Aktualności‎ > ‎

MAŁY UCZEŃ TEŻ POTRAFI...

opublikowane: 5 mar 2019, 00:30 przez Błaż Sebastian


Są wyniki konkursu, na które tak długo czekaliśmy.

Pod koniec listopada 2018r. Uczniowie klas drugich wzięli udział w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny organizowanego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2018/2019, realizowanego przez Łowców Talentów „JERSZ”. W matematycznej rozgrywce uczestniczyło 61167 uczniów z 1466 szkół z całej Polski. W naszym województwie zachodniopomorskim na 92 szkoły było 4033 uczniów, a w tym dziewiętnastu przedstawicieli naszej szkoły z klas 2a, 2b, 2c, 2d.

Z pośród nich najlepszy wynik uzyskał uczeń z klasy 2c Kacper Grymuza, który znalazł się na 29 miejscu w województwie i 707 miejscu w kraju.

Pozostali uczniowie również bardzo dobrze poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, na którym został zapisany wynik jaki uzyskał w województwie i w kraju, oraz drobny upominek. Za najlepszy wynik Kacper z klasy 2c od wychowawców drugich klas otrzymał puchar ,,SUPER MATEMATYK”. Dla drugoklasistów był to pierwszy tego typu sprawdzian. Jesteśmy z nich dumni i życzymy im wytrwałości i wspaniałych wyników w następnych konkursach matematycznych.


Comments