Aktualności‎ > ‎

Noc Biologów 2020 na Uniwersytecie Szczecińskim

opublikowane: 12 sty 2020, 12:22 przez Szubert Natalia
Warsztaty na Uniwersytecie Szczecińskim

10 stycznia 2020 roku chętni uczniowie z klas 4-8 pod opieką p. M. Żółtowłos, M. Mikiewicz i L. Ziontkowskiej uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów” na Uniwersytecie Szczecińskim na wydziale Biologii. Niektórzy z nich byli tam po raz szósty! Na warsztatach, wykładach i pokazach uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę  studentów - biologów. Jako młodzi naukowcy pod okiem profesorów i docentów wykonywali preparaty mikroskopowe na zajęciach „Świat roślin pod mikroskopem” i obserwowali bezkręgowce na pokazie „Bezkręgowce oczami płetwonurka”. Podczas warsztatów “Wybrane roztocza towarzyszące człowiekowi” uczniowie poznali roztocza, z którymi żyjemy na co dzień, a następnie zgłębili emocje naszych kochanych czworonogów dzięki spotkaniu  ze szkolonym psem w zajęciach „Jak się bawić z psem?”. Podczas warsztatów“ Jakimi pasożytami mogą być zarażone nasze domowe zwierzęta” wszyscy uczestnicy dowiedzieli się jak zapobiegać chorobom pasożytniczym i jakich przestrzegać zasad higieny po zabawie z naszym pupilem. Dodatkową atrakcją była możliwość obserwacji tych pasożytów pod mikroskopem i w gotowych preparatach trwałych.

Niestety nie udało nam się dotrzeć na warsztaty „Zdrowie naszych kości” z przyczyn od nas niezależnych, ale mamy nadzieję, że nadrobimy je podczas kolejnego wyjazdu - na Wiosnę Biologów. W międzyczasie, podczas zaplanowanej przerwy obiadowej uzupełniliśmy braki energetyczne  w postaci zamówionej, przepysznej pizzy, która nasyciła wszystkich „po brzegi”.

Kolejny wyjazd na warsztaty okazał się atrakcyjny i bogaty w nowe informacje. Uczestnicy, choć zmęczeni, we wszystkich zajęciach uczestniczyli bardzo aktywnie. Godnie reprezentowali naszą szkołę na uczelni wyższej. Ich wysoka kultura osobista była widoczna na każdym kroku - na wszystkich zajęciach. Nasi młodzi studenci mogą być z siebie dumni, a my z nich.

  
  
  
  
  
  
  

Comments