Archiwum Newsów‎ > ‎

Archiwum Newsów 2009/20010

opublikowane: 31 paź 2016, 09:43 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 31 paź 2016, 10:06 ]

01 werześnia - 70 rocznica wybuchu II WOJNY ŚWIATOWEJ

01 WRZEŚNIA 2009 r. UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO


Młodemu pokoleniu 01 września zawsze kojarzy się z rozpoczęciem nauki. I całe szczęście, że tak jest. Ich dziadkom i pradziadkom ten dzień kojarzy się również z bardzo smutną historią. Wybuchem II wojny światowej. 
W dzisiejszy, słoneczny, ciepły dzień nasze dzieciaki uśmięchnięte i zadowolone witały swoich wychowawców i nauczycieli, ale przede wszystkim ściskały się ze swoimi koleżankami i kolegami, by powitać ich po wakacjach.
Najważniejszy dzień w życiu miały dzieciaki z zerówek i pierwszych klas. To oni byli dzisiaj najważniejsi. Niektóre z nich przekroczyły pierwszy raz mury szkoły. Przejęte, ale uśmiechnięte witały nową szkołę. Ich "Jedynkę".
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego nowgo roku szkolnego 2009/2010
  

Z WIZYTĄ NA LATARNI MORSKIEJ I FORTACH


Niezapomniane wrażenia dla naszych pierwszaków! Wszyscy razem zwiedzaliśmy latarnię morską. Ale, aby na nią wejść trzeba było wdrapać się po niesamowitej ilości schodów. Nogi niekiedy odmawiały posłuszeństwa, ale ciekawość obejrzenia miasta z wysokości brała górę.
Na fortach musieliśmy przejść musztrę. Zabawa była naprawdę wspaniała! 
Szkoda tylko ,że wycieczka trwała tak krótko.

             

PASOWANIE PIERWSZAKÓWWielka Gala pasowania na ucznia z Patronem Szkoły Marynarką Wojenną to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Tradycyjnie, co rok na okręcie wojennym nasze dzieciaki w obecności Dyrektora Szkoły i Rodziców mężnie i dzielnie powtarzali przysięgę uczniowską. Największym przeżyciem naszych Pierwszaków jest dokonanie pasowania przez oficerów Marynarki Wojennej przy użyciu kordzika oficerskiego. 
Był to jeden z najważniejszych dni w życiu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

       

Konkurs Plastyczny o tematyce II wojny światowej12 października 2009 r. w naszej szkole odbył sie kolejny uroczysty apel o tematyce II wojny światowej z udziałem przedstawicieli Zwiazku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych oraz wszystkich uczniów klas III.
Po wysłuchaniu programu artystycznego, odbyło sie uroczyste rozstrzygniecie konkursu plastycznego.


18.09.2009 roku uczniowie z naszej szkoły z klasy IV b i V b pod kierunkiem p.Wandy Roszkowiak i Lidii Ziontkowskiej wzięli udział w ekologicznym programie badawczym 

Obserwator Wybrzeża Europy 2009

Program ten jest akcją o zasięgu europejskim polegającą na zebraniu danych na temat stanu zanieczyszczenia naszego wybrzeża. Dane te zapisane i opracowane na specjalnych ankietach przesyłane zostały na Uniwersytet Gdański - Wydział Biologii a stamtąd do Irlandii.
Dzięki naszej współpracy co roku zostaje opracowany specjalny raport, który wykorzystywany jest do różnego rodzaju badań związanych z ochroną środowiska. 
Należy nadmienić, że nasza szkoła jest jedyną, która tą akcję przeprowadza po tej stronie miasta.

Na zdjęciach : uczniowie klasy IV b i V b podczas akcji „Badanie Bałtyku 2009”.

10 października jest dniem, w którym w całej Polsce obchodzi się
Święto Drzewa

W naszej szkole obchodzono to święto w dniu 13 października. 
Z tej okazji uczniowie z klasy V c, III c i V b sadzili drzewka na terenie szkoły. W sumie posadzono 4 jarzębiny, 1 świerk, 1 jodłę i 2 jałowce. 
Jarzębiny dostarczyło nam Nadleśnictwo Międzyzdroje, a pozostałe podarowała nam mama Kamila Martyny z klasy Vc, ( za co bardzo dziękujemy). 
Akcja ta, co roku bardzo się uczniom podoba i chętnie w niej uczestniczą, tylko szkoda, że co roku nie wszystkie drzewka przeżywają a wiele z nich zostaje zniszczona. Mamy jednak nadzieję, że w końcu wszyscy się przekonają, iż otaczająca nas zieleń nie tylko zdobi, ale również wpływa na nasze zdrowie.
Opiekun koła LOP Lidia Ziontkowska
II OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII

6 listopada 2009 r.
 w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu odbyło się II Ogólnopolskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii, w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i osób dorosłych. Z zasadami ortograficznymi interpunkcyjnymi zmagało się łącznie 140 osób. W tym roku w dyktandzie oprócz mieszkańców miasta i województwa brali udział goście z Warszawy, Pabianic, Woli Krzysztoporskiej i województwa kujawsko-pomorskiego.Dyktando to autorski program nauczycielek języka polskiego z Gimnazjum nr2. Jest to druga edycja tej imprezy. W konkursie biorą udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz osoby dorosłe.
W kategorii szkół podstawowych :
I miejsce - Apolonia Borzęcka PSP - Wolin
II miejsce - Hubert Ryszka SP nr 1 - Świnoujście
III miejsce - Katarzyna Szwaja SP nr 2 - Kamień Pomorski
Nagrody za zdobycie I, II i III miejsca były imponujące: laptopy, DVD, monitor do komputera, aparat cyfrowy, MP 4, MP3, programy multimedialne i słowniki ortograficzne.
(Tekst pobrany z portalu iswinoujscie i eswinoujscie - serdecznie dziękujemy)

Hubert GRATULUJEMY CI!

W mieście ze szkół podstawowych jesteś NAJLEPSZY!!!

09 listopada i 11 listopada w "Jedynce"


Dwie daty i jakże znaczące. Dla nas Polaków 11 listopada to data tak ważna, że nie sposób o niej nie pamiętać. Przecież to Święto Niepodległości. Polska i my, Polacy, odzyskaliśmy w tym dniu upragnioną niepodległość, po 123 latach rozbiorów przez Austrię Prusy i Rosję . To już 91 rocznica naszej wolności.
Druga data również dla naszej szkolnej społeczności jest bardzo znamienna - 9-go listopada przypada 39 rocznica nadania naszej szkole imienia Marynarki Wojennej RP.
Dzisiaj w naszej "Jedynce" obchodziliśmy więc dwa święta. Gościliśmy oficerów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, a nasi uczniowie pod kierunkiem i czujnym okiem Pani Haliny LESZCZAK i Pani Małgorzaty LEŚNIEWSKIEJ przygotowali wspaniałą akademię. Słowo wstępne wygłosił Pan Robert SRZEDZIŃSKI przedstawiając krótką historię naszej niepodległej Ojczyzny.
Również rozdane zostały dyplomy dla najlepszych sportowców i plastyków szkoły. W SP1 próba generalna


Uczniowie klas VI 18 listopada pisali już trzeci z kolei próbny sprawdzian. Przed nimi jeszcze 2 próby i w kwietniu najważniejszy moment w ich 6 letniej szkolnej karierze: państwowy sprawdzian po szkole podstawowej. 
Wczorajszy sprawdzian był trochę inny. Wraz z uczniem w ławce mógł zasiąść rodzic i obserwować, jak jego dziecko radzi sobie z testem. Wielu rodziców zdecydowało się na taki eksperyment. Kto bardziej był zdenerwowany: dziecko, czy rodzic? Z tym różnie bywało. Rodzice mieli jednak możliwość przekonać się, z jakim stresem musi poradzić sobie jego dziecko, jak pracuje w czasie sprawdzianu, jakie trudności napotyka. 
Po zakończeniu pracy rodzice i uczniowie spotkali się w auli z nauczycielami, gdzie punkt po punkcie wyjaśniono im sposób rozwiązania poszczególnych zadań. Każdy na gorąco mógł ocenić wykonaną pracę. Rodzice dzięki temu doświadczeniu, mamy nadzieję, zyskali wiedzę na temat przebiegu sprawdzianu, konstrukcji testów, reakcji swoich dzieci w sytuacji egzaminu. Liczymy na to, że ta wiedza pozwoli uczniom i ich rodzicom w miarę łagodnie i z pozytywnym skutkiem przejść pierwszy w życiu egzamin. 


Wspólna praca dzieci polskich i niemieckich w SP1Szkoła Podstawowa nr 1 już drugi rok współpracuje z niemiecką szkołą w Zinnowitz. W każdą środę przyjeżdża do Polski pani Groos, nauczycielka z Niemiec, i prowadzi zajęcia językowe z grupą uczniów z klasy III. Natomiast w każdy poniedziałek nauczycielka naszej szkoły, pani Jolanta Wrześniewska, dojeżdża kolejką UBB do Zinnwitz i prowadzi zajęcia w języku polskim dla grupy dzieci niemieckich. Z okazji zbliżających się świąt obie grupy spotkały się w SP1 i wspólnie wykonywały stroiki świąteczne. Dzieci pracowały w parach polsko-niemieckich i aby wykonać zadanie, musiały się porozumiewać. Praca przebiegała bardzo sprawnie, a dzieci nie miały żadnych problemów we wspólnym kontakcie.
Nie jest to pierwsze spotkanie uczniów. Nasze dzieci gościły kilka razy na piknikach i zawodach sportowych w Zinnowitz. Natomiast dzieci niemieckie bawiły się u nas na festynie z okazji 100 lecia szkoły, a w zeszłym roku szkolnym odbyły wycieczkę po Świnoujściu. Oglądały panoramę miasta z wieży widokowej, zwiedziły forty, świnoujską promenadę. Były pod wrażeniem. Świnoujście to dla nich duże miasto. 
Współpraca obu szkół odbywa się w ramach polsko-niemieckiego programu "SPOTKANIE – BEGEGNUNG".

NASI NAJMŁODSI NA WYCIECZCE


Klasa 0, grupa II z wychowawcą p. JoannąWróblewską przedstawia fotki z wycieczki zorganizowanej z okazji Dnia Patrona i Święta Niepodległości. Uczniowie, dzięki pomocy pana kpt Michała Kopańskiego - taty naszego klasowego kolegi, mogli zwiedzić okręty wojenne : trałowce i desantowce. Od samego p. kmdra ppor. Grzegorza Okuljara szefa sztabu 2 d OTrM, otrzymaliśmy na pamiątkę wizyty, miniaturkę okrętu wojennego, którą zawiesiliśmy w naszej klasie. Będzie nam przypominała sympatyczne i ciepłe spotkanie z żołnierzami Marynarki Wojennej. 
D Z I Ę K U J E M Y!!!!!
            

 

GWIAZDKOWY TURNIEJ MINI PIŁKI NOŻNEJ KLAS DRUGICH I TRZECICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SP 1

Dnia 17 grudnia 2009r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu odbył się "Gwiazdkowy turniej mini piłki nożnej klas 2 i 3 Szkół Podstawowych". O Puchary ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły podstawowej nr 1 walczyły reprezentacje czterech szkół:
1. Szkoła Podstawowa nr 1
2. Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
3. Szkoła Podstawowa nr 6
4. Szkoła Podstawowa nr 9

ZSP 4 - SP 6 - 0:2
SP 1 - SP 9 - 4:0
SP 6 - SP 9 - 0:1
ZSP 4 - SP 1 - 1:1
SP 9 - ZSP 4 - 3:0
SP 6 - SP 1 - 0:2

Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy - Szkoła Podstawowa nr 1 zdobywając 7 punktów
II miejsce - Szkoła podstawowa nr 8
III miejsce- Szkoła Podstawowa nr 6
IV miejsce -Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

Zespoły biorące udział w turnieju zostały wyróżnione pucharami i dyplomami. Zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego mgr Henryk KRET.

     

 


 

PIERWSZY ŚNIEGSpadł pierwszy śnieg przed świętami Bożego Narodzenia 2009 . Dzieciaki z zerówki, grupy II ( wychowawczyni Joanna Wróblewska) nie zapominają w ten ciężki dla ptaszków czas i dokarmiają je przygotowanym przez siebie odpowiednim pokarmem. Będziemy pamiętać o nich przez całą zimę! Mieliśmy też pierwszą tej jeszcze jesieni walkę na śnieżki!!! Mimo, iż było zimno rozgrzaliśmy się tą zabawą bardzo!!! Jest pięknie, biało. Chcemy aby tak zostało aż do Nowego Roku!!!!

             

MIKOŁAJKI

Z okazji 6 grudnia klasa "0" grupa II, wraz z wychowawczynią Joanną Wróblewską, została zaproszona przez Św. Mikołaja na przejażdżkę świnoujską "CIUCHCIĄ". Mikołaj obwiózł dzieci po naszym mieście a potem obdarował "słodkimi prezentami". Szkoda,że Mikołajki są raz w roku...;)

         
FINALIŚCI KONKURSÓWInformujemy, że otrzymaliśmy wyniki Rejonowych Konkursów Interdyscyplinarnych z języka polskiego z elementami historii i matematyki z elementami przyrody.

języka polskiego mamy czterech finalistów:
1. Hubert RYSZKA kl. VI c
2. Kuba CICHOWICZ kl. VI d
3. Patryk SOLKA kl. VI d
4. Maciej MICHALSKI kl. VI d

matematyki dwóch finalistów:
1. Ada SZMYGIN kl. V b
2. Hubert RYSZKA kl. VI c

Teraz czekają Was zmagania na szczeblu wojewódzkim!!!


Uczniów z języka polskiego przygotowywały panie: Alina FELECKA i KrystynaKOZIATEK. Z historii pan Robert SRZEDZIŃSKI
Z matematyki panie: Elżbieta NIEDZIELSKA i Alicja KUCHARZ. Z przyrody panie: Lidia ZIONTKOWSKA i Wanda ROSZKOWIAK
Wszystkim finalistom GRATULUJEMY

    
MINI KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW klas V i VI

W piątek 18 grudnia i w poniedziałek 21 grudnia 2009r. odbyły się rozgrywki klas piątych i szóstych w mini piłkę koszykową chłopców

W grupie klas V:

I miejsce V b
II miejsce V a
III miejsce V c

Z klas VI:

I miejsce VI d
II miejsce VI a
III miejsce VI b
IV miejsce VI c
             

 JASEŁKA
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Jasełka. Wspaniałe widowisko przygotowała nasza niezastąpiona pani Krystyna KORDA.

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCYW piątek 8 stycznia 2010 roku zaczęło się w naszej szkole wielkie muzykowanie. Zagrała po raz 18 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Naszą orkiestra kierowały panie: Małgorzata LEŚNIEWSKA, HalinaLESZCZAK, Elżbieta NIEDZIELSKA i Jolanta WRZEŚNIEWSKA.
Wszyscy z wielką ochotą i radością chcieli wspierać maluchy leczone onkologicznie. Wiemy, że ta pomoc będzie radością dla nas wszystkich, a impreza w naszej "Jedynce" była jak zwykle WSPANIAŁA. Bawiliśmy się wyśmienicie!!!

         
KONKURS WIEDZY O AIDS


Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, który obchodzimy 1 grudnia, w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o AIDS. 
W konkursie tym wzięło udział 21 uczniów z klas V i VI, którzy wykazali się dobrą znajomością problemu, który dotyka wielu ludzi na całym świecie.
Zwycięzcami, którzy otrzymali taką sama ilość punktów, zostali:
Wiktoria Kos, Łukasz Sarnowski i Maciej Michalski.
Wyróżnienia otrzymali:
Agnieszka Wytyk, Marek Baraniecki, Kamil Kiraga i Patryk Lipnicki

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI


12 stycznia w czytelni szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.
Każdy taki konkurs popularyzuje literaturę poprzez piękno słowa mówionego, rozbudza poczucie estetyki, przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 14 chętnych. Z wielką przyjemnością słuchało się recytowanych wierszy i prozy. Uczniowie przygotowani byli wspaniale. Niestety wybrać można było tylko trzech najlepszych z tych najlepszych.

I MIEJSCE - Sara KONOPKO klasa V c
II MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA klasa IV b
III MIEJSCE Oliwia BIZAN klasa IV b

Nagrodę publiczności otrzymał:
Marek BARANIECKI z klasy V b

Organizatorem konkursu była pani Marzena STĘPIEŃ.
   
“WITAJCIE W ŚWIECIE KSIĄŻEK!”

Pierwsza wizyta pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej odbyła się w tym roku w styczniu. Celowo wybrałyśmy ten termin, aby dzieci mogły wypożyczyć swoją pierwszą książeczkę przed feriami zimowymi.
Dzieci zapoznały się z biblioteką szkolną oraz jej zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych, z zasadami zachowania się w bibliotece, zobaczyły od kulis całą bibliotekę, poznały zasady korzystania z biblioteki, próbowały samodzielnie korzystać ze zbiorów biblioteki (samodzielny wybór książki), mówiły jak dbać o czysty i estetyczny wygląd książek,
Tak więc wspólne rozmowy, pytania, połączone z nauką, pomogły naszym nowym czytelnikom przyswoić sobie zasady korzystania z biblioteki szkolnej.
         
Zimowa akcja dokarmiania zwierząt


Nadeszła sroga zima. Naszym małym leśnym przyjaciołom brakuje pożywienia, ponieważ pod śniegiem jest ono trudno dostępne. Dlatego członkowie szkolnego koła LOP pod opieką p. LidiiZiontkowskiej wybrali się do lasu przy ulicy Moniuszki, aby zanieść karmę dla ptaków i ssaków leśnych. Były to przede wszystkim kule nasienno – tłuszczowe, słonina, marchew, ziemniaki i suchy chleb ( dla saren i dzików).
Oprócz karmy w lesie, codziennie wysypywane jest również ziarno dla ptaków do klasowych karmników, które systematycznie przynoszą uczniowie do szkoły. Kolejnym celem akcji dokarmiania, będą ptaki na plaży, a potem zwierzęta z naszego miejskiego schroniska. 
Dzięki wrażliwości naszych uczniów możemy okazać im ogromną pomoc w ich najtrudniejszych okresach życia.
Dziękujemy wszystkim, którym nie obce są losy otaczających nas zwierząt.
Członkowie koła LOP wraz z opiekunem 
     
Konkurs recytatorski klas I - III

Kilka dni temu pisaliśmy o zmaganiach konkursowych recytatorów z klas IV - VI, a dziś 19 stycznia recytowali nasi najmłodsi artyści.Uczniowie z klas I - III. Wrażenia i emocje były ogromne, trzeba niewątpliwie przyznać, że wszyscy przygotowani byli wyśmienicie. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom.
Z klas I 
I MIEJSCE - Jakub GOS - klasa I a
II MIEJSCE - Magda RELISZKO - klasa I b
III MIEJSCE - Aleksandra ŁUKASIEWICZ - klasa I a

Z klas II
I MIEJSCE -Jagoda BRANDYS - klasa II a
II MIEJSCE - Anna BUKOWSKA - klasa IIc
III MIEJSCE - Maria MISZCZYSZYN - klasa II a

Z klas III
I MIEJSCE - Izabela WNOROWSKA - klasa III a
II MIEJSCE - Szymon SADŁOS - klasa IIIb
III MIEJSCE - Dominika GAJDZIK - klasa III c

Organizatorem konkursu była pani Joanna SZYMOROWSKA
  
WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH „PINGWIN”
W listopadzie 2009 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych PINGWIN organizowanych przez firmę EDI. Jak zawsze, w przygotowanie się do nich włożyli wiele wysiłku, co przełożyło się na osiągnięte wyniki. Pięciu uczniów uzyskało tytuł laureata konkursu, a siedmiu zdobyło wyróżnienia. Budującym jest fakt, że wśród nagrodzonych jest duża grupa uczniów klas czwartych, co dobrze rokuje na przyszłość. Uczniowie ci, zapewne jeszcze niejednokrotnie, pozytywnie nas zaskoczą. Mamy nadzieję, że nie zabraknie im zapału i motywacji do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i dobry przykład dla pozostałych uczniów, którzy nie bardzo chcą się angażować tam, gdzie potrzebny jest duży wkład pracy własnej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY!!!
Uczniowie nagrodzeni:
Laureaci: Marlena GOGOLA z kl.VA – język niemiecki
Maja KOZŁOWSKA z kl.IVB – język niemiecki
Oliwia BIZAN z kl.IVB – język niemiecki
Ada SZMYGIN z kl.VB – matematyka
Bartosz FLEGER z kl.IVB – matematyka

Wyróżnieni: Maja KOZŁOWSKA – IVB – historia
Bartosz FLEGER– IVB – historia
Bartłomiej BAZANIAK – IVC – historia
Alicja ZIEMLIŃSKA – IVA – język polski
Marek BARANIECKI – VB – język angielski
Piotr SACZUK - VIC – język niemiecki
Oliwia BIZAN – IVB - matematyka
WYSTAWA PRAC UCZNIÓW


W dniu dzisiejszym, tj. 25 stycznia pani dyrektor EwaKRĘCZYŃSKA PĘDZIWIATRotworzyła wystawę prac naszych uczniów wykonanych z odpadów i surowców wtórnych. Prace te będą brały udział wOgólnopolskim Konkursie pt."WESOŁE ŚMIECI"zorganizowanym przez Ministerstwo Środowiska w Warszawie.
Prace wykonane zostały pod kierunkiem pani Wiesławy KUDELI - nauczyciela plastyki.

Wymieniamy niektórych uczniów :
1. Marlena GOGOLA z klasy 5a - praca pt. "BAŁWAN"
2. Adrianna ZIELIŃSKA z klasy 6b - "JAMNIK"
3. Jakub BABIRECKI, Bartłomiej BAZANIAK i Dawid KUŹMA z klasy 4c -"AKWARIUM"
4. Michał SARNOWSKI z klasy 5a - "ROBOT"
5. Oliwia BIZAN z kladsy 4b - "SŁOŃ"
6. Bartosz FLEGER z klasy 4b - "PINOKIO"
7. Michał REWAKO z klasy 4a - "ROBOT - FRANEK"

KOŁO LOP SP nr 1 DOKARMIA PTAKI NA PLAŻY

Członkowie koła LOP Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunem, panią LidiąZIONTKOWSKĄ, w czwartek 21 stycznia udali się na akcję dokarmiania ptaków przebywających na plaży. Było bardzo zimno, a mimo to wszyscy stawili się o czasie, aby pomóc naszym fruwającym przyjaciołom.
Dla dzikich zwierząt jest to bardzo trudny okres, a my staramy się, aby im go ułatwić. Ptaki nie mając dostępu do pokarmu mogą zginąć, staramy się, aby do tego nie dopuścić. 
Na naszą młodzież można zawsze liczyć – nie zabrakło więc takiej karmy jak chleb, ziemniaki, kasza, ryż i ziarna zbóż. Miejmy nadzieję, że w czasie ferii nasze dzieci również o zwierzętach nie zapomną i dokarmią je będąc na spacerze z koleżanką czy rodzicami. 
 

 UROCZYSTY APEL klas I - III

W czwartek, 28 stycznia odbył się uroczysty apel klas I - III. Pani wicedyrektor WandaROSZKOWIAK podsumowała I semestr roku szkolnego 2009/2010. Semestr wypadł w tych klasach bardzo zadowalająco, czego efektem było odznaczenie uczniów odznakamiWZOROWEGO UCZNIA.
Gratulujemy odznaczonym i życzymy wszystkim uczniom sukcesów w dalszej nauce i zachowaniu.
Na zakończenie apelu klasa II b wystawiła bardzo ciekawe przedstawienie o bezpiecznych feriach. Spektakl przygotowała wychowawczyni tej klasy pani Małgorzata KOMOROWSKA wraz z rodzicami.

    
NAJLEPSI W KLASACH IV - VI


Dzisiaj, 29 stycznia odbył się apel klas IV - VI. Podsumowano wyniki w klasach starszych.

  
WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ


Dnia 24.02.2010 roku nasza klasa III a wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu. 
Przed wejściem do budynku biblioteki zatrzymaliśmy się przed tablicą upamiętniającą sześćdziesiątą rocznicę powstania biblioteki. Biblioteka została założona w 1947 roku, a jej patronem jest Stefan Flukowski.
W bibliotece bardzo serdecznie przywitała nas pani bibliotekarka. Kiedy się rozebraliśmy i usiedliśmy, pani zapytała nas, czy wiemy co to jest książka. Oskar Mądzelewski odpowiedział na to pytanie, a pani bibliotekarka dopowiedziała jeszcze kilka ważnych szczegółów.
Jakub Rutkowski uczeń z kl. III a

       
Z WIZYTĄ W SCHRONISKU


24 lutego klasa III pod opieką p. JoannySZYMOROWSKIEJ i członkowie koła LOP klas IV – VI pod opieką p. Lidii ZIONTKOWSKIEJ odwiedzili miejskie schronisko dla zwierząt. Biorąc pod uwagę ciężką i długą zimę uczniowie naszej szkoły zebrali różnorodną karmę dla psów i kotów i zanieśli zwierzakom, dzięki czemu chłody staną się dla nich mniej uciążliwe. Niestety nie można było wejść na wybieg dla psów, bo ilość śniegu groziłaby wypadkiem dla tak dużej grupy dzieci, ale i tak wszystkie obecne w schronisku psy mogliśmy obejrzeć na monitorze. 
Wycieczka nasza była jeszcze jedną z form działalności ekologicznych kół LOP, po wcześniejszym dokarmianiu ptaków i zwierząt leśnych, dokarmianiu ptaków na plaży i systematycznym dokarmianiu ptaków w naszym klasowym karmniku.

 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH „SEZAM”


Niedawno podsumowaliśmy wyniki listopadowych konkursów ogólnopolskich, w których nasi uczniowie odnieśli sporo sukcesów. Dziś przyszedł czas na konkursy grudniowe. Mimo że ich zakres znacznie wykraczał poza wiedzę zdobywaną przez uczniów poszczególnych poziomów, to i tutaj mamy swoje osiągnięcia.
Laureatką konkursu matematycznego została Ada SZMYGIN – V B,
wyróżnienia otrzymali:
matematyka – Marek BARANIECKI – V B i Bartosz FLEGER – IV B,
język niemiecki – Marlena GOGOLA – V A,
język polski – Paulina GRANDA – III A.
Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!!! Pozostałym uczestnikom również dziękujemy za udział i wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursów.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach od 8 marca do 10 marca 2010 roku odbyły się w naszej szkole Rekolekcje wielkopostne, które prowadził ksiądz Tomasz CIENIUCH ze Szczecina. Myślą przewodnią było "Przykazanie miłości". Podczas spotkań w szkole dzieci nie tylko sie modliły, ale również uczestniczyły w wesołej zabawie, poprzez którą ks. Tomasz przekazał im wiele treści dotyczących miłości Boga i bliźniego.
Po południu w salce parafialnej dzieci spotykały się z ks. Tomaszem, z ks. Łukaszem i z panią katechetką Krystyną KORDĄ. Malowały między innymi koszulki. 
Dzień trzeci zakończył się wspólną Eucharystią. Po mszy były ogłoszone wyniki prowadzonych konkursów (m.in. zbieranie największej ilości znaczków pocztowych) i wręczone zostały nagrody.

    
VIII MEMORIAŁ im. Edwardy ARKUSZEWSKIEJ

Dnia 18 marca w naszej szkole odbył się VIII MEMORIAŁ im. Edwardy ARKUSZEWSKIEJ w mini piłce siatkowej chłopców. 
W zawodach udział wzięło pięć szkół.

I MIEJSCE zajęła Szkoła Podstawowa nr 1
II MIEJSCE - szkoła Podstawowa nr 6
III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 9
IV MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 2
V MIEJSCE - Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.
Wszystkim drużynom GRATULUJEMY.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1

      
WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ,ACH TO TY!!!

Dzisiaj do naszej "Jedynki" zawitała wiosna.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: panią Jolantą WRZEŚNIEWSKĄ i panią ElżbietąNIEDZIELSKĄ przygotowali cudowną imprezę związaną z powitaniem wiosny. Uczniowie klasy IV b wystąpili w widowisku muzycznym, natomiast chętni nasi uczniowie przedstawili nam bardzo oryginalny pokaz mody wiosennej. Wszystkim impreza bardzo się podobała i bardzo się cieszymy, że przegoniliśmy srogą zimę z naszego miasta. Mamy nadzieję, że nastąpią już tylko piękne, ciepłe i słoneczne dni, czego wszystkim Wam życzymy. 
Z tej też okazji pan Henryk KRET napisał wiersz, który odczytała pani dyrektor Ewa KRĘCZYŃSKA PĘDZIWIATR(wiersz przeczytaj w: czytaj więcej)

          
PROJEKT EDUKACYJNY klas 0 - III

Od 15 marca klasy 0 - III realizują krótki projekt edukacyjny. 

Temat projektu "Ludowe symbole Świąt Wielkanocnych".

Celem działań jest poznanie tradycji i zwyczajów ludowych związanych ze świętami, kształtowanie umiejętności redagowania życzeń świątecznych, poznawanie piosenek nt. Świąt Wielkanocnych oraz wykonywanie ozdób świątecznych.
Efektem pracy uczniów jest powstająca w holu szkolnym świąteczna dekoracja.
W galerii zdjęć można obejrzeć uczniów przy pracy w ramach projektu.
Projekt zakończy się 31 marca 2010. 

Życzymy owocnej pracy!

                   
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „OMNIBUS – MISTRZ WIEDZY I INTELEKTU”

W środę - 24 marca 2010 – szóstoklasiści ze świnoujskich podstawówek po raz trzeci przystąpili do międzyszkolnego konkursu pod hasłem „OMNIBUS – MISTRZ WIEDZY I INTELEKTU”, którego organizatorem byłaSzkoła Podstawowa nr 1. Uczestnicy musieli wykazać się nieszablonową wiedzą, znacznie wykraczającą poza wiadomości szkolne. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. W części pisemnej należało prawidłowo odpowiedzieć na 20 pytań z różnych dziedzin nauki i życia. Poziom tego etapu był bardzo wyrównany. W części II zawodnicy odpowiadali ustnie na pytania z różnych kategorii. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży i przebiegał w bardzo miłej atmosferze, choć emocji również nie brakowało. 
Po dosyć wyrównanej walce zdobywcą tytułu "OMNIBUS 2010" został Hubert RYSZKA ze Szkoły Podstawowej nr 1Drugie miejsce zajęła Weronika BIAŁEK ze Szkoły Podstawowej nr 6, a trzecie – ChrystianCZARNECKI, również z SP 6. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. 
Zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczniom, którzy odważyli się stanąć w szranki z najlepszymi mózgami wśród szóstoklasistów - serdeczniegratulujemy

         
NASZE LEKTURY NA MAPIE ŚWIATA

W ramach rocznego projektu edukacyjnego
„PRZEZ CZYTANIE DO WIEDZY” uczniowie przez ostatnie tygodnie odwiedzali czytelnię szkolną i na przygotowanej dużej mapie świata umieszczali chorągiewki znacząc miejsca na świecie, gdzie bohaterowie ich lektur przeżywali swoje przygody.
Wbicie chorągiewki poprzedzała praca z atlasami, każdy bowiem sam musiał odnaleźć szukany punkt na mapie. 
Mapa z efektami pracy uczniów zostanie powieszona na korytarzu szkolnym.

       
Międzyszkolny Turniej "OMNIBUS" w Gimnazjum nr 2

27 marca 2010 roku w Gimnazjum Publicznym nr 2 odbył się Międzyszkolny Turniej "OMNIBUS". Wzięły w nim udział świnoujskie szkoły podstawowe. Konkurs obejmował wiedzę ogólną oraz sprawność sportową.
Nasza "JEDYNKA" zdobyła I MIEJSCE!!! 
II MIEJSCE - SP nr 2
III MIEJSCE- SP nr 9
IV MIEJSCE - SP nr 6

Kubie CICHOWICZOWI, Maćkowi MICHALSKIEMU i Patrykowi SOLCEdziękujemy za ich wiedzę, a
Paulinie TOMASZEWSKIEJ, Karolinie KRUSZNIAK, WojtkowiKACZOROWSKIEMU, Dawidowi BARAŃSKIEMU, Dawidowi RYBAKOWI i Czarkowi KONDRATENKO dziękujemy za sprawność sportową.
Wszystkim Wam GRATULUJEMY!

    
wrzesień-marzec * kwiecień-czerwiec

006/2007 * 2007/2008 * 2008/2009 * 2009/2010 * 2010/2011 * 2011/2012 * 2012/2013 * 2013/2014

2006/2007 * 2007/2008 * 2008/2009 * 2009/2010 * 2010/2011 * 2011/2012 * 2012/2013 * 2013/2014


wrzesień-marzec * kwiecień-czerwiec


Prezydent Polski Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku

 


 

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Pływaniu

W piątek 9 kwietnia 2010 roku na Basenie Miejskim odbyły się Mistrzostwa 
Szkoły Podstawowej nr 1 w Pływaniu. Wzięły w nich udział reprezentanci wszystkich klas naszej szkoły. Co roku organizatorem imprezy pływackiej jest pan Michał STEFANIAK i pani Małgorzata SZCZEPANIAK.
Wspaniała rywalizacja i duch walki wyłoniły najlepszych pływaków w grupach wiekowych.
Klasy I:
dziewczęta:
I MIEJSCE - Marta PRZYBYLSKA - klasa Ib
II MIEJSCE - Natalia NOWAK - klasa Ic
III MIEJSCE - Estera FARYNOWSKA - klasa Ib
chłopcy:
I MIEJSCE - Kostek PIŁKA - klasa Ia
II MIEJSCE - Olek BIK - klasa Ib
III MIEJSCE - Korneliusz DROZD - klasa Ib

Klasy II:
dziewczęta:
I MIEJSCE - Wiktoria JANKOWSKA - klasa IIa
II MIEJSCE - Alicja SZTAMBORSKA - klasa IIa
III MIEJSCE - Jagoda BRANDYS - klasa IIa
chłopcy:
I MIEJSCE - Szymon KIN - klasa IIa
II MIEJSCE - Filip NAWÓJ - klasa IIa
III MIEJSCE - Eryk MORAWSKI - klasa IIc

Klasy III:
dziewczęta:
I MIEJSCE - Iza WNOROWSKA -klasa IIIa
II MIEJSCE - Roksana STANISZEWSKA - klasa IIIb
III MIEJSCE - Ola GAWROŃSKA - klasa IIIc
chłopcy:
I MIEJSCE - Hubert JAŁOSZYŃSKI - klasa IIIc
II MIEJSCE - Kamil BOŃKOWSKI - klasa IIIc
III MIEJSCE - Oskar MĄDZELEWSKI - klasa III a

Klasy IV:
dziewczęta:
I MIEJSCE - Magda WOJENKA - klasa IVb
II MIEJSCE - Ola KRASZEWSKA - klasa IVb
III MIEJSCE - Alicja ZIEMLIŃSKA - klasa IVa
chłopcy:
I MIEJSCE - Oliver EJSMOND - klasa IVa
II MIEJSCE - Dawid KUŹMA - klasa IVc
III MIEJSCE - Tomek BILSKI - klasa IVb

Klasy V:
dziewczęta:
I MIEJSCE - Marlena DYMOWSKA - klasa Vc
II MIEJSCE - Sara KONOPKO - klasa Vc
III MIEJSCE - Magda WRESZCZYŃSKA - klasa Vb
chłopcy:
I MIEJSCE - Kacper SZCZEPKOWSKI - klasa Vc
II MIEJSCE - Paweł KOŚNIKOWSKI - klasa Va
III MIEJSCE - Kamil KIRAGA - klasa Vb

Klasy VI:
dziewczęta:
I MIEJSCE - Paulina TOMASZEWSKA - klasa VId
II MIEJSCE - Katarzyna KUJAWA - klasa VId
III MIEJSCE - Natalia MATCZAK - klasa VId
chłopcy:
I MIEJSCE - Kuba ŚCIBIOR - klasa VId
II MIEJSCE - Dawid RYBAK - klasa VId 
III MIEJSCE - Damian LIPSKI - klasa VIa

SZTAFETY klas IV - VI


Klasy IV:
I MIEJSCE - IVb
II MIEJSCE - IVc
III MIEJSCE -IVa

Klasy V:
I MIEJSCE - Vb
II MIEJSCE - Vc
III MIEJSCE -Va

Klasy VI:
I MIEJSCE - VId
II MIEJSCE - VIc

    
KATYŃ 1940-2010

     

To była wielka lekcja historii. Już w poniedziałek, od pierwszej godziny lekcyjnej nauczyciele i uczniowie uczcili minutą ciszy wszystkich, którzy zginęli w wielkiej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Nauczyciele naświetlali historię katyńską naszym uczniom, po czym bardzo spokojnie mówili o tragedii katastrofy. 
Dzieciaki w wielkiej ciszy i skupieniu wsłuchiwały się w te wiadomości. Wielu z nich sporo wiedziało o zbrodni katyńskiej, wszyscy natomiast wiedzieli o katastrofie lotniczej. 14 kwietnia odbył się w auli szkolnej uroczysty apel dla klas 0 – III upamiętniający dwie tragedie narodowe: Katyń 1940 roku i katastrofę samolotu prezydenckiego z 10 kwietnia 2010roku. Pan RobertSRZEDZIŃSKI przedstawił naszym uczniom w sposób bardzo przystępny te dwa tragiczne wydarzenia. Dzieciaki w wielkiej ciszy wsłuchiwały się w prelekcję naszego szkolnego historyka. Po apelu złożyły znicze pod symbolicznym krzyżem.
W piątek 16 kwietnia odbędzie się apel dla klas IV – VI. Czy będziemy pamiętać o tym, czego nauczyły nas ostatnie dni … Oby tak było, a czas pokaże…


Dzień projektowy w ramach realizacji programu edukacyjnego "Przez czytanie do wiedzy"

W dniu dzisiejszym, tj. we wtorek 20 kwietnia 2010 roku wszyscy uczniowie, a także ich wychowawcy i nauczyciele trudzili się w podjęciu bardzo trudnego zadania. Właśnie dziś zaplanowano Dzień projektowy w ramach realizacji programu edukacyjnego "Przez czytanie do wiedzy". 
Każda klasa od 0 do VI miała do wykonania zadanie. Klasy O miały do wykonania plakaty z przeczytanej książeczki, klasy I - inscenizację wiersza Jana Brzechwy. Klasy II i III inscenizację również do wierszy Jana Brzechwy, klasy IV musiały wykonać makiety z przeczytanych i omówionych baśni. Piąte klasy musiały przygotować pomoce naukowe do wykorzystania w czytelni szkolnej. Między innymi były to katalożki ilustrowane, przewodniki turystyczne (oczywiście z uwzględnieniem lektur szkolnych), czy słowniczki autorów lektur. 
Klasy szóste przygotowywały uczniowskie zbiory zadań, co nieco o autorach naszych lektur, wielkie bitwy oraz wykonały jednodniową gazetkę z całego dnia, która będzie umieszczona na naszej "Jedynkowej" stronie.
Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Była to niesamowita lekcja życia, jak radzić sobie w grupie, jak słuchać drugiego kolegi. Nie było to łatwe, ale wszyscy zgodnie poradziliśmy sobie, a i efekty były naprawdę świetne!!!
   
Wizyta u strażaków


Wiosna sprzyja wycieczkom i wizytom. Dlatego odwiedziliśmy strażaków. Pokazali nam wozy strażackie, łodzie motorowe i wszystko to, co jest potrzebne do gaszenia pożaru. Okazało się, że praca strażaka jest trudniejsza niż sądziliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki . Dziękujemy Wam bardzo!!! - Uczniowie klasy zerowej, grupy II z wychowawcą Joanną WRÓBLEWSKĄ 

        
"Kornel Makuszyński uczy i bawi"


Każdego roku, w kwietniu biblioteka szkolna organizuje konkursy czytelnicze dla klas IV - VI. I tym razem 22 kwietnia przeprowadzony został konkurs pt. "Kornel Makuszyński uczy i bawi". W konkursie zwyciężyły najmłodsze uczestniczki z klas czwartych. Wykazały się najlepszą znajomością treści przeczytanych książek Kornela Makuszyńskiego i zajęły następujące miejsca:


I MIEJSCE - Oliwia BIZAN - klasa IV b
II MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA - klasa IV b
III MIEJSCE - Anastazja GRECKO - klasa IV a
Wszystkie dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.
Organizatorki konkursu Marzena STĘPIEŃ i Dorota WIĘCEK gratulujązwyciężczyniom i życzą dalszych sukcesów.

Dzień Ziemi w "Jedynce"


22 kwietnia 2010 roku ( jak co roku) w Dzień Ziemi w naszej szkole odbyła się wystawa zwierząt pt: "NASI MILUSIŃSCY". Uczniowie zaprezentowali m.in. świnki morskie, chomiki, kanarki, żółwie, króliki, myszoskoczki, szynszyle i koszatniczki. Największą atrakcją okazały się dwie hodowle mrówek.
Biletem wstępu była karma dla zwierząt, która przekazana została do Schroniska dla Zwierząt.
Wystawa cieszyła się ogromnym powodzeniem. Odwiedzali ją wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice, a także przedszkolaki z Przedszkola nr 10, nr 3 i nr 5 oraz uczniowie z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego i z STSG.
Każda odwiedzająca naszą wystawę placówka otrzymała od nas "drzewko przyjaźni" - ukorzenioną własnoręcznie ozdobną wierzbę, którą sami posadzą na terenie swoich placówek. Nasi uczniowie posadzili ich aż 12 sztuk wokół naszej szkoły. Organizatorem wystawy była pani LidiaZIONTKOWSKA
Natomiast w klasach I - III Dzień Ziemi zorganizowany został przez członków LOP klas młodszych. Uczniowie brali udział w konkursach plastycznych, w których wyróżnionych zostało 30 prac. Prace te dekorowały aulę podczas wystawy zwierząt. Dzieciaki brały również udział w różnych konkursach przyrodniczych, rozwiązywały ekologiczne krzyżówki oraz sadziły razem ze starszymi uczniami wierzby wokół szkoły.
Organizatorkami imprez przyrodniczych klas I - III była pani JoannaSZYMOROWSKA i pani Halina LESZCZAK.

              
Pożegnanie ś.p. admirała Andrzeja Karwety

21 kwietnia, w środę w Kościele Garnizonowym pw. Błogosławionego kmdr por. Władysława Miegonia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej poświęconej pożegnaniu tragicznie zmarłemu Dowódcy Marynarki Wojennej ś.p. admirała Andrzeja KARWETY. Przy nabożeństwie asystowały poczty sztandarowe Marynarki Wojennej, Szkoły Podstawowej nr 1 i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

           
VII edycja ortograficznych zmagań zakończona zwycięstwem „Jedynki”
27 kwietnia br. odbył się w SP1 Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem 
"Każdy potrafi być mistrzem ortografii”.

W konkursowych zmaganiach wzięli udział reprezentanci pięciu szkół podstawowych 
z gminy. Tegorocznym zwycięzcą okazała się reprezentacja „Jedynki” zdobywając tytuł Mistrza Ortografii 2010Drugie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy SP4 zdobywając tytuł Wicemistrza Ortografii. 
Dziękując przybyłym polonistkom i uczniom zapraszam do współzawodnictwa w przyszłym roku szkolnym.
Organizator zmagań Bożena Kneć-Kucharska

Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami - Polskie przeboje lat 60 - tych"

29 kwietnia 2010 roku, we czwartek w naszej szkole odbył się, po raz kolejny Międzyszkolny Festiwal Piosenki. W tym roku szkoły zmagały się z repertuarem polskich piosenek lat sześćdziesiątych. Tytułem festiwalu było"Śpiewaj razem z nami - Polskie przeboje lat 60 - tych"Jak zwykle atmosfera festiwalu była wspaniała. Wszystkie zespoły wypadły rewelacyjnie! Nagrodę Grand Prix zdobyły dwie szkoły: SP nr 1 i SP nr 9.Drugie miejsca przypadły SP nr 6 i ZSP nr 4. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i olbrzymie torty ufundowane przez Piekarnię pana KUDŁY, Ciastkarnię "NOVA" pana Sebastiana POLAŃSKIEGO, PSS "Społem" pana Prezesa Pawła KŁAPACZA i państwa Różę i Roberta TOCZYSKICH. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy! 
Atrakcją Festiwalu były jak zwykle występy naszych nauczycieli, na które młodzież zawsze czeka z wielką ciekawością oraz w tym roku uświetniły go również nasze absolwentki: Alicja ZIONTKOWSKA, Dorota NAKLICKA, Aleksandra JON, Dominika NAWROCKA i Monika LESZCZAK

           
Kwiaty w naszym ogródku

Nadeszła upragniona wiosna. Czas na porządki w ogródku szkolnym. Klasa 0, gr II wraz z wychowawczynią panią Joanna WRÓBLEWSKĄ z wielką siłą zabrali się do roboty. Pracy było dożo , ale udało się im zasadzić nowe, piękne kwiatki. Czyż ogródek nie jest piękny??

                   
Omnibus Przedszkolaka

W dniu dzisiejszym, tj. 05 maja w naszej szkole zawitali wspaniali goście - przedszkolaki ze świnoujskich placówek. Byli to uczestnicy z Przedszkola nr 1nr 3Filia Przedszkola nr 3, Przedszkole nr 10, 11 oraz dwie grupy z zerówki z SP nr 1. Wzięli udział w bardzo trudnych zadaniach umysłowych i sportowych - wOMNIBUSIE PRZEDSZKOLAKA. Rywalizacja jak się okazało była wyrównana i wszyscy uczestnicy zajęli exe quo I MIEJSCE. Wielkie brawa należą się wszystkim. Byliście naprawdę bezkonkurencyjni!!!

                    
Dzień Harry'ego Pottera w naszej "Jedynce


Z inicjatywy uczniów klasy VI d 07 maja 2010 roku odbył się w naszej szkole "Dzień Harry'ego Pottera". 
Klasy IV brały udział w konkursie plastycznym.
Klasy V i VI wzięły udział w konkursie wiedzy o Harrym Potterze, który przygotowali pod opieką pani Aliny FELECKIEJ uczniowie klasy VI d: Maciej MICHALSKI i Patryk SOLKA. w części pisemnej zmagało się 29 osób. W tym czasie publiczność oglądała film Harry Potter i książę półkrwi".
10 uczniów z najwyższymi wynikami przystąpiło do części ustnej konkursu.
W JURY zasiedli znawcy Harry'ego - uczniowie z naszej szkoły i z Gimnazjum Publicznego nr 2: Alicja ZIONTKOWSKA i Dominika NAWROCKA.
Wśród uczestników zabawy, którzy przebrali się za bohaterów powieści wybrała najbardziej oryginalny strój - NAGRODĘ otrzymał Daniel KOSTECKIz klasy VI b

XI REJONOWY Konkurs Matematyczny

W Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się 07 majaXI Rejonowy Konkurs Matematyczny.Nasz zespół reprezentowali: Ada SZMYGIN, Hubert RYSZKA i Maciej MICHALSKI. Z 24 zadaniami zmagali się nasi matematycy i wywalczyli zespołowo I MIEJSCE. 

               

„Dzień Polskiej Niezapominajki” - 15 maja 2010r.W naszej szkole „DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI” obchodziliśmy 14 maja - w piątek. 
Aby rozpropagować to święto na poziomie klas młodszych, kilka dni wcześniej szkolne koło LOP klas I – III z opiekunem panią Joanną SZYMOROWSKĄ przygotowało i zaprezentowało plan proponowanych działań w „Święto Niezapominajki” uczniom klas młodszych. Członkowie LOP z klasy III a w klasach odczytywali krótką informację na temat tego święta, jego tegorocznej organizacji i tegorocznego hasła: 

„Popierajmy ojczyźnianą ekologię”.

Plakat i ogłoszenie z wyeksponowanym tegorocznym hasłem święta zostały wywieszone na parterze szkoły, by każdy mógł je przeczytać i włączyć się do obchodów święta. 
Dnia 14 maja podczas przerw śródlekcyjnych członkowie szkolnego koła LOP z klasy III a – uczennice w niezapominajkowych strojach przy niezapominajkowym stoliku proponowały do rozwiązania dzieciom kl. I – III przyrodnicze krzyżówki, rebusy, powiedzenia, wykreślanki, itp. Stolik w czasie przerw był „okupowany” przez klasy młodsze. Każdy uczeń chciał coś rozwiązać i otrzymać w nagrodę samoprzylepną niezapominajkę. Niektórzy zgromadzili po kilka niezapominajek. W zabawie uczestniczyli chętni nauczyciele. 
„Niezapominajki” odwiedziły naszą dyrekcję. „Niezapominajka” – uczennica z kl. II c przypomniała tegoroczne hasło tego święta pani dyrektor i paniom wicedyrektorkom, wręczając im doniczkę żywych niezapominajek.
Aspektem typowo przyrodniczym w tym dniu było zasadzenie w szkolnym ogródku niezapominajek, które członkom szkolnego koła LOP kl. I - III przyniosła z działki nauczycielka Halina LESZCZAK.
Tego dnia uczniowie klas młodszych mogli wykazać swoją kreatywność i wrażliwość literacką. Dzieci pisały wiersze o przyrodzie, niezapominajce.
Członkowie szkolnego koła LOP dziękują wszystkim za udział w obchodach Święta Niezapominajki i zapraszają uczniów oraz nauczycieli do wspólnych obchodów tego święta w przyszłym roku.


I REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS V

W Szkole Podstawowej nr 6 odbył się 11 maja I Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V. Naszą szkołę reprezentowali: AdaSZMYGIN, Marek BARANIECKI i Kamil KIRAGA, wszyscy z kl.V B. Ada jak zawsze stanęła na wysokości zadania, zajmując zaszczytne I MIEJSCE.GRATULUJEMY!!! Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, gdyż po konkursie odbyły się zajęcia z origami. Zdobytą na nich wiedzę uczniowie przekazali na lekcjach matematyki swoim koleżankom i kolegom.
     
Pływacy ze Świnoujścia nie „dali plamy”

8 maja na basenie Szczecińskiego Domu Sportu zakończył się cykl zawodów pod nazwą „pływackie soboty”. W rywalizacji uczestniczyły m.in. reprezentacje kilku świnoujskich szkół oraz naszego Młodzieżowego Domu Kultury. Nasi reprezentanci mogą mówić o sporym sukcesie.
Spośród ponad 30-stu placówek z całego województwa najlepszą drużynę wystawiła szczecińska „56”. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marynarki Wojennej RP uzyskała najlepszy wynik spośród wszystkich świnoujskich drużyn. Drużyna naszej „jedynki” zajęła drugie miejsce w tych zawodach! Zwycięzcy uzyskali w sumie 4180 punktów, a najlepsi świnoujścianie – 3477.

W czołówce zawodów znalazły się jeszcze Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I oraz zespół Młodzieżowego Domu Kultury w Świnoujściu.

(tekst i zdjęcie zaczerpnięte z portalu iswinoujscie.pl - dziękujemy)
PODSUMOWANIE Dni Kultury Szkolnej „ARKADIA 2010”

DZIEŃ TEATRU
Członkowie jury, po przesłuchaniu 9 zespołów teatralnych, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, kulturę słowa wykonawców, scenografie, kostiumy oraz ruch sceniczny, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.
Nasza szkoła zdobyła: 
Wyróżnienie za scenografię – klasa II c

Dzień Muzyki
Kategoria I-III kl.
I miejsce – Paulina Kaczorowska Szkoła Podstawowa Nr1
Wyróżnienie dla Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej Nr1

Twórczość plastyczna
Wpłynęło 75 prac z placówek szkolnych
Po wnikliwym obejrzeniu prac, biorąc pod uwagę poziom artystyczny i wiek autorów, jury postanowiło przyznać równorzędne nagrody następującym uczestnikom:

1. Maja Kozłowska – Szkoła Podstawowa nr 1 – nauczyciel Wiesława Kudela
2. Hubert Jałoszyński – Szkoła Podstawowa nr 1 – nauczyciel Marzena Woźniak

         
XV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL EKOLOGICZNY

W dniach 24 i 25 maja 2010 roku w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach odbył się XV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL EKOLOGICZNYpod hasłem "Natura dobrem najwyższym" - 50 lat Wolińskiego Parku Narodowego.
Nasi uczniowie uzyskali najwyższe miejsca w tym konkursie:
I MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA z klasy IV b
III MIEJSCE - uzyskały dwie uczennice Oliwia BIZAN z klasy IV b i Sara KONOPKO z klasy V c

W konkursie plastycznym natomiast uzyskaliśmy:
I MIEJSCE - Wiktoria KOS z klasy V b
II MIEJSCE - Marta DUBIEŃSKA z klasy VI b

       
I KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowany przez Gimnazjum Publiczne nr 2 i Młodzieżowy Dom  Kultury w Świnoujściu

25 maja 2010 roku w Gimnazjum Publicznym nr 2 odbył się Konkurs Języka Angielskiego "On Easy Terms with English".
Nasi uczniowie oczywiście brali w min udział. Byli to uczniowie z klasy VI d: Maciej MICHALSKI, Paulina TOMASZEWSKA, Karolina SINICKA, Patryk SOLKA, Czarek KONDRATENKO.

I MIEJSCE zdobył Maciek MICHALSKI

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY KÓŁ LOP KL. I – III

Dnia 26 maja 2010 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Świnoujściu „MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY” zorganizowany dla szkolnych kół LOP klas I – III. Wzięły w nim udział Koła ze wszystkich sześciu szkół podstawowych naszego miasta. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowały klasy: kl. III „a” i kl. II „c” ze swoimi wychowawczyniami paniami: Joanną Szymorowską i Haliną Leszczak. Nasz zespół zdobył maksymalną liczbę punktów (17punktów).ZOSTALIŚMY ZWYCIĘZCAMI KONKURSU.

       
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY pt. "Książki znane i lubiane"


28 maja 2010 roku wzięliśmy udział w intelektualnych potyczkach na temat "Książki znane i lubiane". Zdobyliśmy I MIEJSCE na siedem zespołów szkolnych.

Skład drużyny:

Maciej MICHALSKI - VI d
Patryk SOLKA - VI d
Jakub CICHOWICZ - VI d
Magdalena WERESZCZYŃSKA - V b
Marek BARANIECKI - V b
Alicja ZIEMLIŃSKA - IV a


 

KANGUR 2010W marcu, jak co roku, uczniowie nasi brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”. Musieli się w nim wykazać przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia. Wielu z nich taką umiejętność już posiadło, co zaowocowało osiągniętymi wynikami. 
Konkurs ten odbywa się na różnych poziomach wiedzy. W szkole podstawowej są to kategorie: Kangurek (kl.II), Maluch (kl.III – IV) i Beniamin (kl.V – VI).
Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali:
MALUCH 
SYLWIA WAROWNY – III B
ROKSANA STANISZEWSKA – III B
JAKUB DUNAJKO – III C
BARTOSZ FLEGER – IV B
OLIWIA BIZAN – IV B

BENIAMIN 
ADA SZMYGIN – V B
HUBERT RYSZKA – VI C
MACIEJ MICHALSKI – VI D.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach!!!
Pozostałym uczniom dziękujemy za udział i zaangażowanie. Wy również jesteście wygrani, a sukcesy z czasem na pewno się pojawią. Tak trzymać!!


 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH „PANDA”W listopadzie 2009 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych PANDA organizowanych przez firmę EDI. Jak zawsze, w przygotowanie się do nich włożyli wiele wysiłku, co przełożyło się na osiągnięte wyniki. Pięciu uczniów uzyskało tytuł laureata konkursu, a siedmiu zdobyło wyróżnienia. Budującym jest fakt, że wśród nagrodzonych jest duża grupa uczniów klas czwartych, co dobrze rokuje na przyszłość. Uczniowie ci, zapewne jeszcze niejednokrotnie, pozytywnie nas zaskoczą. Mamy nadzieję, że nie zabraknie im zapału i motywacji do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i dobry przykład dla pozostałych uczniów, którzy nie bardzo chcą się angażować tam, gdzie potrzebny jest duży wkład pracy własnej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY!!!
Uczniowie nagrodzeni:
LAUREACI
Marlena GOGOLA z kl.VA – język niemiecki
Maja KOZŁOWSKA z kl.IVB – język niemiecki
Oliwia BIZAN z kl.IVB – język niemiecki
Ada SZMYGIN z kl.VB – matematyka
Maja KOZŁOWSKA z kl.IVB – matematyka

WYRÓŻNIENI:
Agnieszka WYTYK – V A – język niemiecki
Marek BARANIECKI – VB – język angielski
Maciej MICHALSKI – VI D – język angielski
Bartosz FLEGER– IVB – język polski
Bartłomiej BAZANIAK – IVC – matematyka
Oliwia BIZAN – IVB – matematyka
Bartosz FLEGER – IV B - matematyka


Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja w GP nr 2

20 maja w Gimnazjum Publicznym nr 2 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja. 

Nasi uczniowie, jak zwykle zajęli czołowe miejsca. 
II MIEJSCE zajął Patryk LIPNICKI z klasy VI b
III MIEJSCE - Maciej MICHALSKI z klasy VI d

        
Polsko - Niemiecki Dzień Sportu Dzieci i Młodzieży


10 czerwca 2010 roku na plaży i boisku Orlik odbył się Polsko - Niemiecki Dzień Sportu Dzieci i Młodzieży.
Szkoły podstawowe miały rozgrywki na plaży natomiast szkoły gimnazjalne i licealne na boisku Orlik.
Uczniowie szkół podstawowych zmagali się w dyscyplinach: 
- piłka nożna 
- piłka siatkowa 
- biegi na 600m i 800m


Nasza szkoła zdobyła I MIEJSCE i puchar w piłce siatkowej dziewcząt 
I MIEJSCE i puchar w piłce siatkowej chłopców
I MIEJSCE zajęła Ada SZMYGIN w biegach na 600m i okazała się najlepszą biegaczką
II MIEJSCE zdobył Dawid HUSIAK w biegach na 800 m
III MIEJSCE w piłce nożnej
Cała impreza Dnia Sportu zakończyła się w Muszli Koncertowej rozdaniem pucharów, medali i dyplomów oraz poczęstunkiem dla uczestników.

Wszyscy bawili się wyśmienicie!
        
Dzień bez przemocy w Szkole Podstawowej nr 1

11 maja w naszej szkole odbyła się akcja zatytułowana DZIEŃ BEZ PRZEMOCY. Uczniowie mieli za zadanie, aby w tym dniu ubrać się na zielono i nie zapominać o miłych słowach. Pisali również zobowiązania na czerwonych serduszkach, które później wywieszone zostały na głównym holu szkoły. Dzień zaczął się od pokazów pierwszej pomocy, następnie wszyscy uczniowie utworzyli wielki krąg przyjaźni i przekazywali sobie "iskierkę przyjaźni".
Młodsze klasy obejrzały w tym dniu przedstawienie klasy IIc pt. "Jaś i Małgosia" oraz pokaz tańca.

        
Pożegnalny turniej w mini piłkę siatkową klas szóstych i Pana Henryka KRETA

We wtorek, 15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się pożegnalny turniej mini piłki siatkowej. Drużyny SP nr 1, ZSP nr 4 i SP nr 6 żegnały klasy szóste i nauczyciela w-f z SP nr 1 Pana Henryka KRETA, który w tym roku odchodzi na emeryturę.
Będzie nam brakowało Pana Kreta - Jego spontaniczności, rygoru, wspierania w trudnych chwilach i poczucia humoru. Mamy nadzieję, że tak jak nasi absolwenci będzie nas Pan również odwiedzał w murach naszej starej "Jedynki".

Będziemy zawsze na Pana czekać!
       
XII Festiwal Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego

Uczniowie z klasy II c przy współpracy z Klubem Garnizonowym w Świnoujściu wykonali pracę plastyczną na konkurs pt. "Rycerstwo polskie w XV w." i zostali laureatamiXII Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego - Grudziądz 2010, otrzymując statuetkę "MALOWANEGO BUŁANKA"
Szczególne wyróżnienie w tym konkursie za swoją pracę plastyczną otrzymała Dagmara HORODYŃSKA. Nagrodę dla niej ufundował Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Minister Obrony Narodowej.

                 
Wystawa Lotnictwa i Astronautyki

12 czerwca członkowie Koła Modelarskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 z opiekunem księdzem ŁUKASZEM udali się pociągiem do Berlina na Międzynarodową Wystawę Lotnictwa i Astronautyki.
Cała grupa mogła zobaczyć na ziemi i w powietrzu blisko 250 samolotów i śmigłowców.
Światową premierę przed szeroką publicznością zaliczył transportowiec A 400 M. Licznie reprezentowane były samoloty zabytkowe. 
Impreza, na której byli modelarze zaliczana jest do najważniejszych światowych imprez lotniczych. Jej tradycja sięga 100 lat.

     
Pożegnalny Koncert Absolwentów

23 czerwca w Dniu Taty szóstoklasiści zaprosili nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców na pożegnalny koncert pt. "W drogę, już na nas czas..."
Co roku absolwenci żegnają się ze szkołą śpiewem, wierszami i wspomnieniami minionych lat...
A nam szkoda, że już od września nie będzie ich w murach naszej poczciwej "Jedynki"
Mamy nadzieję, że będą do nas wracać, aby odwiedzić swoich nauczycieli i stare kąty swojej już byłej szkoły...
Nad całością jak zwykle czuwały: pani Elżbieta NIEDZIELSKA i pani Małgorzata LEŚNIEWSKA

       
Zakończenie roku szkolnego Absolwentów SP nr 1

Nadszedł dzień pożegnania Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1. Dzień szczególny dla uczniów, ich rodziców, nauczycieli, ale przede wszystkim dla wychowawców. Trudno jest po wspólnie spędzonych latach powiedzieć sobie do widzenia. Najtrudniej jednak było dwóm nauczycielom: Pani Annie SZWAŁEK i Panu Henrykowi KRETOWI, którzy w tym roku żegnali się z uczniami na stałe. Chociaż Pani Szwałek obiecała do naszej "Jedynki" wrócić za rok. Trzymamy za słowo! Życzymy wszystkim Absolwentom wszystkiego, co najlepsze w dążeniu do upragnionego celu, a naszym odchodzącym nauczycielom dużo zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń!

            

 

wrzesień-marzec kwiecień-czerwiec


 2006/2007 * 2007/2008 * 2008/2009 * 2009/2010 * 2010/2011 * 2011/2012 * 2012/2013 * 2013/2014