Aktualności‎ > ‎

Wycieczka klasy III e do „Domu chleba” w Marianowie

opublikowane: 6 paź 2017, 11:46 przez Błaż Sebastian

        Dnia 29 września 2017 roku nasza klasa III e wybrała się pod opieką naszej pani wychowawczyni Joanny i kilku mam na wycieczkę do Domu chleba w Marianowie, by pogłębić realizowaną w czasie zajęć edukacyjnych tematykę BOGACTWA ZIEMI”. 

        Uczestniczyliśmy w warsztatach, w czasie których poznawaliśmy zboża, ich wartości odżywcze, rodzaje mąki, pieczywa. Samodzielnie formowaliśmy z wyrobionego ciasta; bułki pszenne, chleb żytni, podpłomyki, słodkie bułeczki. Wyciskaliśmy z foremek kształty ciasteczek. Pani piekarzowa pokazała nam jak należy smarować jajkiem bułki  przed włożeniem pieczywa do pieca, jak nakładać budyń i dżem na bułeczki. To była nauka i zabawa. Po jakimś czasie delektowaliśmy się pysznymi podpłomykami i upieczonymi ciasteczkami, które jedliśmy z dżemem. Palce lizać.

        Gdy pozostałe pieczywo piekło się w piecu, to był właśnie nasz czas na relaks na świeżym powietrzu, na zabawę w ogrodzie i przejażdżkę elektrycznym samochodzikiem po pięknej okolicy. Mieszkańcy Marianowa miło nas pozdrawiali. Po powrocie z przejażdżki wkoło rozchodził się zapach świeżego pieczywa. Na każdego czekał smaczny poczęstunek - pizza. Później rozmawialiśmy o dożynkach, mełliśmy ziarna na mąkę w żarnach.

        Na pożegnanie każdy z nas otrzymał jeszcze ciepłe własnoręcznie wykonane chrupiące pieczywo, ładnie zapakowane w papierowe torby. 

         Wycieczka była udana, bardzo nam się podobała. Zachęcamy inne klasy na wyjazd do Marianowa.
  

 


 


 
 
  

   

Comments