Archiwum Newsów‎ > ‎

Archiwum Newsów 2010/2011

opublikowane: 31 paź 2016, 10:08 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 31 paź 2016, 10:08 ]
1 września 2010 - Nowy rok szkolny

Wakacje, wakacje... i już po wakacjach!
Dzisiaj zaczął się kolejny nowy rok szkolny w murach naszej "Jedynki". Grupy "0" i i klasy pierwsze po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Uśmiechnięte i zadowolone powitały swoje wychowawczynie i z radością przywitały swoich nowych kolegów.

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w tym nowym roku szkolnym 2010 -2011

      
Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W dniu 20 września w naszej szkole odbyły się tajne, wolne, bezpośrednie wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego poprzedzone tygodniowa kampanią.
Trzy uczennice: Marlena GOGOLA z klasy VI a, Paulina KACZOROWSKA z klasy VI b i Marcela KICIŃSKA z klasy VI c walczyły o głosy w wyborach. 
Wygrała Paulina KACZOROWSKA zdobywając 81 głosów na 185, i to ona została PRZEWODNICZĄCĄ Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą została Marlena GOGOLA, która uzyskała 61 głosów.

Serdecznie gratulujemy - opiekunki SU
A i my wszyscy przyłączamy się do gratulacji
         
PASOWANIE NA UCZNIA

Pasowanie na ucznia to bardzo ważne wydarzenie dla naszych pierwszoklasistów, ich rodziców i wychowawców.
Weszliście, drodzy pierwszoklasiści w nowy etap życia. Dzisiaj na okręcie wojennym ORP „ Lublin” złożyliście ślubowanie w obliczu sztandaru szkolnego, w obecności dyrektora szkoły, wychowawców, rodziców i oficerów Marynarki Wojennej. Zatem zostaliście oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Wszystkim pierwszakom na początek życzymy w szkole dużo piątek, wiele słońca na podwórzu, mało łez, humoru dużo, zdrowia, szczęścia i tak co rok, by udany był ten pierwszy krok.

   
ŚWIATOWY DZIEŃ MORZA

W sobotę, 25 września w Świnoujściu obchodziliśmy Światowy Dzień Morza. Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia. Na Basenie Północnym dominowały morskie piosenki w wykonaniu młodych świnoujścian. Program artystyczny święta wypełnili młodzi artyści występujący na scenie zabytkowej hali basenu Północnego. Przez kilka godzin można było tam usłyszeć klasykę piosenki morskiej i nieznane jeszcze piosenki o morzu.
Naszą szkołę reprezentowała klasa III c z wychowawcą panią HalinąLESZCZAK.

             
Spotkanie z kombatantami II wojny światowej

Dnia 30 września w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone pamięci II wojnie światowej z przedstawicielami Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, prowadzone przez klasę III a z wychowawcą Panią Urszulą SÓJKĄ.
Wszystkie klasy III brały udział w konkursie plastycznym nt. II wojny światowej, za który otrzymały piękne nagrody ufundowane przez naszych gości.

          
CHRZEST MORSKI uczniów klas IV

Tydzień temu dzieci klas I przeżywały swoje pasowanie na ucznia na okręcie RP "Lublin", dzisiaj, 1 października swoje święto mieli uczniowie klas IV. Poddani zostali ciężkiej próbie. Przed obliczem Posejdona i jego małżonki Prozerpiny przeszli chrzest morski dający im przepustkę do starszej braci uczniowskiej. W asyście poganiających ich diabłów zmuszeni zostali do wykonania trudnych ćwiczeń fizycznych oraz degustacji "przysmaków". Wszyscy próbę przeszli celująco. Po złożeniu ślubowania i oddaniu hołdu Królowi Mórz otrzymali certyfikaty ucznia klas starszych.

         
Spotkanie z fotografem - Panem Sławomirem RYFCZYŃSKIM
i Krystianem PAPSKIM


W ramach realizacji rocznego projektu "MOJE MIEJSCE NA ZIEMI" w dniu 11 października odbyło się spotkanie z fotografami: panem Sławomirem RYFCZYŃSKIM i panem Krystianem PAPSKIM.
Uczniowie uczyli się trudnej sztuki fotografowania potrzebnej im do wykonania zadania w ramach projektu: wykonania fotograficznego albumu zabytków w okolicy naszej szkoły.

        
TYDZIEŃ ŻYTNIEGO CHLEBA

Od dnia 11 października w naszej szkole odbywają się dni żytniego chleba. Trwać one będą do 19 października. W tych dniach uczniowie przygotowują ciekawe wydarzenia związane z chlebem. Biorą udział w licznych konkursach, m. in. w Konkursie Pięknego Czytania Poezji o Chlebie, w Konkursie Literackim, w którym sami układają wiersze i fraszki o chlebie, w Konkursie Plastycznym. Przygotowują wyśmienite kanapki ze zdrowego razowego i żytniego pieczywa. 
Atrakcji szykuje się naprawdę dużo. A o wynikach konkursów powiadomimy po podsumowaniu całego tygodnia.

             
ŚWIĘTO DRZEWA

W poniedziałek, 11 października, jak co roku w dniu Święta Drzewa nasi uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami: panią LidiąZIONTKOWSKĄ i panią Haliną LESZCZAK tradycyjnie sadzili swoje drzewko w okolicy naszej szkoły. 

            

 

14 X Święto Edukacji Narodowej

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły składamy moc serdecznych życzeń, wiele radości w życiu osobistym i zawodowym. Oby każdy dzień przyniósł dożo satysfakcji z nas -uczniów. Tego życzą Wam Drodzy Nauczyciele i nasi Przyjaciele - Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

W dniu dzisiejszym wszyscy uczestniczyliśmy w pięknym przedstawieniu, które nasi uczniowie zadedykowali swoim nauczycielom. Opiekunem w przygotowaniu tych niesamowitych przeżyć była pani Bożena KNEĆ - KUCHARSKA.

        
X DZIEŃ PAPIESKI - "Odwaga Świętości"

18 października uczniowie naszej szkoły przedstawili program słowno - muzyczny z okazji X Dnia Papieskiego pod hasłem "Odwaga Świętości".
W programie wykorzystano film o pontyfikacie Jana Pawła II. 
Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem księdza Łukasza MROZAi pani katechetki Krystyny KORDY.

        
Podsumowanie wyników projektu o chlebie żytnim i razowym


Dzisiaj, 19.10.2010 roku na apelu szkolnym zostały ogłoszone wyniki tygodniowego projektu o chlebie żytnim i razowym. 

W konkursie literackim:
I MIEJSCE - Oliwia BIZAN - klasa V b
II MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA - klasa V b
III MIEJSCE- Marek BARANIECKI - klasa VI b

W konkursie pięknego czytania poezji o chlebie:
I MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA - klasa V b
II MIEJSCE - Paulina KACZOROWSKA - klasa VI b
III MIEJSCE - Sara KONOPKO - klasa VI c

W konkursie plastycznym: 
I MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA - klasa V b
II MIEJSCE - Kornel TROCHIMCZUK - klasa IV c
Wyróżnienia:
Gabrysia KUC - klasa V b
Patrycja KASZYŃSKA - klasa V c

W konkursie - etykietka na chlebie:
I MIEJSCE - Marcela KICIŃSKA - klasa VI c 
Wyróżnienie:
Paulina KACZOROWSKA - klasa VI b

Wiersz napisany przez Oliwię BIZAN, który otrzymał I MIEJSCE:

"O Chlebie"
Jasny, ciemny, duży, mały -
Każdy chlebek jest wspaniały.
Każdy chleb ludziom smakuje,
Mając go, nikt nie głoduje.

Na kolację i śniadanie
Chlebek ma u ludzi branie.
Zje go każdy z wielkim smakiem,
Nawet, gdy jest posypany makiem.

Kromeczkę w chlebaku na drugie śniadanie,
Każde dziecko do szkoły dostanie.
Lecz jeśli spotkasz głodnego,
podziel się z nim kolego!

Chlebie drogi, chlebie miły,
Ziarna zbóż Ciebie zrodziły.
Spraw, by nigdy i nikomu
Nie zabrakło Ciebie komuś!

       
KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY


18 października 2010r. odbyły się szkolneeliminacje uczniów klas szóstych doWojewódzkiego Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody. Udział w nich wzięło 15 uczniów naszej szkoły. 
Z szóstoklasistami zechciała się zmierzyć również dwójka piątoklasistów, którzy zaprezentowali naprawdę niezły poziom mimo rocznej różnicy programowej. Troje uczniów z największą ilością uzyskanych punktów będzie reprezentowało szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się 
6 grudnia w Gimnazjum Publicznym nr 1. Będą się wówczas zmagać z najlepszymi reprezentantami pozostałych szkół podstawowych naszego miasta.
Do II etapu zakwalifikowali się:
1. Ada SZMYGIN – kl.VI B 
2. Marek BARANIECKI – kl.VI B
3. Wiktoria KOS – kl.VI B

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za tak liczny udział i zaangażowanie, a zwycięzcom składamy serdeczne GRATULACJE!!! Życzymy im również wielu sukcesów w następnych etapach konkursu.
Drogi autorze ujawnij się...


Na adres e-mail naszej szkoły przesłany został wiersz o naszej szkole. Niestety nie wiemy kto jest jego autorem. Jeżeli to możliwe prosimy o kontakt autora, abyśmy mogli osobiście podziękować za tak wspaniały prezent. Autor zrobił nam niesamowitą radość i niespodziankę pisząc tak ciepło o naszej starej, poczciwej "budzie".
Pozwoliliśmy sobie zamieścić wiersz na naszej szkolnej stronie. 
Jeszcze raz dziękujemy!


TOBIE „JEDYNKO”

Nazywają Cię budą nieszczęsna
Zagłuszają rwetesem piekielnym
Bombardują tupotem na przerwach
Nieśmiertelni, nieziemscy i dzielni.

Po Twych schodach i w górę i w dół
Tęgich mózgów biegało bez miary
Myśl goniła natchnienie, pomysł przed nimi pruł
Wymyślali
Najczęściej wagary.

Często kpił z Ciebie tamten, czy ów
I z zapałem coś bazgrał po ścianach
Znasz już setki, tysiące tych słów
Znasz je wszystkie, staruszko kochana.

Już niejeden Twe kalał podwoje
I niejedna Ci drzwiami trzaskała
Lecz Ty trwasz ze stoickim spokojem
Niezniszczalna, cierpliwa, wspaniała.

Sześćdziesięciu rocznikom „Jedynko”
Majestatem swym w sercach wyryłaś
Żeś nie cegłą, nie murem, nie chwilką
I nam siebie na zawsze wpoiłaś.

HALLOWEEN

Dzisiaj, 28 października dzieci z grupy „0” z wychowawcą panią JoannąWRÓBLEWSKĄ przepięknie przebrane odwiedziły klasy przedstawiając tradycje Halloween. Oryginalne przebrania zachwyciły wszystkich!
Halloween zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych
Halloween przywędrowało do nas niedawno i zyskuje coraz więcej zwolenników. Nieistotne kiedy się pojawiło, ani skąd się wzięło. Ważne, że Halloween to doskonała okazja do zabawy dla małych i dużych.

       
ZAWODY PŁYWACKIE o Puchar Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

W dniu 5 listopada (piątek) na Pływalni Miejskiej odbyły sięZawody Pływackie o Puchar Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeżazorganizowany z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP. Wzięły w nich udział dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 6.
W tych zawodach emocji nie zabrakło, szkoły naprawdę miały bardzo wyrównany poziom. Walka była bardzo interesująca. Jednak lepszą okazała się Szkoła Podstawowa nr 1. 

Gratulujemy naszym pływakom wygranej!!!
                       
DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

Od samego rana czuć było atmosferę morza. Uczniowie odświętnie ubrani uczcili święto naszego Patrona. 
Dziś 9 listopada przypada 40 ROCZNICA nadania naszej kochanej „Jedynce” imienia Marynarki Wojennej RP.
Jak co roku zaszczycili nas wizytą nasi przyjaciele z Marynarki Wojennej: Szef Sztabu 8 FOW kmdr ZygmuntBIAŁOGŁOWSKI, kmdr por. Ernest RAJNER oraz przedstawiciel KPW kpt. mar. Paweł ROZENFELD, Prezydent Miasta Pan Ryszard KOWALSKI i Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Janina ŚMIAŁKOWSKA.
Zespół pod kierunkiem Pani Haliny LESZCZAK i Pani MałgorzatyLEŚNIEWSKIEJ przedstawił barwne widowisko pełne wesołego marynarskiego śpiewu. Publiczność śpiewała wraz z artystami. Wszyscy bawili się świetnie!

          
11 listopada - Święto Niepodległości

Dzisiaj, 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel związany ze Świętem Niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji historii naszego państwa, którą przygotował i przeprowadził pan Robert SRZEDZIŃSKI
Oprawę muzyczno - poetycką przygotował zespół wokalny przy pomocy pani Małgorzaty LEŚNIEWSKIEJ.

Dzień wcześniej odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Hymnie Narodowym.

I MIEJSCE - Michał SARNOWSKI z klasy VI a
II MIEJSCE - Maciej WASILEWSKI z klasy VI c
III MIEJSCE - Michał MELZACKI z klasy VI a

            
Spotkanie z Panem Wrzesławem MECHŁO

Klasy IV mają przygotować folder turystyczny pt. „Śladami historii” w ramach rocznego projektu. Ich zadaniem jest zbieranie materiałów o zabytkach w najbliższej okolicy, rozpoznawanie ich poprzedniego i obecnego przeznaczenia. W związku z tym uczniowie klas czwartych mieli dziś przyjemność gościć Pana Wrzesława MECHŁO, autora wielu przewodników i książek o Świnoujściu. 
Ciekawa prelekcja na pewno pomoże czwartoklasistom w przygotowaniu folderu.

                 
SPOTKANIE Z ARCHITEKTAMI

W ramach rocznego projektu pt.„Zmieniamy otoczenie, w którym żyjemy”klasy piąte miały dziś okazję spotkać się z naszymi miejskimi architektkami: panią Joanną DĄBROWSKĄ i panią Iwoną DZIEKOŃSKĄ.
Panie mówiły o zagospodarowaniu przestrzeni. Nasi uczniowie mają za zadanie wyszukiwanie niezagospodarowanych miejsc w okolicy, ustalenie nowego atrakcyjnego turystycznie przeznaczenia i opracowanie projektu (makiety, projektu komputerowego itp.)
Uczniowie przez zabawę uczyli się wszystkich potrzebnych metod, które będą wykorzystywali do swojej pracy przy projekcie.

          
KONKURS PLASTYCZNY o tematyce religijnej

W listopadzie na terenie naszej szkoły odbył się konkurs plastyczny o tematyce religijnej pod hasłem "Patron mojej parafii". W konkursie udział wzięli uczniowie klas III, IV, i V. Celem konkursu było podkreślenie uroczystości "Poświęcenia Kościoła własnego", a także skorelowanie ze szkolnymi obchodami Dnia Patrona naszej szkoły. Wyróżnione prace zostały umieszczone w holu szkoły. Organizatorem konkursy i wystawy była pani Krystyna KORDA - nauczyciel religii.<p

          
Tenis dla najmłodszychW Świnoujściu powstała inicjatywa, mająca na celu promocję tenisa ziemnego wśród najmłodszych. 
W dniu 22.11.2010, dzięki uprzejmości dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu - Pani Ewie KRĘCZYŃSKIEJPĘDZIWIATR, zaangażowaniu trenera – Pana Mariusza GLIWICKIEGO i absolwentki Akademii Wychowania Fizycznego – Pani Agnieszce SOBCZYK, a także finansowemu wsparciu firmy NAVIKON SRY SP. z o.o., możliwym było przeprowadzenie nieodpłatnych zajęć, gier i zabaw z uczniami tej szkoły na hali tenisowej w Świnoujściu. Jednym z założeń pomysłodawców jest zerwanie ze stereotypem postrzegania tenisa jako sportu elitarnego i umożliwienie dostępu do „białego sportu” szerszemu gronu młodych adeptów. 
(artykuł zamieszczony dzięki iswinoujscie.pl)


II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O BAJKACH


W piątek, tj. 26 listopada 2010 r.odbył się w hali sportowej OSiR-u, II TURNIEJ WIEDZY O BAJKACH, zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10. SPOTKAŁY SIĘ TAM WSZYSTKIE 6-LATKI ze Świnoujskich przedszkoli oraz szkół. Przebrani za bajkowych bohaterów i doskonale przygotowani, wyruszyliśmy na konkurs. Odpowiadaliśmy na pytania, układaliśmy puzzle na czas, tworzyliśmy opowiadania z obrazków, a także segregowaliśmy nasiona grochu i fasoli. Zabawa była przednia!!! Zadowoleni, z nagrodami i dyplomem wróciliśmy do naszej Szkoły, by opowiedzieć wszystko naszej Pani Dyrektor .Radości i gratulacjom nie było końca!!! 
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAM POMOGLI I TRZYMALI ZA NAS KCIUKI!

UCZNIOWIE GRUPY O, WRAZ Z WYCHOWAWCZYNIĄ PANIĄ JOANNĄ WRÓBLEWSKĄ

              
Andrzejki w zerówce

Wczoraj, 29 listopada odbył się dzień andrzejkowy w grupie zerowej pani JoannyWRÓBLEWSKIEJ. Wróżka przepowiadała przyszłość na wiele sposobów: dzieci rzucały monetę jednogroszową do miski z wodą, a potem losowały ciastka z przepowiednią, ustawiały buty jeden za drugim, puszczały w ruch butelkę, aby dowiedzieć się, kim będą w przyszłości, czy przebijały serca z imionami rówieśników, by dowiedzieć się jak będzie miała na imię ich sympatia. Rodzice przygotowali smaczne ciasto własnej produkcji. 

Znowu było u nas bardzo wesoło!!!:)
                   
ZIMOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W PŁYWANIU

W piątek03.12.2010r. na pływalni OSiR „Wyspiarz” odbyły się Zimowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Pływaniu. Zawody otworzył pan Michał STEFANIAK. W imprezie wzięło udział 100 uczniów z klas I - VI. Każdy zawodnik walczył o punkty dla siebie oraz swojej klasy. W klasach I – III dzieci musiały pokonać indywidualnie 25 m stylem dowolnym w jak najszybszym czasie z pomocą lub bez. Natomiast w klasach IV-VI walczono w konkurencji indywidualnej 25m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców oraz w konkurencji sztafet 6 x 25 m stylem dowolnym. Głównym organizatorem był mgr Michał Stefaniak i pozostali nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 1.
- Najbardziej cieszy fakt, że aż tak wielu uczniów w różnym wieku i z różnymi umiejętnościami pływackimi spróbowało swoich sił uczestnicząc w tych zawodach i że każde dziecko kończąc swoją konkurencję miało uśmiech na twarzy. Na naszych zawodach nikt nie był przegrany! – mówi Michał Stefaniak.
Atmosfera na basenie była niesamowita. Pod względem frekwencji dopisali również rodzice zarówno najmłodszych dzieci jak i tych trochę starszych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za uczestnictwo. Puchary i dyplomy dla najlepszych klas oraz dla najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców zostaną rozdane na uroczystym apelu podsumowującym mistrzostwa. Szczególne podziękowania dla świnoujskiej Drużyny WOPR „Wyspiarze” za opiekę nad bezpieczeństwem zawodów oraz sekcji wychowania fizycznego Marynarki Wojennej RP za sędziowanie.

          
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZEJ SZKOLE

Przez cały rok z utęsknieniem czekamy na ten wyjątkowy świąteczny okres, czas Świętego Mikołaja, czas prezentów i radości. U nas też dzisiaj zagościł. Przyniósł naszym uczniom wór słodkości. Towarzyszyły mu oczywiście przepiękne Śnieżynki.

         
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA MIASTA W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 22 listopada odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym. Startowały trzy szkoły.

W kategorii dziewcząt:
I MIEJSCE - Ada SZMYGIN
II MIEJSCE ze Szkoły Podstawowej nr 6
III MIEJSCE Paulina KACZMAREK

W kategorii chłopców VIII MIEJSCE zajął Filip BRZEZIŃSKI

Wszystkim ogromnie GRATULUJEMY!!!

        
KONKURS MODELI KARTONOWYCH, PLASTIKOWYCH...

Członkowie Koła Modelarskiego wraz z opiekunem ks. Łukaszem MROZEM wybrali się 2 października na VIII Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych, Plastikowych i Klas ‘C Miast Hanzeatyckich w Goleniowie. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 2. Organizatorami konkursu byli: GOLENIOWSKI DOM KULTURY, KLUB MODELARSKI "DRAGON" z Goleniowa. Na wystawie zaprezentowano ponad 248 modeli, w tym m.in. miniatury statków, okrętów, samolotów, czołgów, parowozów, budowli (w tym ‘Bramy Wolińskiej’). Wystawa bardzo spodobała się wszystkim członkom koła. Koło modelarskie już zaplanowało kolejny wyjazd. W przyszłym roku w charakterze uczestników konkursu. Koła modelarskie z naszej szkoły nawiązało nawet współpracę z kołem modelarskim „Dragon” z Goleniowa.

             
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY pt. „ KAŻDY POTRAFI BYĆ MISTRZEM ORTOGRAFII”

Dzisiaj, tj. 10 grudnia odbył się w naszej szkoleMiędzyszkolny Konkurs Ortograficzny pt. „Każdy potrafi być mistrzem ortografii”. Do konkursu przystąpiły cztery szkoły świnoujskich podstawówek: SP nr 1, SP nr 2, ZSP nr 4 i SP nr 9. Po wielu konkurencjach i zmaganiach z bardzo trudną ortografią MISTRZEMORTOGRAFII została Szkoła Podstawowa nr 2. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a Szkole Podstawowej nr 2 GRATULUJEMY ZWYCIĘSTWA! Organizatorem i prowadzącą konkurs była pani Bożena KNEĆ - KUCHARSKA

       
SZKOLNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W DWA OGNIE klas drugich i trzecich

Dzisiaj, tj.13 grudnia odbył się w naszej szkole SZKOLNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ W DWA OGNIE klas drugich i trzecich. Niesamowite emocje naszych najmłodszych dało się słyszeć niemal w całej szkole.
Z klas drugich I MIEJSCE wywalczyła klasa 2 b,
z klas trzecich I MIEJSCE zajęła klasa 3c
Organizatorami turnieju była pani Małgorzata SZCZEPANIAK i pan AndrzejSKONIECZNY

          
Konkurs Wiedzy o AIDS.

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, który obchodzimy 1 grudnia, w naszej szkole odbył się konkurs Wiedzy o AIDS. W konkursie tym wzięło udział 18 uczniów z klas V i VI . Wszyscy wykazali się dobrą znajomością problemu, który dotyka wielu ludzi na całym świecie. Zwycięzcami zostali:
I MIEJSCE- Maja KOZŁOWSKA – klasa Vb ( 27 p)
II MIEJSCE– Sara KONOPKO– klasa VIc oraz Bartosz FLEGER– klasa Vb ( 26p)
Wyróżnienia otrzymały:
Wiktoria KOS– klasa VIb (24p) oraz
Oliwia BIZAN– klasa Vb (24p)
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Lidia ZIONTKOWSKA
        
MIKOŁAJ W ZERÓWCE

Dzieci z grupy zerowej Pani Joanny WRÓBLEWSKIEJ zaprosiłyMikołaja do swojej klasy. Tańczyły i śpiewały z Mikołajem. Potem Mikołaj obwiózł dzieci po ulicach miasta swoim pociągiem, a na koniec obdarował ich niespodziankami. Ależ to była uciecha!!! DZIĘKUJEMY CI MIKOŁAJU, ŻE PAMIĘTAŁEŚ O NAS!!! ZAPRASZAMY ZA ROK !!!
Dzieci z grupy „0” z wychowawcą
        
Szkoła w bieli

Cieszymy się, że spadł biały, śniegowy puch. Idąc na wycieczkę, nie mogliśmy się oprzeć urokowi zimy. Prawda, że i szkole pięknie w bieli...??? Dzieci z zerówki nr 2 z wych. Joanną WRÓBLEWSKĄ

              
ŚWIĘTA, ŚWIĘTA, ŚWIĘTA!!!

A u nas już świąteczny nastrój! W holu szkoły, obok wielkiej, kolorowej choinki uczniowie wyeksponowali swoje świąteczne cudeńka. Szkoda tylko, że nie można poczuć zapachu tych wspaniałości. 

          
SPOTKANIE Z PRZYSZŁYMI UCZNIAMI KLAS ZEROWYCH I PIERWSZYCH WRAZ Z RODZICAMI

W czwartek, 16 grudnia "Jedynka" gościła w swoich progach przyszłych uczniów wraz z rodzicami, którzy być może będą uczęszczać do naszej szkoły. Nasi goście mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasę III c i panią Halinę LESZCZAK. Później dzieci przeszły do klas z paniami z nauczania zintegrowanego, by razem się pobawić i przygotować samodzielnie kartki świąteczne, a rodzice pozostali na spotkaniu z panią dyrektor EwąKRĘCZYŃSKĄ - PĘDZIWIATR.

         
JASEŁKA

Czas przedświąteczny, to składanie sobie życzeń… I u nas w szkole dziś był taki dzień… Dzień wspaniałych, ciepłych słów…  Mogliśmy również obejrzeć przygotowane przez naszych uczniów pod kierunkiem pani Krystyny KORDY „Jasełka”, które bardzo nam się podobały!
          
„JEDYNKA” ZOBOWIĄZUJE!

Dla większości uczniów słowo „jedynka” oznacza przede wszystkim negatywną ocenę. Jednak dla naszej szkoły jedynka to nie tylko ocena, ale również nazwa szkoły. Nazwa, która zobowiązuje! Lubimy sukcesy, lubimy być pierwsi. Jak do tej pory, nie mamy powodów do narzekań, gdyż nasi uczniowie co roku zdobywają czołowe miejsca w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych (i nie tylko).
W tym roku również pojawiły się już pierwsze takie sukcesy. ADA SZMYGIN, uczennica klasy VI B, została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody, którego organizatorem jest Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Rejonowy etap tego konkursu odbył się 6 grudnia 2010r. Do zmagań z zadaniami matematycznymi i przyrodniczymi przystąpiło 866 uczniów z całego województwa. O tym, że były to zadania wymagające ogromnej wiedzy, znacznie wykraczającej poza program szkolny, niech świadczą wyniki osiągnięte przez uczniów. Ada na 35 możliwych do zdobycia punktów otrzymała aż 31. Wyprzedziło ją tylko 3 uczniów ze Szczecina. Kolejne zmagania, tym razem o tytuł laureata konkursu, odbędą się 5 lutego 2011r. Ada, GRATULUJEMY! Życzymy również dalszych sukcesów i zdobycia tytułu laureata. 


WOŚP i ZABAWY NOWOROCZNE

W środę i w piątek zagrała w naszej szkole Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Połączona była z zabawami noworocznymi. Już wiemy, że i w tym roku uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły nie zawiedli dzieci, które potrzebują naszej pomocy. Bardzo hojnie wspierali Orkiestrę. Nasi uczniowie mieli również okazję zabawić się na zabawach noworocznych. Nie zabrakło również przebierańców, którzy bardzo upiększyli imprezę. Wszystkim bardzo dziękujemy i prosimy o więcej!!!

        
BAL PRZEBIERAŃCÓW W GRUPIE ZEROWEJ 02

W piątek,14 stycznia 2011 roku witaliśmy nowy rok balem przebierańców. Były piękne stroje i jak przystało na bal - maski. Rodzice, jak zwykle, przygotowali smaczny poczęstunek, a nasza wychowawczyni Joanna WRÓBLEWSKA - wiele konkursów z nagrodami. Wszystkim bardzo dziękujemy:)
Uczniowie grupy zerowej O2
        
Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4 - 6

Dzisiaj, tj. we wtorek 18 stycznia 2011 rokuodbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4 - 6. Wyłoniono dwie osoby, które będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim w tej grupie wiekowej. Są to: Sara KONOPKO z klasy 6 c, która zdobyła I MIEJSCE oraz Katarzyna KALETA z klasy 6 c- II MIEJSCE. III MIEJSCE otrzymał Marek BARANIECKI z klasy 6 b. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i GRATULUJEMY. Organizatorem konkursu była pani Marzena STĘPIEŃ.

             
Bal karnawałowy w grupie zerowej 01

W ubiegłym tygodniu odbył się bal karnawałowy w naszej grupie zerowej. Wychowawczyni – Pani Teresa CZARNAS zorganizowała wiele konkursów tanecznych, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. 
Królową balu została Zuzanna. Humor dopisywał wszystkim – zobaczcie sami. 
 
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI klas 1 - 3

Dzisiaj, w piątek odbył się Konkurs Recytatorski klas 1 - 3. Ma on na celu rozbudzanie zainteresowania poezją, doskonalenie własnego warsztatu recytatorskiego poprzez słuchanie interpretacji wierszy w wykonaniu innych uczniów. 
Po niewątpliwie starannie przygotowanych recytacjach wszystkich uczestników komisja konkursowa uwzględniając dobór materiału, interpretację utworu, stopień opanowania tekstu, dykcję wyłoniła w poszczególnych klasach tych najlepszych. A naprawdę było trudno. Wszystkie dzieci przygotowane były wyśmienicie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dziękujemyKonkurs przygotowała pani Joanna SZYMOROWSKA

            
DZIEŃ BABCI I DZIADKA w grupie zerowej nr 2 pani Joanny WRÓBLEWSKIEJ

Dzień Dziadków w grupie zerowej nr 2 będzie zapewne niezapomnianym dniem w ich życiu. Pod kierunkiem naszej pani wychowawczyni Joanny WRÓBLEWSKIEJ przygotowaliśmy wiersze, piosenki i tańce oraz piękne prezenty dla naszych DZIADKÓW. Widzieliśmy ich szczęśliwe oczy i szczery uśmiech za nasz trud. I to dla nas najważniejsze.
              
Mistrzostwa Miasta Świnoujścia w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców

W dniach 26 i 27 stycznia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Mistrzostwa Miasta Świnoujścia w mini piłkę siatkową dziewcząt i chłopców.

Kwalifikacje wśród dziewcząt:

I MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 1
II MIEJSCE - Zespół Szkół Publicznych nr 4
III MIEJSCE - szkoła Podstawowa nr 2
IV MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 6

Kwalifikacje wśród chłopców:

I MIEJSCE - Zespół Szkół Publicznych nr 4
II MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 1
III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 6
IV MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 9

W reprezentacji dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 grały:

1. Paulina KACZMAREK
2. Paulina KACZOROWSKA
3. Ada SZMYGIN
4. Sara KONOPKO
5. Weronika DOBROWOLSKA
6. Paulina KRUSZNIAK
7. Marlena DYMOWSKA
8. Marlena GOGOLA
9. Monika PAWLIK
10. Justyna MURASZKO
11. Kinga LECHOWSKA


WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ ANGIELSKĄ

Nasza szkoła podpisała współpracę z Angielską Szkołą Podstawową im. St Mary Magdalene w MILTON KEYNES.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca wyda wspaniałe owoce.

PODSUMOWANIE I SEMESTRU KLAS 1 - 3

W poniedziałek, na uroczystym apelu pani wicedyrektor Wanda ROSZKOWIAK podsumowała I semestr w klasach młodszych.
Przy tej okazji rozdane były również dyplomy uczniom, którzy w Szkolnym Konkursie Recytatorskim otrzymali czołowe miejsca. 
Wszystkim najlepszym bardzo GRATULUJEMY!
             
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA KLAS IV

W grudniu 2010 i styczniu 2011 w Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu odbywał się konkurs dla uczniów klas IV o tytuł”Mistrza tabliczki mnożenia”. W konkursie wzięło udział 7 uczniów klas IV. Konkurs odbywał się w dwóch turach. Pierwszą turę konkursu rozegrano w grudniu 2010 roku. Drugi etap konkursu odbył się pod koniec stycznia 2011.Uczniowie mieli 45 minut na rozwiązanie różnych zadań matematycznych związanych ze znajomością tabliczki mnożenia oraz stosowania tabliczki w zadaniach tekstowych jak i zabawowych. Główną nagrodą dla zwycięzcy jest sprzęt elektroniczny.

WYNIKI KONKURSU
klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu na tytuł „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA" w roku szkolnym 2010/2011

I MIEJSCE - Jakub DUNAJKO
II MIEJSCE - Michał MARKOWSKI
III MIEJSCE - Piotr POPIOŁEK
       
PODSUMOWANIE I SEMESTRU KLAS 4 - 6

Dzisiaj, w środę odbyło się podsumowanie I semestru klas starszych. Pani wicedyrektor WandaROSZKOWIAK omówiła najważniejsze wydarzenia minionego semestru. Wręczyła nagrody i dyplomy wszystkim zwycięzcom konkursów szkolnych i ogólnopolskich.
Najlepszym oczywiście GRATULUJEMY!
            
WALENTYNKI w zerówce II

Ostatni dzień przed feriami spędziliśmy na zabawach i konkursach walentynkowych. Wybraliśmy też ulubioną Koleżankę i ulubionego Kolegę. Obdarowaliśmy wszystkich, których kochamy i lubimy, własnoręcznie wykonanymi sercami. Było bardzo milo i serdecznie:)
           
ROCZNY PROJEKT EDUKACYJNY
W roku szkolnym 2010/2011 w szkole realizowany jest roczny projekt edukacyjny, który jest częścią Lokalnego Projektu Rewitalizacji. Niektóre elementy projektu już zostały wykonane. Prezentujemy prace plastyczne uczniów, którzy namalowali swoje najbliższe miejsca na Ziemi – dom i podwórko. Natomiast uczniowie klas szóstych wyruszyli w teren z aparatem fotograficznym i uwiecznili w swoich pracach miejsca, budynki i detale w okolicy.
           
POLSKO - ANGIELSKI KONKURS PLASTYCZNY
DRODZY UCZNIOWIE W związku z rozpoczęciem współpracy ze szkołą St. Mary Magdalene w Milton Keynes, Buckinghamshire, ogłaszamy pierwszy wspólny konkurs plastyczny „MOJA SZKOŁA”. Mamy nadzieję, że udział w tym przedsięwzięciu pozwoli Wam lepiej poznać miejsce, w którym uczą się Wasi angielscy rówieśnicy, a rozstrzygnięcie konkursu dostarczy wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.ZASADY KONKURSU: 1. Każdy uczestnik naszej szkoły i szkoły angielskiej wykonuje pracę dowolna techniką malarską (farby, pastele, kredki itp.) przedstawiająca szkołę (budynek, ulubione miejsce w szkole, sytuacja z życia szkolnego itp.) i opisuje ja dwoma lub trzema zdaniami w języku angielskim. Wszystkie prace konkursowe naszych uczniów należy dostarczyć do pani Luizy KASIARZ do dnia 8 maja 2011 r. 2. Po upływie wskazanego terminu, wszystkie zgłoszone prace konkursowe z naszej szkoły zostaną wysłane do szkoły angielskiej, gdzie angielscy uczniowie podczas głosowania wybiorą te, które wg nich SA najciekawsze, a nasza uczniowska komisja wybierze najładniejsze prace angielskie. 3. Na zwycięzców wymienionych niżej kategorii wiekowych czekają nagrody ufundowane przez szkołę angielską: Kategoria I – 7 – 8 lat Kategoria II – 9 - 10 lat Kategoria III – 11 – 13 lat
ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY!
DEAR PUPILS, We have started our partnership with a school in England called 'St. mary Magdalene', in Milton Keynes, Buckinghamshire, and we would like to announce our first art competition, the title of which is 'My School'. We are hoping that this partnership will help us learn more about each other enable us to gain a better understanding of life in an English school. Each child taking part may choose from a range of art media such as: paints, colouring pencils,crayons, oil pastels,etc and show a school building, favourite place at school or school event/activity. The picture needs to be described in English using 2-3 sentences. The deadline for the competition is 8th May 2011 and all pictures must be returned to Mrs Luiza Kasiarz, your English teacher, by this date. After this date all work will be sent to St. Mary Magdalene where pupils there will choose 3 winners, one from each of the following categories:Category 1 - Age 7-8 years Category 2 - Age 9-10 years Category 3 - Age 11-13 years Please ensure that your name and age are written on the back of your entry. Prizes will awardet to the winners of the competition by St Mary Magdalene and SP 1.
SOBOTY PŁYWACKIE 2011 - Podsumowanie pierwszej rundy zawodów.

W dniu 19.03.2011r. na pływalni olimpijskiej Szczecińskiego Domu Sportu odbyła się pierwsza z czterech rund „Sobót Pływackich”, w której startowały dzieci z klas 2,3,4. W rundzie tej wystartowało 239 dziewcząt i chłopców z 30 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego w tym trzy zespoły ze Świnoujścia. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że po raz pierwszy w historii tych zawodów na pierwszym miejscu jest Szkoła Podstawowa nr 1 ze Świnoujścia, która w zeszłorocznej edycji zajęła 2 miejsce. Zawodnicy tej szkoły przywieźli 18 medali (złotych, srebrnych, brązowych) a wielu z nich zostało wyróżnionych dyplomem. Trenerem i nauczycielem prowadzącym jest mgr Michał STEFANIAK, który nie krył zadowolenia z uzyskanych wyników przez jego podopiecznych. Przed nami jeszcze trzy rundy, więc trzymajmy kciuki aby uczniowie świnoujskiej jedynki zdobyli najwyższe laury, bo będzie to ogromny sukces! Wszystkie wyniki znajdują się na stronie Miejskiego Klubu Pływackiego ze Szczecina: www.mkp.szczecin.pl

                
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W "JEDYNCE"

Z czym Wam się kojarzy pierwszy dzień wiosny? Ze słońcem, pierwszymi pąkami, budzącą się do życia przyrodą...? Popatrzcie za okno - czy taka jest wiosna? Dzisiaj wspaniale świeci słońce i budzi do życia przyrodę, a w naszej szkole pierwszy dzień wiosny witany był przez klasy I - III na sportowo, natomiast klasy starsze zaproszone były przez klasę V b na przedstawienie ze skeczami i żartobliwymi scenkami o DNIU WAGAROWICZA. Na wesoło i sportowo przywitaliśmy upragnioną porę roku!

            
WIOSNA W ZERÓWCE
21 marca z całą klasą i naszą wychowawczynią panią Joanną WRÓBLEWSKĄ wyruszyliśmy nad morze utopić siostrę zimy- Marzannę. Mamy już dość szarych, krótkich i zimnych dni, dość ciepłych kurtek, czapek i szalików!!! Chcemy już wiosny!!!! Dlatego poszliśmy witać JĄ nad morze. Dołączyli do nas nawet starsi koledzy, a dorośli bili brawo i robili nam zdjęcia:) Nasza własnoręcznie wykonana Marzanna odpłynęła!!! Mamy więc nadzieję, że wiosna do nas przyszła na dobre!!!
             
IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „OMNIBUS – MISTRZ WIEDZY I INTELEKTU”

W czwartek - 24 marca 2011 – szóstoklasiści ze świnoujskich podstawówek po raz czwarty przystąpili do międzyszkolnego konkursu pod hasłem „OMNIBUS – MISTRZ WIEDZY I INTELEKTU”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1. Uczestnicy musieli wykazać się nieszablonową wiedzą, znacznie wykraczającą poza wiadomości szkolne. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. W części pisemnej należało prawidłowo odpowiedzieć na 50 pytań z różnych dziedzin nauki i życia. Poziom tego etapu był bardzo wyrównany. W części II zawodnicy odpowiadali ustnie na pytania z różnych kategorii. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży i przebiegał w bardzo miłej atmosferze, choć emocji również nie brakowało. 
Czwarta edycja konkursu została zdominowana przez Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Uczniowie tejże szkoły zajęli pierwsze dwa miejsca. Zdobywcą tytułu „OMNIBUS 2011” został MarcinGAPIŃSKI, a drugie miejsce zajął Wojciech ŁAZUGA. Zaszczytne trzecie miejsce należy do Michała SZCZERSKIEGO ze Szkoły Podstawowej nr 9. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. 
Zwycięzcom i wszystkim pozostałym uczniom, którzy odważyli się stanąć w szranki z najlepszymi mózgami wśród szóstoklasistów - serdecznie gratulujemy! 
        
wrzesień-marzec * kwiecień-czerwiec

2006/2007 * 2007/2008 * 2008/2009 * 2009/2010 * 2010/2011 * 2011/2012 * 2012/2013 * 2013/2014

2006/2007 * 2007/2008 * 2008/2009 * 2009/2010 * 2010/2011 * 2011/2012 * 2012/2013 * 2013/2014


wrzesień-marzec * kwiecień-czerwiec

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 11.04.2011 - 13.04 2011 odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły zatytułowane "Poszukiwanie skarbów do nieba". Przed południem spotkania z dziećmi odbywały się w kościele pw. NMP "Gwiazdy Morza" i prowadzone były przez księdza rekolekcjonistę Mariusza OGÓRSKIEGO. Natomiast po południu w poniedziałek i wtorek uczniowie spotykali się w auli szkolnej. W poniedziałek obejrzeli film pt. " Fatima - 13 dzień", a we wtorek przedstawienie pt. "Misterium Męki Pańskiej" przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem ks. Łukasza MROZA i pani katechetki Krystyny KORDY.

      
FESTIWAL PIOSENKI W SP nr 1 pt. "Kolorowa piosenka"

Dzisiaj, 13 kwietnia 2011 było w naszej szkole kolorowo i radośnie. Po raz szósty spotkały się szkoły,aby uczestniczyć w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki pt. "KOLOROWA PIOSENKA".I mimo brzydkiej pogody w naszej auli było naprawdę bardzo kolorowo, radośnie i cieplutko. Udział w Festiwalu wzięły następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1
Szkoła Podstawowa nr 2
Zespół Szkół Publicznych nr 4
Szkoła Podstawowa nr 6 (dwa zespoły)
Szkoła Podstawowa nr 9
Na nutę "Kolorowych jarmarków" pani Małgorzata LEŚNIEWSKA zaśpiewała ułożoną przez siebie piosenkę (słowa na: czytaj więcej). Wszystkie zespoły były REWELACYJNE!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe torty ufundowane przez naszych miejskich cukierników.
HITEM Festiwalu był zaproszony gość - nasza absolwentka Karolina SZCZEPANIK, która zaśpiewała w naszym programie. NAGRODĘ GRAND PRIX otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1.

            

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Dzisiaj, 19 kwietnia w naszej szkole, jak co roku pani Lidia ZIONTKOWSKAwraz z młodzieżą zorganizowała wystawę zwierząt. Nasi uczniowie przynieśli swoich milusińskich, aby pokazać wszystkim jak opiekują się swoimi zwierzątkami.
Całą wystawę mogli obejrzeć nie tylko nasi uczniowie. Odwiedziły nas również przedszkolaki z prawie wszystkich świnoujskich przedszkoli, a nawet uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2. Tak wspaniałych gości, którzy z wielkim zaangażowaniem i radością oglądnęli wystawę, naprawdę miło gościć w progach szkoły. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZA ROK!

        
TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM

18 kwietnia 2011 w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza odbył się po raz kolejny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech świnoujskich szkół podstawowych oraz czterech gimnazjów. Organizatorami eliminacji miejskich są: Urząd Miasta Świnoujście, Komenda Miejska Policji oraz Gimnazjum nr2.
Wyniki turniejowych zmagań:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

Klasyfikacja indywidualna

I MIEJSCE Moryson Damian (SP1)
II MIEJSCE Śliwińska Agata ( SP2)
III MIEJSCE Kaczorowska Paulina (SP1)

Klasyfikacja drużynowa

I MIEJSCE - SP1

II MIEJSCE - ZSP4

III MIEJSCE - SP2

          

 

PODSUMOWANIE MISTRZOSTW SZCZECINA "SOBOTY PŁYWACKIE"

W dniach 19 marca, 26 marca, 9 kwietnia i 16 kwietnia nasi pływacy wzięli udział w IV rundachMistrzostw Szczecina „Soboty Pływackie”. 
W tym roku również możemy pochwalić się wielką wygraną. Zajęliśmy II MIEJSCE na 48 szkół.
Te wspaniałe wyniki to zasługa naszych wspaniałych pływaków, ale również pani MałgorzatySZCZEPANIAK i pana Michała STEFANIAKA, którzy przygotowali ich do zebrania tych zaszczytnych laurów. Dumni ze swoich podopiecznych chwalili się wielką wygraną, bo naprawdę jest się kim pochwalić!

MISTRZAMI SZCZECINA zostali:
Z klas IV - VI
1. Kacper SZCZEPKOWSKI klasa VI c– 50 m stylem klasycznym
2. Marlena DYMOWSKA – klasa VI c – 50 m stylem dowolnym
3. Oliwer EJSMONT – klasa V a – 50 m stylem dowolnym
4. Tomek BILSKI - klasa V b – 50 m stylem klasycznym
Z klas II - III
1. Marta PRZYBYLSKA (dwukrotna Mistrzyni) – klasa II b – 25 m stylem dowolnym i grzbietowym
2. Szymon KIN dwukrotny Mistrz) – klasa III a – 25 m stylem dowolnym i grzbietowym
3. Wiktoria JANKOWSKA – klasa III a – 25 m stylem dowolnym
WIELKIE GRATULACJE dla wszystkich zawodników!!!

          
MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - POLICE

19 kwietnia w Policach odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w biegach przełajowych. W każdym biegu startowało przeszło 100 zawodników. I w tych zawodach nasza zawodniczka Ada SZMYGIN z klasy VI b wywalczyła I MIEJSCE Sara KONOPKO z klasy VI uplasowała się na wysokim 17 miejscu Pozostali zawodnicy Filip BRZEZIŃSKI i Oskar JANCZAREK obaj z klasy VI b zajęli dalsze miejsca.
GRATULUJEMY naszym sportowcom!
Szkolny Konkurs Czytelniczy

20 kwietnia biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Czytelniczy pt' "Dziewczęca bohaterka literacka". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4 - 6. Najlepszą znajomością przeczytanych książek wykazała się Oliwia BIZAN z klasy 5 b zajmując I MIEJSCE. II MIEJSCE zajęła Maja KOZŁOWSKA z klasy 5 b
III MIEJSCE - Anastazja GRECKO z klasy 5 a.
Organizatorkami konkursu były panie Marzena STĘPIEŃ i Dorota WIĘCEK, które bardzo GRATULUJĄ wszystkim uczestnikom!

          
WYCIECZKA DO HEIDE PARKU

27 kwietnia uczniowie naszej szkoły wyruszyli do Heide Parku - największego parku rozrywki, który posiada 44 atrakcje dla ludzi w każdym wieku. A o samej wycieczce napisała wierszem Alicja ZIEMLIŃSKA z klasy 5 c. Przeczytajcie sami w : czytaj więcej.

              
SUKCESY W SPORCIE

W 18 Międzynarodowych Zawodach w Pływaniu w Stralsundzie, które odbyły się 30 kwietnia i 1 maja dwa złote medale zdobyła nasza uczennica, która należy do Szkoły Pływania AQADO Marta PRZYBYLSKA (50m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym),(uczennica klasy II b) Trenerem Marty jest nauczyciel naszej szkoły pan Michał STEFANIAK, który jest również trenerem Szkoły Pływania. 3 maja przed południem na promenadzie w okolicy muszli koncertowej odbył się XIX BIEG KONSTYTUCJI 3 MAJA. W tej imprezie brązowy medal zdobyła Estera FARYNOWSKA z klasy IIb. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

                            
Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły uczcili dzień beatyfikacji Jana Pawła II konkursem plastycznym pod hasłemDROGA DO ŚWIĘTOŚCI. Nagrodzone i wyróżnione prace uczniów zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej.

                       
POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

6 maja w Gimnazjum Publicznym nr 1 odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs przeprowadzony był we współpracy z Instytutem Goethego zw Warszawie oraz Wydawnictwem Naukowym PWN. I MIEJSCE i tytuł MISTRZA języka niemieckiego otrzymała nasza uczennica z klasy VI a
Marlena GOGOLA. Marlenę przygotowywała do konkursu pani Jolanta WRZEŚNIEWSKA.
WIELKIE GRATULACJE!

                        
MONA LISA W OCZACH SZÓSTOKLASISTÓW

Na lekcji plastyki uczniowie klas szóstych mieli przedstawić portret Mona Lisy widziany ich oczami. Prace rzeczywiście oryginalne. Zachęcamy do obejrzenia wystawy z pracami naszych malarzy, która znajduje się w holu szkoły.

                                   
VI TURNIEJ PŁYWACKI O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA ŚWINOUJŚCIA

W dniach 11 i 12 maja br. w miejskiej pływalni przeprowadzony został VI Turniej Pływacki dla dzieci i młodzieży o puchar prezydenta Świnoujścia. W turnieju udział wzięło ponad 200 uczniów z trzech szkół podstawowych i trzech gimnazjów. Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze przy głośnym dopingu. Organizatorem Turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz". I MIEJSCE I ZŁOTO zdobyła nasza szkoła - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1. W piątek na uroczystym apelu w szkole przedstawiono naszych pływaków i pokazano wszystkim uczniom zdobyty PUCHAR. Wszystkim naszym pływakom i trenerom naszej drużyny pani MałgorzacieSZCZEPANIAK i panu Michałowi STEFANIAKOWI. GRATULUJEMY!!!

             
II REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS V

11 maja 2011 odbył się  II Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas V, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych ze Świnoujścia i Wolina. Podczas konkursu uczniowie musieli się zmierzyć z zamianą różnego rodzaju jednostek oraz zadaniami tekstowymi. Oczekując na wyniki mogli zapoznać się ze sztuką składania brył z papieru (origami). Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia BIZAN, Bartosz FLEGER i MajaKOZŁOWSKA (klasa VB) oraz Bartłomiej BAZANIAK z klasy VC. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą, wykraczającą poza program nauczania.
Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły: 
I MIEJSCE - Bartosz FLEGER
II MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA
Uczniów przygotowała pani Alicja KUCHARZ
Zwycięzcom i pozostałej dwójce uczestników (którzy również zajęli wysokie miejsca) serdecznie GRATULUJEMY


OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE „PANDA”

W kwietniu 2011 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych PANDA organizowanych przez firmę EDI. Konkursy te odbywają się prawie ze wszystkich przedmiotów. W przygotowanie się do nich uczniowie włożyli wiele wysiłku, co przełożyło się na osiągnięte wyniki. Czworo uczniów uzyskało tytuł laureata konkursu i czworo zdobyło wyróżnienia. Wśród nagrodzonych jest duża grupa uczniów klas piątych, którzy w tym roku już niejednokrotnie pokazali na co ich stać. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie im zapału i motywacji do dalszej pracy i rozwijania swoich zainteresowań i zdolności, które przełożą się na dalsze sukcesy w kolejnych latach nauki. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY!!!UCZNIOWIE NAGRODZENI
Laureaci:
Marlena GOGOLA z kl.VIA – język niemiecki
Maja KOZŁOWSKA z kl.VB – język polski
Bartosz FLEGER z kl.VB - matematyka
Ada SZMYGIN z kl.VIB – matematyka

Wyróżnieni
Bartłomiej BAZANIAK – VC – matematyka
Maja KOZŁOWSKA - kl.VB – matematyka
Oliwia BIZAN – VB – matematyka
Oliwia BIZAN – IVB – język niemiecki


REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS SZÓSTYCH


18 maja w Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu odbył się, jak co roku, Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas szóstych. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą wykraczającą poza program nauczania. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI B: Ada SZMYGIN, Marek BARANIECKI i Wiktoria KOS. Cała trójka się postarała i ostatecznie zajęliśmy I MIEJSCE indywidualnie i zespołowo. Czołowe miejsce należy oczywiście do ADY SZMYGIN.

Serdecznie GRATULUJEMY, nie tylko zwyciężczyni, ale całej trójce, która pokazała „klasę”.
Do konkursu przygotowała uczniów pani Alicja KUCHARZ


PROJEKT "POMÓŻ SOBIE POMAGAJĄC INNYM"

W dniu 18 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w ramachprojektu "Pomóż sobie pomagając innym" odbyły się warsztaty szkoleniowe dla uczniów klas V i VI przeprowadzone przez ratowników świnoujskiego WOPR-u przywsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.Zakres warsztatów obejmował: kreowanie bezpiecznych zachowań nad wodą, naukę pierwszej pomocy oraz ratownictwa przy użyciu podręcznego sprzętu, promowanie postaw nastawionych na ograniczenie niebezpiecznych zachowań nad wodą. Cała impreza prowadzona była przez wiceprezesa WOPR Świnoujście– Jakuba WIĘCKA ratowników WOPR.

        
NIEZWYKŁY KONKURS PATRIOTYCZNY w ZSP nr 4

20 maja odbył się w Zespole Szkół Publicznych nr 4 Regionalny Interdyscyplinarny Turniej Patriotyczny „Kto Ty jesteś? Polak mały…”. W tym roku temat przewodni konkursu brzmiał: „Polacy w czasie oświecenia”. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz oraz Dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu kontradmirał Krzysztof Teryfter. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje szóstoklasistów pięciu szkół podstawowych (SP1, SP4, SP6, STSG, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego). Rywalizacja przebiegała w trzech etapach: 1) Potwierdzenia wiedzy historycznej (odpowiedzi na pytania oraz „koło fortuny”); 2) Prezentacji budowli, obiektu, makiety z epoki oświecenia; 3) Prezentacji stroju, charakteryzującego wydarzenia lub osobę z XVIII wieku. Główną nagrodę i tytuł Nostra Polonia otrzymała SP1. Wyróżnienie za prezentację pracy plastycznej – SP4. Wyróżnienie za strój historyczny – SP1.
Głównym celem konkursu było kształtowanie świadomości patriotycznej oraz patriotycznych postaw wśród uczniów szkoły podstawowej.
Naszych uczniów przygotował pan Robert SRZEDZIŃSKI. Wszystkim bardzo GRATULUJEMY!

              
Konkurs plastyczny pt. "Ciepło wokół nas - Ciepłownia Przyszłości" rozstrzygnięty

Konkurs skierowany był do najmłodszych mieszkańców miasta Świnoujścia, czyli do przyszłych klientów i odbiorców ciepła PEC. Wpłynęło aż 110 prac, wykonanych różnymi technikami malarskimi, od dzieci miejskich przedszkoli i szkół podstawowych ze Świnoujścia.

Laureatami zostali:
Kategoria II – dzieci w wieku szkolnym: klasy 1-6 szkoły podstawowej

I MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA lat 12, Szkoła Podstawowa nr 1 - Nauczyciel: Irena Mrula
II miejsce - Wanesa WARWAS lat 9
III miejsce - Bartosz SZYSZKA lat 9,Szkoła Podstawowa nr 6 

Wyróżnienie: Aleksandra MATUSZEWSKA lat 12, Szkoła Podstawowa nr 1 - Nauczyciel Irena Mrula

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Świnoujściu dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie
W dniu 31 maja br., o godzinie 12.00 w siedzibie PEC Sp. z o.o. przy ul. Daszyńskiego 2 w Świnoujściu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego, organizowanego przez PEC, pt. "Ciepło wokół nas - Ciepłownia Przyszłości".

Konkurs plastyczno - literacki

Na poziomie klas IV odbył się konkurs plastyczno - literacki pt. "Piękno stworzonego świata". Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. Natomiast 30 maja odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej na poziomie klas V. Wzięło w nim udział 16 uczniów. Na 66 możliwych punktów 63 punkty i I MIEJSCE zdobyła MajaKOZŁOWSKA z klasy V b, II MIEJSCE - Oliwia BIZAN z klasy V b - 60 punktów i III MIEJSCE - Gabrysia KUS z tej samej klasy uzyskując 56 punkty.

           
CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

31 maja w Stargardzie Szczecińskim odbył się FINAŁ WOJEWÓDZKI w Czwórboju Lekkoatletycznym. Startowało w nim 21 zespołów, w tym nasza szkoła, która 26 maja w Miejskim Czwórboju Lekkoatletycznym pokonała wszystkie szkoły podstawowe i uzyskała I MIEJSCE (zespół dziewcząt) i III MIEJSCE chłopców. Tym samym zespół dziewcząt został nominowany do reprezentowania miasta w Stargardzie Szczecińskim.
Tam też uzyskał bardzo wysoką pozycję, zdobywając V MIEJSCE w województwie.

               
SZKOLNY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

W piątek, 3 czerwca w naszej szkole odbył się (już po raz kolejny) Szkolny Dzień bez Przemocy. Jest to ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc. W czasie Dnia Szkoły bez Przemocy na gościńcu szkoły nasi uczniowie i nauczyciele przekazali sobie iskierkę życzliwości, a później wystąpił teatr klasy IV c ze spektaklem „Czerwony Kapturek” oraz odbyły się pokazy motorów i pokazy strażackie prowadzone przez Miejską Straż Pożarną.

             
KonkursO Histtoryczny w Gimnazjum Publicznym nr 2

02 czerwca w Gimnazjum Publicznym nr 2 odbył się Konkurs historyczny na temat powstania i ogłoszenia Konstytucji 3-go maja. Organizatorem tego konkursu był Harcerski Krąg Seniora "Kotwica" pod kierunkiem hm. Romualda NIŚKIEWICZA i dh. Ewy SACZKÓW.UZYSKANE LOKATY:

I MIEJSCE - Marek BARANIECKI SP nr 1
II MIEJSCE - Maja KOZŁOWSKA SP nr 1
III MIEJSCE - Bartłomiej BAZANIAK - SP nr 1
IV MIEJSCE - Sebastian ŻMUDA - TRZEBIATOWSKI - ZSP nr 4

Nauczycielem przygotowującym naszą zwycięską trójkę jest pan RobertSRZEDZIŃSKI. Wszystkim uczniom i panu Srzedzińskiemu GRATULUJEMY!

                  
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 07.06.11 w naszej szkole odbył sięMiędzyszkolny Konkurs Ortograficzny.Spotkali się najlepsi z najlepszych znawców ortografii klas trzecich ze świnoujskich podstawówek. Do rywalizacji o miano „Świnoujskiego Mistrza Ortografii klas III” przystąpiło 13 uczestników z 5 szkół. Dzieci miały do rozwiązania 7 zadań, w tym bardzo trudne dyktando. Konkurs okazał się świetną zabawą ortograficzną dla wszystkich. Niestraszna okazała się krzyżówka, uzupełnianka literowa, tworzenie wyrazów czy poprawienie listu. Podczas prac komisji, uczestnikom czas oczekiwania na werdykt umiliły dzieci z grupy teatralnej klas młodszych. Niecodzienna recytacja wierszy Juliana Tuwima zachwyciła i rozbawiła zebranych. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami. W przerwie każdy miał możliwość posilić się słodkościami. W skład jury weszły nauczycielki szkół biorących udział w konkursie. Panie sprawdzając prace konkursowiczów były pełne podziwu dla wiedzy i umiejętności trzeciaków, które w większości poradziły sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Poziom był wyrównany, ale mimo to udało się wyłonić zwycięzcę. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplom. Z każdej szkoły wyłoniono mistrzów, którzy otrzymali „Słowniki Ortograficzne”. Miano „Świnoujskiego Mistrza Ortografii klas III” i konsolę do gier otrzymała Aleksandra Lubieniecka ze Szkoły Podstawowej nr 1.

         
„MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”

W Szkole Podstawowej nr 1 w obecności wiceprezydent JoannyAGATOWSKIEJNaczelnik Wydziału Edukacji JaninyŚMIAŁKOWSKIEJNaczelnik Wydziału Promocji KatarzynyRÓWIŃSKIEJ Pani architekt Joanny DZIEKOŃSKIEJ , inspektora w Biurze Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego Hanny NOWAK-LACHOWSKIEJ odbyło się uroczyste podsumowanie pracy nad Rocznym Projektem Edukacyjnym „Moje miejsce na Ziemi” w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Świnoujście 2010 – 2020.
Na spotkaniu uczniowie prezentowali wykonane projekty, opowiadali o pracy nad nimi. Następnie zostały wręczone nagrody zwycięzcom indywidualnym i zespołowym. 
Rozstrzygnięty został również Konkurs Środowiskowy na nazwę dzielnicy. Najwięcej głosów padło na nazwę PARKOWA. Pierwszą osobą, która tę nazwę zgłosiła była Pani Teresa BŁĘDOWSKA. Zwyciężczyni wręczono dyplom oraz nagrodę. Uroczystość zakończył występ zespołu wokalnego, który wykonał piękną piosenkę o Świnoujściu. (słowa piosenki w: czytaj więcej)

       
FESTYN RODZINNY

W piątek, 10 czerwca o godzinie 16-tej na boisku SP nr.1 im. Marynarki Wojennej RP rozpoczął sięFestyn Rodzinny.Organizatorem była Rada Rodziców, nauczyciele i uczniowie szkoły. Festyn trwał kilka godzin. Na przybyłych czekało wiele atrakcji m.in. słodkie wypieki przygotowane przez uczniów i ich rodziców, gorące potrawy. Odbyły się pokazy tańca i mody plażowej. Chętni mogli przejechać się Seagway-em, odbył się też pokaz tresury psów. Można było wspiąć się na dmuchaną ściankę i wiele, wiele innych wspaniałości. Natomiast harcerze z III Szczepu Harcerskiego "Słowianie" przygotowali obozowisko z ogniskiem, na którym smażyli naleśniki. Można było pod bacznym okiem druhów postrzelać z łuku lub wiatrówki, obejrzeć galerię harcerskich zdjęć… Na zakończenie wspaniałej zabawy pani dyrektor szkoły przeprowadziła loterię. Każdy mógł wziąć w niej udział i wygrać nagrody. Bawiliśmy się naprawdę wspaniale, a i wrażenia cudowne!

                
BIWAK I A

W dniach 1 – 3 czerwca klasa I a z wychowawcą Małgorzatą WARDACH – FURĄ była na biwaku w urokliwym miejscu położonym w głębi lasu zwanym „DWORAK OSTĘP” w Machowcu.
Przez 3 dni dzieci bawiły się na pięknym terenie należącym do dworku, spacerowały po lesie, łące, polu, zachwycały się nowo narodzonym źrebaczkiem. Mogły przyjrzeć się z bliska pawiom, bażantom i domowemu ptactwu. Dzielnie pokonały 10 km trasa do Żarnowca i z powrotem. Codziennie gospodyni przygotowywała dla nas pyszne posiłki. Przed wyjazdem wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. Opaleni, trochę podrapani, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Na długo w pamięci pozostaną nam wspomnienia z myśliwskiego dworku.

          
Dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX"

Po raz pierwszy uczniowie klas III naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "FOX". Dzieci zmagały się z zadaniami przewidzianymi dla uczniów klas III i IV - kategoria KITTENS. Miło nam poinformować wszystkich, iż ukończyliśmy konkurs z wynikiem dobrym, a  WYRÓŻNIENIE  otrzymał Jonatan CACKOWSKI  z klasy 3 c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy -nauczyciel j. angielskiego - Luiza KASIARZ.


II KONKURS "ON EASY TERMS WITH ENGLISH"

Dnia 10 czerwca Gimnazjum Publiczne nr 2 ogłosiło wyniki II Konkursu "On Easy Terma with English". Jak zawsze nasi uczniowie popisali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Marek BARANIECKI  z klasy 6 b zajął  II MIEJSCE,  a Magda  WERESZCZYŃSKA  Z 6 b, Filip  WAROCH  - 6 b i Maciej  WASILEWSKI  z 6 c zdobyli  WYRÓŻNIENIA. 
GRATULUJEMY!


POLSKO - ANGIELSKI KONKURS PLASTYCZNY "MOJA SZKOŁA" - rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wybrali najciekawsze, według nich prace angielskich rówieśników: I MIEJSCE - Zuzanna FEDAK - 9 lat, II MIEJSCE - Sarah HOOPER - 9 lat, III MIEJSCE - Ester LEIGH - 9 lat, WYRÓŻNIENIA: Joseph - 8 lat, Alisha - 7 lat, Merlin - 5 lat. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim angielskim dzieciom za nadesłane prace.

       
ZIELONA SZKOŁA W PROSZÓWKACH

Wszyscy zapewne pamiętają tragiczne wydarzenia ubiegłego roku, kiedy to południe Polski nawiedziła powódź. Nasze miasto zaprosiło do Świnoujścia dzieci z Gminy Bochnia, aby mogły u nas odpocząć i choć na chwilę zapomnieć o tych przykrych wydarzeniach. W tym roku wójt wyżej wymienionej gminy Jerzy Lysy w rewanżu zaprosił do Proszówek w dniach od 22 maja do 5 czerwca 45 osobową grupę dzieci ze Świnoujścia wraz z opiekunami. Do wyjazdu wytypowano uczniów z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniów z Ośrodka Wychowawczego. Przejazd opłacił Urząd miasta Świnoujście, a pobyt sponsorowała Gmina Bochnia. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Codziennie mogły korzystać z Krytej Pływalni. Okoliczne szkoły prześcigały się w zapewnieniu dzieciom niezapomnianych wrażeń. W Chełmie zwiedziły Muzeum Parafialne i wzięły udział w warsztatach plastycznych. W Damienicach oglądały przedstawienie teatralne przygotowane przez aktorów z Krakowa. W Gawłowie w obserwatorium astronomicznym oglądały niebo z gwiazdami, niektórym udało się zobaczyć Saturna. Zwiedziły kopalnię soli w Bochni. Były w Krakowie, Wadowicach, Nowym Wiśniczu, Inwałdzie, Murowanej Lipnicy. Zaproszone zostały na festyn z okazji Dnia Dziecka, jeździły bryczkami po okolicy i brały udział w zajęciach tanecznych, pokazie udzielania pierwszej pomocy oraz w zawodach sportowych. Były na spacerze w Puszczy Niepołomickiej.

       
ABSOLWENCI NAUCZYCIELOM I RODZICOM

W piątek, 17 czerwca w auli szkolnej nasi Absolwenci pod kierunkiem pani Bożeny KNEĆ - KUCHARSKIEJ i pani Małgorzaty LEŚNIEWSKIEJ przygotowali KONCERT dla swoich Nauczycieli i Rodziców. Już po raz ostatni w murach starej "Jedynki" występowali na scenie dziękując za sześcioletnią pracę. Czas bardzo szybko ucieka, a w szkole to widać najlepiej, bo to znów następny rocznik naszych uczniów odchodzi z naszej szkoły...

       
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

"Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas..." te słowa znanej piosenki wydają się szczególnie adekwatne dzisiaj, gdy po sześciu latach nauki w naszej "Jedynce" opuszczacie jej mury. Być może Wasze drogi zupełnie się rozejdą i nie będziecie spędzać już ze sobą tyle czasu. Mamy nadzieję jednak, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. Klasowe wycieczki, powroty ze szkoły, nawet strach przed klasówką uczynił z Was zżytą grupę. Także my, nauczyciele przywiązaliśmy się do Was, naszych uczniów i Wasza przyszłość leży nam na sercu. Życzymy Wam dalszych sukcesów, samych wspaniałych chwil, a na nadchodzące wakacje wielu przyjemnych przygód i cudownych nowo poznanych ludzi!

         

wrzesień-marzec * kwiecień-czerwiec

2006/2007 * 2007/2008 * 2008/2009 * 2009/2010 * 2010/2011 * 2011/2012 * 2012/2013 * 2013/2014