Archiwum Newsów‎ > ‎

Archiwum Newsów 2008/2009

opublikowane: 31 paź 2016, 09:39 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 31 paź 2016, 10:01 ]

Festyn na 100 lecie 

Nasza Szkoła obchodziła 4 sierpnia setne urodziny budynku. W roku 1908 wybudowano okazały gmach i umieszczono w nim gimnazjum dla dziewcząt. I tak przez kolejne 100 lat rozbrzmiewał w tych szacownych murach szkolny dzwonek, a po korytarzach słychać uczniowski gwar wielu pokoleń młodych ludzi - Niemców i Polaków.

  Przygotowano z tej okazji Festyn 100 lecia, podczas którego wspólnie świętowali uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Na scenie pojawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły, jej absolwenci, a także śpiewający i tańczący nauczyciele. Oglądano przygotowaną z tej okazji wystawę. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża dała popis umiejętności marynarskich. Rada Rodziców przygotowała różne smakołyki - ciasta, grochówkę, kiełbaski. Wszyscy znaleźli strawę dla ciała, i dla ducha. Dobrej zabawie nie przeszkodziła nawet niezbyt sprzyjająca pogoda.Życzymy Ci kochana"Jedynko" kolejnych wspaniałych 100 lat i do zobaczenia na Festynie 200 lecia!


Badanie Bałtyku

Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły z klasy IVb i VIb pod kierunkiem p. Wandy Roszkowiak i Lidii Ziontkowskiej 24.09.2008 wzięli udział w ekologicznym programie badawczym "Obserwator Wybrzeża Europy".
 Program ten jest akcją o zasięgu europejskim polegającą na zebraniu danych na temat stanu zanieczyszczenia naszego wybrzeża. Dane te zebrane i opracowane przez nas na specjalnych ankietach przesyłane są do Sopockiego Instytutu Ekologicznego a stamtąd do Irlandii.
 Dzięki naszej współpracy co roku zostaje opracowany specjalny raport, który wykorzystywany jest do różnego rodzaju badań związanych z ochroną środowiska. 
 Należy nadmienić, że nasza szkoła jest jedyną, która tą akcję przeprowadza po tej stronie miasta.


Wizyta w Zinnowitz

19 września 2008 roku uczniowie klasy IIc uczestniczyli wraz z wychowawczynią Małgorzatą Wardach- Furą oraz nauczycielką języka niemieckiego Jolantą Wrześniewską w Święcie Sportu, który odbył się w Niemczech w Szkole Podstawowej w Zinnowitz. Jest to czteroklasowa szkoła podstawowa, w której uczą się dzieci w klasach I-III. Polscy i niemieccy uczniowie klas drugich spotkali się po raz pierwszy wymieniając podstawowe informacje o sobie w dwóch językach. Po krótkiej konwersacji rozpoczęły się zawody sportowe. Atrakcji było wiele. Każdy z uczestników zdobywał punkty za wykonane zadania. Najważniejszy był jednak bezpośredni kontakt dzieci z obu krajów. Jeden z uczniów polskich –Antek- otrzymał dyplom dla najlepszego sportowca. Serdecznie gratulujemy Antkowi i wszystkim uczestnikom wspaniałej kondycji fizycznej oraz pokonania bariery językowej.


Dzień Papieski

Święto państwowe obchodzone w dniu 16 października, w rocznicę (16.10.1978) wyboru Arcybiskupa Krakowskiego Karola Wojtyły na głowę kościoła katolickiego. Święto to zostało ustanowione decyzją Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 27 lipca 2005 roku "w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku".
Od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą 16 października Dzień Papieski obchodzony jest w polskim Kościele Katolickim. W tym roku, obchodzony po raz ósmy, Dzień Papieski odbywa się 12 października pod hasłem "Jan Paweł Drugi - Wychowawca Młodych".
Obchody w zeszłych latach
Od 2001 roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłami: 
• 2001 - Pontyfikat Przełomów 
• 2002 - Jan Paweł II - Świadek Nadziei 
• 2003 - Jan Paweł II - Apostoł Jedności 
• 2004 - Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju 
• 2005 - Jan Paweł II - Orędownik Prawdy 
• 2006 - Jan Paweł II - Sługa Miłosierdzia 
• 2007 - Jan Paweł II - Obrońca Godności Człowieka 
W naszej szkole uczniowie pod kierunkiem Pani Krystyny KORDY przygotowali przepiękne widowisko, które uświetniły słowa naszego Papieża – Jana Pawła II – wspaniałego nauczyciela, wychowawcy, 
a przede wszystkim wielkiego autorytetu. 
Obyśmy zawsze czerpali z nauk Ojca Świętego wiarę, mądrość, siłę 
i godność.


Wizyta byłych nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej to również święto naszych wspaniałych emerytowanych nauczycieli. Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo serdecznie gościli Ich w progach „Jedynki”.
Zwiedzali Oni nowe pomieszczenia szkoły, uczestniczyli w występach naszych uczniów. Później przy kawie i herbacie wspominaliśmy wspólnie spędzone lata. 
Jak to dobrze, że nasi przyjaciele tak chętnie przychodzą do nas. Zawsze uczestniczą we wszystkich szkolnych imprezach, bawią się razem z nami na każdym festynie, na każdej uroczystości szkolnej. Wspaniale, że mimo upływu lat, nie znając już niekiedy naszych wychowanków, to i tak chętnie nas odwiedzają. 
W Dniu Nauczyciela składamy Im życzenia, długich, słonecznych, wspaniałych lat. I czekamy na następne odwiedziny.
Do zobaczenia!


Dzień Edukacji Narodowej

Potocznie nazywamy to święto Dniem Nauczyciela - niezależnie od nazwy warto właśnie dziś w szczególny sposób podziękować Nauczycielom za ich ciężką pracę i zaangażowanie! Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować Wam za Waszą pracę, poświęcenie, za serce i miłość. Nasze podziękowanie to wdzięczność, to obietnica, że dzięki Wam wyrośniemy na ludzi. 
Kłaniamy się nisko wszystkim Nauczycielom. Chylimy głowę przed naszymi Wychowawcami. Towarzyszycie nam od najmłodszych lat, ucząc stawiania pierwszych literek i miłości do człowieka. To Wy obok naszych Rodziców, kształtujecie nasze serca 
i umysły. To Wy troszczycie się o naszą przyszłość i nasze życie. To tylko pozory, my tylko tak szorstko wyglądamy , ale w naszych piersiach biją gorące serca. To one Wam dziękują, za dar najpiękniejszy , za wiedzę. Dziękujemy Wam za to.
Dziś Wasze święto. Przyjmijcie od nas prezent w postaci akademii, którą przygotowaliśmy pod kierunkiem Pani Bożeny Kneć – Kucharskiej.
Czego Wam życzyć w Dniu Waszego Święta ? 
Bądźcie zdrowi , zadowoleni z pięknej pracy, którą wykonujecie , zadowoleni
z nas. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk bądźcie pogodni i uśmiechnięci . Niech się spełnią Wasze marzenia dotyczące życia osobistego i zawodowego.
Wasi Uczniowie wraz z Rodzicami.


Święto Drzewa

Święto drzewa 10.10.2008 przypadło w tym roku w piątek .W czwartek pojechałam do pana leśniczego po drzewka  jarzębiny i  modrzewie. ŚWIĘTO DRZEWA  jak co roku  postanowiliśmy uczcić posadzeniem drzewek na terenie  naszej szkoły .Każda z klas sadziła  swoje drzewko ze swoją panią od przyrody-panią  Lidią  Ziontkowską   klasa IV B, panią Violetą Gawlińską  klasy IV C  i D ,oraz klasa V A .Każda z tych klas posadziła własne drzewko, którym zobowiązała się opiekować  przez okres nauki w szkole. Drzewa zostały posadzone na boisku szkolnym. Do sadzenia drzewek przyłączyła się także jedna z młodszych klas –II a z  panią Joanną Szymorowską.


Konkurs matematyczny

W dniu dzisiejszym (18 listopada 2008r.) odbyły się szkolne eliminacje uczniów klas szóstych do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody. Udział w nich wzięło 16 najlepszych matematyków i przyrodników naszej szkoły. Czterech z nich będzie nas dalej reprezentowało w etapie rejonowym, który odbędzie się 10 stycznia 2008 r. Będą się wówczas zmagać z najlepszymi reprezentantami pozostałych szkół podstawowych naszego miasta.
Do II etapu zakwalifikowali się:
1. Maciej Bizan – kl.VI B
2. Maksymilian Wrzesień – kl.VI C
3. Michał Łukaszewicz – VI B
4. Wojciech Nowicki – VI B
Uczestnikiem rezerwowym jest Kacper Grzela – kl.VI B

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za tak liczny udział i zaangażowanie, a zwycięzcom składamy serdeczne GRATULACJE!!! Życzymy im również wielu sukcesów w następnych etapach konkursu.


Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kanadzie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalny

W grudniu 2008 roku jako jedyna szkoła ze Świnoujścia wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie wiedzy o Kanadzie dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się w Szczecinie.
I co?... I okazaliśmy się wspaniali! Konkurs jak sama nazwa wskazuje był na takim samym poziomie i dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, więc nie było łatwo! Ale my poradziliśmy sobie. Podopieczni PaniWandy ROSZKOWIAK, która przygotowywała uczniów była z nich bardzo dumna, zresztą jak i my wszyscy.

Mateusz MARYNOWSKI z klasy VI b zajął II miejsce w województwie

Kacper GRZELA również z klasy VI b zajął III miejsce w województwie.

Chłopaki WIELKIE GRATULACJE!


Konkurs Wiedzy o AIDS

10 grudnia 2008r. z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o AIDS. Wzięło w nim udział 27 uczniów, którzy wykazali się naprawdę wysokim poziomem znajomości zagadnień. Zwycięzcami zostali:

I MIEJSCE - Szymon Korda – klasa VIb

II MIEJSCE – Karolina Zamiara – klasa VIb

Tymoteusz Tomczuk – klasa VIc

Wyróżnienia:

Maciej Bizan – klasa VIb

Michalina Burak – klasa VId

Wojciech Nowicki - klasaVIb

Kamil Rusiecki – klasa VId

Gratuluję wszystkim zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom.

Lidia Ziontkowska


Wizyta w świnoujskim schronisku dla zwierząt

17 grudnia 2008 r. jak co roku z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, członkowie Szkolnego Koła LOP wraz z opiekunami Violetą Gawlińską i Lidią Ziontkowską odwiedzili świnoujskie schronisko dla zwierząt. Zanieśli w darze zabrane przez uczniów naszej szkoły ok. 60 kg karmy dla psów i kotów oraz poduszki, koce, kołdry itp. rzeczy, które na pewno ucieszyły te samotne zwierzaki. Nie jest to akcja jednorazowa, ponieważ koło LOP przeprowadza ją każdego roku.


Święta Łucja - opiekunka światła 

Święta Łucja dla naszych północnych sąsiadów obiecuje nadejście lepszych dni. W Skandynawii wszyscy czekają blasku dnia. Tradycyjne skandynawskie święto patronki światła już od ośmiu lat gości także w Świnoujściu dzięki polskiemu lekarzowiPanu Hieronimowi Medyńskiemu, który mieszka od wielu lat w Ystad. 17 grudnia przywiózł on orszak świętej Łucji do naszego miasta. Pięknie ubrane dziewczęta, przystrojone wiankiem ze świec zagościły również w naszej szkole, ku uciesze wszystkich uczniów. Z szeroko otwartymi oczami oglądali wspaniałe widowisko. Uczniowie w podzięce za tak wspaniały występ zaśpiewały dziewczynom i Panu Hieronimowi tradycyjne polskie kolędy. 
Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy na drugi rok.


Podsumowanie szkolnych konkursów

18 grudnia 2008r. w auli szkolnej odbyło się podsumowanie wszystkich szkolnych i międzyszkolnych konkursów. Sportowcy, przyrodnicy, matematycy, humaniści, plastycy nagrodzeni zostali nie tylko brawami, ale również wspaniałymi nagrodami.
Najbardziej emocjonujące okazało się czekanie na wyczytanie swojej klasy lub koleżanki i kolegi. Wtedy brawa i okrzyki wspaniale rozbrzmiewały w ogromnej naszej pięknej auli.
Pani dyrektor Roszkowiak na zakończenie przypomniała o bezpiecznym spędzeniu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życząc wszystkim spokojnych, zdrowych 
i szczęśliwych Świąt.

A wszystkim uczestnikom konkursów GRATULUJEMY!


Nasza pani woźna na emeryturze, a nam smutno!

MÓWIMY DO ZOBACZENIA!

W czwartek 18 grudnia po wieloletniej, ciężkiej pracy pożegnaliśmy NASZĄ KOCHANĄ PANIĄ WOŹNĄ – Grażynę DZIADURĘ. Pani Woźna odeszła na zasłużoną emeryturę. Nie było nam zbyt wesoło żegnając tą wspaniałą , cudowną, zawsze niosącą pomoc i uczniom i nauczycielom Panią Grażynę. Aula szkolna pękała w szwach. Byliśmy tam wszyscy! Oj polały się łzy, polały! Pani Woźna również bardzo się wzruszyła. Nie spodziewała się takiego pożegnania. Później opowiadała wszystkim spotkanym osobom, że nie mogła powiedzieć ani jednego słowa. A nam będzie brakowało NASZEJ KOCHANEJ PANI GRAŻYNY.

Kto nas będzie witał od progu szkoły tym oczekiwanym ciepłym uśmiechem?


Jasełka

"Ach śpij dziecino mała"

Jak, co roku w naszej szkole wystawiane są Jasełka przez uczniów „Jedynki”. Pomysły podaje na tacy Pani Krystyna KORDA, która przygotowuje cały program. Zawsze nas zaskakują swoją oryginalnością i niepowtarzalnością. Zresztą, co się dziwić… nawet w Szczecinie nas podziwiają, gdy Pani Korda wraz z uczniami przygotowują i przedstawiają swój występ w Konkursie Diecezjalnym.

A było co podziwiać! - Serdecznie dziękujemy.

Na koniec dnia nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na wspólnej Wigilii, by złożyć sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy. Było bardzo przyjemnie i szkolnie rodzinnie. 


Puchar Prezesa Mks "Flota"

Dnia 07 stycznia 2009r. w naszej szkole odbyły się rozgrywki w mini piłkę nożną chłopców klas III o PUCHAR PREZESA MKS „FLOTA”. Pod bacznym okiem trenera Pana Henryka Kreta nasza drużyna zajęła I MIEJSCE.

A Królem Strzelców został uczeń „Jedynki” Tomek BILSKI z klasy IIIb.

Drużynie i Tomkowi oraz trenerowi serdecznie GRATULUJEMY!


Igrzyska Szkolne

08 stycznia 2009r. rozegrano Igrzyska Szkolne w mini piłkę siatkową chłopców. Rozpieszczają nas nasi zawodnicy! I w tych mistrzostwachzajęliśmy I MIEJSCE.

WYNIKI:

I MIEJSCE – SP 1

II MIEJSCE – SP 6

III MIEJSCE - SP 4


Muzyka łagodzi obyczaje

W dniach 08 i 09 stycznia 2009r. na zaproszenie Pani Małgorzaty LEŚNIEWSKIEJ i Pani Marii ZYGLEWSKIEJ klasy młodsze naszej szkoły gościły Panią Olgę PONICHTERĘ i Panią Helenę RZEPECKĄ z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z muzyczną bajką pt. „O Mikołaju, który zgubił worek w zimowym gaju”. Dzieciaki bawiły się wspaniale śpiewając wspólnie z paniami znane polskie kolędy i kołysząc się w takt granej przez panie muzyki. Już nie raz mieliśmy przyjemność słuchać muzyki granej przez obie Panie i bardzo zachwycały swoją ciepłą, kojącą melodią. 

Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie zapraszamy w progi naszej „Jedynki”.


Jasełka w kościele p.w. M. B. "Gwiazdy Morza"

Dnia 11 stycznia 2009r. w Kościele p. w. M. B. „Gwiazdy Morza” uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Krystyną KORDĄ wystawiły Jasełka. Program przedstawiony był w szkole i dzieci chciały pochwalić się również swoimi występami przed szerszą publicznością. Jasełka, które przygotowuje Pani Korda co roku pokazywane są w naszym kościółku, co jest bardzo ciepło przyjmowane przez wszystkich parafian i gości.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszyła po raz 17!

W poniedziałek, 12 stycznia 2009r. w Szkole Podstawowej nr 1 zagrałaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Uczniowie zebrali się w auli, by podziwiać swoich kolegów, którzy występowali w programie pt. „ Mam talent”. Bilet wstępu kosztował 1 zł, a cały dochód przeznaczony został na WOŚP.
Artystów było bardzo dużo, a to dlatego, że zdolnych dzieciaków ci u nas dostatek. Komisja dwoiła się i troiła, by wybrać laureata. Zwycięzca otrzymał 50 zł z przeznaczeniem na Orkiestrę.
I miejsce zajęła Asia KĘPA z klasy VI d i największą radością było to, że Asia własnoręcznie wrzuciła swoją wygraną do szkolnej puszki.
BRAWO Asia! I wielkie GRATULACJE!
Kwotę, jaką zebraliśmy podamy po przeliczeniu pieniędzy. - SIE MA!


Szkolny konkurs recytatorki klas I – III

We wtorek, 13 stycznia 2009 r. odbył się Konkurs recytatorski na poziomie klas I – III. Dzieciaki odświętnie ubrane prezentowały poezję dziecięcą. Widzowie i rodzice (którzy byli bardziej przejęci niż ich pociechy) nagradzali brawami naszych recytatorów. Komisja w skład której weszły :dyrektor – pani Ewa Kręczyńska – Pędziwiatr, nauczycielki – panie Dorota Więcek i Bożena Kneć – Kucharska miały nie lada trudną sytuację, żeby wybrać tych najlepszych z najlepszych. Nie jest rzeczą łatwą ocenić tych najmłodszych. Każdy z nich jest przecież fantastyczny i już wygrany. Ci najmłodsi uczestnicy są naprawdę bardzo dobrze przygotowani i chciałoby się każdemu z nich dać najwyższą notę. Ale nad komisją czuwała organizatorka konkursu pani Joanna Szymorowska i nie było rady – trzeba było dokonać wyboru.
Na poziomie klas I zajęli:
I MIEJSCE - Dominik KATERWY z klasy IB

II MIEJSCE - Marysia MISZCZYSZYN z klasy I D

III MIEJSCE - Ola LUBIECKA z klasy IC

Na poziomie klas II:

I MIEJSCE – Szymek SADŁOS z klasy IIB

II MIEJSCE – Iza WNOROWSKA z klasy II A

Na poziomie klas III:

I MIEJSCE – Wiktoria ŁAWRECKA z klasy III C

II MIEJSCE – Oliwia BIZAN z klasy III B

III MIEJSCE Maja KOZŁOWSKA z klasy III B

Wszystkim uczestnikom bardzo, bardzo GRATULUJEMY!


Turniej mini piłki nożnej

14 stycznia klasy piąte zmagały się w meczu piłki nożnej o puchar Prezesa "Floty". Drużyny walczyły bardzo sportowo i wszyscy byli wspaniali. Wygrała drużyna naszej "Jedynki". Brawo chłopaki!

I MIEJSCE - SP nr 1
II MIEJSCE - SP nr 2
III MIEJSCE - SP nr 6
IV MIEJSCE - ZSP nr 4

W skład naszej drużyny wchodzili:

Tomek BILSKI -(bramkarz)
Wojtek KACZOROWSKI
Michał WNUK
Michał WAŚ
Dawid HUSIAK
Kamil DANKIEWICZ

Wszystkim drużynom GRATULUJEMY!


Mistrzostwa Świnoujścia

15 stycznia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia Szkół Podstawowych w mini piłce siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Podziwialiśmy dziewczyny walczące o najwyższą lokatę.

I MIEJSCE zajęła SP nr 6

II MIEJSCE SP nr 1

III MIEJSCE ZSP nr 4

Dziewczyny wielkie GRATULACJE!

Skład naszej drużyny:

Natalia Sało (6d), Kamila Piątek (6d), Paula Hanke (6b), Angelika Marek (6b), Kasia Poloczek (5b), Dagmara Rozwak (6e), Karolina Lechowska, Ania Wolska, Natalia Augustyniak (6d), Klaudia Pawlak (6d)


Mistrz Kaligrafii

Od września do stycznia uczniowie klas drugich i trzecich walczyli o tytuł MISTRZA KALIGRAFII. Polegał on na tym, że uczniowie przez cały semestr musieli prowadzić pięknie swoje zeszyty i ćwiczenia, które były sprawdzane przez komisję. Nie lada to zadanie. Wszyscy bardzo się starali. Trudno było wybrać komisji tego najlepszego, ponieważ jak się okazało uczniowie mieli piękne zeszyty. Ale...

W klasie II a Mistrzem Kaligrafii została

Paulinka Granda

W klasie II c

Miłosz Kruk

W klasie III a

Alicja Ziemlińska

W klasie III b

Ola Matuszewska

Maja Kozłowska

W klasie III c

Damian Łysikowski

Patrycja Kaszyńska

Wielkie Brawa!


Najlepsi z najlepszych w I semestrze

W dniach 15 i 16 stycznia 2009r. w auli szkolnej odbył się uroczysty apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2008/2009.

W klasach młodszych odznakę wzorowego ucznia otrzymali:

Ib - Marcin Janiszewski i Roksana Rybus

Ic - Maurycy Arczyński, Anna Bukowska, Jonatan Cackowski, Dagmara Horodyńska, Ola Lubiecka, Eryk Morawski

Id - Paulina Hołyst, Justyna Kowalczyk, Wiktoria Jankowska, Piotr Leśniewski, Szymon Kin

IIa - Izabela Wnorowska, Paulina Granda, Jakub Rutkowski, Oskar Gała, Paweł Kowalski

IIb - Dominika Będkowska, Aleksandra Łęgocka, Szymon Szdłos, Roksana Staniszewska, Denis Szeweluk, Sylwia Warowny, Mateusz Zaborowski, Angelika Gałka

IIc - Kamil BOŃKOWSKI, Jakub Dunajko, Denis Janiak, Miłosz Kruk, Zuzanna Leśnikowska, Mikołaj Marach, Jędrzej Strokosz

IIIa - Alicja Ziemlińska, Anastazja Grecko, Angelika Paczkowska, Damian Kałuża, Oskar Watras, Sławek Stręk-Pszeniczny, Andrzej Szaja, Michał Rewiszko, Filip Szajbel, Oliwier Ejsmond

IIIb - Oliwia Bizan, Maja Kozłowska, Natalia Knak, gabriela KUC, Julia Leśniewska, Julia Łubniewska, Ola Matuszewska, Nikola Murzynowska, Bartek Fleger, Karolina Kiraga, Michał Materka, Ola Kraszewska, Kuba Migas

IIIc - Bartłomiej Bazaniak, Patrycja Kaszyńska, Karolina Koźba, Wiktoria Ławrecka, Urszula Wrzesień, Agata Talma, Agata Garczyk

W klasach starszych odznakę WZOROWEGO UCZNIA otrzymali:

IVb - Ada Szmygin, Wiktoria Kos, Magda Wereszczyńska, Marek Baraniecki, Kasia Kaleta, Paulina Kaczorowska

IVc - Sara Konopko, Marlena Dymowska, Hania Makówka

IVd - Paweł Kośnikowski, Michał Melzacki, Marlena Gogola

Vb - Patryk Lipnicki, Sara Rzechowska

Vc - Zuza Ordon, Wojtek Fura, Klaudia Warzecha, Klaudia Wrzesień, Hubert Ryszka

Vd - Zosia Hochór, Ola Joppek, Kasia Kopeć, Natalia Matczak, Karolina Sinicka, Paulina Tomaszewska, Ola Ufniarz, Asia Więcek, Maciek Michalski, Weronika Wychowałek, Maciek Włodarczyk, Patryk Solka

VIb - Wojtek Nowicki, Maciek Bizan, Karolina Zamiara, Agata Gosecka, Szymek Korda, Michał Łukaszewicz, Kacper Grzela, Mateusz Marynowski, Agata Hochór, Angelika Marek

VIc - Bianka Adranowska, Szymek Bazaniak, Kamil Milkiewicz, Tymek Tomczuk, Paulina Wolna, Maksymilian Wrzesień

VId - Dorota Łukomska, Klaudia Pawlak, Kamil Rusiecki, Natalia Sało


GRATULACJE!

Finaliści konkursów rejonowych

Wielkie gratulacje dla finalistów eliminacji rejonowych.

Maciek BIZAN z klasy VI b został FINALISTĄ Eliminacji Rejonowych w Interdyscyplinarnym KONKURSIE MATEMATYCZNYM z elementami PRZYRODY, Wojciech NOWICKI z klasy VI b został FINALISTĄ Eliminacji Rejonowych w Interdyscyplinarnym KONKURSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO z elementami HISTORII i tym samym nasi wspaniali uczniowie zakwalifikowali się do ETAPU WOJEWÓDZKIEGO.

WIELKIE GRATULACJE I ŻYCZYMY POWODZENIA w dalszej walce o wysokie miejsca!Szkolny Konkurs Recytatorski "Tu szepcze poezja"

Dnia 04 lutego 2009 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorkski na poziomie klas IV - VI. W tym roku zgłosiło się 14 uczestników. Chociaż wszyscy recytatorzy byli wspaniale przygotowani, jury w składzie Dorota Więcek i Bożena Kneć - Kucharska musiały wyłonić tych najlepszych. A było naprawdę trudno...

I MIEJSCE - Sara Konopko z klasy IV C

II MIEJSCE - Kacper Grzela z klasy VI B

III MIEJSCE - Katarzyna Kaleta z klasy IV B


Nagrodę publiczności otrzymała Sara KONOPKO. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, 
a 28 lutego 2009 r. będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach rejonowych.
Konkurs przygotowała i prowadziła pani Marzena STĘPIEŃ.

Zwycięzcom konkursu GRATULUJEMY!


Wystawa aniołów

Dnia 13 lutego w czytelni szkolnej siostra Franciszka i Pani Halina LESZCZAK zorganizowały i przygotowały wystawę pt. "Mój Anioł Stróż". Dzieci z klas I - III wykonały przepiękne prace z masy solnej, plasteliny, modeliny i innych materiałów. Wystawa cieszyła się wielkim powodzeniem. Uczniowie podziwiali prace swoich kolegów, a było naprawdę co podziwiać...

podziwiać...


Nasze prace plastyczne w Schronisku dla zwierząt

W piątek 13 lutego 2009 r. byliśmy z wizytą w Schronisku dla zwierząt w celu podsumowania Konkursu. Pogoda była śliczna, a i nam humory dopisywały, ponieważ nasze ręce były pełne nagród! Nasze prace jak zwykle zresztą były docenione i sowicie nagrodzone. Wystawę uświetniły przedszkolaki z Przedszkola przy ul. Monte Cassino, które przygotowały fantastyczny program wokalny. Razem z nimi bawiliśmy się wspaniale!
Koszykówka dziewcząt

18 lutego 2009r. nasze dziewczyny wzięły udział w Igrzyskach koszykówki 2008/2009. Igrzyska odbyły się 
w Szkole Podstawowej nr 6. Nasze zawodniczki na początku radziły sobie wyśmienicie, niestety zabrakło im troszę sił i szczęscia, ale dziewczyne nie martwcie się! Za tak wspaniałe mecze mówimy Wam DZIĘKUJEMY. Dla nas liczy się Wasze zaangażowanie i uczestnictwo w zawodach. W tych Igrzyskach dziewczyny zajęły III miejsce. Powodzenia życzymy Wam w następnych!

Skład drużyny: Karolina Lechowska - VI A. Anna Wolska - VI A, Kamila Piątek - VI D, Natalia Sało - VI D., Wiktotria Karmowska - VI D, Klaudia Pawlak - VI D, Karolina Dziedzicka - VI C, Paulina HANKE - VI B, Angelika Marek - VI B, Natalia Augustyniak - VI D

Trenerem dziewcząt jest Pan Andrzej Skonieczny.


Mistrzostwa rejonu szkół podstawowych w tenisie stołowym

20 lutego 2009 r. w Kamieniu Pomorskim nasza drużyna zajęła VI miejsce w Mistrzostwach Rejonu "B" Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców. Skład drużyny: Patryk Szafran, Filip Szafran, Mateusz Marynowski. Trenerem jest Pan Andrzej Skonieczny. GRATULUJEMY


Wycieczka szkolnego koła LOP do Skoszewa i Kamienia Pomorskiego

W dniu 19 lutego 2009r. odbyła się wycieczka szkolnego koła przyrodniczego do Skoszewa i Kamienia Pomorskiego. Udział wzięli członkowie koła LOP z klas IV i V- w sumie 18 osób. Organizatorem wycieczki była Pani Violeta Gawlińska.


Dokarmiamy nasze ptaki

Zima to okrutna pora roku dla ptaków. Uczniowie naszej "Jedynki" wraz z Panią Lidią Ziontkowską, Panią Wandą Roszkowiak i Panią Violetą Gawlińską wyszli naprzeciw fruwającym pupilom i postanowili (jak, co roku zresztą) zadbać o nie, budując im przepiękne domki, do których będzie można wrzucać ziarenka, aby dokarmiać latających przyjaciół. Przy okazji dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za pomoc w dokonaniu tak pięknej akcji "Dokarmiaj ptaki zimą".


Każdy potrafi być „Mistrzem Ortografii”.

To już szósty raz spotykają się w "Jedynce" uczniowie świnoujskich podstawówek, aby wykazać się znajomością zasad pisowni. Konkurs przygotowany i prowadzony przez Panią Bożenę Kneć - Kucharską cieszy się wielką popularnością.

Dwie godziny ciężkich zmagań wyłonił MISTRZA Ortografii. Zostali nim uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Wielkie brawa i GRATULACJE dla zwycięzców. Pozostałym uczestnikom również gratulujemy, ponieważ różnice w punktacji były minimalne. Zapraszamy na kolejne edycje konkursu. Nas cieszy, że młodzież zna zasady ortografii i nie boi się jej. A trzeba przyznać, że nie jest łatwo, oj nie...

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!!!


MEMORIAŁ im. Edwardy ARKUSZEWSKIEJ w mini piłce siatkowej chłopców

Dzisiaj, tj. 02 marca 2009r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się VII Memoriał im. Edwardy Arkuszewskiej w mini piłce siatkowej chłopców. Cztery szkoły zmagały się, aby zdobyć najwyższą lokatę (Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Szkoła Podstawowa nr 6). W sportowej atmosferze I MIEJSCE wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1Wielkie brawa i wielkie gratulacje dla chłopaków z "Jedynki". Gratulujemy również trenerowi drużyny Panu Henrykowi KRETOWI.


II Międzyszkolny Konkurs "OMNIBUS - Mistrz Wiedzy i Intelektu"

Dnia 05 marca 2009 r. świnoujskie podstawówki zmierzyły się w II Międzyszkolnym Konkursie "Omnibus - Mistrz Wiedzy i Intelektu".Trzeba było wykazać się nie lada wiedzą, aby zdobyć tytuł Mistrza! Wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami i intelektem. Udział wzięły: Szkoła Podstawowa nr 1, Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 9. Mistrzem Wiedzy i Intelektu został Michał ODORCZUK z SP nr 1, II MIEJSCE zajęła Marta KRZYŻANIAK z SP nr 9, III MIEJSCE Wojtek NOWICKI z SP nr 1. Wielkie GRATULACJE. GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom Konkursu i dziękujemy organizatorkom Pani Alicji KUCHARZ i Pani Lidii ZIONTKOWSKIEJ.

Najlepszy!!! Maciej BIZAN!

Maciek został LAUREATEMinterdyscyplinarnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody. To wielki sukces nie tylko dla Maćka, ale również dla Pani Alicji KUCHARZ i Pani Lidii ZIONTKOWSKIEJ, które Maćka prowadziły i przygotowywały do konkursu. To sukces dla naszej szkoły. Jesteśmy Maćku z Ciebie bardzo DUMNI! Gratulujemy Ci i życzymy Ci dalszych wielkich sukcesów!


KONKURS pt. "Przyroda zimą 2009" klas I - III i klas IV - VI zorganizowany oprzez członków LOP


Dla klas młodszych zorganizowano konkurs pt. "Przyroda zimą 2009". Uczniowie mogli wykorzystać technikę malarską i fotograficzną. Prac było bardzo dużo i komisja w składzie: Pani MałgorzataWARDACH - FURAi Pani JoannaSZYMOROWSKAmiały wielką trudność i odpowiedzialność w wyborze tych najładniejszych i najlepszych. Dla klas starszych konkus był tylko fotograficzny. Zdjęcia, które przyniosła młodzież były wręcz profesjonalne! Trudno było wybrać z naprawdę ogromnej ilości te najpiękniejsze. Zapraszamy do szkoły, aby obejrzeć wystawę. A jest naprawdę warto zobaczyć wszystkie prace, i tych najmłodszych i starszych. Organizatorem konkursu klas I - III jest Pani Joanna SZYMOROWSKA,natomiast klas IV - VI Pani Lidia ZIONTKOWSKA i Pani VioletaGAWLIŃSKA.

LAUREACI:

Klasy I

I MIEJSCE - Nela RUCKA - kl. Ic
II MIEJSCE - Szymon MELZACKI - kl. I c
III MIEJSCE - Agata CIASTEK - kl. I d
Wyróżnienie - Damian BABCZYŃSKI kl. I a

Klasy II

I MIEJSCE - Izabela WNOROWSKA - kl. II a
II MIEJSCE - Paulina GRANDA - kl. II a
III MIEJSCE - Kamil BAŃKOWSKI - kl II c
Wyróżnienie - Denis SZEWELUK - kl. II b
Wyróżnienie - Oskar GAŁA - kl. II a

Klasy III

I MIEJSCE - Oliwia BIZAN - kl. III b 
I MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA - kl. III b (kategoria: zdjęcie)
II MIEJSCE - Bartosz FLEGER - kl. III b (kategoria : zdjęcie)

Klasy IV - VI

GRAND PRIX - Wojciech NOWICKI - kl. VI b
I MIEJSCE - Marlena DYMOWSKA - kl. IV c
II MIEJSCE - Natalia AUGUSTYNIAK - kl. VI d
III MIEJSCE - Katarzyna KALETA - kl. IV b

Wyróżnienia:Katarzyna KUJAWA - kl. V d
Kamil KIRAGA - kl. IV b
Karolina GAWLIŃSKA - kl. V c
Rafał WOJCIECHOWICZ - kl. VI b
Damian LIPSKI - kl. V a
Szymon BAZANIAK - kl. VI c
Kacper GRZELA - kl. VI b
Maciej BIZAN - kl. VI b
Marek BARANIECKI - kl. IV b
Wikrtoria KOS - kl. IV b


Pierwszy raz na podium po wszystkich rundach „Sobót Pływackich” dla świnoujskiej JEDYNKI.

Pierwszy raz w historii „Sobót Pływackich” Szkoła Podstawowa nr 1 uplasowała się na zaszczytnym 3 miejscu spośród 32 szkół z województwa zachodniopomorskiego. Jest to o tyle ważne, ponieważ zawsze brakowało szkole jednego miejsca by wskoczyć na podium. Od lat zajmowali 4 miejsce. Tym razem dopięli swego i zdobyli trzecie miejsce.PASOWANIE NA CZYTELNIKA w bibliotece szkolnej

W marcu klasy pierwsze z wielką radością zaczęły odwiedzać bibliotekę szkolną. Jak co roku, po poznaniu wszystkich literek dzieciaki pasowane są na czytelników biblioteki. Jest to wielkie wydarzenie nie tylko dla pierwszaków, ale również dla wychowawców i bibliotekarzy. Największą radością dla dzieciaków jest wypożyczenie książeczki do domu. Czują się tak wielce odpowiedzialni za rzecz wypożyczoną tylko przez nich. To wielka przyjemność mieć takich wspaniałych, uśmiechniętych czytelników. Życzymy wszystkim nowym CZYTELNIKOM wielu przeczytanych, ciekawych książek. Życzymy Wam po prostu ciekawej lektury i odwiedzajcie nas jak najczęściej!


Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej
Dnia 26 marca nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Pożarniczej. I co tu dużo pisać... znowu okazaliśmy się najlepsi! Szkoła miała wytypować dwóch zawodników. Wytypowała i co?... I zajęliśmy I i II miejsce. I MIEJSCE zajął Michał ŁUKASZEWICZ z klasy VI b, II MIEJSCE Mateusz MARYNOWSKI z klasy VI b. Opiekun naszych uczniów Pani Wanda ROSZKOWIAK i wychowawca klasy VI b Pani Małgorzata LEŚNIEWSKA naprawdę mają powód do dumy, bo mieć takich uczniów to naprawdę wielka radość. A Wam chłopaki należą się ogromne GRATULACJE!!! I TRADYCYJNIE mówimy Wam TAK TRZYMAĆ!!!


Karmienie ptaków zimą

05 marca 2009 r. Szkolne Koło Przyrodnicze LOP klas IV i V wraz z opiekunem paniąVioletą Gawlińską udało się na plażę, aby nakarmić ptaki. Wśród ptaków znalazły się łabędzie, mewy oraz wrony. Uczniowie koła karmili ptaki chlebem. Tradycyjnie, jak co roku akcja dokarmiania ptaków cieszyła się dużym zainteresowaniem członków koła. Natomiast ptaki wielką chmarą przylatywały do nas, aby dostać choć okruszynkę porcji. Widać było również ich zadowolenie. Łabędzie otaczały nas kołem, a pozostałe ptaki fruwały nad naszymi głowami głośno skrzecząc i dopominając się o więcej. 


Lekcja otwarta z języka niemieckiego

Dnia 27 marca 2009 r. odbyła się lekcja otwarta z języka niemieckiego w ramach WDN (Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli). Przeprowadziła ją w klasie IV d Pani Jolanta WRZEŚNIEWSKA. Zaproszona była Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele języka polskiego, jezyka angielskiego i Pani pedagog. Tematem lekcji były przedmioty szkolne. Dzieciaki wypowiadały się na temat ulubionych przedmiotów szkolnych. Lekcja była bardzo ciekawa ze względu na różnorodność form pracy.

KONCERT

W dniu 31 marca 2009 r. na zaproszenie nauczyciela muzyki Pani MałgorzatyLEŚNIEWSKIEJ odbył się w naszej szkole koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Świnoujściu. Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję usłyszeć i zobaczyć instrumanty dęte. Na scenie królowały flety, saksofony, klarnety. Nauczycielami tej grupy instrumentów są Panie Helena RZEPECKA i Olga PONICHTERA, które w trakcie koncertu akompaniowały uczniom na pianinie. Po koncercie można było dowiedzieć się czegoś więcej o Szkole Muzycznej, a także uzyskać informację na temat najbliższych egzaminów. Bardzo nam się podobało. 
Dziękujemy.


WYNIKI "Wiosennego marszu na orientację"

Dnia 05.04.2009r. odbył się już kolejny organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1, Gimnazjum Publiczne nr 1 i Szkołę Pływania AQUADO „WIOSENNY MARSZ NA ORIENTACJĘ”. Tę formę niedzielnej rekreacji wybrało aż 80 osób w tym młodzież szkolna i rodziny z małymi dziećmi. Do pokonania uczestnicy mieli 8 – 10 km trasę z 10 punktami kontrolnymi, w urozmaiconym terenie. Wszyscy zawodnicy ukończyli trasę i świetnie się przy tym bawili, tym bardziej że pogoda dopisała. 

Klasyfikacja końcowa:
W kategorii szkoły podstawowe
I miejsce - Amelia Błaszak, Zuzanna i Paulina Ordon z SP 1
II miejsce - Klaudia Pawlak, Ewa Szaja, Dorota Łukomska z SP 1
III miejsce - Natalia Sało, Paulina Hanke, Kamila Piątek z SP 1

WIOSNA, WIOSNA...
Mimo, że to już kwiecień, to chcielibyśmy podzielić się z Wami tym, jak uczniowie z klas pierwszych żegnały zimę i WITAŁY WIOSNĘ. Wszyscy wiemy, że wiosna to najbardziej lubiana pora roku. Robi się coraz cieplej, a i bliżej do upragnionych wakacji :)).

MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W PŁYWANIU


W piątek 17.04.2009r. na pływalni OSiR „Wyspiarz” odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Pływaniu. Zawody otworzyła pani dyrektor Ewa Kręczyńska-Pędziwiatr. W imprezie wzięło udział 150 uczniów z klas I - VI. Każdy zawodnik pracował na rzecz siebie i swojej klasy. W klasach I – III dzieci musiały pokonać indywidualnie 25 m stylem dowolnym w jak najszybszym czasie z pomocą lub bez. Natomiast w klasach IV-VI walczono w konkurencji indywidualnej 25m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców oraz w konkurencji sztafet 6 x 25 m stylem dowolnym, a w klasach VI 6 x 50 m stylem dowolnym. Głównym organizatorem był mgr Michał Stefaniak i pozostali nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoła Pływania „AQUADO”.
- Najbardziej cieszy fakt, że aż tak wielu uczniów w różnym wieku i z różnymi umiejętnościami pływackimi spróbowało swoich sił uczestnicząc w tych zawodach i że każde dziecko kończąc swoją konkurencję miało uśmiech na twarzy. Na naszych zawodach nikt nie był przegrany! – mówi Michał Stefaniak.
Atmosfera na basenie była niesamowita. Dopisali również rodzice najmłodszych dzieci i tych troszkę starszych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za uczestnictwo. Puchary oraz dyplomy dla najlepszych klas oraz dla najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców zostaną rozdane na uroczystym apelu podsumowującym mistrzostwa. Puchary dla najlepszych zawodników zostały ufundowane przez Szkołę Pływania „AQUADO”."EUROPA ŚPIEWA"

Dnia 20 kwietnia 2009 r. w naszej szkole odbył się coroczny Międzyszkolny Festiwal Piosenki. W tym roku zatytułowany był „Europa śpiewa”. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły podstawowe z naszego miasta: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 9. Każdy zespół przygotował dwa utwory w językach europejskich. Poziom Festiwalu był bardzo wysoki i jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić najlepszego. Wszystkie zespoły przygotowane były wspaniale, a widownia żywo reagowała na każdą zaśpiewaną piosenkę. Bawiliśmy się fantastycznie, tym bardziej, że w Festiwalu poza programem wystąpili również nauczyciele z SP 1. Radość dzieciaków była ogromna, gdy ujrzeli swoich belfrów w nietypowej roli… No cóż, jak ktoś już powiedział: nauczyciel też człowiek… 
Nagrodę GRAND PRIX Festiwalu otrzymał zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6.
Nagrodę Publiczności – Szkoła Podstawowa nr 1.
Oba zespoły otrzymały wielkie torty. Jeden z nich za zdobycie nagrody Grand Prix ufundowała piekarnia Pana KUDŁY.
Szkoda, że było tylko tyle przyznanych nagród, bo każdy zespół powinien otrzymać wysoką lokatę, ale cóż zrobić – reguły są twarde…
WSZYSTKIM ZESPOŁOM BARDZO DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY! – BYLIŚCIE FANTASYCZNI!
Do zobaczenia za rok!


DZIEŃ ZIEMI W "JEDYNCE"
Dnia 22 kwietnia 2009 r. w Dniu Ziemi w Szkole Podstawowej nr 1 już po raz szósty zorganizowano wystawę zwierząt domowych. Nasi uczniowie przynieśli swoich małych milusińskich, których podziwiały dzieciaki ze świnoujskich przedszkoli i z naszej szkoły. Wystawie towarzyszył pokaz tresury psów Straży Granicznej. Radość i fascynacja umiejętnościami czworonogów nie miała granic. Organizatorkami całego Dnia Ziemi były Panie: Lidia ZIONTKOWSKA i Violeta GAWLIŃSKA.


SPEKTAKLE TEATRALNE Koła LOP

Kontynuacją Dnia Ziemi były przedstawienia teatralne przygotowane przezKoła LOP klas I – III i IV – VI.Klasa Ic i IIa pod kierunkiem Pani HalinyLESZCZAK i Pani Joanny SZYMOROWSKIEJ wystawiły spektakl pt. „Na ratunek Ziemi”. Klasa VIb, VIc i VId pod kierunkiem Pani Lidii ZIONTKOWSKIEJ przedstawiły teatr pt. „Nieproszeni goście”. Bardzo pouczające dwa spektakle teatralne apelowały do uczniów o ochronę naszej planety. Przypominały o segregacji śmieci, o oszczędzaniu energii elektrycznej i wody. Zachęcały do zdrowego odżywiania. Przedstawienia bardzo podobały się wszystkim uczniom. Oby wszystkie dni roku były ekologiczne i przyjazne naszej Ziemi.


Ogólnopolski Turniej Piłkarski o Puchar Coca Cola Cup

W dniu 20 kwietnia 2009 r. w Kamieniu Pomorskim odbyły się rozgrywki Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Coca Cola Cup. W tutnieju udział wzięły:
Zespół Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamienia Pomorskiego
Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 z Kamienia Pomorskiego
Zespół Szkoły Podstawowej nr 1 ze Świnoujścia
Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu: SP nr 1 z Kamienia Pom. pokonał SP nr 2 z Kamienia Pom. 7:0 w drugim spotkały się: drużyna SP nr 1 ze Świnoujścia i Drużyna SP nr 1 Z Kamienia Pom.. Lepsza okazała się nasza "Jedynka" wygrywając 3:2. kolejnym meczu nasza drużyna pokonała SP nr 2 z Kamienia Pom. 7:1Tym samym awansowaliśmy do dalszych gier w drugim etapie na szczeblu wojewódzkim. Trenerem naszej drużyny jest Pan Henryk KRET

Z PODWÓRKA NA STADION

W środę 22 kwietnia 2009r. na stadionie OSiR-u odbył się TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS III pt. "Z podwórka na stadion".
WYNIKI TURNIEJU:
SP 1 - ZSP 4 - 3:1
ZSP 4 - SP 2 - 5:2
SP 2 - SP 1 - 0:9
Szkoła Podstawowa nr 1 awansowała do finału wojewódzkiego

Królem strzelców został Tomek BILSKI

16 MIĘDZYNARODOWA IMPREZA PŁYWACKA W STRALSUNDZIE

W sobotę 25.04.2009r. Szkoła Podstawowa nr 1 oraz szkoła pływania AQUADO zorganizowała wyjazd dla dzieci i młodzieży ze świnoujskich szkół (Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 6, Gimnazjum Publiczne nr 1, Gimnazjum Publiczne nr 2, Liceum im. Mieszka I), które reprezentowały Świnoujście. Na zawodach pojawili się także Duńczycy, liczne kluby niemieckie oraz polskie drużyny (CKS Szczecin, MKS Neptun Stargard Szczeciński). W takiej imprezie dzieci i młodzież świnoujska brała udział po raz pierwszy. Ciężko nam było walczyć o najwyższe miejsca, ponieważ rywalizowaliśmy z zawodnikami wyczynowymi jak i amatorami, dlatego plasowaliśmy się w połowie stawki. Nie mniej jednak było to niesamowite doświadczenie. Mogliśmy podpatrzyć technikę pływania różnymi stylami, wspaniałą organizację zawodów, atmosferę towarzyszącą tej imprezie. Nasze dzieci wróciły do Świnoujścia bogatsze o swoje nowe rekordy życiowe, a DamianKOWALSKI uplasował się na 3 miejscu zdobywając brązowy medal na 100m stylem dowolnym w roczniku 1991 (GRATULACJE) – mówi trener II klasy PZP Michał Stefaniak. Z tego tytułu, że impreza jest cykliczna, to za rok znowu nasze miasto będzie reprezentowane przez nasze dzieci i naszą młodzież. Czego sobie i Wam drogie dzieci życzę. Wyniki dostępne na www.psv-stralsund.de. Michał Stefaniak


13 BIEGI PRZEŁAJOWE - WAPNICA 2009


W sobotę 25 kwietnia 2009r. odbyły się biegi przełajowe. Wzięły w nich udział wszystkie szkoły i kluby sportowe naszego województwa.

Naszą szkołę reprezentowały:
1. Ada SZMYGIN z klasy IV b
2. Sara KONOPKO z klasy IV c
3. Paulina KACZOROWSKA z klasy IV b

W biegu dziewcząt klas III - IV wzięło udział 40 zawodniczek. Nasze dziewczyny biegły wspaniale!
Ada SZMYGIN zajęła II MIEJSCE

Sara KONOPKO - III MIEJSCE
Paulinka uplasowała się w pierwszej dziesiątce.

Opiekunem naszych sportsmenek jest Pani Małgorzata SZCZEPANIAK


OMNIBUS PRZYRODNICZY 2009

W dniu 29 kwietnia 2009 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs "Omnibus Przyrodniczy". Wzięły w nim udział świnoujskie podstawówki: Szkoła Podstawowa nr 1, Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 9, Społeczne Towarzystwo Szkół Gimnazjalnych. 

Zespoły zmagały się z trudnymi zadaniami. Po ciężkich bojach triumfował Zespół Szkół Publicznych nr 4. Zajęli I MIEJSCE
II MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 1
III MIEJSCE - Społeczne Towarzystwo Szkół Gimnazjalnych

Miejsca indywidualne:
I MIEJSCE - Mateusz SZCZERSKI - ZSP nr 4
II MIEJSCE - Natalia BARTNICKA - ZSP nr 4
III MIEJSCE - Maciej BIZAN - SP nr 1

Organizatorzy konkursu: Pani Wanda ROSZKOWIAK i Pani Lidia ZIONTKOWSKA DZIĘKUJĄ Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Środowiska za sponsorowanie "Omnibusa Przyrody 2009".

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
W środę 29 kwietnia 2009r. w czytelni szkolnej odbył sie konkurs czytelniczy pt. "Czy znasz twórczość Małgorzaty Musierowicz". Ta poczytna autorka książek młodzieżowych cieszy się wielką sympatią wśród naszych uczniów. Wśród konkursowiczów znalazł się coroczny uczestnik konkursów czytelniczych Maciek BIZAN z klasy VI b.
Maciek, począwszy od klasy drugiej nigdy nas nie zawodzi. Zawsze chętnie bierze udział we wszystkich konkursach bibliotecznych. Także i w tym konkursie uzyskał najwyższą lokatę.

I MIEJSCE - Maciek BIZAN - klasa VI b
II MIEJSCE - Ania JAROSZEWSKA - klasa VI c
III MIEJSCE - Szymek BAZANIAK - klasa VI c

                     

Finał Powiatowy IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI O ZDROWIU


W poniedziałek , 04 maja 2009 roku uczniowie naszej szkoły z klasy Ic z wychowawczynią Panią Haliną LESZCZAK wzięły udział w Finale Powiatowym IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI O ZDROWIU. 
Nasze rozśpiewane, wspaniałe dzieciaki zdobyły w tym Festiwalu I MIEJSCE.
Zadaniem dla walczących w eliminacjach było ułożenie i zaprezentowanie piosenki o zdrowiu. Jury najwyżej oceniło utwór „Przepis na zdrowe zęby”, którego słowa napisały Pani dyrektor Ewa KRĘCZYŃSKA - PĘDZIWIATR i Pani Halina LESZCZAK w wykonaniu naszych dzieci.
Wielkie GRATULACJE dla wszystkich dzieci, no i oczywiście dla wychowawczyni, która dzieci przygotowywała i prowadziła do wygranej!

                     

Dzieci, które brały udział w Festiwalu:
1. Ania BUKOWSKA
2. Paulina CYTOWICZ
3. Jonatan CACKOWSKI
4. Aleksandra LUBIECKA
5. Dagmara HORODYŃSKA
6. Eryk MORAWSKI
7. Nela RUCKA
8. Szymon SIKORSKI
9. Patryk LAPS
10.Maurycy ARCZYŃSKIBieg z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja


03 maja 2009 r. w rocznicę Konstytucji 3 Maja nasi uczniowie tradycyjnie wzięli udział w biegu z okazji tego święta. Cieszy nas to, że ochotników z roku na rok przybywa, a jeszcze większą radością jest, że również wygrywamy.
Z naszej "Jedynki" zaszczytnymi miejscami pochwalić się mogą:

Z klas "0" - I MIEJSCE - Jonatan CACKOWSKI

I MIEJSCE - Mateusz ZABOROWSKI - z klasy II b
II MIEJSCE - Jędrzej STROKOSZ - z klasy II c

I MIEJSCE - Ada SZMYGIN - z klasy IV b
II MIEJSCE - Sara KONOPKO - z klasy IV c
IV MIEJSCE - Paulina KACZOROWSKA - z klasy IV b
VI MIEJSCE - Marlena DYMOWSKA - z klasy IV c

II MIEJSCE - Dagmara ROZWAK - z klasy VI e
II MIEJSCE - Tymek TOMCZUK z klasy VI c
III MIEJSCE - Artur FALKOWSKI - z klasy VI b

            

DZIEŃ ANGIELSKI w naszej szkole07 maja 2009r. w naszej szkole zorganizowano DZIEŃ ANGIELSKI. Uczniowie bardzo chętnie zgłosili swój udział w imprezie. 
Dzień ten składał się z III części:

Część I - Turniej wiedzy o krajach anglojęzycznych, i w tym konkursie zwyciężyli:
I MIEJSCE - Maciej BIZAN - z klasy VI b
II MIEJSCE - Wojtek NOWICKI - z klasy VI b
III MIEJSCE - Klaudia PAWLAK - z klasy VI d

Część II - Konkurs piosenki angielskiej:
I MIEJSCE- trio: Zosia HOCHÓR, Asia WIĘCEK, Weronika WYCHOWAŁEK - z klasy V d
II MIEJSCE - Asia KĘPA - z klasy VI d
III MIEJSCE - duet: Karolina SINICKA, Paulina TOMASZEWSKA - klasy V d

Część III - Konkurs plastyczny "Znane miejsca Londynu". Prace nagrodzone wybrane zostały przez całą społeczność szkolną:
I MIEJSCE - Asia KĘPA - z klasy VI d
II MIEJSCE - Agata GĄSECKA - zklasy VI b
III MIEJSCE - Agata HOCHÓR - zklay VI b
Wyróżnienia:
Kuba ŚCIBIOR - z klasy V d
Szymon KORDA - z klasy VI b
Angelika MAREK - z klasy VI b

Całą imprezę umilili nam jeszcze uczniowie z klasy II b i III b, którzy wystawili przedstawienia teatralne w języku angielskim. Pokazali, że nie tylko starsi uczniowie umieją posługiwać się językiem obcym! Jak widzieliśmy i słyszeliśmy naszym młodszym milusińskim nie sprawiało to żadnego problemu, a nawet mieli z tego wielką frajdę.

Atrakcją tego dnia były również pokazy taneczne w wykonaniu naszych uczniów, którzy zatańczyli walca angielskiego, jive, foxtrota.

GWIAZDĄ imprezy został Jonatan CACKOWSKI z klasy I c, który śpiewając na scenie zrobił olbrzymią FURORĘ!!!

Wszystkim uczniom, którzy brali udział GRATULUJEMY!
Organizatorami imprezy były Panie: Renata PACEWICKA - BECZEK, LuizaKASIARZ i Magdalena RYCHWIŃSKA

Współorganizatorami Panie: Anna SZWAŁEK i Jolanta WRZEŚNIEWSKA

                                    

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY
"KSIĄŻKI ZNANE I LUBIANE"Dnia 18 maja 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Świnoujściu odbył się konkurs czytelniczy zatytułowany "Książki znane i lubiane".
Uczestnikami byli uczniowie ze wszystkich świnoujskich szkół podstawowych i zaprzyjaźniona z gospodarzami Szkoła Podstawowa z Krępska.

Nasi reprezentanci w składzie:

Maciej MICHALSKI - z klasy V d
Patryk SOLKA - z klasy V d
Maciej BIZAN - z klasy VI b
Wojciech NOWICKI - z klasy VI b
Karolina ZAMIARA - z klasy VI b
Anna JAROSZEWSKA - z klasy VI c

zdobyli zaszczytne 
II MIEJSCE.

I MIEJSCE zajęli gospodarze - Szkoła Podstawowea nr 9
III MIEJSCE 
- Szkoła Podstawowa nr 6

Naszych uczniów przygotowywała Pani Alina FELECKA

                                          

HEIDE PARK

W dniu 21 maja 2009 r. klasy V c, VI b, VI d i część II d wyruszyły na wycieczkę do Heide Parku.
Wrażeń było co niemiara!!!
Bawiliśmy się wspaniale! Szkoda, że trwała tylko jeden dzień, bo nie na wszystkie atrakcje wystarczyło czasu. Mamy nadzieję, że to będzie mobilizacja, aby jeszcze nie raz odwiedzić ten pełen zieleni i zabawy Park.

                              

ROCZNY SZKOLNY PROJEKT O KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ
20 maja 2009 r. w naszej szkole podsumowaliśmy projekt roczny zatytułowany "Kraje Unii Europejskiej". Klasy IV - VI na początku roku szkolnego losowały kraj, który będą prezentować. Uczniowie przygotowywali się przez
8 miesięcy, aby w maju przedstawić swoje państwo. 

                                      

WIEŻA WIDOKOWA po XIX wiecznym KOŚCIELE LUTERAŃDSKIMW ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję podziwiać wystawę prac uczniów zZespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Tematem wystawy była wieża widokowa po Kościele luterańskim. Uczniowie z „Czwórki” zaangażowani są w realizację projektu, uczestnicząc w ogólnopolskim programie Centrum Edukacji Obywatelskiej pt. „Ślady Przeszłości – uczniowie adoptują zabytki”.
Wystawa podobała się wszystkim. Pomysł okazał się wspaniały, aby w ramach współpracy ze szkołami promować ciekawe inicjatywy uczniów i nauczycieli. Dziękujemy Szkole nr 4 i Pani Iwonie SADOWSKIEJ – RODZIK, która była inicjatorem wystawy w naszej szkole.

                                       

DZIEŃ NIEMIECKI


Dzisiaj, 26 maja w naszej szkole odbył się dzień niemiecki. Pani JolantaWRZEŚNIEWSKA wraz z uczniami przygotowała bardzo ciekawy program, który przybliżył nam kraje niemieckojęzyczne. Aktywnie uczestniczyła w nim również widownia, która dzielnie udzielała odpowiedzi na zadane pytania. A wszystko oczywiście w języku niemieckim.

                             

I'm only 8, but I know English

21 maja 2009 r. w czwartek w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs języka angielskiego pt. "I'm only 8, but I know English". Wzięły w nim udział dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół Publicznych nr 4
i Szkoły Podstawowej nr 9. Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a zabawa przednia. Dzieciaki bawiły się wspaniale językiem angielskim i pokazały, jak w wieku 8 lat można swobodnie operować językiem obcym.
Dziękujemy organizatorom konkursu: Pani Luizie KASIARZ i Pani MagdzieRYCHWIŃSKIEJ oraz nauczycielom szkół i wszystkim dzieciakom.

             

TURNIEJ TAŃCA o "Puchar Neptuna"


Klasa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 1, w skład której wchodzą uczniowie klasy Ia, Ic i Id zaprezentowała tańce towarzyskie na Turnieju o "Puchar Neptuna". Wszyscy nasi uczniowie otrzymali złote medale i oczywoście Puchar dla naszej Szkoły. 

GRATULUJEMY WAM i życzymy dalszych sukcesów.

(Klasa taneczna zaprezentuje się również na zakończeniu roku szkolnego klas I - III)

                  

IV WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU


25 maja 2009r. klasa I c wyruszyła do Szczecina na IV WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU. Wyśpiewali bardzo wysokie II MIEJSCE. To olbrzymi sukces naszych małych śpiewaków!. Nasi laureaci byli rozchwytywani przez Radio Szczecin i TV Szczecin. Udzielali wywiwdów i śpiewali.

WIELKIE GRATULACJE dla klasy Ic i Pani Haliny LESZCZAK - wychowaczyni klasy.

                


Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
KANGUR : nagroda I stopnia (III miejsce w województwie) - Ada Szmygin – kl.IVB
wyróżnienia - Maciej Bizan (VIB) 
Michał Odorczuk (VIB) 
Maciej Michalski (VD)
Hubert Ryszka (VC) 
Kamil Kiraga (IVB)
Bartosz Fleger (IIIB)
Dominika Będkowska (IIB)
Jakub Dunajko (IIC)
Mikołaj Marach (IIC) 

PANDA: Język angielski – wyróżnienia: Maciej Bizan (VIB)
Wojtek Nowicki (VIB)

Matematyka - laureaci (V miejsce w Polsce): Maciej Bizan (VIB)
Wojtek Nowicki (VIB)
Maksymilian Wrzesień (VIC)
wyróżnienia: Michał Łukaszewicz (VIB)
Karolina Zamiara (VIB)
Michał Odorczuk (VIB)

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie GRATULUJEMY!!! A ponieważ wielu z nich, to uczniowie klas VI, więc życzymy im dalszych sukcesów osiąganych w kolejnych etapach edukacyjnych, nauczycielom zaś – jak najwięcej takich uczniów.

KOLEJNE SUKCESY „JEDYNKI”W dniu dzisiejszym uczniowie klas VI świnoujskich szkół podstawowych brali udział w Rejonowym Konkursie Matematycznym, którego organizatorem był Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.Nasi najlepsi matematycy znowu dali z siebie wszystko, pokonując pozostałe szkoły i zdobywając I MIEJSCE jako zespół oraz I i II MIEJSCEindywidualnie. 
Najlepszym matematykiem Świnoujścia w roku 2008/2009 został Maciej BIZAN 
z klasy VI b. Drugie miejsce zajął Wojciech NOWICKI (również VI b). Obaj uczniowie dali się już poznać z udziału i sukcesów w wielu innych konkursach. Cieszy nas jednak fakt, że mimo zbliżających się wakacji, nie spoczęli na laurach i do ostatniego tchu walczą o kolejne nagrody i sukcesy. Nauczycielem przygotowującym naszych wspaniałych matematyków jest Pani Alicja KUCHARZ.

Serdecznie Wam GRATULUJEMY!!! Oby tak dalej.
                          

ZIELONA SZKOŁA klas III b i V d


W dniach 23 kwietnia – 01 maja 2009 roku klasaIII V d wraz z wychowawcami: Panią MarioląZYGLEWSKĄ i Panem Henrykiem KRETEMwyruszyły do SZCZAWNICY (Góry Pieniny), aby uczęszczać w zajęciach „ZIELONEJ SZKOŁY”.
Oprócz zajęć edukacyjnych dzieciaki miały dni wypełnione zwiedzaniem przepięknych okolic.
pierwszym dniu zwiedzaliśmy Kraków - Zamek na Wawelu oraz Stare Miasto. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kopalni Soli w Wieliczce. Wieczorem pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania do Szczawnicy. Mieszkaliśmy przez cały pobyt w fajnym Pensjonacie „SZALAY – 2”. Ten dzień był bardzo męczący, ale pełen niezapomnianych wrażeń.

                            

Ada SZMYGIN - nasza nowa matematyczna"Perełka"


27 maja odbyło się w Szczecinie uroczyste podsumowanie XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W uroczystości tej wzięła udział również nasza uczennica – Ada SZMYGIN z klasy IV b. Ada zdobyła nagrodę I stopnia, zajmując jednocześnie III miejsce w województwie.
Ada, tak trzymać! Przed Tobą jeszcze dwa lata szkoły podstawowej, zatem mamy nadzieję, że przysporzysz nam jeszcze wielu powodów do radości.
Serdeczne GRATULACJE!!!Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

21 maja 2009r. w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli (Biblioteka Pedagogiczna), przy współpracy nauczycieli plastyki i nauczycieli bibliotekarzy szkół, rozstrzygnięto wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego. Mottem konkursu były słowa Mieczysława Jastruna : "Są książki piękne jak kwiaty i są książki pełne dojrzałości jak owoce. Są książki, które wzruszają i są książki, które wstrząsnęły światem, te największe".
Nasza szkoła również brała udział w tym konkursie i oczywiście prace naszych uczniów były wyróżnione.

II MIEJSCE zdobyła Sara KONOPKO z klasy IV c
Wyróżnienie otrzymał Szymon BAZANIAK z klasy VI c

JA TO POTRAFIĘ


01 czerwca 2009 r. w Dzień Dziecka uczniowie naszej szkoły zmagali się z konkurencjami projektu rocznego 
„Ja to potrafię”. Przygotowania trwały od początku roku szkolnego. Dzieciaki ćwiczyły czynności, które w czerwcu były oceniane przez komisję szkolną. A nie było łatwo… 
Klasy I – III musiały pokazać umiejętności pakowania tornistra, sznurowania butów, segregacji śmieci, zaplatania warkoczy.
Klasy IV opanowały umiejętności obierania owoców i warzyw, nakrywania do stołu, pakowanie prezentów.
Piąte klasy musiały pięknie zaścielić łóżko, segregować rzeczy do prania, złożyć swoją odzież, spakować walizkę.
To tylko niektóre wymienione czynności, które musieli opanować nasi uczniowie, a było ich o wiele, wiele więcej.
Klasy szóste natomiast przygotowały prezentację swojej klasy. Tematem przewodnim prezentacji była szkoła pokazana w krzywym zwierciadle. 
Bawiliśmy się świetnie. Dopingowaliśmy swoich kolegów i pomagaliśmy im gromkimi brawami.
                 

ROCZNE PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KOŁA LOP


W dniu 03 czerwca br. uczniowie ze szkolnego koła LOP wraz z Pani ą Lidią ZIONTKOWSKĄ i Panią Violetą GAWLIŃSKĄ uczestniczyli w podsumowaniu rocznej działalności szkolnych kół. Cała impreza miała miejsce na Wydrzanach przy ognisku. 
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy uczestniczyć w propagowaniu ochrony środowiska i że możemy czynnie włączać się w działalność ekologiczną w szkole i w mieście.

             

WYSTAWA DOROBKU UCZNIÓW

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić sie swoimi najciekawszymi pracami i wytworami. Na korytarzu szkolnym otworzyła swe podwoje "Wystawa dorobku uczniów". Obok artystycznych prac dzieci zobaczycie również puchary sportowe zdobyte przez naszych sportowców, a także pomoce naukowe wykonane przez uczniów na lekcje matematyki. Są to przepiękne bryły geometryczne. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do obejrzenia prac, a naprawdę jest co podziwiać, tym bardziej, że nasi uczniowie w plastycznych konkursach szkolnych, międzyszkolnych, rejonowych, a nawet wojewódzkich otrzymują zawsze najwyższe lokaty.

               

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY dla uczniów klas III


05 czerwca 2009 r. w piątek w Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny uczniów klas III. Gabrysia KUC zajęła I MIEJSCE w tym konkursie i tym samym otrzymała tytuł Świnoujskiego Mistrza Ortografii klas III 2009 r. Nasze dwie uczennice zdobyły Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 1. Są to dziewczynki z klasy III a – AlicjaZIEMLIŃSKA (wych. Pani Urszula SÓJKA)i z klasy III b – Gabrysia KUC ( wych. Pani Mariola ZYGLEWSKA)

            

PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH „GENIUSZ”


W maju 2009 uczniowie klas III – VI brali udział w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych GENIUSZ. Powodzeniem wśród nich cieszyły się konkursy z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki i przyrody. Dzisiaj otrzymaliśmy wyniki uczniowskich zmagań. Jak zawsze nie zawiedliśmy się. Nasi uczniowie dbają o dobre samopoczucie swoje, rodziców i uczących ich nauczycieli.
W tym roku GENIUSZAMI zostały uczennice klas IV.
Marlena GOGOLA (IV D) i Ada SZMYGIN (IV B) uzyskały tytuł LAUREATA, zajmując jednocześnie I MIEJSCE w kraju. Obie dziewczynki zdobyły maksymalną ilość punktów: 240/240!
MARLENA JEST LAUREATKĄ KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO, zaś ADA – KONKURSU MATEMATYCZNEGO. Przed nimi jeszcze dwa lata szkoły podstawowej, więc liczymy na więcej takich wyników.
SKŁADAMY WAM OGROMNE GRATULACJE!!! Taki sukces, to nie byle co!
      

Nauczyciele i pracownicy szkoły na wycieczce w Warszawie

W dniach 11 - 13 czerwca 2009 r. nauczyciele i pracownicy szkoły odwiedzili stolicę Polski. Wycieczka bardzo udana, tylko szkoda, że tak krótko, no ale co dobre to się szybko kończy...
          

PRYMUS 2009

We wtorek, 16 czerwca br. w sali widowiskowej MDK, prezydent Świnoujścia Pan Janusz ŻMURKIEWICZ, składał gratulacje, wręczał statuetki, puchary i listy gratulacyjne najlepszym z najlepszych. A wszystko to z okazji podsumowania kolejnej edycji programu „Prymus - 2009". Do tegorocznego finału wytypowanych zostało i wyróżnionych ponad 250 osób. Wśród tych najlepszych znaleźli się nasi uczniowie: Maciej BIZAN z klasy VI b, Klaudia PAWLAK z klasy VI d i Sara KONOPKO z klasy IV c. Zaproszeni byli również dyrektorzy szkół, wychowawcy i nauczyciele, którzy również odebrali podziękowania za wkład w przygotowanie tych wspaniałych. 
Wielkie gratulacje dla naszych Prymusów. Życzymy Wam wielu sukcesów w dalszej drodze do celu.
            

KONCERT I POŻEGNANIE

18 czerwca 2009 r. jak co roku Absolwenci żegnają się ze szkołą i nauczycielami, dziękują Rodzicom za wielkie wsparcie przez sześć długich lat. Każdy koncert kończy się łzami i smutkiem, że to już ostatni raz na scenie auli szkolnej można podzielić się wspomnieniami. W tym roku koncert przygotowały Panie: Elżbieta NIEDZIELSKA, Małgorzata LEŚNIEWSKA i Krystyna KOZIATEK. 

            

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS SZÓSTYCHPrzyszedł czas rozstania. Co roku żegnamy Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu. I jak zwykle łza się w oku kręci nie tylko wychowawcom, ale całej braci uczniowskiej, że kolejny rocznik opuszcza mury szkoły. W tym roku klasy szóste osiągnęły wielki sukces. Mieliśmy laureatów konkursów przedmiotowych, finalistów, wspaniałych matematyków, sportowców, muzyków, plastyków, anglistów, germanistów i można by wymieniać w nieskończoność.Najlepszym Absolwentem roku 2008/2009 został Maciej BIZANNagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał Wojciech NOWICKISportowcem Szkołyzostali: Angelika MAREK i Mateusz MARYNOWSKI

Wszystkim Absolwentom życzymy wielu sukcesów w nowych szkołach i aby nigdy nie zapominali o naszej "Jedynce"
               

wrzesień-marzec  *  kwiecień-czerwiec 


2006/2007 * 2007/2008 * 2008/2009 * 2009/2010 * 2010/2011 * 2011/2012 * 2012/2013 * 2013/2014