliwością czekamy na kolejną przygodę z nauką w ramach Nocy Biologów – na pewno tam będziemy.Comments