Aktualności‎ > ‎

PROJEKT “ BLIŻEJ PRZYRODY”

opublikowane: 14 maj 2019, 05:58 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 14 maj 2019, 06:00 ]
PROJEKT “ BLIŻEJ PRZYRODY”

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE - “Rozpoznajemy rośliny wczesnowiosenne rosnące w parku”


W roku szkolnym 2018/2019 współpracując z Wolińskim Parkiem Narodowym kl. I c z wychowawczynią panią Joanną Szymorowską przystąpiła do realizacji zajęć przyrodniczych  w terenie z projektu przyrodniczego “BLIŻEJ PRZYRODY”. Projekt objęty jest opieką Fundacji “Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej”.


         Jeden z punktów realizowanego projektu stanowiły przeprowadzone 29 kwietnia na terenie parku zdrojowego w Świnoujściu zajęcia edukacyjne “Rozpoznajemy rośliny wczesnowiosenne rosnące w parku”.
          Zajęcia w parku poprzedzone były lekcją w klasie, w czasie której uczniowie obejrzeli tematyczny film edukacyjny, rozwiązywali zawarte w nim przyrodnicze zagadki. Przed wyjściem w teren dzieci zostały podzielone na zespoły, oglądały albumy roślin, układały tematyczne puzzle. Wspólnie  zostały określone cele, zadania edukacyjne…
          W trakcie zajęć w terenie dzieci pracowały w grupach. Korzystały z przygotowanych dla nich albumików roślin, odszukiwały niektóre  zawarte w nich rośliny zielne, występujące w parku na wyznaczonym obszarze badań i obserwacji. Klasa obserwowała warunki życia tych roślin, ustalała liczebność gatunków. Uczniowie sprawdzali zapach roślin, określali kolorystykę kwiatów, mierzyli wysokość roślin, dorysowywali symetryczną część liścia zawilca, itp. Wszystkie swoje czynności zapisywali na przygotowanych dla grup kartach pracy, zgodnie współpracując  w zespołach.

         W czasie zajęć praktycznych nie zabrakło zabaw ruchowych, związanych z realizowanym tematem, np “ Kwiatowa rzeźba”, “Od cebulki...”, “Dwa bluszczyki”.

Comments