Aktualności‎ > ‎

Psia lekcja

opublikowane: 20 mar 2021, 08:36 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 20 mar 2021, 08:37 ]
Klasa 3 c w ramach realizacji przyjętego szkolnego projektu edukacyjnego wykonała zadania z programu edukacyjnego o bezpieczeństwie dzieci i psów "Psia lekcja" Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach:
- "Mój przyjaciel pies" -to lekcja o opiece nad psem, o jego potrzebach;
- "Przybij łapę" - te zajęcia dotyczyły sposobów komunikacji psów, różnych ważnych sygnałów wysyłanych przez psy do ludzi czy innych zwierząt;
-  uczniowie zebrali karmę dla zwierząt z miejskiego schroniska w ramach akcji z programu o charakterze informacyjnym i charytatywnym, hasło akcji brzmi: "Przyłóż łapę do czegoś dobrego".
Klasa dołączy jeszcze do organizowanej na poziomie kl. 1-3 zbiórki pieniędzy, które mają pomóc chorym dzieciom korzystającym z dogoterapii.
Na podstawie obejrzanych filmów i doświadczeń uczniów w zespole klasowym trwały tematyczne dyskusje.

Zajęcia uatrakcyjniały filmy tematyczne, np. "Jedenaście oznak psiej miłości", " 12 zachowań, które denerwują twojego psa", "Gdy twój pies skręca ogon". 
Uczniowie również obejrzeli instruktażowy film dotyczący udzielania pierwszej pomocy dla czworonożnych pupilów Klasa 3 c ćwiczyła na psim fantomie, jak reanimować pieska. To było interesujące doświadczenie, któremu towarzyszyły duże emocje.
 Każdy uczeń uzupełnił książeczki tematyczne do wymienionych lekcji. 
Zespól wykonał ciekawe portrety swoich domowych psiaczków. 
Klasa zadziałała ekologicznie i wykorzystała makulaturę, zużyte butelki, kartony, folię... do zrobienia ciekawych rzeźb psów. 
Dzieci z klas I - III mogą oglądać rzeźby wystawione w sali nr 20 do końca marca 2021 r.
Zapraszamy!