Aktualności‎ > ‎

Koncert Kolęd w SP 1

opublikowane: 19 gru 2018, 00:07 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 19 gru 2018, 00:48 ]
W dniu 17 grudnia w budynku B, odbył się koncert kolęd z udziałem uczniów klas V - VIII, przygotowany przez panią Helenę Rzepecką (dekorację wykonały panie: B. Dziadulewicz i M. Kielar)
18 grudnia w auli szkolnej w budynku A spotkali się na wspólnym śpiewaniu uczniowie klas IV. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenki o tematyce świątecznej: „Kolędnicy”, „Wigilia”, „Mikołaj”, „Jest taki dzień”. Uczniowie mieli okazję zaprezentować rozwój swoich umiejętności wokalnych po 4 miesiącach wspólnej pracy na muzyce. W czasie spotkania nie zabrakło również tradycyjnych kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Świnoujściu. Przed nauczycielami i społecznością uczniowską zaprezentowali się:

-duet: Dominika Bzymek - skrzypce , Wiktor Jelonek - pianino

-solo: Basia Szczuraszek - skrzypce, Estera Sabrowska - klarnet,

          Marta Błaż - klarnet, Gabrysia Trzcińska - flet poprzeczny.

Podczas spotkania wspierały nas wokalnie uczennice klasy V - członkinie zespołu wokalnego: Hania Węglarz, Ania Kaleta, Martyna Olbrych, Kornelia Supierz. Dzielnie wspierał nasze śpiewanie również chórek z klas IV w składzie : Emilka Mech, Emilka Olejarz, Maja Kowalewska, Ola Harasimowicz, Laura Siwa, Stefan Grabowski.

Bardzo ważne jest aby tradycja wspólnego śpiewania kolęd i piosenek świątecznych była podtrzymywany wśród dzieci i dorosłych, co miało miejsce w naszej szkole, za co serdecznie dziękuję dzieciom i rodzicom wspierającym nas nauczycieli w tym działaniu (dekorację wykonała p. E. Nowicka).

Małgorzata LeśniewskaComments