Aktualności‎ > ‎

Podsumowanie I etapu projektu przyrodniczego „BLIŻEJ PRZYRODY”

opublikowane: 14 paź 2019, 13:33 przez Szubert Natalia

        Dnia 10 października 2019 roku w klasie II  c odbyło się uroczyste podsumowanie I etapu trzyletniego projektu przyrodniczego „BLIŻEJ PRZYRODY” realizowanego w klasie I, w ramach edukacyjnej współpracy z Wolińskim Parkiem Narodowym. 

Na spotkanie przybyła pani Elżbieta Waliszewska – Lorent – pracownik WPN, która wysoko oceniła wykonane przez uczniów zadana  zawarte w dwóch częściach misji przyrodniczej z „Notesu Botanika”.

Gość z uwagą wysłuchiwał uczniowskich relacji - sprawozdań udokumentowanych zdjęciami i uzupełnionymi „Notesami Botanika”. Dzieci opowiadały, jak w czasie wakacji i we wrześniu z rodzicami  z zaangażowaniem wcielały się w role, odkrywców przyrody i odszukiwały rozpoznane rośliny z zagadek  i nalepek z „Notesu Botanika” w Wolińskim Parku Narodowym.

Okazało się, że ciekawość przyrodniczą rozbudziła w uczniach także druga część misji, w której odkrywali  florę z najbliższego im otoczenia. Później wspólnie w klasie z wychowawcą odszukiwali w atlasach przyrodniczych nazw sfotografowanych roślin i uzupełniali drugą część „Misji Botanika”. Każdy chciał zabrać głos w czasie spotkania.  

Oprócz przygotowanych uczniowskich relacji, wspólnie z gościem klasa obejrzała prezentację dotyczącą zrealizowanego  w kl. I całorocznego, I etapu projektu - „Bliżej Przyrody”

Następnie pani Elżbieta Waliszewska – Lorent gratulowała uczniom i wychowawczyni klasy celująco wykonanej przyrodniczej misji i zawiesiła na szyi każdemu uczestnikowi projektu duży drewniany „Puzzel Botanika”. Puzzel stanowi pierwszą część  medalu z trzyletniego przyrodniczego projektu. Oprócz medalu były inne drobne nagrody i piękny album o WPN.

   Na samym końcu spotkania klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie z gościem i wychowawczynią.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

W tym roku szkolnym klasa II c  podejmie się realizacji „Misji Zoologa”, by zdobyć kolejny puzzel z medalu i  poszerzać swoją wiedzę przyrodniczą.

Joanna Sz.

  
 
   
 

Comments