Aktualności‎ > ‎

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH 2017

opublikowane: 28 kwi 2017, 03:42 przez Błaż Sebastian

   

    To coroczne święto organizowane od 1995 r. z inicjatywy UNESCO, by wspierać czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej poprzez dbałość o prawa autorskie. Symbolicznie obchodzony jest 23 kwietnia, gdyż tego dnia zmarły ważne postacie dla świata literatury: W. Szekspir, M. de Cervantes, V. Nabokov i inni.

 

    W obchody tego święta włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 1. W piątek 21 kwietnia w szkolnej auli odbyły się zmagania czytelniczo-sportowe klas IV-VI zorganizowane przez panie polonistki, Kamilę Jelonek, Magdalenę Mikiewicz i Dagmarę Kubiak-Rosiak. Każda klasa wcześniej wykonała plakat promujący czytelnictwo oraz przygotowała klasowy okrzyk zagrzewający kolegów do walki. Drużyny czytelników z każdej klasy rywalizowały o najlepszą punktację w odpowiadaniu na pytania z konkretnych lektur, natomiast sportowcy wykonywali przysiady z książką na głowie,  pokonywali tor przeszkód, by wspólnie ułożyć puzzle z okładki wybranej książki.

    Klasy doskonale przygotowały plakaty oceniane przez p. Edytę Nowicką i zaprezentowały okrzyki promujące czytelnictwo. Punkty ze wszystkich konkurencji pozwoliły na wyłonienie zwycięzców, którzy otrzymali tytuł PRZYJACIELA KSIĄŻKI.

Są to klasy : 4a, 5a, 6a.Serdecznie gratulujemy!!! Szczególne słowa uznania należą się drużynom czytelników, którzy doskonale zapoznali się z treścią lektur i biografią ich autorów. Dziękujemy także wychowawcom klas, którzy czuwali nad przygotowaniem plakatów i okrzyków klasowych. 

Do zobaczenia za rok !!!

  

  

  

  


 (dag)
Comments