Aktualności‎ > ‎

Kiermasz słodkości klasy 8b

opublikowane: 17 gru 2018, 03:11 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 20 gru 2018, 02:21 ]

14 grudnia 2018 r. klasa 8b w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zorganizowała kiermasz słodkości, podczas którego “dodatkiem do ciasteczka była książeczka”.

Uczniowie przygotowywali się do niego przez dłuższy czas zbierając książki, które miały być rozdawane, a musiało być ich sporo. Uzbierali około 6o książek dla dzieci i młodzieży.

 Były to bajki, legendy, encyklopedie, albumy, książki przygodowe

 i lektury szkolne. Klienci  kupujący ciasto, galaretki czy babeczki otrzymywali w prezencie wybraną przez siebie książkę.

Chętni mogli zakupić je również bez słodkości (tacy też się znaleźli ).  Zainteresowanych nie brakowało. Kupujący przysmaki zatrzymywali się przy stoisku z książkami, przeglądali je, dokonywali wyboru według własnych upodobań.

Niektórzy nauczyciele kupowali dla  siebie i dla swoich dzieci .

 Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Klasa uzbierała ponad 600 złotych, z czego część przekazała na Paczkę Jedynki, a pozostałą część wykorzysta na cele klasowe np. wycieczkę do Wrocławia.

W akcję zaangażowani byli nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice, którzy te wszystkie smakołyki przygotowali oraz podarowali książki i maskotki.

Kolejnym naszym celem w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa jest wizyta w klasach pierwszych gdzie uczniowie klasy 8b przedstawią dzieciom najbardziej znane bajki i baśnie. Starsi koledzy przeczytają je im i przeprowadzą mini konkurs, podczas którego rozdadzą dzieciom miluśne nagrody.

Comments