Aktualności‎ > ‎

Spotkanie z dziećmi ze szkoły w Heringsdorfie

opublikowane: 12 gru 2019, 00:40 przez Szubert Natalia

Dnia 04.12. w naszej szkole gościliśmy uczniów i ich nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Heringsdorfie. Było to już drugie w tym roku szkolnym spotkanie, które zostało zorganizowane  w ramach realizacji projektu „Spotkanie heißt Begegnung” i brała w nim udział klasa 3d. 

Impreza miała charakter sportowo – językowy – muzyczny i wprowadziła uczestników w świąteczny nastrój. Uczniowie w międzynarodowych zespołach brali udział w różnorodnych zabawach sportowych, podczas których mogli poczuć ducha zdrowej rywalizacji. Urozmaicony charakter zabaw sprawił, że dzieci z dużym zaangażowaniem podejmowali proponowane im aktywności, które wymagały od uczestników zgrania, porozumienia się  i współpracy. Zespoły były tak uformowane, aby uczniowie polscy musieli próbować porozumieć się w języku niemieckim, a nasi goście starali się sprostać trudom komunikacyjnym języka polskiego.

Podczas zajęć muzycznych uczniowie w przyjaznej, świątecznej atmosferze poszerzali zakres słownictwa i mieli możliwość spróbowania swoich możliwości językowych z kolegami z Niemiec. Dzieci nauczyły się polsko – niemieckich pastorałek, bawili się w małych muzyków, dzięki czemu muzycznie rozpoczęli ten przedświąteczny czas.

Na liście atrakcji, jakie zostały przygotowane dla uczestników spotkania pojawiły się również warsztaty plastyczne. To na nich właśnie dzieci przygotowały wspaniałe bałwanki, które dopełniły charakter tego spotkania.

Każde spotkanie realizowane w ramach realizacji projektu „Spotkanie heißt Begegnung” jest nie tylko  fantastyczną lekcją języka obcego, ale także uczy szacunku i tolerancji dla sąsiadów. Zarówno polscy, jak i niemieccy uczniowie czerpią z nich wiele korzyści. Nauka przez zabawę jest taką formą przyswajania nowych umiejętności, które z pewnością pozostaną w pamięci a sama wizyta gości bez wątpienia będzie mile wspominania. Zwłaszcza, że na dzieci czekała wspaniała również słodka uczta, przygotowana przez rodziców dzieci z klas 3d.

Comments