Aktualności‎ > ‎

Obóz sportowy 7s

opublikowane: 30 sty 2018, 00:00 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 30 sty 2018, 00:01 ]

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s byli na obozie sportowym w Jarnołtówku - zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Obóz odbywał się w ramach projektu utworzenia w naszej szkole siódmych klas sportowych ogólnorozwojowych, który ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

Obóz trwał tydzień i wypełniony był po brzegi atrakcjami i różnymi ciekawymi formami spędzania czasu. Nie było mowy o nudzeniu się i narzekaniu. Każdego dnia nasi uczniowie poznawali nie tylko uroki gór Opawskich, ale również - pod czujnym okiem instruktorów szkoły narciarskiej „ Sun Ski ”  Ramzova w Czechach - uczyli się jazdy na nartach. Dużą frajdą były zajęcia na basenie, paintball, jazda na łyżwach oraz wycieczka do wrocławskiego zoo i oceanarium. Oprócz zajęć na stoku młodzież miała także możliwość aktywnie spędzać czas, korzystając z sali gimnastycznej, boiska  i świetlicy. Zajęcia na świeżym powietrzu dostarczały  im  mnóstwo radości .

Ważnym punktem programu obozu było szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadził Pan Sebastian Antczak, pracujący na co dzień jako ratownik medyczny i sprawujący opiekę medyczną podczas pobytu nad naszymi sportowcami.

Obóz był bardzo udany i dobrze zorganizowany, a co najważniejsze wszyscy uczestnicy wrócili bezpiecznie do swoich domów.