Aktualności‎ > ‎

Projekt "Z domu na podwórko"

opublikowane: 20 cze 2019, 15:12 przez Błaż Sebastian
       W dniach 12.06.19 r. i 13.06.19 r. w naszej szkole gościliśmy pana Marka Szymańskiego, prezesa fundacji „Kamienica 1”, który wraz z wolontariuszką przygotowali dla uczniów zajęcia w ramach realizacji projektu „Z domu na podwórko”.
       Myślą przewodnią tych aktywnych warsztatów było odświeżenie wspaniałych zabaw podwórkowych, które w dzisiejszych czasach zostały wyparte w dużej mierze przez multimedia. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie wspaniale bawili się w baba jaga patrzy, grali w gumę, skakali przez skakanki, kręcili hula – hop, skakali w klasy i poznali wiele innych fantastycznych zabaw, które dla wielu były nowością.
      Różnorodność zabaw, kreatywność animatorów i zaangażowanie we wspólną zabawę wszystkich uczestników sprawiła, że wszyscy świetnie spędzili ten czas i ubolewali nad tym, że nie trwało to dłużej. Wspólne zabawy podwórkowe to doskonały sposób na zintegrowanie zespołu klasowego. Warto zachęcać dzieci do tego typu aktywności, gdyż, jak pokazały zaproponowane im zajęcia, są one dla nich wspaniałą rozrywką. Być może dla wielu staną się alternatywą na gry komputerowe.
     Warto o tym pamiętać, zwłaszcza teraz – gdy zbliżają się wakacje. Aktywnie spędzony czas na zabawie w gronie przyjaciół może przynieść wiele niezapomnianych wrażeń i śmiechu. Stare zabawy wracają do łask i warto je propagować.

Comments