Aktualności‎ > ‎

Wymiana polsko - niemiecka z uczniami szkoły w Benz

opublikowane: 16 mar 2018, 09:28 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 16 mar 2018, 09:29 ]
Wymiana polsko - niemiecka z uczniami szkoły w Benz odbyła sie 7 marca 2018. Było to nasze drugie wspólne spotkanie; tym razem odbyło się  w naszej szkole.

 Uczniowie klasy 4e wraz z wychowawczynią Aleksandrą Fedorczyk i opiekunem - pania Aleksandra Gieraś - Fatygą powitali gości z Niemiec w budynku B. Po powitaniu pokazaliśmy gościom naszą szkołę i zaprosiliśmy do wspólnych zajęć sportowych na sali gimnastycznej, które przygotowała pani Katarzyna Charusta - Stefańska. Po godzinie intensywnych zajęć fizycznych, przy których było śmiechu co niemiara, zaprosiliśmy niemieckich kolegów na wspólny poczęstunek, który przygotowali uczniowie klasy 4e wraz z rodzicami w świetlicy szkolnej.
Po zaspokojeniu głodu i pragnienia przyszedł czas na zabawy integracyjne, które przygotowała pani Aleksandra Fedorczyk:

- wszyscy siędzą w jednym kole. Zabawa polega na rzucaniu piłką do dowolnie wybranej osoby na sali. Osoba która ma piłkę musi przedstawić się i krótko (w jednym, dwóch zdaniach) opowiedzieć coś o sobie. Następnie rzuca piłkę kolejnej osobie obecnej w klasie i ta osoba teraz się przedstawia
   - gra integracyjna: zmiana miejsc. Uczniowie ustawiają krzesełka w okręgu. Siadają na dowolnym miejscu. Teraz każdy musi przypomnieć sobie, jak przedstawiały się poszczególne osoby w pierwszej zabawia i powiedzieć, kto siedzi obok niego z prawej i lewej strony. Następnie uczniowie zmieniają się miejscami i muszą znowu podać, kto teraz obok nich siedzi.
 - wędrujący pudelko: W małym pudełku są karteczki z pytaniami lub poleceniami w języku niemieckim skierowanymi do uczestników zabawy. Dopóki nauczyciel prowadzący nie powie     
  " STOP", pudełko wędruje między osobami siedzącymi na krzesełkach w okręgu. Gdy nauczyciel powie "STOP"  osoba, która jako ostatnia dotykała pudełka musi wylosować z niego jeden los z pytaniem i na nie odpowiedzieć lub wykonać zawarte polecenie.

Po zabawach integracyjnych przyszedł czas na pożegnanie: jedna z uczennic klasy 4e samodzielnie upiekła smaczne ciastka w kolorach flagi polskiej, które wręczyliśmy każdemu uczestnikowi spotkania.
Następne spotkanie planowane jest niebawem w szkole w Benz.

Aleksandra Fedorczyk