Aktualności‎ > ‎

Żywa lekcja historii

opublikowane: 10 paź 2019, 23:22 przez Szubert Natalia

W tym roku na żywą lekcję historii trafiły trzy panie, które widziały „wojnę oczami dziecka”. Zaproszone przez uczniów panie nie były kombatantkami. Nie walczyły na froncie, ale widziały wojnę. Mówiły, że nigdy nie zapomną tych trudnych i smutnych lat. Były wtedy dziećmi. Panie opowiadały o tym, co pamiętają. W czasie wojny nie miały, co jeść, w co się ubrać, mówiły o radości, jaką na Boże Narodzenie sprawiła im kostka cukru.

Pełniący rolę gospodarzy uczniowie przedstawili program artystyczny pt.: „Dzieci wojny”. Śpiewali pieśni: „Szare szeregi”, „Warszawskie dzieci”. 

Tradycyjnie punktem tego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, gdyż, jak co roku we wrześniu uczniowie z klas trzecich malowali wojnę. Trudno im wyobrazić sobie ten trudny czas. Jednakże spod ich pędzli wyszły ciekawe prace, które oceniły zaproszone panie. Podczas spotkania wyróżniono 13 prac. Ich autorzy otrzymali od gości piękne nagrody. Na koniec trzecioklasiści podziękowali za spotkanie i wręczyli paniom laurki oraz kwiaty.

Przeżyli oni prawdziwą, żywą lekcję historii, która na pewno na długo zapadnie w ich pamięci.
Comments