Aktualności‎ > ‎

Rodzic u logopedy

opublikowane: 1 mar 2020, 13:53 przez Szubert Natalia   [ zaktualizowane 1 mar 2020, 13:54 ]

Rodzic u logopedy- jak rodzic może rozwijać umiejętności komunikacyjne dziecka.

Od marca w naszej szkole rusza pilotażowy logopedyczny program wsparcia dla rodziców.

Główna koncepcja programu opiera się na ścisłej współpracy logopedy z rodzicem dziecka w celu kształtowaniu prawidłowej mowy, dbanie o jej właściwą stymulację, tak by zapewnić podopiecznemu jak najlepsze funkcjonowanie w szkole. Ma on również na celu wspieranie rodziców w radzeniu sobie w codziennych sytuacjach komunikacyjnych w taki sposób, aby przynosiły one wymierne efekty w terapii logopedycznej.

Terapia logopedyczna jest procesem, jej skuteczność zależy od współpracy logopedy z dzieckiem oraz rodzicem. Spotkania dziecka z logopedą nie są wystarczającym elementem terapii. Dlatego bardzo ważne jest zaangażowanie rodziców w systematyczne ćwiczenia z podopiecznym.

Program zakłada możliwość indywidualnych spotkań praktycznych logopedy z rodzicami i ich dziećmi, podczas których terapeuta wskaże, w jaki sposób należy pracować. Przekaże instrukcje dotyczące sposobu  i możliwości wykorzystywania materiałów logopedycznych do indywidualnych ćwiczeń w domu.


Rodzic u logopedy

logopedyczny program wsparcia dla rodziców w SP1 w Świnoujściu Bierz udział w indywidualnych konsultacjach logopedycznych – ucz się metod i strategii.

Ćwicz je z dzieckiem przy logopedzie. 

Dziel się swoimi spostrzeżeniami i obserwacjami z logopedą. 

Zadawaj pytania. 

Ćwicz regularnie z dzieckiem w domu.

 

 Spotkanie konsultacyjne odbywają się według harmonogramu

Pierwsze spotkanie - 2.03.2020r. godzina 14:30-15:30

Comments