Aktualności‎ > ‎

Poznajemy ciekawe i ważne zawody

opublikowane: 7 lis 2018, 02:19 przez Błaż Sebastian

    Dnia 26 października 2018 r. klasa I c udała się z wychowawczynią Panią Joanną do gabinetu szkolnej pielęgniarki. W ramach realizacji tematu "Poznajemy ciekawe i ważne zawody" uczniowie bliżej obserwowali, poznali pracę pani pielęgniarki jej służebny charakter dla społeczeństwa, zwłaszcza dla ludzi chorujących. Dzieci zrozumiały jak ważny jest to zawód, z jaką dużą odpowiedzialnością i zaangażowaniem, poświęceniem pracują pielęgniarki w szpitalach, przychodniach, gabinetach zabiegowych, ... 

Pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy. Potem pokazała uczniom do czego służą stetoskop, szpatułka, zmierzyła dzieciom temperaturę elektronicznym termometrem i termometrem rtęciowym - pod pachę. Niektórzy uczniowie, byli ważeni i mierzeni na elektronicznej wadze, wszyscy zobaczyli jak mierzy się ciśnienie ciśnieniomierzem dla dzieci. Każdy mó sprawdzić ostrość swojego wzroku, odczytując z podświetlanej tablicy  wskazane litery. Dziewczynki poczuły dumę, gdy mogły przymierzyć czepek pielęgniarki.                   

         Na koniec spotkania każdy otrzymał od pani pielęgniarki drobny upominek w formie nalepki na ubranie z napisem "Dzielny pacjent. Wszyscy serdecznie podziękowali pani pielęgniarce za miłe i ciekawe  spotkanie.

       Wielu uczniów zaciekawiła ta praca. Niektórzy w przyszłości chcieliby w tym zawodzie pracować i użyć pomocą chorym ludziom.

Joanna Sz.   


Comments