Aktualności‎ > ‎

,,Ślubuję dbać o godność szkoły i własną…” - pasowani na uczniów SP 1

opublikowane: 5 paź 2021, 03:13 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 5 paź 2021, 03:13 ]

W piątek 1 października 2021 r. cztery klasy pierwsze dostąpiły zaszczytu wstąpienia w poczet społeczności szkolnej SP 1.  Na okręcie Marynarki Wojennej ORP ,,Gniezno” ugościł je komandor Przemysław Lizik. Życzenia wielu sukcesów skierowała do uczniów dyrektor szkoły Kamilla Jelonek.

    Ponad stu uczniów klas pierwszych z przejęciem wchodziło po trapie na okręt ORP ,,Gniezno”. Na ich uśmiechnięte twarze spoglądali rodzice, dyrekcja, poczet sztandarowy, a przede wszystkim wychowawczynie: Sylwia Wróblewska, Marzena Woźniak, Joanna Szymorowska i Małgorzata Komorowska. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca samorządu uczniowskiego Julia Szypulska:

  • My, starsi koledzy podamy Wam pomocną dłoń. Korzystajcie w naszych szczerych rad i pomocy, gdy szkolne życie okaże się trochę trudniejsze. Ale nie martwcie się. Uśmiechnijcie się, bo w szkole jest ciekawie i wesoło.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Kamilla Jelonek, która podziękowała Marynarce Wojennej za gościnę. Uczniowie zaśpiewali piosenkę ,,Pierwszaczek” oraz wyrecytowali wiersze, w których podkreślali radość z uczęszczania do szkoły. Gdy przyszedł najważniejszy moment, na słowa pani dyrektor głośno mówili ,,Ślubuję”, patrząc na sztandar szkoły. Następnie komandor Przemysław Lizik każdego pierwszoklasistę osobiście mianował na ucznia szkoły, dotykając jego ramię szablą Marynarki Wojennej. Rodzice również musieli złożyć ślubowanie, podkreślając współpracę z wychowawcą i szkołą jako dbałość o rozwój dziecka. Po zakończeniu części oficjalnej klasy pozowały do zdjęć na tle okrętu.

(dag)

fot.R. Srzedziński