Aktualności‎ > ‎

Wymiana polski-niemiecka

opublikowane: 28 lis 2018, 02:23 przez Błaż Sebastian

W dniu 6.11.2018 r. do naszej szkoły przyjechali uczniowie i nauczyciele ze szkoły partnerskiej w Benz. Spotkali się z nimi uczniowie klasy 5E wraz z opiekunami p. Aleksandrą Fedorczyk i P. Aleksandrą Gieraś-Fatyga,

Nasze spotkanie rozpoczęło się od zabaw ułatwiających zapoznanie się. Pierwszą z nich była gra Znajdź kogoś kto..., w którą graliśmy w języku niemieckim i angielskim. Kolejną była gra Simon sagt”,  której nasi niemieccy koledzy musieli wykazać się znajomością języka polskiego, a my języka niemieckiego aby poprawie wykonać wszystkie polecenia z gry.

Następnie przenieśliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie wspólnie ćwiczyliśmy i bawiliśmy się w przeróżne gry sportowe.

Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na słodki poczęstunek do naszej szkolnej stołówki, przygotowany przez uczniów i rodziców z klasy 5E.

Nabrawszy sił udaliśmy kontynuację wspólnych zabaw integracyjnych. Uczniowie w polsko-niemieckich grupach musieli stworzyć kwiat, który bezie reprezentował ich wszystkich a potem zaprezentować informacje reszcie grupy, która zgadywała o którą osobę chodzi, mając wiedzę jedynie o jej zainteresowaniach.

Po wspólnych grach i zabawach uczniowie klasy 5E pokazali naszym niemieckim kolegom naszą szkołę i pożegnali się z nimi oczekując rychłego spotkania w najbliższych miesiącach. 
Comments