Aktualności‎ > ‎

W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii

opublikowane: 10 cze 2018, 23:13 przez Błaż Sebastian   [ zaktualizowane 10 cze 2018, 23:15 ]

        6.06.2018 r. chętni uczniowie z klas 4, 5 i 7 pod opieką p. M. Żółtowłos i p.L.Ziontkowskiej wybrali się do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Świnoujściu na spotkanie z powiatowym weterynarzem p. Bożeną Stalką. Na miejscu obejrzeli laboratorium, w którym dokonuje się badań zwierząt w kierunku chorób będących zagrożeniem dla ludzi i innych zwierząt. Przyjrzeli się pasożytom, które zostały wcześniej pobrane i zamrożone, a także obejrzeli film, na którym pokazano żywe larwy pasożytów wydobyte z chorego zwierzaka.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących pracy lekarzy weterynarii będących inspektorami, mocno różniącej się od tej w gabinetach, w których leczy się kotki, pieski czy chomiki. Przeprowadzane badania są żmudne i trudne i odgrywają ogromną rolę dla społeczeństwa.

To właśnie oni zajmowali się ciężkim stanem Koników polskich z Karsiborza i innymi trudnymi sprawami związanymi z zagrożeniem życia hodowanych zwierząt i możliwością zarażenia ludzi chorobami odzwierzęcymi. Chronią nas - konsumentów - przed włośnicą, tasiemczycą czy chorobą wściekłych krów.Wyprawa nasza była ciekawa i zajmująca.

Dziękujemy bardzo za możliwość spotkania i wspaniały poczęstunek, który przygotowała nam p. Bożena Stalka.Comments