Aktualności‎ > ‎

ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA ZWIERZĄT Z MIEJSKIEGO SCHRONISKA

opublikowane: 14 gru 2018, 06:17 przez Błaż Sebastian

Dnia 13 grudnia 2018 r. klasa I c wybrała się do Miejskiego Schroniska Zwierząt z zakupioną karmą i innymi drobiazgami dla opuszczonych przez właścicieli czworonożnych lokatorów schroniska psów i kotów.  Klasa zakupiła karmę z  pieniędzy jakie uzyskała ze zorganizowanego w szkole pod koniec listopada  słodkiego kiermaszu z maskotkami na rzecz zwierząt przebywających w schronisku. Do akcji włączyli się rodzice z klasy: upiekli ciasta, przygotowali galaretki, zajęli się sprzedażą wypieków i maskotek przygotowanych przez klasę na kiermasz.

         W schronisku ciepło przywitała nasz zespół  pani Marta Bobińska ze słodkim pieskiem Olo, który uwielbia przebywać z dziećmi. Pani Marta oprowadzając I  c po schronisku, opowiadała o bezdomnych pieskach przebywających aktualnie w boksach. Mówił jakie mają charaktery. Dlaczego znalazły się w schronisku? Jakie mają potrzeby, jak wygląda opieka nad nimi?

         Wszyscy odwiedzili koty, które znajdowały się w odizolowanych od psów pomieszczeniach. Jedne  kotki miały ochotę bawić się z dziećmi, inne były nieufne.

Klasa dowiedziała się, że zwierzęta  czekają na adopcję, na nową rodzinę. Wszyscy dostrzegli, że te czworonogi potrzebują miłości, przyjaźni z człowiekiem. Niektórzy wzięli wizytówki ze schroniska, by przedyskutować w domu z rodzicami adopcję psa lub kota ze schroniska.

         Wizyta w schronisku była wzruszająca i kształcąca, przypomniała o szacunku ludzi do zwierząt.

Joanna Sz.Comments