Aktualności‎ > ‎

Spotkanie klas I z Mikołajem w Teatrze Lalek „Pleciuga”

opublikowane: 14 gru 2018, 05:40 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 14 gru 2018, 06:01 ]

          Z okazji mikołajek dnia 4 grudnia 2018 roku klasy I c , I a, I b, I d wybrały się na wspólną wycieczkę autokarową do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie,  obejrzeć przedstawienie pt.Bałwan i inni , a po przedstawieniu, spotkać się z Mikołajem.

         Przedstawienie pt. „Bałwan i inni bardzo zaciekawiło uczniów. To historia Królika, który poszukiwał Pleciugi, by ta opowiedziała mu piękną bajkę.  Królik wędrując, przy okazji zabrał małemu Mikołajowi sanie z prezentami. Na poszukiwanie tak cennego bagażu wyruszyły baśniowe postacie.

         Przedstawienie było interaktywne i widzowie mogli decydować, w którą stronę udadzą się aktorzy w poszukiwaniu innych postaci. Historia wprowadziła pierwszoklasistów w świąteczny nastrój i przypomniała młodym widzom o wspaniałych, zimowych zabawach.

         Po przedstawieniu wszystkie klasy z radością powitały na scenie Mikołaja i  Elfów, które na saniach przywiozły dla dzieci mnóstwo paczek z prezentami.

         Każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikolajem siedzącym na wielkim, czerwonym fotelu.

          Uczniowie  z miłymi wrażeniami z pobytu w teatrze , z prezentami i w bardzo dobrych humorach wrócili autokarami do Świnoujścia.

Joanna Sz.Comments