Aktualności‎ > ‎

Wycieczka - przedszkolaków w naszej szkole

opublikowane: 5 mar 2018, 04:41 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 8 mar 2018, 02:29 ]

Dnia 21 lutego 2018r. Naszą szkołę odwiedziła grupa „Marynarze” z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świnoujściu. Wycieczkę zorganizowała,przy pomocy innych nauczycieli, pani Aleksandra Gieraś-Fatyga..

Dzieci rozpoczęły zwiedzanie szkoły od zapoznania nieco z historią Polski. O pierwszych osadach, a także królach i królowych Polski opowiadała Pani Magdalena Sowa. Następnie przedszkolaki zobaczyły jak powstaje tornado i jak wygląda obsługa samodzielnie zrobionego głośnika. To pokazała p. Natalia Szubert. Po lekcji fizyki nadszedł czas poznania kilku eksperymentów chemicznych, które profesjonalnie zaprezentował p. Piotr Olszewski. Potem dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie dostały od pani Iwony Wolickiej piękne medale „Przyjaciół Książek”.

Maluchy zobaczył także jak wygląda u nas w szkole lekcja w-f-u oraz zapoznały się z działaniem sprzętu w laboratorium językowym p. Aleksandry Gieraś-Fatyga.

Przedszkolaki były zachwycone szkołą, nauczycielami, a przede wszystkim ciekawymi lekcjami przeprowadzonymi przez naszych nauczycieli. Na koniec wycieczki opiekunki i dzieci otrzymały pamiątkowe podziękowania za wizytę w naszej placówce oraz lizaki.