Aktualności‎ > ‎

Jedynka na warsztatach na Uniwersytecie Szczecińskim

opublikowane: 16 sty 2019, 00:04 przez Błaż Sebastian
            Kolejny już raz 11.01.2019 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV - VIII wzięli udział w ogólnopolskiej akcji naukowej “Noc biologów”, która odbywała się w Szczecinie na Uniwersytecie Szczecińskim na wydziale Biologii.

            Tego dnia już od 9.00 uczniowie będąc w laboratorium katedry immunologii, obserwowali bakterie pod mikroskopem i poznawali pożywki, na których się je hoduje. W kolejnych godzinach aż do 16.00 nasi młodzi naukowcy odkrywali różnorodny świat bezkręgowców, mieli okazję zobaczyć i zdobyć wiedzę na temat węży, ich budowy, pochodzenia i zachowań. Dowiedzieli się, jak należy troszczyć się o swoje zdrowie i zdrowie swoich kocich i psich pupilów. Nauczyli się, jak dbać o swoje kości, jak chronić się przed alergicznymi pyłkami i dlaczego tak bardzo nas te pyłki atakują.
            Podczas przerwy obiadowej wszyscy zjedli pyszną pizzę i uzupełnili energię do dalszej pracy.
Program był bardzo napięty, mieliśmy mało przerw, a zajęć bardzo dużo. Widać było zmęczenie uczestników, ale i zadowolenie, ponieważ wszystko było ciekawe i interesujące.
            Grupa okazała się bardzo grzeczna i  kulturalna,  godnie reprezentowała naszą szkołę na wyższej uczelni. Wyjazd dla wszystkich był atrakcyjny, a uczniowie  już  się pytają, kiedy będzie następny.
Wiosną również  wybieramy się na kolejną akcję, tym razem będzie to ,,Wiosna Biologów”. Aby nasza wiedza ciągle się poszerzała, dobierzemy oczywiście zajęcia o innej tematyce.
            Wyprawa nie odbyłaby się, gdyby z uczniami nie pojechały: p.Maria Żółtowłos, p.Magdalena Mikiewicz i p. Lidia Ziontkowska.


Comments