Archiwum Newsów‎ > ‎

Archiwum Newsów 2006/2007

opublikowane: 31 paź 2016, 08:22 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 31 paź 2016, 08:23 ]

Badanie Bałtyku

 

Po raz kolejny uczniowie z klasy V c i VI d pod kierunkiem p. Wandy Roszkowiak i Lidii Ziontkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 brali udział w ekologicznym programie badawczym "Obserwator Wybrzeża Europy". Program ten jest programem o zasięgu europejskim polegającym na zebraniu danych na temat stanu zanieczyszczenia naszego wybrzeża. Dane te zebrane i opracowane przez nas na specjalnych ankietach przesyłane są do Sopockiego Instytutu Ekologicznego a stamtąd do Irlandii. Dzięki naszej współpracy, co roku zostaje opracowany specjalny raport, który wykorzystywany jest do różnego rodzaju badań związanych z ochroną środowiska. Nadmienić należ, że nasza szkoła jest jedyną, która tą akcje przeprowadza po tej stronie miasta.


Wirtualna Wywiadówka

 

Rusza Wirtualna Wywiadówka. Wszyscy uczniowie klas IV-VI dostaną swój login i hasło do wirtualnej wywiadówki po 15.10.2006 od wychowawców lub p. Lipińskiego.


Jedynka drugi raz z rzędu

 

 W sobotę (23.09.2006r) odbył się już po raz drugi Międzyszkolny Rajd Turystyczny Żeglarsko-Kajakowy "STAROŚWIN" na przystani w Łunowie. Na rajd drużyny musiały przygotować prezentację związaną z tą imprezą. Drugi raz z rzędu wygrała tą rywalizację drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w kategorii szkół podstawowych w składzie: Iga Czajkowska, Sylwia Mazur, Anna Kozłowska, Karolina Morawska, Olga Brzezińska, Aurelia Wójcikowska oraz opiekunowie Michał Stefaniak (nauczyciel wychowania fizycznego), p. Brzeziński i p. Kozłowski (rodzice). Na rajdzie można było poczuć jak piękna jest sztuka żeglarska i każdy z uczestników miał szanse stanąć za sterami prawdziwego jachtu żaglowego. Po za tym poznawaliśmy przepiękne walory turystyczne naszego regionu jak np. Delta Starej Świny. Można było nauczyć się prawidłowego wiosłowania wiosłówką lub kajakiem. A na koniec rozkoszowaliśmy się przesmaczną grochówką oraz kiełbaskami z ogniska. Aura jak zwykle dopisała i było to, co żeglarze i kajakarze lubią najbardziej, dużo wiatru i słońce. Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy tak dzielnie opiekowali się naszymi pociechami: Michał Stefaniak.


Spotkanie nauczycieli seniorów

 

W związku z Dniem Edukacji Narodowej w dniu 19.10.2006 roku w Szkole Podstawowej Nr 1  odbyło się spotkanie emerytowanych pracowników szkoły. Młodzież pod kierunkiem p. Bożeny Kneć-Kucharskiej przygotowała okolicznościowe przedstawienie, po którym w pokoju nauczycielskim przy kawie i ciastkach przygotowanych przez panie M. Zyglewską i M. Jarosz, w miłej atmosferze wspominaliśmy lata spędzone w "JEDYNCE".


Międzyszkolne Zawody w Pływaniu z okazji Dnia Patrona

 

 Dnia 03.11.2006r odbyły się już kolejne Międzyszkolne Zawody w Pływaniu z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego ze SP 1 pani Małgorzata Szczepaniak i Michał Stefaniak. Zawody otworzyła pani Ewa Kręczyńska-Pędziwiatr dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy trzech szkół SP 1, SP 4, SP 6. Zawodnicy mogli rywalizować zarówno w konkurencjach indywidualnych dziewcząt i chłopców (50m stylem dowolnym) jak i w sztafecie 10 x 50m stylem dowolnym (5 dziewcząt oraz 5 chłopców). Zawodnicy zbierali punkty dla swojej szkoły w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Konkurencje indywidualne zdominowali i nie dali żadnych szans uczniowie SP 1, choć rywale naciskali bardzo mocno. Najlepszą sztafetą okazała się również Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie (Ola Kutelska, Krysia Słomska, Monika Matczak, Paulina Maciesowicz, Dominika Koss, Bartosz Banak, Bartłomiej Szamborski, Mateusz Marynowski, Samuel Vogt, Radek Sosnowski). Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 - 84 pkt, miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa nr 6 - 79 pkt, miejsce III Szkoła Podstawowa nr 4 - 64 pkt. Wyniki zmagań indywidualnych:
Dziewczęta:
1. Monika Matczak SP1 - 40,43 sek
2. Klaudia Grabowska SP6 - 41,01 sek
3. Paulina Maciesowicz SP1 - 42,00 sek
Chłopcy:
1. Bartosz Banak SP1 - 37,39 sek
2. Bartłomiej Szamborski SP1 - 37,97 sek
3. Samuel Vogt SP1 - 39,14 sek
Wyniki sztafet:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 - 7.02,61
2. Szkoła Podstawowa nr 6 - 7.33,18
3. Szkoła Podstawowa nr 4 - 10.09,73
Organizatorzy dziękują i GRATULUJĄ wszystkim uczestnikom tej imprezy. I zapraszają do dalszego doskonalenia umiejętności pływackich na basenie. Ze sportowymi pozdrowieniami Michał Stefaniak.


Turniej mini piłki siatkowej z okazji Dnia Patrona

 

W dniu 7 listopada 2006 roku w sali sportowej naszej szkoły odbył się turniej mini piłki siatkowej chłopców szkół podstawowych z okazji Dnia Patrona.
W turnieju wzięły udział cztery zespoły z SP 2, ZSP 4, SP 6 i nasz zespół.
W wyniku przeprowadzonych rozgrywek zespoły osiągnęły następujące rezultaty:
SP 1-SP 2 2:0
SP 2-SP 6 0:2
SP 6-SP 1 0:2
ZSP 4-SP 6 2:1
SP 1-ZSP 4 2:0
ZSP 4-SP 2 1:2

Tabela końcowa turnieju:
1. SP 1       6 pkt. sety: 6:0
2. SP 6       3 pkt. sety: 3:4
3. ZSP 4     3 pkt. sety: 3:5
4. SP 2       3 pkt. sety 2:5
Pierwsze trzy zespoły otrzymały dyplomy i puchary, a drużyna z czwartego miejsca dyplom. Wszystkie zespoły otrzymały również słodycze. Puchary, dyplomy i słodycze ufundowała Rada Rodziców przy naszej szkole.
Zawody zorganizował i przeprowadził mgr H. Kret, pomagały uczennice klasy VId: Olga Brzezińska, Iga Czajkowska, Małgorzata Skulich.


Sparing w Przytorze

 

Dnia 16.11.2006r. 13 zawodniczek i 11 zawodników naszej szkoły, grający w koszykówkę, pojechali na sparing do Przytoru, zagrać z uczniami z SP 9.  Wyjazd został zorganizowany przez Michała Stefaniaka, pomagał mu Robert Srzedziński!!! Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 9, że mogliśmy akurat u nich rozegrać mecze i panu Rafałowi Niewiadomskiemu, który jest nauczycielem WF w SP 9 i tak gościnnie nas przyjął. Sala Sportowa w SP 9 zrobiła na nas wrażenie.
Zmagania zaczęły dziewczęta. Na początku było ciekawie, po prostu na boisku był „chaos”. Ale nasze dziewczyny po chwili się opanowały i zaczęły górować nad przeciwniczkami i wrzuciły im kilka punktów. Wyszły na prowadzenie i nie dały sobie odebrać aż do końca. Wynik końcowy: 22:6 dla SP 1. :). Jako drudzy zagrali chłopcy, którzy musieli włożyć więcej sił i sprytu by pokonać kolegów z Przytoru. Ale po 4 kwartach okazało się, że to jednak SP 1 wygrała. Chłopcy wygrali 4 albo 5 koszami i to cieszy.  :). Atmosfera całego wyjazdu była wspaniała, a szczególnie w czasie meczów i po meczu. Z ławki rezerwowych dobiegał głośny doping wspomagany przez największego kibica naszej szkoły pana Roberta Srzedzińskiego. Dziękujemy!
Osoby, które brały udział w zawodach:

Dziewczęta:
1. Karolina Szczepanik
2. Ola Sitek
3. Kalina Piwońska
4. Dominika Dymitrow
5. Ola Kutelska
6. Ola Leszczyńska
7. Daria Paszyńska
8. Kinga Ambicja
9. Paula Naumiec
10. Marta Molenda
11. Karolina Morawska
12. Dominika Koss
13. Dominika Kacprzak

Chłopcy:
1. Bartłomiej Szamborski
2. Maciej Kowalczyk
3. Olek Chrobak
4. Bartosz Banak
5. Oskar Bielaszewski
6. Mateusz Kośnikowski
7. Patryk Wawryk
8. Maciej Materka
9. Jakub Tomczuk
10. Mateusz Merchelski
11. Kacper Szakalicki
Ze swojej strony serdecznie GRATULUJĘ wygranych naszym zawodniczkom i zawodnikom i namawiam do większej pracy na SKS-ach, bo na pewno w tym roku szkolnym czekają nas Mistrzostwa Świnoujścia, a tam będzie trudniej niż z SP 9. :-) Podziwiajcie fotki z zawodów. Ze sportowymi pozdrowieniami Michał Stefaniak.


60 lecie harcerstwa w naszej szkole

 

W sobotę (9.12.2006) odbył się zlot z okazji 60-lecia harcerstwa przy naszej szkole. Na zlot przybyło ponad 40 druhen i druhów, którzy działali przez te lata w III Szczepie "Słowian". Wspaniale wyglądali harcerze i zuchy z obecnych drużyn działających przy szkole. Łza się w oku kręci... W zlocie wzięło udział ok. 90 osób. Zdjęcia na wystawie przypominały przeżyte wspólnie dni na biwakach i obozach. Kominek i wspólne śpiewy dopełniły harcerskie wspomnienia. Druh hm Antoni Lipiński pomysłodawca całego zlotu z rąk pani dyrektor odebrał medal 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu. Zlot przygotował Antoni Lipiński, byli harcerze, nauczyciele z naszej szkoły, V Drużyna Harcerska "Patria" i Gromada Zuchowa "Dwór Neptuna". Tak trzymać!
Dzięki i Czuwaj do następnego zlotu.


Zbiórka książek

 

W listopadzie 2006 roku w Naszej Szkole została przeprowadzona zbiórka książek dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu. Uczniowie chętnie przynosili książki dla kolegów i koleżanek z Ośrodka. Wśród zebranych prawie 800 pozycji były bajki, lektury szkolne, encyklopedie, komiksy i czasopisma.
Najwięcej uzbierała klasa IV b. Prezent został przekazany w Mikołajki.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!


Spotkanie z przedszkolakami klasy 3b

 

W dniu 15.12.2006 roku klasa 3b zaprosiła na swoje zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10. Była to grupa "WIATRACZKI". Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły zademonstrowali ćwiczenia, jakie wykonują w czasie zajęć. Wyjaśnili przedszkolakom, jaka powinna być prawidłowa postawa. W dniu 5.01.2007 roku uczniowie z klasy 1B zostali zaproszeni do Przedszkola Miejskiego Nr 10 do grupy "Bursztynki" w celu zademonstrowania ćwiczeń które wykonują podczas swoich zajęć.
Obydwu spotkaniom towarzyszyła miła atmosfera, przedszkolaki włączyły się do wspólnej zabawy z uczniami. 
Wielu z nich w przyszłym roku szkolnym będzie naszymi uczniami, a wówczas będą mogli systematycznie korzystać z zajęć pozalekcyjnych, jakie proponuje nasza szkoła.


Spotkanie z przedszkolakami klasy 3b

 

W dniu 15.12.2006 roku klasa 3b zaprosiła na swoje zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 10. Była to grupa "WIATRACZKI". Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły zademonstrowali ćwiczenia, jakie wykonują w czasie zajęć. Wyjaśnili przedszkolakom, jaka powinna być prawidłowa postawa. W dniu 5.01.2007 roku uczniowie z klasy 1B zostali zaproszeni do Przedszkola Miejskiego Nr 10 do grupy "Bursztynki" w celu zademonstrowania ćwiczeń które wykonują podczas swoich zajęć.
Obydwu spotkaniom towarzyszyła miła atmosfera, przedszkolaki włączyły się do wspólnej zabawy z uczniami. 
Wielu z nich w przyszłym roku szkolnym będzie naszymi uczniami, a wówczas będą mogli systematycznie korzystać z zajęć pozalekcyjnych, jakie proponuje nasza szkoła.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

Jak co roku w szkole zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przygotowano wspaniały koncert, na którym występowali nasi artyści od najmłodszych do najstarszych. Szkole w tym roku udało się zebrać: 984,35 zł. Wielkie dzięki!!!


Jasełka

 

22 grudnia 2006 r., w ostatnim dniu zajęć szkolnych, przed przerwą świąteczną wszyscy uczniowie klas młodszych wzięli udział w przedstawieniu Bożonarodzeniowym - Jasełkach. W tym roku szkolnym przedstawienie przygotowali uczniowie klas II a i II d wraz z wychowawcami: p. M. Woźniak i B. Marszałek. Oprawę muzyczną przygotowała p. M. Leśniewska, oprawę plastyczną p. K. Korda.
Piękne stroje małych aktorów wykonali rodzice uczniów.


Zwycięstwo Dziewczyn w mini piłkę siatkową

 

W dniu 22.01.2007 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta w mini piłce siatkowej dziewcząt. Startowały trzy szkoły:
- Szkoła Podstawowa nr 1 (SP 1)
- Szkoła Podstawowa nr 6 (SP 6)
- Zespół Szkół Publicznych nr 4 (ZSP 4)

Wyniki meczów:
SP 1 - ZSP 4 2:0
SP 1 - SP 6 2:0
ZSP 4 - SP 6 2:0

Wyniki:
I miejsce SP 1
II miejsce ZSP 4
III miejsce SP 6

Skład zwycięskiej drużyny:

1. Małgorzata Skulich
2. Karolina Morawska
3. Kamila Rusakiewicz
4. Iga Czajkowska
5. Maja Zygmunt
6. Marcelina Lewandowska
7. Inez Flak
8. Kinga Ambicka
9. Aleksandra Leszczyńska

GRATULUJEMY!!!! :)


Debata pt: "Patriotyzm wczoraj i dziś

 

9 stycznia 2007 r. w Gimnazjum Publicznym Nr 2 odbyła się debata pt. "Patriotyzm wczoraj i dziś" zorganizowana przez nauczycieli - Sławomirę Zużałek, Mariolę Krassowską i Pawła Kowalskiego. Wśród zaproszonych uczniów znalazła się także delegacja z naszej szkoły reprezentowana przez Agatę Wróbel, Olę Sitek ( kl.6a ), Kasię Ogrodnik, Marcelinę Lewandowską ( 6e ), Kubę Tomczuka ( 6b ) oraz Grzgorza Wójcika ( 6c ). W dalszej części debaty pt. "Czy w Polsce można osiągnąć sukces?" głos zabrał jeden z radnych naszego miasta Rafał Pusz, który zachęcał młodzież do pozostania w naszej Ojczyźnie i dążenie do sukcesu poprzez wytrwałą naukę i pracę, udzielił także wielu odpowiedzi na pytania słuchaczy. Na zakończenie tego bardzo owocnego spotkania nagrodzono najlepszych mówców we wszystkich grupach. Wśród reprezentantów naszej "Jedynki" specjalnym wyróżnieniem nagrodzono Marcelinę Lewandowską, która otrzymała nagrodę książkową - serdeczne gratulacje! Zgranej grupie humor dopisywał Mrugnięcie Trzeba dodać, że w debacie tej brali także udział nasi absolwenci: Natalia Piwkowska, Agata Stachów Bartek Kuciński, Miłosz Brzeziński, Adrian Poczujko i Dawid Dudkowski - będący obecnie uczniami GP - 2. 


Turniej mini piłki nożnej

 

W dniu 09 stycznia 2007r. w Szkole Podstawowej nr. 1 im. Marynarki Wojennej RP, odbył się turniej mini piłki nożnej dla chłopców klas czwartych. W turnieju wzięły udział dwie drużyny z SP1 i SP6 oraz po jednej z SP2 i ZSP4. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W wyniku przeprowadzonych eliminacji zwycięzcą grupy A została 1 drużyna SP1, drugie miejsce zajął drugi zespół SP6, W grupie B zwyciężyła 1 drużyna SP6 przed ZSP4. Zdobywcy drugich miejsc zagrali o miejsce trzecie w turnieju. Zwyciężył zespół drugi SP6 4:0. W finale spotkały się pierwsze zespoły SP1 i SP6. W spotkaniu tym lepszy okazał się zespół SP1, który pokonał rywali 3:1. 

Tabela końcowa turnieju.

1. SP1 I 9 pkt. 
2. SP6 I 6 pkt. 
3. SP6 II 6 pkt.
4. ZSP4 3 pkt. 
5. SP2 1 pkt. 
6. SP1 II 0 pkt. 

W turnieju wzięło udział 41 uczniów. Zawody przeprowadził mgr Henryk Kret SP1. Nagrody i dyplomy ufundował klub MKS "Flota".


Turniej mini piłki nożnej dla chłopców klas VI 

 

W dniu 14 stycznia 2007 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP, odbył się turniej mini piłki nożnej dla chłopców klas VI. W turnieju udział wzięły dwie drużyny z SP1 i SP6 a po jednej ZSP4 i SP2. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Zwycięzcy grup SP2 i ZSP4 spotkali się w finale. W regulaminowym czasie był wynik 0:0, w rzutach karnych lepszy okazał się zespół SP2 wygrywając 3:1. O miejsce trzecie spotkały się I zespół SP1 i I zespół SP6, wygrał zespół SP6 1:0.

Tabela końcowa:

1. SP2 6pkt
2. ZSP4 6pkt
3. SP6 I 4pkt
4. SP1 I 2pkt
5. SP6 II 0pkt
6. SP1 II 0pkt

W turnieju wzieło udział 32 uczniów. Zawody przeprowadził Henryk Kret. Nagrody puchary i dyplomy ufundował MKS "Flota", wręczał prezes Tadeusz Leszczyński.


Turniej o mistrzostwo Świnoujścia w mini piłkę siatkową

 

W naszej szkole 23.01.2007 roku odbył się turniej o mistrzostwo Świnoujścia szkół podstawowych w mini piłce siatkowej.

Wyniki
I miejsce SP 1
II miejsce SP 2
III miejsce SP2
IV miejsce ZSP 4
V miejsce SP 9

Skład naszej drużyny:
1. Kamil Szymonowicz
2. Bartłomiej Sztanborski
3. Michał Stryczyński
4. Paweł Wejnert
5. Jakub Tomczuk
6. Ryszard Korzeniewski
7. Kamil Jędrusik

Tak trzymać.


Pod Lupą

 

W nasze ręce wpadł numer pisma szkolnego POD LUPĄ. Dowiemy się z niego o plotkach (kto i dlaczego nosi kolorowe korale), znajdziemy ciekawy przepis, trochę humoru i ... zobaczcie sami.


Redakcji życzymy następnych numerów gazetki.


Konkurs recytatorski klas I - III

 

Dnia 26.o1.2007 roku, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "POEZJA I JA" dla uczniów z klas I - III. W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Każdy z uczestników prezentował po dwa wiersze z zakresu poezji dziecięcej. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani. Widzów i Jury szczególnie zachwycili uczestnicy z klas drugich i trzecich, którzy jak mistrzowie recytacji oryginalnie interpretowali przygotowane przez siebie wiersze. 
Do komisji oceniającej zostały zaproszone: wicedyrektor - pani Wanda Roszkowiak, nauczycielki - panie: Dorota Więcek, Joanna Wróblewska. Wszystkim uczestnikom wręczono DYPLOMY UZNANIA. 
Organizatorka konkursu pani Joanna Szymorowska każdego laureata nagrodziła dyplomem i nagrodą rzeczową.
W eliminacjach rejonowych - w MAŁYM KONKURSIE RECYTATORSKIM naszą szkołę będą reprezentować:
Sara Rzechowska, Klaudia Szłyk z klasy III b i Zuzanna Dolna z klasy II d.
Eliminacje rejonowe odbędą się 3 marca 2007 roku, od godz. 10.00, w sali kameralnej Szkoły Muzycznej. Organizatorem rejonowego przeglądu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Świnoujściu.

Lista uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w szkolnym konkursie recytatorskim "Poezja i Ja".

Poziom klas I:

I miejsce Urszula Wrzesień kl. I c,
II miejsce Julia Leśniewska kl. I b,
III miejsce Oliwia Bizan kl. I b.

W klasach II:

I miejsce Zuzanna Dolna kl. II d,
II miejsce Sara Konopko kl. II b,
III miejsce Kinga Kuzioła kl. II d.

Na poziomie klas III:

I miejsce Sara Rzechowska kl. III b,
II miejsce Klaudia Szłyk kl. III b,
III miejsce Ola Ufniarz kl. III d.


Ale frajda

 

W dniu 22.02.2007r. odbyły się w naszej szkole zawody sportowe "Ale frajda". W zawodach tych uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I- III. W dwóch konkurencjach startowali wychowawcy klas. Poszczególne klasy zdobyły następujące miejsca:
W klasach pierwszych:

I miejsce - 1C
II miejsce - 1D
III miejsce - 1A
IV miejsce - 1B

W klasach drugich:

I miejsce - 2C
II miejsce - 2A
II miejsce - 2D
IV miejsce - 2B

W klasach trzecich:
I miejsce r11; 3D
II miejsce r11; 3B
III miejsce r11; 3C
IV miejsce r11; 3A

   W zawodach brały udział klasy terapeutyczne, które zasługują na bardzo duże uznanie. Mała liczebność tych klas nie pozwoliła na zebranie wymaganej ilości dziesięciu zawodników. W związku z tym, uczniowie ci musieli wykonywać poszczególne konkurencje dwukrotnie. Mimo ogromnego zmęczenia ich klasy zajęły wysokie miejsca. Za zdobycie pierwszego miejsca klasy otrzymywały puchar przechodni i dyplom. Pozostałe klasy za zdobycie kolejnych miejsc otrzymywały dyplomy. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymywali słodycze. 
Puchary, dyplomy i słodycze ufundowała Rada Rodziców.
Zawodom towarzyszyła sportowa rywalizacja. Dzieciom dopingowali rodzice. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, rodzicom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.


Międzyszkolny Festiwal Pieśni Ludowej i Biesiadnej

 

Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu jest organizatorem Międzyszkolnych festiwali piosenki. W tym roku szkolnym w dniu 22 marca 2007 odbył sie kolejny muzyczny festiwal. Tym razem był to festiwal piosenki ludowej i biesiadnej. Do udziału w zmaganiach przystąpiły cztery zespoły artystyczne. Jako pierwszy wystąpił zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6, którym kieruje pani Jolanta Ruszczyk. Uczniowie SP nr 6 zaśpiewali i zatańczyli pieśni: "Jawor, Jawor" oraz "Uciekła mi przepióreczka". Następnie repertuar swój przedstawili uczniowie z SP nr 4, który prowadzi pani Irena Mrula, śpiewając pieśni: "Czerwone jagody" i "Gdybym miał gitarę". Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9 kierowany przez panią Alicje Miller zaśpiewał pieśni: "Sokoły" oraz "Stokrotka".
   Jako ostatni wystąpili gospodarze imprezy -zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierownictwem Małgorzaty Leśniewskiej. Uczniowie z SP nr 1 zatańczyli i zaśpiewali pieśni: "Szla dzieweczka do laseczka" oraz "My Cyganie".
   Zwycięzcą festiwalu zostali gospodarze - artyści ze SP nr 1, o czym zgodnie zadecydowali jurorzy festiwalu.
   Podczas festiwalu gościnnie poza konkursem wystąpił zespół kl. IIb z SP nr 1 przygotowany przez panią Marzenę Woźniak - wychowawczynie klas młodszych. Maluchy, śpiewały pieśni kaszubskie w oryginalnej gwarze kaszubskiej.    Również poza konkursem bawił i cieszył wszystkich zespół nauczycieli z SP nr 1 (Małgorzata Leśniewska, Elżbieta Niedzielska, Sebastian Iwaniuk, Michał Stefaniak). Impreza znacznie spopularyzowała wśród młodzieży i dziatwy szkolnej dawne pieśni ludowe, które śpiewały niegdyś babcie i dziadkowie - pieśni towarzyszące podczas różnych obrzędów ludowych.
   Wszyscy uczestnicy festiwalu - goście, oraz uczniowie szkół wybornie sie bawili podczas imprezy, a zwycięzcy konkursu otrzymali kilku kilogramowy tort ufundowany przez cukiernie pana Kudły, za co organizatorzy konkursu serdecznie dziękują.
Za część organizacyjną imprezy odpowiadały panie:

Wanda Roszkowiak
Małgorzata Jarosz
Maria Zyglewska

Opiekun zespołu artystycznego SP nr 1 Małgorzata Leśniewska. 


Dzień Ziemi

 

Z okazji Dnia Ziemi odbyła się coroczna wystawa zwierząt hodowanych przez uczniów w domu. Największą grupę wystawców stanowili właściciele świnek morskich, chomików i królików nie zabrakło również papug, żółwi. Był również kameleon, tchórzofretka, a nawet kury. 
Wystawa połączona była ze zbiórką karmy i pieniędzy na rzecz świnoujskiego schroniska zwierząt. Zebrano ponad 300 zł i olbrzymi kosz karmy. 
Wystawie towarzyszyły spotkania z panią Aliną Celniak kierownikiem schroniska oraz panem Krzysztofem Hamadyk przewodnikiem psa tropiącego ze Straży Granicznej wraz z Bikiem. 
Wystawę obejrzeli uczniowie naszej szkoły jak również zaproszone dzieci z przedszkoli, szkół i Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Wszystkim gościom i wystawcom dziękujemy za aktywny udział w Dniu Ziemi. 

Organizatorzy wystawy M. Wardach - Fura, V. Gawlińska, M. Jarosz


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

Eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju BRD odbyły sie 18 kwietnia w Gimnazjum Publicznym nr 2. Nasza reprezentacja w składzie: Halina Piwońska, Karolina Szczepanik i Wiktora Pawlicka pod opieką p. Andrzeja Skoniecznego wygrała turniej wśród szkół podstawowych. Indywidualnie I miejsce zajeła również nasza uczennica Wiktora Pawlicka. Gratulujemy!


Dzień Kultury Romskiej

 

Dnia 26.04.2007 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Dzień Kultury Romskiej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią, kulturą i zwyczajami Romów. W auli szkolnej zaprezentowano dzieciom film pt. "ROMOWIE - HSTORIA I KULTURA". Swoją obecnością zaszczycił nas asystent romski - Pan Józef Sadowski, który przybliżył naszym uczniom zwyczaje i język Romów.
Do naszej szkoły chodzi pięciu uczniów należących do tej społeczności. Dzień Kultury Romskiej zapoznał polskie dzieci z historią i zwyczajami ich romskich kolegów. Umożliwił pokonanie stereotypów i uprzedzeń oraz dał większą szansę na integrację wszystkich uczniów w naszej szkole.Turniej Piłki Nożnej

 

W dniu 1 maja 2007 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej Klas 3-4 i 5-6 Szkół Podstawowych Świnoujścia z okazji 50-lecia MKS "Flota" Świnoujście o Puchar Prezesa MKS "Flota". 

Do Turnieju zgłosiły się 3 drużyny z klas 3-4 i 4 drużyny z klas 5-6.
Klasy młodsze:
I m. drużyna SP-1
II m. drużyna SP-6
III m. dryżyna ZSP-4.
Klasy starsze:
I m. drużyna SP-6,
II m. drużyna SP-1,
III m. drużyna SP-9,
IV m. drużyna ZSP-4.
Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali słodycze od Prezesa Floty. Drużyny które zajęły I i II miejsca spotkają się w finałach 16 czerwca przed meczem drużyny MKS "Flota": Gwiazdy Polskiej Piłki Nożnej.

 


Wyniki Kangura 2007

 

15 marca 2007 odbył się kolejny Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR, a także po raz pierwszy KANGUREK (dla uczniów klas II). Nasi uczniowie, jak co roku, przystąpili do niego chętnie i licznie. Rokrocznie zdobywają w nim wiele nagród, ale w tym roku w szczególności mają się czym pochwalić. Aż 15 uczniów zostało nagrodzonych. Są to:
1. Lewandowska Marcelina – kl.VI E
2. Pollak Paweł – kl.VI D
3. Bizan Miłosz – kl.VI A
4. Kowina Rafał – kl.VI A
5. Wójcik Grzegorz – kl.VI C
6. Koss Dominika – kl.V C
7. Kwiatkowska Wiktoria – kl.V D
8. Łukaszewicz Michał – kl.IV B
9. Wrzesień Maksymilian – kl.IV C
10. Bizan Maciej – kl.IV B
11. Zamiara Karolina – kl.IV B
12. Odorczuk Michał – kl.IV B
13. Michalski Maciej – kl.III D
14. Szmygin Ada – kl.II B
15. Melzacki Michał – kl.II D

Wszystkim nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY!
Pozostały uczestnikom życzymy wielu sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

 


Zastosowanie sztuki origami w systemie - edukacja przez ruch

 

W dniach 11.05.2007r. – 12.05.2007r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się kurs „Zastosowanie sztuki origami w systemie - edukacja przez ruch”. Prowadzącą była Pani Dorota Dziamska – Prezes Polskiego Centrum Origami. Jest ona m.in. autorką systemu – Edukacja przez ruch. 
W szkoleniu, obejmującym 25 godzin, udział wzięli także nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 Uczestnicy kursu zapoznani zostali z możliwościami edukacyjnymi origami i ich wykorzystywania w trakcie różnych zajęć lekcyjnych. Zaprezentowano również wykorzystanie techniki muzykoterapii czyli zastosowania muzyki w zajęciach edukacyjnych. Muzyka odpowiednio dobrana umożliwia wykonanie ćwiczeń kinezjologicznych przez uczniów.
Nauczyciele kończyli kurs z nadzieją, iż dotychczas mało doceniana sztuka origami, poprzez poznanie jej nowych możliwości pozwoli na nowe metody nauczania i uatrakcyjnienie zajęć lekcyjnych.
Kurs „Zastosowanie sztuki origami w systemie - edukacja przez ruch” jest elementem składowym Festiwalu origami – Polska 2000.Przygotowała Anna Sidorowicz


Goście w świetlicy

 

Dnia 04.06.07r. naszą świetlicę odwiedziły dzieci z grupy "Motylki" z Przedszkola nr 10. Goście wraz z dziećmi ze świetlicy bawiły sie i rywalizowały ze sobą w grach zręcznościowych. Najwięcej emocji wśród gości wzbudziła gra wyścigi spinaczy, która wymagała zreczności i współpracy w grupach.
Na zakończenie panie wychowawczynie i każdy z małych gości otrzymal motylka na pamiatkę.

Przedstawienie "Rzepki"

 

Dnia 06 czerwca 2007 w świetlicy szkolnej odbyło sie przedstawienie "Rzepki" Juliana Tuwima. W roli aktorów wystąpiły dzieci ze świetlicy i uczniowie z klasy Id. Publiczność dzielnie wspierała małych aktorów, ktorzy byli z siebie bardzo dumni.