Aktualności‎ > ‎

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW Z KL. I C

opublikowane: 25 lut 2019, 03:11 przez Błaż Sebastian
    W piątek, 22.02.2019 r. uczniowie klasy I  c dołączyli do grona  czytelników szkolnej biblioteki. Na początku spotkania pani bibliotekarka Marzena Stępień przeprowadziła z klasą rozmowę na temat  roli książki w życiu człowieka i konieczności jej poszanowania. Poruszony został punkt dotyczący zasad korzystania przez uczniów z zasobów biblioteki. Dzieci poznały regulamin czytelni i biblioteki, reguły odpowiedniego zachowania się w tych miejscach. Klasa zaznajomiła się ze wszystkimi zasadami, których muszą przestrzegać   czytelnicy. Dzieci dowiedziały się jakie są w szkolnej bibliotece katalogi i do czego służą? Jak ułożone są książki na regałach? Pani M. Stępień założyła dzieciom karty czytelnicze.

Uczniowie z dumąożyli Przyrzeczenie Czytelnika  szkolnej biblioteki i otrzymali piękny dyplom z PASOWANIA NA CZYTELNIKA. Po   tak podniosłej chwili każdy z radością wypożyczył  książkę z półek szkolnej biblioteki.

Wychowawczyni klasy -  Pani Joanna zrobiła kilka pamiątkowych zdjęć z wizyty klasy w bibliotece. Na koniec zespół klasowy serdecznie podziękowała pani bibliotekarce za ciekawe i miłe spotkanie.

Od przyszłego tygodnia każdy indywidualnie będzie odwiedzał szkolną bibliotekę, by wypożyczać nowe książki. Wszyscy przecież wiedzą, że książka, uczy, bawi, wzrusza, rozbudza wyobraźnię, często przenosi nas w świat fantazji.

Z książką można się zaprzyjaźnić na całe życie.

Joanna Sz.

Comments