Aktualności‎ > ‎

Program wspomagający i stymulujący rozwój mowy w naszej szkolnej zerówce

opublikowane: 16 lis 2018, 05:14 przez Błaż Sebastian

    Mowa jest podstawowym sposobem komunikacji, dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej rozpocząć pracę nad prawidłowym jej kształtowaniem. W dużej mierze wpływa ona na całokształt rozwoju dziecka, pozwala w precyzyjny sposób wyrażać swoje myśli, opinie, uczucia. Wpływa także na jakość relacji międzyludzkich, jak również  determinuje możliwości człowieka.

    W tym roku szkolnym dzieci ze szkolnej zerówki uczestniczą w autorskich zajęciach, opracowanych i prowadzonych przez panią Kamillę Jelonek. Mają one na celu wspieranie rozwoju mowy. Podczas grupowych zabaw każde dziecko jest stymulowane do czynnego wykorzystywania mowy i korygowania ewentualnych błędów. Spotkania oparte są o gry i zabawy logopedyczno - ruchowe, co jest dodatkowym ich atutem, gdyż dzieci chętnie ćwiczą, jeżeli zajęcia trwają krótko i mają swobodny przebieg.

    Zajęcia wspierające rozwój mowy, prowadzone w naszej zerówce są dla dzieci doskonałą furtką do świata prawidłowej wymowy. One dopiero przyswajają i utrwalają sobie niektóre dźwięki, a dodatkowo rozwijają zasób słów. Jest to zatem czas intensywnego rozwoju ich mowy, dlatego też możliwość korzystania z tego typu zajęć jest dla uczestników doskonałym startem w przyszłość. Ćwiczenia zbiorowe ułatwiają dzieciom przyswajanie sobie trudne tajniki mowy i ułatwiają start i prawidłowe funkcjonowanie na kolejnym etapie edukacyjnym.

logopeda mgr Kamilla Jelonek


Comments