Aktualności‎ > ‎

WIZYTA KLASY III E W MIEJSKIM SCHRONISKU ZWIERZĄT 12 STYCZNIA 2018 r.

opublikowane: 18 sty 2018, 11:12 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 20 sty 2018, 05:18 przez Jarosław Lipiński ]

  Dnia 12 stycznia 2018 r. nasza klasa III e  z wychowawczynią Panią Joanną  Sz. udała się do Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Świnoujściu. Bardzo miło przyjęła nas Prezes Fundacji I SEE YOU- „Widzę Cię” - Pani Aneta Leda, która zaprowadziła klasę do psich boksów. Klatki były wysprzątane, każdy pies przebywał w innej klatce. Szczekaniem przywitały nas opuszczone przez właścicieli i oczekujące na nowego pana psy, gdy tylko podeszliśmy do klatek. Pani Aneta wyjaśniał nam jak należy reagować na różne psie zachowania, jakie stosować gesty zrozumiałe dla tych zwierząt? Mówiła o elementach tresury, o szacunku człowieka wobec zwierząt.

  Obecnie nie ma dużo zwierząt w klatkach, te które widzieliśmy są w różnym wieku i stanie zdrowia. Wzruszył nas widok bardzo schorowanego Tysona, a także psa inwalidy, poruszającego się na psim wózku. Próbowaliśmy wymyślać imię dla pieska, który trafił wczoraj do schroniska. Zdecydowaliśmy, że najbardziej do wyglądu i zachowania tego pieska pasuje imię Milusia. Wesołym, otwartym do ludzi pieskiem był pies, który wabił się Muszka i z każdym z nas chciał się bawić, dał się pogłaskać.

  W drugiej części schroniska odwiedziliśmy koty. Kotka z maleńkimi kociątkami była oddzielona od pozostałych kotów, mogła spokojnie opiekować się maluszkami.

  Pod koniec wizyty pani Aneta Leda podziękowała nam za dostarczone tak dużej ilości  karmy oraz za przywiezione przez nas w workach poduszeczki, kocyki, kołderki  dla bezdomnych psów  i  kotów  na mroźne dni.

>