Aktualności‎ > ‎

ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z PROJEKTU „BLIŻEJ PRZYRODY” w GRODNIE

opublikowane: 24 maj 2019, 05:21 przez Błaż Sebastian

         20 maja w Centrum Edukacji Ekologicznej CWM w Grodnie k. Międzyzdrojów klasa 2b artystyczna uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Bliżej Przyrody”, których tematem była FAUNA KLIFU I PLAŻY WOLIŃSKIEJ. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu, na którym uczniowie dowiedzieli się, jakie organizmy żyją w martwym drewnie oraz czy jest to ważne dla lasu.

        Dzieci w skupieniu oglądały zdjęcia różnych organizmów (śluzowce i grzyby, porosty i mchy, owady i pająki oraz ptaki i ssaki). Dowiedziały się, że w martwym drewnie istnieje życie. Żeby to sprawdzić zostały podzielone na trzy grupy. Wyposażone w albumy, lupy i pojemniki do łapania owadów odwiedziły kilka kłód martwego drewna znajdujących się w różnej fazie rozkładu. Zbadały poziom rozkładu drewna. Spisały grzyby, rośliny i zwierzęta żyjące na poszczególnych kłodach. Ich obecność zaznaczyły na kartach pracy.

      Po krótkim podsumowaniu wykonanych zadań, w tym samym składzie przystąpiły do rysowania plakatów ukazujących obumarłe drzewo, jako siedlisko życia.

      Wszystkie grupy wykonały piękne prace i otrzymały najwyższa ocenę - „szóstkę”. Uczniowie z nową wiedzą i pełni wrażeń wrócili do domów. Otrzymali „Notesy Zoologa”. W nich w czasie wakacji będą zapisywać własne obserwacje, o których pisaliśmy w poprzednim artykule.

Comments