Aktualności‎ > ‎

Mistrz Pięknego Czytania

opublikowane: 7 cze 2018, 23:46 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 7 cze 2018, 23:47 ]

        Niektórzy sądzą, że w dobie komputerów i smartfonów młodzież niechętnie sięga po książki. Nic bardziej mylnego.  25 maja w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I odbył się Międzyszkolny Konkurs ,, Mistrz Pięknego  Czytania”. Patronat Honorowy nad nim objęli Prezydent Miasta Świnoujścia oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty.  

      Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV, V i VI szkół podstawowych z całego miasta. Wśród zaprezentowanych przez nich fragmentów powieści znalazły się znane i lubiane książki, między innymi ,,W pustyni i w puszczy”  H. Sienkiewicza, ,,Magiczne drzewo”  A. Maleszki  oraz ,,Mikołajek”  R. Goscinnego i J.J. Sempego .

       Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Nikola Puźniak i Natalia Kamińska z klasy 4 c oraz Ewa Smaga z klasy 5 a. Dziewczęta  zaprezentowały  ciekawy repertuar - fragmenty ,, Quo vadis”  H. Sienkiewicza, ,, Po co mi chłopak?”  K. Majgier  i ,, Pamiętnik jedynaczki” H. Kowalskiej – Pamięty.

  Za udział w konkursie wszystkie uczestniczki  otrzymały  piękne nagrody książkowe , a Ewa Smaga i Nikola Puźniak   dodatkowo zostały nagrodzone wyróżnieniem.

      Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom  i życzymy dalszych sukcesów.

Comments