Aktualności‎ > ‎

Światowy Dzień Zwierząt

opublikowane: 22 paź 2019, 07:09 przez Szubert Natalia   [ zaktualizowane 22 paź 2019, 07:11 ]
        W ramach Światowego Dnia Zwierząt przedstawiciele i wolontariusze fundacji Animals Przystań Świnoujście zaprosili uczniów z klasy 2b, 2c, 3b i 3d na bal do auli szkolnej. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Na początku spotkania wolontariusze opowiedzieli o sobie i czym zajmuje się FUNDACJA ANIMALS PRZYSTAŃ ŚWINOUJŚCIE. Następnie przedstawili gości: strażaków, którzy codziennie służą pomocą mieszkańcom naszego miasta, a także dbają o zwierzęta oraz funkcjonariuszy policji, którzy przyprowadzili psa i krótko opowiedzieli o swojej pracy i roli, jaką pełni pies w policji. Przedstawiciele fundacji przygotowali dla dzieci wiele konkursów:
- rysunkowy „Mój pupil”;
- na pracę z darów jesieni - zwierzątko z kasztanów;
- wiedzy o zwierzętach.
Podczas balu były tańce z balonami i korowody. Uczniowie wesoło się bawili. Gospodarze balu zadbali o stół z łakociami, serwując pyszne desery i ciasta.
        W podziękowaniu zaproszeni na bal uczniowie ofiarowali karmę dla zwierząt żyjących w schronisku oraz kotów wolno żyjących. Klasa „2” a choć nie uczestniczyła w balu przekazała do schroniska karmę, za co serdecznie jej dziękujemy.

  
  
  
 
Comments