Aktualności‎ > ‎

Narodowe Święto Niepodległości W auli szkolnej dwie dekoracje - dlaczego?

opublikowane: 14 lis 2019, 10:55 przez Szubert Natalia

„Niepodległość - trudne słowo.

Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?”

        Oczywiście - Święto Niepodległości to wydarzenie ważne dla wszystkich Polaków. Jak obchodzimy je w naszej szkole? Pamiętamy o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Tradycyjnie w naszej „Jedynce” obchodzimy dwie uroczystości.

        Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i Dzień Patrona – Marynarki Wojennej, której imię nosi nasza szkoła. Nawet wystrój auli szkolnej jest wyjątkowy, są tam zawsze dwie dekoracje. W tym roku była data 11 XI, kwiaty w kolorach naszej flagi oraz bandera, a na scenie stał piękny okręt wojenny.

        Program artystyczny zaprezentowany przez klasy 2b, 2d oraz 3b przypomniał nam ważne wydarzenia historyczne, od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów, po jej odzyskanie 11 listopada 1918 r.

Teraz rozumiemy trudne słowa z piosenki „NIEPODLEGŁOŚĆ

„Tak poznałam, zrozumiałam słowa najważniejsze.

Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze,

Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze.”

        Druga część spotkania była dla naszego patrona. Wiersze i piosenki o marynarzach zapewniły gości, że o nich pamiętamy i chcemy być dzielni i odważni jak marynarze. Po uroczystym apelu oficerowie Marynarki Wojennej spotkali się z uczniami w salach lekcyjnych i opowiadali o swojej służbie.

  
  
  
 
 

Comments