Archiwum Newsów‎ > ‎

Archiwum Newsów 2013/2014

opublikowane: 31 paź 2016, 10:17 przez Jarosław Lipiński   [ zaktualizowane 1 lis 2016, 05:55 ]
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2013/2014Do szkoły wracamy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej walki.
Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów, dobrych ocen, a nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości.
Rok 2013/2014 będzie "Rokiem szkoły w ruchu" - napisała minister edukacjiKrystyna Szumilas w specjalnym liście do uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji inauguracji nowego roku szkolnego. Potrwa on do 27 czerwca.
Ucząc się i pracując nie zapominajcie o tym, jak ważnym dla sukcesów w nauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje wam szkoła, samorząd, kluby sportowe i turystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa w obowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się i rywalizujcie w zawodach i grach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeździjcie na rowerze" - napisała Szumilas w liście opublikowanym na stronie internetowej MEN.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

Szkolny Spływ Kajakowy

Zapraszamy Was na wspaniałą przygodę, czyli dwudniowy spływ kajakowy rzeką Rurzycą w dniach 16-17.09.2013r. Szlak kajakowy, którym będziecie płynąć nazywany jest Papieskim, ponieważ chętnie spływał tą rzeką nasz papież Jan Paweł II, a na drodze spływu odwiedzimy popiersie Papieża. Rzeka płynie przez Rezerwat Doliny Rzeki Rurzycy. Nocleg będzie na malowniczo położonym polu namiotowym Wrzosy. Spływ rozpoczynamy w miejscowości Trzebieszki, a kończymy w miejscowości Krępsko.

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 1

Kierownik: Michał Stefaniak

Opiekunowie:   Jarosław Lipiński, ks. Paweł

Termin: 16 – 17.09.2013r

Cena: 150zł        (cena obejmuje transport, wypożyczenie kajaku, kamizelki asekuracyjne, obiady, pobyt na polu namiotowym Wrzosy, namioty)

                               Płatność dokonujemy w sekretariacie szkoły.

                               Liczba miejsc jest ograniczona 18 dzieci.

Niezbędnik:

-        prowiant na dzień 16.09. na kolację: kiełbaski na ognisko

-        prowiant na dzień 17.09. kanapki na śniadanie

-        śpiwór i karimata

-        ciepłe ubranie

Zebranie organizacyjne: 13.09.2013r w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 17:00, w sali nr 30

Szczegóły wyjazdu: zbiórka przy promie bielik 7:45.


OFICJALNE OTWARCIE PARKU przy ulicy Chopina


Na otwarcie parku zaproszono Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewiczna, Burmistrza gminy Heringsdorf Larsa Petersena, dr Nilsa Gellera, który był gorącym orędownikiem zagospodarowania tego parku, Przewodniczącego Rady Miasta Pawła Sujkę, zastępcę prezydenta Barbarę Michalską wraz z podległymi sobie służbami, które odpowiadały za przebieg tej inwestycji, wykonawców robot - Łukasza Dykowskiego z zakładu robót inżynieryjno-budowlanych , kierownika budowy Adama Świątka oraz mieszkańców miasta wraz z dziećmi i młodzieżą ze świnoujskich przedszkoli i szkół.
Oficjalną część artystyczną zaprezentował zespół wokalny z klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem pani Małgorzaty LEŚNIEWSKIEJ i pani Haliny LESZCZAK
Po oficjalnej części otwarcia, przyszła pora na tą bardziej „ciekawszą”. Dzieciaki zaproszone zostały najpierw na mały poczęstunek, który dostały w nowo wybudowanym budynku socjalnym, a później do zabawy na terenie parku. Natomiast przybyli goście, tj. Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz oraz Burmistrz gminy Heringsdorf Lars Petersen zostali zaproszeni do rozegrania małego meczu w bule, wraz z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i Przewodniczącym RM Pawłem Sujką. 
Krótki mecz zakończył się remisem obu drużyn.

Film z YouTube"ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"


W dniu 19 i 20 września 2013 r. uczniowie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę".
Wychowawcy w klasach przeprowadzili zajęcia dotyczące edukacji odpadowej.
Każda z klas otrzymała worki w trzech kolorach (żółtym, niebieskim i czarnym) i stosownie do zaleceń segregowała śmieci zebrane na wyznaczonym terenie.
Teren zbiórki obejmował ulice: Chopina, Matejki, Moniuszki, Sienkiewicza, Grottgera, Żeromskiego oraz teren lasu od ulicy Moniuszki do ul. Bałtyckiej.
Klasy VI sprzątały plażę od wiatraka do muszli koncertowej.
Cieszy nas fakt, że w okolicy naszej szkoły jest czysto!


SPRZĄTANIE ŚWIATA I BADANIE BAŁTYKU


W piątek 20 września uczniowie klas VI SP 1 z panią Izabelą MOROCH, panem Henrykiem KRETEM i panią Lidią ZIONTKOWSKĄ w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA oraz jednocześnie w ramach realizowanego w szkole rocznego projektu pod nazwą „Woda wokół nas – kraina 44 wysp” przeprowadzili Badanie Wybrzeża Bałtyku.
Mimo drobnego deszczu zadania zostały wykonane – posprzątano plażę od Wiatraka do punktu ratowniczego, zmierzono jej szerokość, rozpoznano wiele gatunków zwierząt i roślin.
Po zebraniu informacji zauważono, że plaża jest najszersza przy wejściu – wynosi 82 m. W połowie trasy na wschód zwęża się do 45 m, a przy falochronie wyniosła 68 m.
Na brzegu zauważono łabędzie, mewy, gołębie, a także biegusy. W morzu pływały meduzy i wiele glonów. Na wydmach oprócz turzycy zauważono honkenię piaskową.
Śmieci było niewiele, – co oznacza, że plaża jest często sprzątana.
Wszyscy uczniowie po wykonaniu zadania wrócili zmęczeni, ale i zadowoleni.


OTRZĘSINY KLAS CZWARTYCH24 września w naszej szkole obyły się Otrzęsiny, czyli chrzest bojowy polegający na wykonaniu przez nowo przyjętych uczniów czwartoklasistów różnych zadań i konkurencji w obecności starszej braci uczniowskiej. Cała impreza miała na celu przyjęcie uczniów klas czwartych do grona pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu.

Zabawa prowadzona przez Samorząd Uczniowski przy pomocy pana Jarosława LIPIŃSKIEGO sprawdzała pomysłowość uczniów, tężyznę fizyczną, szybkość i samozaparcie.

WSZYSCY uczniowie klas czwartych zdali swój egzamin i stali się pełnoprawnymi członkami starszej braci uczniowskiej.PASOWANIE NA UCZNIA SP nr 1


43 lata temu Szkole Podstawowej nr 1 nadano imię Marynarki Wojennej RP. I właśnie od roku 1970 zaczęła się ścisła współpraca Szkoły z 8 Flotyllą Obrony Wybrzeża. Do tradycji Szkoły wpisały się takie wspólne przedsięwzięcia jak Pasowanie na Ucznia na okrętach 8 FOW, Pożegnanie Absolwentów wg ceremoniału Marynarki Wojennej, Dzień Patrona Szkoły. Oficerowie i marynarze wspierają nas też w organizacji bieżących zadań Szkoły.
27 września kolejny już rocznik pierwszoklasistów złożył ślubowanie na ucznia na okręcie ORP "Lublin". Oprócz dzieci ślubowanie złożyli również rodzice zobowiązując się do wspierania dziecka w jego edukacji. Świadkami ślubowania był dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Krzysztof TERYFTER, przewodniczący Rady Miasta Paweł SUJKA, dyrektor Szkoły Ewa KRĘCZYŃSKA - PĘDZIWIATR, nauczyciele i oficerowie. Tegoroczne ślubowanie było podwójnie uroczyste, ponieważ rozpoczęło się podpisaniem oficjalnej umowy o współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 z 8 Flotyllą Obrony Wybrzeża. Dokumenty w obecności dzieci, rodziców, nauczycieli i oficerów podpisali dyrektor Szkoły Ewa KRĘCZYŃSKA - PĘDZIWIATR i dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Krzysztof TERYFTER.
W ten sposób wieloletnia przyjaźń i współpraca między Szkołą a 8 Flotyllą została potwierdzona dokumentem. 


30 WRZEŚNIA - DZIEŃ CHŁOPAKAWażna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka!

W ten wspaniały, słoneczny dzień składamy wszystkim CHŁOPAKOM życzenia. Dużo radości, samych słonecznych i ciepłych dni, spełnienia marzeń, niech Wam szczęście towarzyszy przez calutkie życie...- życzą Wam DZIEWCZYNY z "Jedynki".


„WODA WOKÓŁ NAS – ŚWINOUJŚCIE - MIASTO 44 WYSP”
MIĘDZYPRZEDMIOTOWY PROJEKT EDUKACYJNY – ROZPOCZĘTY!

We wtorek 1.10.13 uczniowie klas piątych rozpoczęli realizację zadań w ramach międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego. Jako pierwsi wyprawili się na Karsibór - jedną z naszych 44 wysp. Malowniczo usytuowaną wyspę wśród dzikiej przyrody: trzcinowisk, łąk i lasów po wschodniej stronie Kanału Piastowskiego. 
Historia wyspy sięga XII wieku i znajduje się na niej wiele ciekawych miejsc min.: Kościół Najświętszej Marii Panny w stylu gotyckim, dawna baza łodzi podwodnych, pomnik lotników RAF, Karsiborska Kępa – rezerwat ptaków.
W ramach projektu odwiedziliśmy kościół, wzięliśmy udział w zajęciach na placu edukacyjnym, gdzie w grupach rozwiązywaliśmy karty pracy zapoznając walory przyrodnicze wyspy Karsibór i Delty Świny oraz historię wyspy. Na zakończenie odbyliśmy dwugodzinny rejs katamaranem „Wodniczka”.
Pełni nowych wrażeń, wiedzy i pomysłów na cały rok realizacji projektu przekazaliśmy pałeczkę klasom szóstym oraz czwartym. 
Wam też życzymy miłej zabawy poprzez naukę.


KONTYNUACJA PROJEKTU - KLASY VI


2 października klasy szóste kontynuowały realizację MIĘDZYPRZEDMIOTOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO pt.„WODA WOKÓŁ NAS –ŚWINOUJŚCIE - MIASTO 44 WYSP” wyruszając na wyprawę w Deltę Świny. Uczniowie płynąc katamaranem obserwowali na żywo zwierzęta naszych wysp, a później idąc ścieżką dydaktyczną dokładnie poznawali świat roślin i zwierząt „Krainy 44 wysp”.

3 października wyruszają na wyprawę klasy czwarte. POWODZENIA!SPOTKANIE Z HARCERZEM


W świetlicy odbyło się spotkanie z harcerzem, podczas którego dzieci miały okazję zapoznać się z organizacją harcerską, zasadami jakimi kieruje się prawdziwy harcerz i cechami charakteru jakie musi posiadać. Wielu naszych milusińskich wyraziło zainteresowanie tym tematem oraz chęć dołączenia do grona zuchów. Spotkanie uwieńczyły gry i zabawy integracyjne. 


II WOJNA ŚWIATOWA W OCZACH DZIECKA


9 października w naszej szkole odbyła się interesująca lekcja historii. Zaproszeni zostali kombatanci, którzy z wielkim zaangażowaniem opowiedzieli o tych tragicznych i trudnych latach swojej młodości. Nasi uczniowie przygotowali na tę okoliczność akademię upamiętniającą te wydarzenia. 
A chwile wzruszeń i radości naszych gości spowodowane były tym, że nasi milusińscy pamiętają o nich.
Ludzie, dopóki serca jeszcze żywe 
Zapamiętajcie, za jaką cenę zdobyto szczęśliwość 
I dzieciom swoim opowiadajcie o nich by również pamiętały
Nieście marzenia przez lata, po kraju
I w rzeczywistość wcielajcie
Lecz o tych, co już powrotu nie maja 
Zaklinam
Pamiętajcie!


I etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego


W dniu 9 października odbył się w naszej szkole I etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego organizowany przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Wzięło w nim udział 21 uczniów
z klas V i VI.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: 
I MIEJSCE - Jonatan CACKOWSKI i Szymon KIN– obaj uzyskali po 19 pkt.
II MIEJSCE - Dawid KRYŃ– zdobył 17 pkt.
III MIEJSCE - Jakub JOPPEK– uzyskał 15 pkt.
Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów matematycznych!


ŚWIĘTO NAUCZYCIELI


14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
W naszej szkole uczniowie przekazali nauczycielom życzenia w formie akademii i odśpiewaniem tradycyjnego "Sto lat". Uroczystość zakończono humorystycznym akcentem.
Nad całością akademii czuwała pani Bożena KNEĆ - KUCHARSKA

XIII DZIEŃ PAPIESKI

13 października 2013 r. uroczyście obchodziliśmy XIII DZIEŃ PAPIESKI.Uczniowie naszej szkoły z tej okazji przedstawili program słowno – muzyczny pn. „Jan Paweł ii – papież dialogu” przygotowany pod kierunkiem pani Krystyny KORDY
Występ odbył się w kościele p.w. N. M. P. „Gwiazdy Morza”. Dzieci otrzymały gromkie brawa oraz osobiste podziękowanie od księdza dziekana Zbigniewa RZESZÓTKO – proboszcza parafii.

WIZYTA NA STACJI METEOROLOGICZNEJ


10 października 2013 r. koło przyrodnicze klas V – VI wraz z opiekunem p. Lidią ZIONTKOWSKĄ odwiedziło świnoujską stację meteorologiczną.
Niewielu uczniów naszej szkoły ( a podejrzewam, że także i dorosłych) nie wiedziało gdzie ona się znajduje, a jest tak blisko naszej szkoły. 
Tak się zdarzyło, że mogliśmy przyglądać się nadawaniu wiadomości o pogodzie z naszego regionu bowiem odbywa się ono o każdej pełnej godzinie przez całą dobę.
Po nadaniu informacji i opowiedzeniu o najważniejszym sprzęcie elektronicznym w stacji przeszliśmy do „ ogródka meteorologicznego”, w którym dzieci mogły obejrzeć podstawowe przyrządy służące do obserwacji pogody. Z nich nadal odczytuje się dane regularnie, ponieważ są one niezawodne i niezależne od dostawy prądu. W przypadku awarii elektryczności przyrządy elektroniczne stają się bezużyteczne a informacje o pogodzie muszą być zawsze podane na czas. Jest to bardzo ważny obowiązek meteorologów, bo może na przykład decydować o życiu rybaków na morzu. 
Dowiedzieliśmy się również, że na stacji nie tylko badana jest pogoda ale również stan zanieczyszczenia powietrza. Osad z powietrza jest zbierany codziennie, następnie zostaje zamrożony i wysłany raz w miesiącu do Wrocławia gdzie jest jeszcze wnikliwiej poddawany analizie.
Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i już planujemy następną tym razem do oczyszczalni ścieków.

Protokół Komisji Wyborczej

   W dniu 16.10.2013r odbyły się wybory na przewodniczącego i wiceprzewodniczących Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

Podsumowanie

1.      Komisja Pracowała w składzie: Jarosław Lipiński – opiekun, Wiktoria Janota, Justyna Kowalczyk, Julia Wojtkowiak.

2.      Wydano kart do głosowania 181.

3.      Oddano głosów 181.

4.      Głosów nieważnych 2.

5.      Głosy na poszczególnych kandydatów:

Przewodniczących:

  • Brandys Jagoda Via  65
  • Cackowski Jonatan VIc  40
  • Cytowicz Paulina VIc  53
  • Hulak Dawid VIb  15
  • Rybus Roksana VIb 4

Wiceprzewodniczących:

  • Apanasik Błażej Vb  77
  • Drążyk Agnieszka Va  65
  • Khosh Rouz Ablauei Meysam Vc  42
  • Schroeter Martyna Vc  47
  • Wiechecki Jakub Vb  62

6.      Przewodniczącą samorządu została: Brandys Jagoda

7.      Wiceprzewodniczącymi zostali:.Apanasik Błażej, Drążyk Agnieszka

Podpisy komisji

Jarosław Lipiński – opiekun

Wiktoria Janota

Justyna Kowalczyk

Julia Wojtkowiak

 


Turniej piłki nożnej klas 1-3 szkół podstawowych


10 października na obiekcie sportowym „ORLIK-2012” odbył się turniej mini piłki nożnej klas 1-3 szkół podstawowych w Świnoujściu.
W zawodach wzięły udział cztery zespoły: SP nr 1 , ZSP nr 4, SP nr 6 i SP nr 9 druga klasa.Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”.W wyniku sportowej rywalizacji i mocnego dopingu rodziców i kolegów uzyskano następujące wyniki:
1. SP 1 – ZSP 4 - 3:0
2. SP 6- SP 9 - 7:0
3. SP 1- SP 6 - 4:0
4. ZSP 4 - SP 9 - 3:0
5. SP 9 - SP1 - 0:8
6. Sp 6 - ZSP 4 - 2:1

I MIEJSCE SP 1 - 9 pkt, bramki 15:0.
II MIEJSCE - SP 6 - 6 pkt, bramki 9:4.
III MIEJSCE - ZSP 4 - 3 pkt, bramki 5:4
IV MIEJSCE - SP 9 - 0 pkt ,bramki 0:18

Królem strzelców został Miłosz BRZOZOWSKI SP 1- 10 bramek . Najlepszym bramkarzem Krzysztof MUCHA SP 1, pomocnikiem Antoni Owczaruk SP 6 , a obrońcą Igor URBAŃSKI SP1.

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, każdy zawodnik słodyczami.
Zawody zorganizował i przeprowadził wspólnie z nauczycielami w - f zespołów biorących udział w turnieju Henryk KRET.

SPOTKANIE Z NAUCZYCIELAMI SENIORAMI


22 października odbyło się przesympatyczne spotkanie z nauczycielami seniorami, w ramach Święta Edukacji Narodowej. Młodzież przygotowała występ artystyczny, a później wspominaliśmy razem spędzone lata… Patrząc na naszych emerytowanych nauczycieli nie chce się wierzyć, że już nie pracują. Wyglądają wciąż młodo i są pełni werwy. Aż zazdrość bierze i chce się czerpać od nich siły! 
I tak trzymać nasi SENIORZY!


JESIENNY TURNIEJ MINI PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW klas IV - VI szkół podstawowych


Dnia 19 10.2013r na obiekcie sportowym „ORLIK 2012”. Odbył się „Jesienny turniej mini piłki nożnej chłopców klas 4-6 szkół podstawowych”

W turnieju wzięły udział zespoły:

SP - 1, ZSP - 4 A, ZSP - 4 B, SP - 6, SP - 2.
Mecze były rozgrywane systemem „Każdy z każdym” i osiągnięto następujące wyniki:
1. SP-1 -ZSP 4 A 2:1
2. SP-6 – ZSP 4B 0:2
3. SP-2 -SP 1 0:5 
4. SP -6 - SP-1 - 1:4
5. SP-2 – ZSP-4 A – 5:0
6. ZSP-4 A – ZSP-4 B - 0:7
7. SP-6 – SP-2 - 5:0
8. SP-1 – ZSP-4B - 2:0
9. ZSP-4A – SP-6 - 1:1
10. ZSP-4B – SP-2 - 2:1 

Tabela:
1. SP - 1 - 12 pkt. Bramki 13:3
2. ZSP - 4 B - 9 pkt. Bramki 11:3
3. SP - 6 - 4 pkt. Bramki 11:6
4. SP - 2 - 3 pkt. Bramki 6:12
5. ZSP - 4 A - 1 pkt. Bramki 2:14
Zawody zorganizował i przeprowadził Henryk KRET, sędziowali również chłopcy z GP nr 1 K. CHARKOT i T. BILSKI. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami i słodyczami, oraz dyplomami.
WYGRAŁ ZESPÓŁ ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
Królem strzelców został Miłosz GRUDZINSKI SP - 1, najlepszym bramkarzem Oskar BOCHEN z ZSP - 4B, obrońcą Jakub PAWŁOWSKI z SP - 1, pomocnikiem Wiktor BORECKI z SP - 6. 

Film z YouTubeSZTAFETY PŁYWACKIE Z OKAZJI DNIA PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP


Dnia 25.10.2013r odbyły się już kolejne Międzyszkolne Zawody w Pływaniu z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP o Puchar Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego ze SP 1 pani Małgorzata SZCZEPANIAK i pan Michał STEFANIAK. Zawodnicy rywalizowali w sztafetach klas 1-3 i klas 4-6 odpowiednio na dystansach młodsi 6 x 25m stylem dowolnym i starsi 6 x 50m stylem dowolnym. Rywalizację w sztafetach wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 zdobywając Puchary Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, które zostaną wręczone na uroczystej akademii poświęconej patronowi szkoły w dniu 08 listopada 2013r. Każdy uczestnik zawodów otrzymał dyplom okolicznościowy.
Organizatorzy dziękują i GRATULUJĄ wszystkim uczestnikom tej imprezy.


REKOLEKCJE


Z okazji zakończenia Roku Wiary uczniowie naszej szkoły w dniach 21 – 23 października przeżywali swoje szkolne rekolekcje, które wpisały się w czas Misji Świętej w parafii p.w. NMP „Gwiazdy Morza”. Nauki prowadził Ojciec Andrzej – Franciszkanin.
Podczas rekolekcji został rozwiązany Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Literacki na poziomie klas 
4 – 6 p.n. „Idąc drogą wiary”. Dzieci otrzymały dyplomy i ciekawe nagrody.
Przez cały czas Misji Świętej można było podziwiać wystawę prac uczniów.

MAŁA AKADEMIA SZTUKI

W Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęła się działalność Małej Akademii Sztuki, której studentami zostały przedszkolaki z grupy „Muchomorki” z Przedszkola Miejskiego nr 10. Na spotkanie w sesji jesiennej dzieci zostały pasowane na studentów, otrzymały indeksy i rozpoczęły pierwsze zajęcia. Wysłuchały wykładu na temat palety barw i technik malarskich. Następnie każdy student przy swojej sztaludze wykonał pracę farbami akwarelowymi na podstawie ekspozycji martwej natury. Studenci wykazali ogromne zaangażowanie i wzorową dyscyplinę pracy.
Profesorki Edyta NOWICKA i Marzena WOŹNIAK oceniły prace bardzo wysoko i wszyscy studenci zaliczyli zadanie semestralne na piątki.
GRATULUJEMY wysokich wyników i życzymy podobnych sukcesów w sesji wiosennej.

Efektem działań w sesji jesiennej będzie wystawa prac dzieci w Szkole Podstawowej nr 1 i w Przedszkolu Miejskim nr 10.

TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH z okazji Dnia Patrona Szkoły Marynarki Wojennej RP


6 listopada br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1, odbył się Turniej Mini Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych z okazji Dnia Patrona Szkoły Marynarki Wojennej RP. W turnieju udział wzięło 5 zespołów: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 6, Zespół Szkół Publicznych nr 4, Zespół Szkół Publicznych nr 9.

Po rozegraniu spotkań systemem „każdy z każdym”, uzyskano następujące wyniki:
SP nr 6 – ZSP nr 9 - 1:2
SP nr 6 – SP nr 2 - 2:0
ZSP nr 9 – SP nr 1 - 0:2
SP nr 6 – ZSP nr 4 - 2:1
SP nr 2 – ZSP nr 9 - 2:0
SP nr 6 – SP nr 1 - 0:2
ZSP nr 9 – ZSP nr 4 - 0:2
SP nr 2 – ZSP nr 4 - 0:2
SP nr 2 – SP nr 1 - 0:2
ZSP nr 4 – SP nr 1 - 0:2

Tabela:

I MIEJSCE SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1 - 8pkt. 
II MIEJSCE SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6 - 4 pkt.
III MIEJSCE ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH nr 4 - 4 pkt.
IV MIEJSCE SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 - 2 pkt.
V MIEJSCE ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH nr 9 - 2 pkt.

Najlepszym siatkarzem uznany został Jakub PAWŁOWSKI z SP nr 1.

Zawody zorganizował i przeprowadził pan Henryk KRET. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, a zawodnicy i trenerzy słodyczami.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI I DZIEŃ PATRONA W SP 18 listopada Szkoła Podstawowa nr 1 świętowała podwójnie, ponieważ 9 listopada to Dzień Patrona Szkoły – Marynarki Wojennej RP, a 11 listopada Święto Niepodległości. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali wspaniałe przedstawienie, w czasie którego śpiewali znane pieśni patriotyczne, prezentowali wspomnienia swoich dziadków i pradziadków z okresów walki o wolność Polski, przedstawili prezentację multimedialną na temat historii 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Przedstawiciele 8 Flotylli , rodzice, nauczyciele oraz koledzy nagrodzili występ gromkimi brawami. 
W czasie uroczystości nagrodzono również zwycięzców międzyszkolnych zawodów sportowych z pływaniu i mini piłce siatkowej organizowanych z okazji Dnia Patrona – zwyciężyli pływacy i siatkarze z SP 1. Nagrody również otrzymali plastycy za konkurs rysunkowy na temat 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

To był naprawdę świąteczny dzień w szkole.W dniu 19.11.2013 roku odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w Tenisie Stołowym.

Wyniki chłopcy:

1. Aleksander Bik 5b SP1

2. Jonatan Cackowski 6b SP1

3. Jakub Koczwara SP6

4. Szymon Kin 6a SP1

Wyniki dziewczęta:

7. Julia Wojtkowiak 6a

8. Anna Chojnacka 5c

9. Laura Piłka 6a


Ogólnopolski Mityng Pływacki Laguna Cup 2013 – start młodych pływaków ze Świnoujścia

W dniu 16.11.2013 r. w ramach Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej młodych pływaków odbył się w Gryfinie Ogólnopolski Mityng Pływacki Laguna Cup 2013 zorganizowany przez UKP Marlin Gryfino.

Wśród zawodników i zawodniczek z pływackich klubów reprezentujących takie miasta jak m.in. Poznań, Police, Choszczno, Kołobrzeg, Stargard Szczeciński czy Myślibórz, nie zabrakło dziesięcioosobowej drużyny pływaków z naszego miasta – także uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

Dla większości z naszych zawodników zawody na zorganizowanych dystansach były życiowymi debiutami. Mimo olbrzymiej konkurencji, przypominającej trochę starcie Dawida z Goliatem, drużyna ze Świnoujścia zdobyła jednak 3 medale ( 2 srebrne i 1 brązowy) oraz kilka miejsc premiowanych dyplomami, a poszczególni zawodnicy pobili i ustanowili nowe rekordy życiowe. Wymiarem niematerialnym odbytych zawodów są bezcenne, nowe doświadczenia jakie dzieci zdobyły rywalizując z zawodnikami zrzeszonymi w Polskim Związku Pływackim. Trenerem naszych zawodników jest pan Andrzej Jaroni, i tu korzystając z okazji chcielibyśmy mu serdecznie podziękować za jego ogromny wkład i cierpliwość w przygotowanie naszych dzieci do zawodów.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas kolejnych startów!

rodziceSPOTKANIE ZE ŚWINOUJSKĄ POETKĄ panią Ewą BUGAJNĄ

Dnia 21 listopada w czytelni biblioteki szkolnej gościliśmy panią Ewę BUGAJNĄ – poetkę ze Świnoujskiego Klubu Literackiego „Na Wyspie”.
W ramach szkolnego projektu edukacyjnego „Woda wokół nas – Świnoujście miasto 44 wysp” pani Ewa czytała młodzieży klas VI wiersze o tematyce morskiej, Świnoujściu i naszym regionie.
Oprócz czytania uczniowie klasy VI c pod kierunkiem pani Aliny FELECKIEJ przeprowadzili wywiad z poetką o jej życiu, twórczości, pasjach.
Dziękuję za wspaniałą atmosferę i przyjęcie zaproszenia do naszej biblioteki – Marzena STĘPIEŃ

SPOTKANIE Z MŁODYM MISTRZEM PŁYWACKIM - Pawłem FURTKIEMW sobotę 23 listopada na szczecińskim obiekcie Floating Arena odbyło się kameralne spotkanie, którego głównym bohaterem był Paweł FURTEK i grupa młodych pływaków z naszej szkoły.

Paweł jest obecnym Mistrzem Polski na dystansie 1500m stylem dowolnym; zdobył Mistrzostwo Europy Juniorów ( 800 m stylem dowolnym); srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów ( 1500 m stylem dowolnym ) oraz dwa brązowe medale Mistrzostw Świata Juniorów w Dubaju ( 800 i 1500 m stylem dowolnym ).

Po tak miłym spotkaniu, żal było się rozstawać, ale nasi młodzi pływacy z uśmiechniętymi buziami i naładowani pozytywnymi emocjami pożegnali Pawła życząc wielu sukcesów oraz wręczyli pamiątkową statuetkę przygotowaną specjalnie z okazji tego wydarzenia.

Paweł! Do miłego zobaczenia! Trzymamy kciuki :)
(Tekst zamieszczono dzięki Rodzicom naszych wspaniałych pływaków))


ANDRZEJKI

Hokus – pokus, czary - mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.„NA ANDRZEJKI W KOŃCU LISTOPADA ULAĆ COŚ Z WOSKU WYPADA”


„Andrzejki” to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych. 
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Dla uczniów klas IV - VI Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Młodzież bawiła się na parkiecie przy dobrej muzyce.


MIKOŁAJKI W SZKOLEJak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.
Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!
Oprócz prezentów mieliśmy w naszej szkole również Mikołajkowy Turniej w dwa ognie. Nie ominęła nas więc wspaniała międzyklasowa rywalizacja i świetna zabawa!


MAMY FINALISTĘDnia 20 listopada br. odbyły się w GP nr 1 w Świnoujściu eliminacje rejonowe „Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego”organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. 
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Szymon KIN z klasy 6 a.
Serdecznie GRATULUJEMY życząc dalszych sukcesów matematycznych (i nie tylko)


WSPÓŁPRACA SP nr 1 Z NIEMIECKIM KLUBEM PIŁKI RĘCZNEJ


Nasza szkoła nawiązała współpracę z niemieckim Klubem Piłki Ręcznej w Ahlecku. W związku z tym 18 grudnia gościliśmy trenera z Niemiec, pana Sebastiana, który przekazał naszym uczniom reguły gry w piłkę ręczną. Zainteresowanie było ogromne, a i zabawy co niemiara. Bardzo byśmy chcieli, aby zaszczepione zainteresowanie piłką ręczną zaowocowały!

ŚWIĄTECZNY PROJEKT EDUKACYJNYW ramach świątecznego projektu edukacyjnego wychowawcy klas I – III włączyli do współpracy rodziców swoich uczniów. Wszyscy razem: uczniowie, rodzice i nauczyciele w godzinach popołudniowych wykonywali przepiękne ozdoby świąteczne (każda klasa w swojej sali).
Wykonane prace sprzedawane były na kiermaszu z okazji Świąt Bożego Narodzenia w dniu 17grudnia 2013 r. w czasie spotkań z rodzicami.


JASEŁKA

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 także zapragnęli godnie uczcić te święta Bożego Narodzenia. Już kolejny raz przygotowali dla swych nauczycieli i uczniów oryginalne Jasełka wykonane pod kierunkiem pani Krystyny KORDY.
Występy zaprezentowane w dniu 20 grudnia przez najmłodszych wprowadził uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie.

SZCZĘŚLIWA PACZKA


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zorganizowała w ramach akcji „SZCZĘŚLIWA PACZKA” pomoc dla dwóch rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Dzięki ludziom dobrej woli przygotowaliśmy prezenty świąteczne z odzieżą, żywnością itp.
Wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu akcji „SZCZĘŚLIWA PACZKA” serdecznie dziękujemy.

Zorganizowano również w naszej szkole akcję „ŚWIĄTECZNA PACZKA”dzięki której obdarowano 23 uczniów z klas 0 – III słodkim upominkiem.
Sponsorom serdecznie dziękujemy.


KOLĘDOWAĆ MAŁEMU

W Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 6 stycznia 2014 r. w Kościele p.w. NMP Gwiazdy Morza odbył się koncert kolęd p.n. „Kolędować Małemu”. W koncercie wystąpili uczniowie naszej szkoły. Śpiew kolęd i komentarze przygotowała schola dziecięca pod kierunkiem pani Krystyny KORDY. Grę na instrumentach: klarnet, saksofon, skrzypce, ogromny elektryczny keyboard zaprezentowały dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu pod kierunkiem pani Heleny RZEPECKIEJ.
Podczas koncertu można było wysłuchać pięciu kolęd z różnych stron Europy wykonanych w duecie na klarnet przez panią Rzepecką i uczennicę Klarę KITĘ z Państwowej Szkoły Muzycznej w Świnoujściu.

MINI GALERIA OBRAZÓW Pani Anny Małgorzaty SZWAŁEK – nauczycielki plastyki naszej szkoły w latach 2002 – 2010


Pani Ania SZWAŁEK była nauczycielką plastyki w naszej szkole. Niestety niespodziewana choroba zmusiła Panią Anię do odejścia z pracy. Jednak malarstwo nadal jest Jej pasją, i dzięki temu możemy oglądać obrazy Pani Ani w holu szkoły. Pani Ania zgodziła się na pokazanie swoich obrazów właśnie w naszej szkole. Nauczyciele, uczniowie i rodzice naszych podopiecznych z wielkim zaciekawieniem i podziwem oglądają obrazy Pani SZWAŁEK. Nadmienić należy, że jako nauczyciel Pani Ania była bardzo lubiana przez wszystkich nauczycieli i uczniów. Do dziś ma bardzo dobry kontakt ze swoimi byłymi uczniami.
Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze nie raz oglądać obrazy Pani Ani.


NOC BIOLOGÓW

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu w dniu 10 stycznia 2014 r. pod opieką pani Bożeny KNEĆ – KUCHARSKIEJ, pani Haliny LESZCZAK i pani Lidii ZIONTKOWSKIEJ po raz trzeci uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński w ramach programu „Noc Biologów”.
W tym dniu wszystkie ośrodki naukowe w całej Polsce organizowały dla dzieci i młodzieży różnego rodzaju warsztaty, laboratoria i wykłady o ciekawej tematyce. Nasi uczniowie badali właściwości wody, rozpoznawali tkanki zwierzęce, obserwowali reakcje chemiczne jakie zachodzą w naszej kuchni, rozpoznawali drzewa i krzewy iglaste, porównywali grzyby jadalne z ich trującymi sobowtórami i rozpoznawali fitoplankton.
Uczestniczyli również w ciekawych wykładach tj.: „Pasożyty – czy to tylko wrogowie” oraz „O czym mówi do nas pies?”.
Zajęcia trwały cały dzień, dzieci były zmęczone, ale i szczęśliwe – wracały pełne wrażeń i zapału do nauki – mówiły, że chcą tam jeszcze pojechać i uczyć się tak, aby tam w przyszłości studiować.
Oprócz zajęć studenci organizowali uczniom konkursy, zabawy, za które dziecko otrzymywało długopis i smycz z logo uczelni, a niektóre wygrywały ciekawe książki.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 4 – 6

15 stycznia 2014 r. w czytelni szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski na poziomie klas 4 – 6.
W tym roku do konkursu przystąpiło 15 uczestników.
Jury w składzie pani Bożena KNEĆ – KUCHARSKA i pani Dorota WIĘCEK oceniały recytatorów i wyłoniły najlepszych
I MIEJSCE – Alicja SKÓRKA z klasy 4b
II MIEJSCE – Anna BUKOWSKA z klasy 6 c
III MIEJSCE – Paulina KRAJEWSKA z klasy 5 b
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

Organizatorem Konkursy była pani Marzena STĘPIEŃ

MISTRZOSTWA w mini piłkę siatkową chłopców

15 stycznia 2014 r. odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w mini piłkę siatkową chłopców szkół podstawowych.W turnieju wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 9.
Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W wyniku rozegranych spotkań uzyskano następujące wyniki:
SP-2- SP-9 2:1 
SP-5 - ZSP-4 2:0
SP-1 – SP-2 2:0
SP -6 – SP-9 2:0
SP-2 - SP-6 1:2
ZSP-4 - Sp-9 2:1
SP-1 - SP-6 2:1
ZSP-4 - SP-2 2:1
SP-1 - SP-9 2:1
ZSP-4 - SP-1 0:2
Tabela:
I MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 1 - 12 pkt
II MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 6 - 9 pkt
III MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 2 - 5 pkt.
IV MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 9 - 2 pkt 
ZSP-4 nie zgadzając się z decyzją sędziego w meczu z SP-1 na polecenie opiekuna P. Wojciecha Kramarza w trakcie trwania 2 seta przy stanie 25:24 dla SP-1, nakazał swojemu zespołowi opuścić plac gry. Tym samym zespół został zdyskwalifikowany. Zespół SP-1 będzie reprezentował miasto Świnoujście w rozgrywkach regionalnych.
Koordynator sportu szkolnego
mgr Henryk KRET


WIZYTA "MUCHOMORKÓW" z Przedszkola Miejskiego nr 10

Dnia 14.01.2014 r. odwiedziła świetlicę grupa "Muchomorki" z Przedszkola Miejskiego Nr 10 w Świnoujściu. Dzieci z grupy przedszkolnej i świetlicowej bardzo miło spędziły czas na wspólnych zabawach integracyjnych i ruchowych oraz na zajęciach plastycznych.


KONKURS RECYTATORSKI KLAS I - III

Dnia 27.01.2014 r. ( w poniedziałek) odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski -„Poezja i Ja” dla dzieci z klas I – III. 
W konkursie wzięło udział 21 uczniów. 
Uczestnicy konkursu recytowali po dwa wybrane przez siebie wiersze z tomików poezji dla dzieci. 
W komisji oceniającej zasiadły nauczycielki:
pani Joanna WRÓBLEWSKA, pani Marzena WOŹNIAK i pani Joanna SZYMOROWSKA.
Kryteria oceny dotyczyły: dykcji, opanowania tekstu i jego interpretacji.
Wszystkim recytatorom zastały wręczone dyplomy uczestnictwa i nagrody rzeczowe.

PODSUMOWANIE REALIZACJI ZADAŃ PROJEKTU EDUKACYJNEGO

Dnia 20 stycznia uczniowie klas piątychdokonali podsumowania realizacji zadań projektu edukacyjnego „WODA WOKÓŁ NAS – Świnoujście miasto 44 wysp”prezentując swoje prace z poszczególnych przedmiotów.

SPOTKANIE Z PANEM ELEKTRYKIEM


W drugiej połowie stycznia 2014 r. w klasach: I c, II a, II b odbyły się interesujące spotkania z Panem Robertem S. - przedstawicielem Grupy ENEA. 
Inicjatorem spotkań była kl. I c, która wzięła udział w programie edukacyjnym „Planeta Energii” Grupy ENERGA.
Styczniowe zajęcia odbyły się w ramach programu edukacyjnego 
pt. „Nie taki prąd straszny” organizowanym przez wolontariuszy Grupy ENEA.
Na początku dzieci obejrzały film o Krzysiu elektryku. Film animowany poszerzał wiedzę uczniów z zakresu: 
- źródła światła;
- prąd elektryczny;
- bezpieczne racjonalne użytkowanie energii elektrycznej, w tym źródła jej wytwarzania oraz jej rola w codziennym życiu;
- niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych;
- niebezpieczeństwa wynikające z nierozważnego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych, itp.
Po obejrzeniu filmu była rozwiązywana tematyczna krzyżówka. Potem dzieci z zapałem zajęły się zadaniami, rebusami, zagadkami w książeczkach przekazanych im przez Gościa. Każdy otrzymał indywidualny dyplom, kolorowe kredki. Pierwszaki miały drobne upominki za udział w programie i chęć poszerzania wiedzy.
Na koniec spotkania w klasie I c Gość wręczył uczniom Certyfikat potwierdzający udział naszych klas w programie edukacyjnym „Nie taki prąd straszny” . 
Dzieci i wychowawczynie klas serdecznie podziękowały przedstawicielowi Grupy ENEA za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.

NAJLEPSI W I SEMESTRZE


W dniu 30 stycznia na apelach szkolnychpodsumowano wyniki nauczania w klasach I- VI.
Wśród wszystkich uczniów naszej szkoły wyłoniono najlepszych, którzy wyróżniali się nie tylko rzetelną pracą i nauką, ale również wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem.

SZKOLNY KONKURS MUZYCZNY 
„MAM TALENT 2014”

5 lutego w auli szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Muzyczny „Mam talent 2014”. Inicjatorem i organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panem Jarosławem LIPIŃSKIM. Całą Galę poprowadziły: Julia WOJTKOWIAK i Jagoda BRANDYS.
Emocje sięgały zenitu. Każdy uczestnik musiał wysłuchać opinii czterech jurorów, w skład którego wchodzili: pani Małgorzata LEŚNIEWSKA, pan Robert SRZEDZIŃSKI oraz Laura PIŁKA i Kuba JEŻOWSKI

ZWYCIĘZCAMI zostali:

I MIEJSCE: Jonatan CACKOWSKI z klasy 6c – przedstawiając: „Without me” - Eminem
II MIEJSCE: Justyna KOWALCZYK z klasy 6a – Taniec Michael Jackson
III MIEJSCE: Natalia KOSS z klasy 3b i Karol ROJCZYK – taniec towarzyski
III MIEJSCE: Damian NOWAK z klasy 3c i Emilia KUBISIAK z klasy 3b– taniec towarzyski

BAL KARNAWAŁOWY


W czwartkowe popołudnie, 6 lutego, odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów naszej szkoły– bal karnawałowy.
Imprezę rozpoczęli Rodzicektórzy byli głównymi organizatorami balu — wszystkich serdecznie powitali i zaprosili do wspólnej zabawy.

W tym dniu aula szkoły zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA 
W KLASIE ZEROWEJMinęło już trochę czasu od święta naszych dziadków, ale grupa klasy zerowej chce się podzielić z nami swoją uroczystością, którą przygotowała wraz ze swoją wychowawczynią panią Teresą CZARNAS.
21 stycznia 2014 roku odbyło się spotkanie z dziadkami dzieci. Prezentowano wiersze i piosenki, składano życzenia i wręczano własnoręcznie wykonane upominki. Czas miło płynął na rozmowach przy herbacie i upieczonych ciasteczkach.

Wielobojowe Pływackie Mistrzostwa w Ustroniu Morskim


W dniu 08.02.2014 odbyły się II Zimowe Wielobojowe Pływackie Mistrzostwa Centrum Sportowo-Rekreacyjne HELIOS w Ustroniu Morskim, na których pojawiły się uczennice naszej szkoły : Estera Farynowska, Natalia Nowak, Zuzanna Kierpiec, Marika Jankowska, Maja Urbanowicz i Martyna Sajko, których trenerem jest Pan Andrzej Jaroni.
W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników reprezentujących 23 kluby z : Ustronia Morskiego, Koszalina, Kołobrzegu, Szczecinka, Choszczna, Stargardu Szczecińskiego, Gryfina, Bydgoszczy, Drzonkowa, Darłowa, Dźwirzyna, Torunia i ŚWINOUJŚCIA.
Nasze pływaczki miały okazję rywalizować ze znanymi już sobie zawodniczkami, a także poznać te, o których istnieniu wiedziały z rankingów pływackich.
Każda z zawodniczek wystartowała w dwóch różnych stylowo konkurencjach indywidualnych ustanawiając nowe rekordy życiowe oraz w sztafecie, a osiągnięte wyniki rozliczane były w każdym roczniku według sumarycznej punktacji wielobojowej za dwie konkurencje indywidualne.
Wszystkie nasze zawodniczki zostały nagrodzone dyplomami za miejsca 1 – 6 , natomiast Martyna Sajko otrzymała puchar zajmując 3 miejsce, a Estera Farynowska 4 miejsce w punktacji wielobojowej za dwa starty w różnych konkurencjach w swojej kategorii wiekowej.
(O tym wszystkim informują dumni Rodzice)


PROMOCJA SZKOŁY


13 lutego 2014 był dniem promocji Szkoły. W murach starej „Jedynki” gościli przyszli uczniowie klas pierwszych oraz grup zerowych wraz z rodzicami. Po części oficjalnej, w czasie której obejrzeli występy artystyczne uczniów zatytułowane „Pociąg do przygody”, nasi mali goście wzięli udział w wielu ciekawych warsztatach: plastycznych, informatycznych, przyrodniczych, teatralnych, matematycznych, językowych, gimnastycznych. Rodzice mogli zasięgnąć porady u szkolnych specjalistów: pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty pedagogicznego, instruktorów gimnastyki korekcyjnej.
Dzieci bawiły się doskonale. Na zakończenie każde dziecko otrzymało certyfikat zaliczenia warsztatów i nagrodę.
Mamy nadzieję, że od września zostaną pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1.

OGÓLNOPOLSKI NOCNY MARATON PŁYWACKI OTYLIADA 2014


W miniony weekend na 32 pływalniach w Polsce, odbyła się największa pływacka impreza, która rozpoczęła się wieczorem w pierwszą sobotę marca 2014r., a zakończyła nad ranem w niedzielę. 
Celem imprezy jest popularyzacja pływania jako dyscypliny sportu mającej wpływ na prawidłowy rozwój 
człowieka, jego kondycję i samopoczucie. 

Patronem honorowym Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego jest Pani Otylia Jędrzejczak.

Udział w OTYLIADZIE w całej Polsce zapewniło sobie blisko 1100 osób, a wśród nich uczestniczką tego wydarzenia sportowego na krytej pływalni CKS w Szczecinie była uczennica SP1 z klasy 3b Martyna Sajko, która przepłynęła dystans 3,300 km czyli 132 długości 25 metrowego basenu.

Więcej o Otyliadzie na stronie : www.Otyliada.pl
oraz : www.facebook.com/maratonOtyliada 


Kolejna impreza pływacka już za rok ! 
Zapraszamy ! 
Cała Polska pływa z nami !

59 OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 7 marca w kolejnej turze przesłuchań konkursowych eliminacji powiatowych
Jury w składzie:
1. Iwona KORAB – KOWALSKA – Instruktor teatralny (Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie)
2. Anna KAMIŃSKA – SZPACHTA- poetka i dziennikarka (Klub Literacki „Na Wyspie”)
3. Jordan Rzepka – dziennikarz, poeta
postanowiło nominować do Przeglądu Wojewódzkiego w Szczecinienaszą uczennicę z klasy III b – Natalię KOSS w kategorii klas I – III.
Natalko wielkie GRATULACJE i życzymy Ci dalszych sukcesów!!!


SOBOTY PŁYWACKIE


Dnia 15 marca nasi uczniowie wyruszyli do Szczecina na kolejne Soboty Pływackie
W tej edycji Sobót Pływackich zgłoszonych zostało ponad 300 zawodników. 
Pozycje medalowe naszych uczniów : Oliwier SZYMAŃSKI - brąz w stylu dowolnym i 4 MIEJSCE w stylu grzbietowym, Daniel CICHORSKI - brąz w stylu grzbietowym, Martyna SAJKO - srebro w stylu dowolnym i złoto w stylu grzbietowym.

Ponadto uczniowie SP1 którzy zostali nagrodzeni dyplomami za miejsca 4 - 6 w swoich rocznikach : Emilka KUBISIAK - 5 MIEJSCE w stylu dowolnym i grzbietowym ; Julia KOZIOŁ - 4 MIEJSCE w stylu dowolnym, Maja URBANOWICZ 6 MIEJSCE w stylu dowolnym; Aleksandra DRĄŻYK - 6 MIEJSCE w stylu dowolnym; Daniel RYBAK 5 MIEJSCE w stylu grzbietowym.

Sztafeta 4 x 25m z SP1 zajęła 5 MIEJSCE na 10 drużyn.


Szczegółowe wyniki pozostałych uczniów naszej szkoły znajdują się na stronie MKP Szczecin: 
http://www.mkp.szczecin.pl/index.php?p=532464c6d5022

DZIEŃ DZIEWCZYNEK w klasie 3 a


W Dzień Kobiet chłopcy z klasy III a przygotowali dla swoich koleżanek przepyszny, zdrowy jogurt owocowy i samodzielnie wykonane upominki.Była to decyzja w pełni świadoma, ponieważ cała klasa jest po serii pogadanek na temat ZDROWEGO ŻYWIENIA, które przygotowuję dla uczniów i ich rodziców, uświadamiając konieczność MĄDREGO, ROZSĄDNEGO wyboru, bo jak mówi hasło- JESTEŚMY TYM, CO JEMY.Chłopcy w podobny sposób zostali potraktowani na Dzień Chłopca - dziewczynki samodzielnie przygotowały świeży sok z jabłek i marchwi z własnego ogródka. Ponadto uczniowie przygotowują pięknie udekorowane stoły i utrwalają wiedzę z zakresu Savoir-vivre jaką otrzymują przy każdej okazji, realizuję bowiem w klasie program „Dobre zachowanie? Każdy czas jest dobry na nie!” Dziewczynki były baaaaaaardzo zadowolone !
Wychowawczyni klasy III a- Joanna Wróblewska


I KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS III.


W CZWARTEK ODBYŁ SIĘ I KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS III. Z KAŻDEJ KLASY ZGŁOSIŁO SIĘ PO SZEŚCIORO NAJLEPIEJ CZYTAJĄCYCH UCZNIÓW. W I etapie czytali fragmenty prozy, którą sami wybrali. Do II etapu weszło troje z każdej klasy. W tej części konkursu uczniowie czytali przygotowane przeze mnie fragmenty lektur i wiersze. Jury w składzie : Joanna WRÓBLEWSKA - organizator konkursu i wychowawczyni klasy III a, Marzena WOŹNIAK -wychowawczyni klasy III d, Halina LESZCZAK -wychowawczyni klasy III b i Beata KRZYŻANIAK -wychowawczyni klasy III c, wyłoniło czworo uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów i zdobyli główną nagrodę- MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA. Są to : Jakub KUREK - kl.III a, Natalia KOSS - kl.III b, Damian NOWAK -kl. III c oraz Weronika KHOSH - kl. III d.
Zwycięzcom SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Joanna Wróblewska


I ETAP SZKOLNEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO 
O TYTUŁ „MISTRZA UŁAMKÓW” DLA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH.


W dniu 14 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP 
w Świnoujściu odbył się I etap Szkolnego Turnieju Matematycznego o tytuł:
„Mistrza ułamków”; dla uczniów klas piątych, w którym uczestniczyło 15 uczniów.

Do etapu II zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Błażej APANASIK
Tymoteusz STRYCZYŃSKI
Aleksandra PUCHAŁA
Jakub GOS
Agnieszka DRĄŻYK
Marika JANKOWSKA
Aleksander BIK 
Kornel DROZD
GRATULUJEMY!!!


SPOTKANIE Z POETKĄ panią Teresą NIEZGODZKĄ


Dnia 18 marca gościliśmy w bibliotece szkolnej panią Teresę NIEZGODZKĄ poetkę ze Świnoujskiego Klubu Literackiego "Na Wyspie", a zarazem absolwentkę naszej szkoły.
Uczniowie z klasy VI b mieli przyjemność posłuchać wierszy napisanych przez panią Niezgodzką, przeczytać jej niektóre wiersze, a także zaprezentować swoją poezję, którą sami napisali.
W drugiej części spotkania młodzież pod kierunkiem pani Bożeny KNEĆ - KUCHARSKIEJ przeprowadziła wywiad z poetką o jej życiu i zainteresowaniach.
Dziękujemy z wspaniałą atmosferę i przyjęcie zaproszenia do naszej biblioteki - Marzena STĘPIEŃ i Dorota WIĘCEK


WIZYTA uczniów w Urzędzie Miasta

Dnia 19 marca nasi uczniowie z klasy II b i III d wraz z wychowawcami – panią Beatą KUCIŃSKĄ i Marzeną WOŹNIAK odwiedzili Urząd Miasta. Chcieli zobaczyć, jak wygląda urząd, gdzie urzęduje Prezydent, Przewodniczący Rady Miasta. Pan Robert KARELUS – prezydencki rzecznik wraz z Przewodniczącym Rady panem Pawłem SUJKĄ i Sekretarzem Miasta panem Jerzym LENDĄ oprowadzali nasze dzieci po urzędzie. Wielką atrakcją było założenie łańcucha pana Prezydenta Miasta. Uczniowie kolejno zakładali łańcuch, siadali na prezydenckim fotelu i spisywali na kartce, co zrobiliby, gdyby zostali Prezydentem Miasta. Karteczki z życzeniami zostawili Prezydentowi Miasta - panu Januszowi ŻMURKIEWICZOWI.

KANGUR MATEMATYCZNY - EDYCJA 2014


20 marca odbył sie w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Wzięło w nim udział 89 uczniów w następujących kategoriach:
"ŻACZEK"- 21 uczniów klas drugich
"MALUCH" - 43 uczniów klas III i IV
"BENIAMIN" - 25 uczniów klas V i VI
Trzymamy kciuki za WSZYSTKICH młodych matematyków!

Wyniki poznamy w maju.
Izabela MOROCH


JUŻ WIOSNA!!!

W piątek, 21 marca klasa III a z wychowawczynią Joanną WRÓBLEWSKĄ i innymi wychowawczyniami klas trzecich witała na naszej plaży pierwszy dzień wiosny, tym razem ze świnoujskimi MORSAMI !! Była to niezła lekcja zdrowia i ...radości !!! Dzieci chętnie pożegnały dłluuuuugą zimę, witając z uśmiechem wiosnę. Była to też lekcja polskich obyczajów dla obcokrajowców, którzy z zaciekawieniem i radością przyglądali się naszym wyczynom. Tego dnia wiosna dała o sobie znać, było słoneczko i cudowny, lekki, ciepły wiaterek. Wiosno, daj nam tylko już takie piękne dni !!!

SOBOTY PŁYWACKIE - I RUNDA klas 5 -6


Dnia 22 marca nasi uczniowie wyruszyli do Szczecina na kolejne Soboty Pływackie dla klas piątych i szóstych.
W I turze tegorocznej edycji uczniowie SP 1 zdobyli łącznie 12 medali indywidualnych w swoich rocznikach: 3 złote; 4 srebrne i 5 brązowych. 
Sztafeta mieszana 4 x 50m w stylu dowolnym reprezentująca naszą szkołę zajęła 1 MIEJSCE zdobywając złoty medal.

Pozycje medalowe naszych uczniów na dystansie 50m :
Natalia NOWAK – I MIEJSCE w stylach: klasycznym i grzbietowym
Jagoda BRANDYS – II MIEJSCE w stylu klasycznym; 3 miejsce w stylu dowolnym
Kornel DROZD- II MIEJSCE w stylu klasycznym
Filip NAWÓJ – III MIEJSCE w stylu klasycznym
Estera FARYNOWSKA– I MIEJSCE w stylu dowolnym, 2 miejsce w stylu grzbietowym
Zuzanna KIERPIEC – II MIEJSCE w stylu dowolnym, 3 miejsce w stylu grzbietowym
Eryk MORAWSKI– III MIEJSCE w stylu dowolnym, 2 miejsce w stylu grzbietowym

Ponadto za miejsca 4 - 6 uczniowie SP1 zostali nagrodzeni dyplomami :
Wiktoria JANKOWSKA– 6 miejsce w stylu dowolnym 
Filip NAWÓJ- 4 miejsce w stylu dowolnym 

Szczegółowe wyniki pozostałych uczniów naszej szkoły znajdują się na stronie MKP Szczecin: 
http://www.mkp.szczecin.pl/index.php?p=532de954094bf


I ETAP SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO 
O TYTUŁ „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA” DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH.

W dniu 25 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP 
w Świnoujściu odbył się I etap Szkolnego Konkursu Matematycznego o tytuł:
„Mistrza tabliczki mnożenia” dla uczniów klas czwartych
, w którym uczestniczyło 22 uczniów.
GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom, a finalistom życzymy sukcesów w II etapie konkursu.

Do etapu II zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Alicja SKÓRKA
2. Oskar MLECZKO
3. Oliwia ADAMCZYK
4. Jakub OLSZEWSKI
5. Pola WIELGOLIŃSKA
6. Natalia GRYTCZUK
7. Bogna BŁASZAK
8. Joel CACKOWSKI
9. Adrian KIEŁCZEWSKI

TURNIEJ MINI PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 14 marca na boisku Orlika odbył się turniej mini piłki nożnej „Z podwórka na stadion” dla chłopców z klas 1-3 Szkół Podstawowych. W turniej udział wzięły cztery zespoły: SP nr 1, SP nr 6, oraz dwa zespoły z ZSP nr 4.
W wyniku rozegranych spotkań uzyskano następujące wyniki;
1. ZSP nr 4 „A”- ZSP nr „B” 1:0
2. SP nr 1 - -SP nr 6 3:1
3. SP nr 1 – ZSP nr 4 „B” 9:0
4. SP nr 6 – ZSP nr 4 „A” 3:0
5. SP nr 1 – ZSP nr 4 „A” 5:0
6. ZSP nr „B” – SP nr 6 0:7

Tabela końcowa:
I MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 1 - 9 pkt
II MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 6 - 6 pkt.
III MIEJSCE Zespół Szkół Publicznych nr 4 „A” - 3 pkt.
IV MIEJSCE Zespół Szkół Publicznych nr 4 „B” - 0 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 1 będzie reprezentować Świnoujście w finale wojewódzkim w Kołobrzegu.

Turniej przeprowadzili Wojciech KRAMARZ i Henry KRET.

Uczennice SP1 na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich 
w Wieloboju Sprinterskim Fliegel Sprint w Gryfinie


W minioną sobotę 29 marca odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Wieloboju Sprinterskim Fliegel Sprint w Gryfinie, w których wystartowały uczennice naszej szkoły: Estera FARYNOWSKA, Zuzanna KIERPIEC, Natalia NOWAK, Maja URBANOWICZ i Martyna SAJKO.
W zawodach wzięło udział ponad 330 zawodniczek i zawodników z 11 klubów pływackich reprezentujących : Gryfino, Police, Szczecin, Kołobrzeg, Myślibórz, Stargard Szczeciński, Choszczno, Koszalin i ŚWINOUJŚCIE. 
Dla naszych uczennic był to debiut w tego typu imprezie, a zawody obfitowały w uzyskanie nowych rekordów życiowych i cennych doświadczeń potrzebnych podczas kolejnych startów w imprezach pływackich sezonu wiosennego 2014.
Łączna suma czasów z 4 startów pozwoliła zająć Martynie SAJKO " brązowe " III MIEJSCE w klasyfikacji generalnej rocznika 2004.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów !


DZIEŃ TEATRU

31 marca odbył się w naszej szkole Dzień Teatru. Tegoroczny temat to ortografia. Klasy piąte przygotowały bardzo ciekawe przedstawienia. I rzeczywiście w auli szkolnej dział się teatr. Młodzi aktorzy wykazali się talentem, dowcipem i zaangażowaniem.
Kolejne już nasze szkolne przedsięwzięcie okazało się uczącą zabawą.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014. 
"Co dwie głowy, to nie jedna".

Wczoraj, tj. 1 kwietnia (w Prima aprilis!) pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w sprawdzianie szóstoklasisty. Test rozpoczął się po godzinie 9 i trwał 60 minut. Dla szóstoklasistów z różnymi dysfunkcjami czas trwania egzaminu był przedłużony o dodatkowe 30 minut. 
Tego samego dnia w południe CKE opublikowała arkusze zadań. Jak poszło naszym uczniom dowiemy się w maju. A teraz możemy im tylko życzyć cierpliwości i tego, by odpowiedzi były poprawne.
Większość uczniów, z którymi po sprawdzianie rozmawialiśmy, ocenili jego poziom jako łatwy. Część z nich przyznała, że zaskoczyło ich opowiadanie. - Sprawdzian był łatwy. Zadania z matematyki były obszerne, ale nie było dużo liczenia. Generalnie nie było trudno – powiedział jeden z uczniów.

Ogólnopolski Konkurs fotograficzno – literacki
„Jaki ten świat jest piękny”


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie fotograficzno – literackim o tematyce religijnej p.n. „Jaki ten świat jest piękny” zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z okazji Kanonizacji Ojca Świętego.
21 marca 2014 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu. Zdobywczynią I MIEJSCA została uczennica naszej szkoły Alicja SKÓRKA z klasy IV b.
Opiekunem uczestników konkursu była pani Krystyna KORDA – nauczyciel religii.
Laureatce konkursu GRATULUJEMY!


MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ


4 kwietnia w piątek uczniowie naszej szkoły w ramach Scholi i koła misyjnego przedstawili Misterium Męki Pańskiej w kościele pw NMP „Gwiazdy Morza” przygotowane pod kierunkiem pani Krystyny KORDY i ks. Pawła GULICKIEGO.

SPOTKANIE w ramach projektu edukacyjnego

4 kwietnia br. w ramach projektu „Woda wokół nas – miasta 44 wysp” w naszej szkole gościł oficer wachtowy inżynier Jakub KUCHARSKI. Spotkanie z „człowiekiem morza” mieli uczniowie klasy VI b. Ich zadaniem było uczestnictwo w spotkaniu, wysłuchanie opowieści, zadawanie pytań oraz przeprowadzenie wywiadu. Do tego ostatniego zadania wytypowane były dwie osoby.
Nasz gość to absolwent naszej szkoły. Opowiadał o swojej pracy na statkach i o swoich pasjach. 
Pan Jakub ukończył Akademię Morską w Szczecinie.

DZIEŃ TEATRU


W piątek, tj. 04.04.2014 r. odbył się w klasach młodszych naszej szkoły DZIEŃ TEATRUOrganizatorem imprezy było KÓŁKO TEATRALNE i klasa III a. Zespół pod kierunkiem Joanny WRÓBLEWSKIEJprzedstawił inscenizację wiersza Jana Brzechwy "KWOKA". Dzień teatru, którego hasłem przewodnim było "DOBRE WYCHOWANIE? KAŻDY CZAS JEST DOBRY NA NIE!!, wsparły inne klasy: III b- p. Haliny LESZCZAK, która wystąpiła z piosenką" Jagódki", klasa III c- p. Beaty KRZYŻANIAKprzygotowały skecz o Savoir-Vivre, a uczennica klasy klasa III d samodzielnie napisała dialog podsumowujący wiersz "Kwoka". Oprócz występów scenicznych klasa III a przygotowała również Quiz, na którym padały pytania dotyczące wiedzy o teatrze. Chętnych udzielić odpowiedzi było bardzo wiele a najlepsze odpowiedzi zostały nagrodzone. Na zakończenie imprezy wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę "Kwoka" z Akademii Pana Kleksa. Jak widać na zdjęciach impreza z okazji Dnia Teatru zainteresowała nie tylko najmłodszych. Wszyscy bawili się wesoło. I o to nam chodziło!!! 
Przy tej okazji chciałabym podziękować wszystkim Rodzicom , których dzieci uczęszczają na kółko teatralne( klasy I a i II a oraz IIIa) za pomoc w przygotowaniu strojów na przedstawienie.

DZIĘKUJĘ - JOANNA WRÓBLEWSKA


ODKRYWAMY TAJEMNICE CIAŁA I ZDROWIA CZŁOWIEKA


26 marca br. Uczniowie naszej szkoły brali udział w I Międzyszkolnym Konkursie dla uczniów klas IV pt. „ODKRYWAMY TAJEMNICE CIAŁA I ZDROWIA CZŁOWIEKA”.Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6.
Zespołowo drużyna zajęła III MIEJSCE. W skład naszej drużyny weszli:
Alicja SKÓRKA z klasy 4b
Marlena JOŃCZYK z klasy 4b
Adrian SZKODA z klasy 4c
Uczniów do konkursu przygotowywał pan Marek PIWOWARSKI
Uczestnikom GRATULUJEMY!


XI WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY w języku angielskim


7 kwietnia w Szczecinie odbył się XI WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY „Maths in English”.
Nasza szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Jonatan CACKOWSKI i Szymon KIN.
O wejście do finału walczyło 40 uczniów naszego województwa rozwiązując (trudne!) zadania matematyczne w języku angielskim.
Z przyjemnością informujemy, iż jednym z finalistów został Jonatan CACKOWSKI.
GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU!

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 42 pod patronatem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Uczniów do konkursu przygotowały panie: Luiza KASIARZ (j. angielski) i Izabela MOROCH (matematyka)

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTÓW


Dnia 10 kwietnia uczniowie klas Trzecin przystąpili do pierwszego swojego wielkiego sprawdzianu - Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty, kończy pierwszy etap edukacji i jest jego podsumowaniem. Jest źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować. Uzyskane dane, porównane z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie, pozwolą stwierdzić, czy potencjał ucznia został odpowiednio wykorzystany. Wyniki sprawdzianu odnoszą się do wielu obszarów i mogą być wykorzystywane w różny sposób.
Przed sprawdzianem nasi uczniowie obejrzeli film terapeutyczny.Zadaniem filmu było ograniczenie stresu towarzyszącego dzieciom przed sprawdzianem. Jak stwierdzili psychologowie dzieci w tym wieku nie wykształciły odpowiednich mechanizmów radzenia sobie z sytuacjami trudnymi. Tymczasem nasilony stres powoduje zaburzenia pamięci, myślenia i uwagi. Sprawia także, że dziecko nie potrafi sobie przypomnieć wiadomości, które dobrze opanowało. Zestresowane dziecko odczuwa nieprzyjemne reakcje fizjologiczne, takie jak suchość w gardle, drżenie rąk, przyspieszenie tętna, często też bóle głowy i brzucha. Sposobem na zaradzenie temu może być odpowiednie przygotowanie – na przykład obejrzenie filmu terapeutycznego.

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA KLAS V pt.: „CZY ZNASZ SWÓJ KRAJ?”


W piątek 11 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu odbył się I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA KLAS V pt.: „CZY ZNASZ SWÓJ KRAJ?”
Szkoły reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1Szkoły Podstawowej nr 6Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Zintegrowanymi w Świnoujściu. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat Polski, jej krajobrazów i cech charakterystycznych. 

Zwycięzcami indywidualnymi zostali:

I MIEJSCE – Aleksandra PUCHAŁA ze Szkoły Podstawowej nr 1
II MIEJSCE – Bartosz ĆWIK ze Szkoły Podstawowej nr 6
III MIEJSCE – Jakub WOLNIAK z Zespołu Szkół Publicznych nr 4 

Drużynowo

I MIEJSCE zajęła Szkoła Podstawowa nr 6
II MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 1
III MIEJSCE - Zespół Szkół Publicznych nr 4

Wszystkim uczniom gratulujemy, dziękujemy ich Opiekunom i zapraszamy za rok. 


MISTRZOSTWA ŚWINOUJŚCIA W PŁYWANIU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. 

Dnia 10 kwietnia2014 r. na pływalni krytej OSiR „Wyspiarz”, odbyły się mistrzostwa Świnoujścia w pływaniu szkól podstawowych zorganizowane przez OSiR i koordynatora sportu szkolnego.
Zespołowo w stylu dowolnym :

Punktacja generalna:

1. SP 1 - 660 pkt.
2. STSG - 509 pkt.
3. ZSP 4 - 380 pkt.

Zdobywcy miejsc od 1 do 6 otrzymali dyplomy , zdobywcy miejsc 1 -3 dyplomy i medale.
Koordynator dziękuje Panu Dyrektorowi OSiR” Wyspiarz” i Pani kierowniczce pływalni za pomoc w organizacji zawodów.

SOBOTY PŁYWACKIE

Dnia 12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wyruszyli do Szczecina na II rundę Sobót Pływackich dla klas 2-3-4.

Pozycje medalowe naszych uczniów :
Martyna SAJKO srebro w stylu dowolnym i brąz w stylu grzbietowym.

Ponadto uczniowie SP1 którzy zostali nagrodzeni dyplomami za miejsca 4 - 6 w swoich rocznikach : 
Maja URBANOWICZ IV MIEJSCE w stylu dowolnym oraz V MIEJSCE w stylu grzbietowym
Oliwia ZYGMUNT VI MIEJSCE w stylu klasycznym

Szczegółowe wyniki pozostałych uczniów naszej szkoły znajdują się na stronie MKP Szczecin: 

http://www.mkp.szczecin.pl/index.php?p=534ad0e09f3bd

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W FINALE WOJEWÓDZKIM W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW.

14 kwietnia w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Witosa 12, odbył turniej półfinałowy w mini piłce siatkowej chłopców w ramach IMS. W zawodach uczestniczyły zespoły: Szkoła Podstawowa nr 1 ze Świnoujścia , Szkoła Podstawowa nr 1 ze Sławna, Szkoła Podstawowa nr 1 ze Szczecina i Szkoła Podstawowa z Tymienia.
W pierwszej turze spotkały się : mistrz regionu „B” SP nr 1 Świnoujście z drugim zespołem z regionu „A” SP z Tymienia , wygrał zespół SP nr 1 ze Świnoujścia 2:0.
W drugiej parze zwycięzca regionu „A” SP nr 1 ze Sławna z drugim z regionu „B” SP nr 1 ze Szczecina, wygrał zespół ze Szczecina 2:1.
O pierwsze miejsce zagrały zespoły SP nr 1 ze Świnoujścia i SP nr 1 ze Szczecina, w meczu tym zespół SP nr 1 ze Świnoujścia pokonał bez problemu rywali 2:0. W meczu o trzecia miejsce zespół ze Sławna pokonał SP z Tymienia 2:0

Tabela końcowa turnieju:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 ze Świnoujścia
2. Szkoła Podstawowa nr 1 ze Szczecina
3. Szkoła Podstawowa nr 1 ze Sławna
4. Szkoła Podstawowa z Tymienia
Zespoły ze Szczecina i Świnoujścia awansowały do Finału wojewódzkiego , który zostanie rozegrany 6 maja w Pyrzycach. 
Zwycięski zespół SP nr 1 Świnoujście wystąpił w składzie: 
Jakub PAWŁOWSKI, Filip NAWÓJ, Szymon KIN, Olek BIK, Miłosz GRUDZIŃSKI, Kacper PESTKA, Eryk MORAWSKI, Jakub JOPPEK, Szymon ŁYSIKOWSKI.
Opiekunem zespołu jest pan Henryk KRET


GRAND PRIX SZCZECINA KLAS III


W ubiegłym tygodniu skorzystałam z zaproszenia jednego z trenerów CKS w Szczecinie do udziału w zawodach Grand Prix Szczecina klas III.Warunkiem mojego uczestnictwa w tych zawodach , był start jako " PK" ( poza konkursem ). Wystartowałam na dystansie 25m stylem motylkowym i na 50 m stylem grzbietowym. Uzyskane czasy w poszczególnych konkurencjach pozwoliły mi zająć pierwsze miejsca, ale jako " PK" nie byłam klasyfikowana i dekorowana medalami i dyplomami. Mimo tego spędziłam miło czas z jedną z trzecich klas z CKS-u i Panem Trenerem 
Pozdrawiam całą ekipę i do miłego!

Martyna SAJKO - uczennica klasy III b

Wyniki 
http://www.mkp.szczecin.pl/imprezy/535012c4b6b59/file/4GrandPrix3klasa.htm

KONKURS CZYTELNICZY pt. "W kręgu nowel"


Dnia 24 kwietnia w czytelni biblioteki szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. "W kręgu nowel". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV - VI.
Najlepszą znajomością treści książek wykazały się:

I MIEJSCE - Aleksandra LUBIECKA z klasy VI c
II MIEJSCE - Alicja SKÓRKA z klasy IV b
III MIEJSCE - Aleksandra ŁUKASZEWICZ z klasy V a

GRATULUJEMY ZWYCIĘŻCZYNIOM KONKURSU.

Konkurs opracowały i przygotowały: Marzena STĘPIEŃ i Dorota WIĘCEK

MEDALOWA MARTYNA

W dniach 26-27.04.2014 r. odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w pływaniu dzieci i młodzieży. Na starcie pojawiło się ponad 290 pływaków reprezentujących kluby z : Kołobrzegu, Koszalina, Szczecina, Gryfina, Bydgoszczy, Wieliczki, Oborniki, a także jedna ekipa z Niemiec.
Miasto Świnoujście reprezentowała Martyna SAJKO, startując po raz pierwszy w tych zawodach i zdobywając łącznie 4 medale jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy.
W pierwszym dniu Martyna wystartowała na dystansie 100m w stylu zmiennym,zajmując II MIEJSCE, a następnie 50m w stylu grzbietowym ustanowiła nowy rekord życiowy i także zajęła II MIEJSCE.
W drugim dniu pływackich zmagań Martyna zajęła III MIEJSCE iustanowiła nowy rekord życiowy na dystansie 50m w stylu motylkowym, a następnie wystartowała na 100m stylem grzbietowymzdobywając I MIEJSCE i złoty medal.
Zwieńczeniem dwudniowych zawodów był start na dystansie 200 w stylu dowolnym w kategorii Open ( roczniki od 1999 – 2004 – ogólna klasyfikacja bez podziału na roczniki), zajmując 19 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


SOBOTY PŁYWACKIE klas 4 - 6

W dniu 26 kwietnia 2014 r. odbyła się w Szczecinie druga tura Sobót Pływackich klas V-VI . Dzieci z naszej szkoły, choć w okrojonym składzie, dzielnie walczyły, aby godnie zaprezentować siebie, a przede wszystkim szkołę. I co najważniejsze – z bardzo dobrym rezultatem. Dwie z naszych uczennic zdobyły puchary dla najlepszych zawodniczek: Natalia NOWAK kl. V c w stylu klasycznym i grzbietowym, Estera FARYNOWSKA kl. V b – puchar za styl dowolny. Medalami i dyplomami ponadto zostali uhonorowani:
1. Jagoda BRANDYS – III MIEJSCE w stylu klasycznym i IV w dowolnym
2. Kornel DROZD– II MIEJSCE w stylu klasycznym
3. Eryk MORAWSKI II MIEJSCE w stylu grzbietowym i III MIEJSCE w stylu dowolnym
Zespołowo uczniowie wystartowali w sztafecie zdobywając dla szkoły II MIEJSCE.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!


MIĘDZYKLASOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY W PŁYWANIU 
z okazji Święta 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

Dnia 29 kwietnia na Pływalni OSiR Wyspiarz uczniowie naszej szkoły zmagali się w konkurencjach pływackich okazji Święta 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Zawody rozgrywane były na każdym poziomie nauczania w formie indywidualnej i sztafet. Konkurencje indywidualne rozgrywane były w kategorii dziewcząt i chłopców. 
Po konkursie każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w Mistrzostwach i medale za I, II i III miejsce.
Punktacja ogólna:
I MIEJSCE na poziomie klas I: I b,
I MIEJSCE na poziomie klas II: II b,
I MIEJSCE na poziomie klas III: III b,
I MIEJSCE na poziomie klas IV: IV a,
I MIEJSCE na poziomie klas V: V b,
I MIEJSCE na poziomie klas VI: VI a

223 ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA


W dniu 30 kwietnia 2014 r. w szkolnej sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 
W 1791 r. mocą uchwały Sejmu Wielkiego zatwierdzono ustawę, która regulowała zasady prawne Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 
Dokument ten był aktem wielkiego znaczenia dla ustroju politycznego państwa, ponieważ wolą narodu przywracał monarchię dziedziczną, dał początek nowemu rządowi polskiemu, znosił liberum veto, powołał nowoczesną armię a chłopów objął opieką prawa.
Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie. 
W nawiązaniu do tej pamiętnej rocznicy uczniowie klas 4-6 przygotowali okolicznościowy program słowno-muzyczny. 
Wszyscy zgromadzeni odśpiewali wspólnie piękny utwór „Witaj Majowa jutrzenko” a następnie wysłuchali wierszy o tematyce patriotycznej. 
Całości dopełniło wręczenie nagród przez Panią Dyrektor, dla laureatów i wyróżnionych w konkursie plastycznym. 

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniu apelu.

Całość apelu przygotowali: pan Robert SRZEDZIŃSKI, pani Małgorzata LEŚNIEWSKA i pan Jarosław LIPIŃSKI.
Konstytucja 3 Maja

W dniu 30 kwietnia drużyna z naszej szkoły w składzie: Szymon Kin, Jakub Joppek, Piotr Leśniewski zdobyli I miejsce w mieście. Indywidualnie I miejsce zajął też nasz reprezentant Jakub Joppek.


OTWARTE MISTRZOSTWA GRYFINA

W dniu 30 kwietnia 2014 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gryfina w pływaniu organizowane przez UKP Marlin, w których wystartowało ponad 190 pływaków reprezentujący kluby z : Gryfina, Polic, Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Choszczna i Świnoujścia.

Naszą skromną trzyosobową ekipę w barwach Świnoujścia reprezentowały uczennice SP1 : Martyna SAJKO, Estera FARYNOWSKA i Natalia NOWAK, a poszczególne starty wśród silnie obsadzonej konkurencji obfitowały w uzyskanie nowych rekordów życiowych i cennego doświadczenia potrzebnego podczas kolejnych zawodów pływackich. W wielu przypadkach o ostatecznych wynikach decydowały dziesiętne i setne ułamki sekund.

Osiągnięcia naszych zawodniczek:

Martyna SAJKO III MIEJSCE i brązowy medal w stylu grzbietowym na 50 m oraz trzykrotnie V MIEJSCE w stylach dowolnym , motylkowym i klasycznym na dystansie 50 m z nowymi rekordami.

Natalia NOWAKIV MIEJSCE na 100 m w stylu grzbietowym, VIII MIEJSCE na 100 m w stylu klasycznym i XII MIEJSCE na 100 m w stylu dowolnym ( trzy nowe rekordy ).

Estera FARYNOWSKA : VII MIEJSCE na 100 m w stylu klasycznym oraz X MIEJSCE na 100 m w stylu dowolnym ( jeden nowy rekord ). 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !


MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA klas IV


Wyniki II etapu szkolnego konkursu matematycznego klas IV o tytuł „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA”
1. Alicja SKÓRKA - 4b
2. Pola WIELGOLIŃSKA - 4a; Joel CACKOWSKI - 4a
3. Bogna BŁASZAK - 4a
4. Oliwia ADAMCZYK - 4a
5. Jakub OLSZEWSKI - 4a
6. Adrian KIEŁCZEWSKI - 4a
7. Oskar MLECZKO - 4a
8. Natalia GRYTCZUK - 4a

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wysokiego poziomu konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy następnych sukcesów - do zobaczenia w przyszłych edycjach Konkursu. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się na apelu podsumowującym rok szkolny 2013/2014.

10 LECIE WSTĄPIENIA Polski do UE


Z okazji 10 lecia wstąpienia Polski do UE dnia 1 maja szkoły naszego miasta wzięły udział w przygotowaniu stoisk. Każda ze szkół miała za zadanie przedstawić jedno z państw należących do UE.
Nasza szkoła przygotowała Niemcy. Mieszkańcom i gościom Świnoujścia rozdawaliśmy kartki pocztowe, magnesy na lodówkę, chorągiewki, miśki z herbu Berlina oraz wiadomości o poszczególnych landach. Wszystko wykonane było przez uczniów naszej szkoły.
Zainteresowanie było ogromne. Już po kilku minutach po otwarciu stoiska cały nasz wielki asortyment został wyczerpany. 

Wyniki Szkolnego Turnieju Matematycznego 
o tytuł „Mistrza ułamków” dla uczniów klas V.

Miło nam jest poinformować, że w dwuetapowym turnieju matematycznym dla piątoklasistów, którego finał odbył się 25 kwietnia zwyciężyli:
I MIEJSCE – Błażej APANASIK z kl. V B
II MIEJSCE – Tymek STRYCZYŃSKI z kl. V C
III MIEJSCE - Ola PUCHAŁA z kl. V B
Wszystkim gratulujemy życząc jednocześnie dalszych sukcesów matematycznych!


XXII BIEG KONSTYTUCJI 3 MAJA

Daniel ZAMIARA uczeń klasy II a naszej szkoływystartował w tym roku w XXII Biegu Konstytucji 3 Maja w ramach akcji Polska Biega i zdobył I MIEJSCE. 
Daniel jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Ci wielkich sukcesów!

<

ZESPÓŁ MŁODYCH SIATKARZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW.Dnia 6 maja w Pyrzycach został rozegrany finał wojewódzki w mini piłce siatkowej chłopców.
W finale wystąpiły zespoły: SP nr 1 ze Świnoujścia, SP nr 1 ze Szczecina, SP Wałcz i gospodarz zawodów SP nr 5 z Pyrzyc.
Zawody rozegrano systemem pucharowym:
SP nr 1 Świnoujście - SP nr 5 Pyrzyce 2:0
SP nr 1 Szczecin - SP Wałcz 0:2
W meczu o miejsce trzecie spotkały się zespoły SP 5 Pyrzyce i SP 1 Szczecin. 2:1 wygrał zespół ze Szczecina i zajął trzecie miejsce w województwie.
W finale zagrały zespoły SP 1 ze Świnoujścia i SP Wałcz zgodnie z oczekiwaniem lepszym okazał się zespól z Wałcza wygrywając 2:0 i zdobył miano mistrza , a zespół z SP nr 1 ze Świnoujścia powtórzył swój rezultat z roku ubiegłego gdzie też w finale zajął drugie miejsce i tytuł wicemistrza województwa.
„Jedynkę” reprezentowali: Jakub PAWŁOWSKI, Szymon KIN, Olek BIK, Filip NAWÓJ, Kacper PESTKA, Miłosz GRUDZIŃSKI, Eryk MORAWSKI, Jakub JOPPEK, Szymon ŁYSIKOWSKI.

Trener zespołu Henryk KRETWyniki meczów po I kolejce

6a - 6c - 0:0

6a -6b - 1:4

6b - 6c - 2:2

Król strzelców:

1. Miłosz Grudziński - 5

2. Jonatan Cackowski - 2

3. Jakub Pawłowski  - 1

3. Kacper Pestka  - 1

 

Tabela klas 6 po I kolejce

MiejsceDrużynaPunktyBramki
16b46:3
26c22:2
36a11:4

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

7 maja w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.Wszyscy uczniowie klas IV – VI wzięli udział w szkolnym konkursie języka angielskiego i języka niemieckiego. Uczniowie wykonali mnóstwo zadań, potwierdzających ich dobrą znajomość języków obcych zarówno w mowie, jak i w piśmie.
Konkurencje przebiegały sprawnie w miłej atmosferze.
I MIEJSCA zajęły:
Klasa IV a
Klasa V b
Klasa VI c
GRATULUJEMY!
Luiza KASIARZ, Jolanta WRZEŚNIEWSKA i Joanna KOWAL


OGÓLNOPOLSKI KONKURS EDUKACYJNY „PLANETA ENERGII”


W roku szkolnym 2013/2014 klasa Ic z wychowawczynią klasy panią Joanną SZYMOROWSKĄ została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „ Planeta Energii”.
Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej.
Organizatorem konkursu jest Grupa Energa SA. 
Uczniowie zdobyli dyplom wyróżnienia i otrzymali nagrody rzeczowe w tym zestawy edu. „ Nauka o pogodzie” i indywidualne dyplomy z tytułem „
Przyjaciela Planety Energii” .
W konkursie wzięło udział 450 szkół z całej Polski.
Klasa I c z wychowawczynią przeprowadziła w szkole akcję informacyjną w formie kilku gazetek tematycznych. Zorganizowała na poziomie klas II interesujące spotkania z panem elektrykiem. Dzieci zbierały zużyte baterie, zawieszały w całej szkole plakietki o racjonalnym korzystaniu z prądu i oszczędzaniu energii elektrycznej…

WYNIKI KANGURA MATEMATYCZNEGO


20 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny: „Kangur Matematyczny” 2014.
Oto lista uczniów naszej szkoły wyróżnionych w tymże konkursie:

W kategorii Żaczek:
Wiktor MOTOWILCZUK 
Antoni RYGIEL 

W kategorii Maluch – kl. III:
Natalia KOSS 
Maja URBANOWICZ 
Hubert ROGOWSKI 
Bruno SZEWCZYK 
Julia KOZIOŁ 

W kategorii Maluch – kl. IV:
Jan SOBOTKIEWICZ 
Oliwia ADAMCZYK 
Alicja SKÓRKA 

W kategorii Benjamin – kl. V:
Błażej APANASIK 
Aleksandra PUCHAŁA 
Meysam KHOSH ROUZ ABLOUEI

W kategorii Benjamin – kl. VI:
Jonatan CACKOWSKI 

Gratulujemy wysokich wyników w tym prestiżowym konkursie matematycznym!

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY klas III


8 maja odbył się Szkolny Konkurs Ortograficznywśród uczniów klas trzecich. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności dzieci z zakresu pisania ze słuchu, rozwiązywania ortograficznych łamigłówek i zagadek oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, czyli właściwe stosowanie zasad ortograficznych.
Cel został osiągnięty.
Spośród 12 uczestników konkursu wyłoniono finałową zwycięską trójkę.
Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII zdobyła Maja URBANOWICZ z klasy III b
II MIEJSCE – Roksana JON z klasy III b
III MIEJSCE – Zofia SMAGA z klasy III d
Osoby te reprezentować będą naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 14 maja 2014 r. w Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.

Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!


Organizatorem Szkolnego Konkursu Ortograficznego jest pani Beata KRZYŻANIAK


Kolejka I - klasy 5

 

 

 

 Wyniki meczów

5a - 5b - 0:6

5b -5c - 10:0

5a - 5c - 1:1

Król strzelców klasy 5 i 6:

1. Szymon Łysikowski - 8

2. Jakub Wiechecki - 5,  Miłosz Grudziński - 5

3.Aleksander Bik - 3

4. Jonatan Cackowski - 2

5. Jakub Pawłowski  - 1, Kacper Pestka  - 1, Arek Nowak - 1, Dawid Walczak - 1

Tabela klas 5 po I kolejce

MiejsceDrużynaPunktyBramki
15b616:0
25a11:7
35c11:11

 

Tabela po I kolejce klasy 5 i 6

MiejsceDrużynaPunktyBramki
1.5b616:0
2.6b46:3
3.6c22:2
4.6a11:4
5.5a11:7
6.5c11:11

WYSTAWA ZWIERZĄT


Od wielu lat w naszej szkole organizowana jest wystawa zwierząt. W tym dniu uczniowie mogą się pochwalić swoimi zwierzątkami, którymi się opiekują. Każdy z hodowców opowiadał o tym, jakie warunki należy zapewnić, aby dany okaz mógł się wspaniale rozwijać. W tym roku mogliśmy podziwiać m. in.: świnki morskie, chomiki, żaby rzekotki, patyczaki, gekony lamparcie, amadynki, kanarki, koszatniczki, króliki, żółwia stepowego i wiele, wiele innych. 
Na wystawę oprócz wszystkich uczniów naszej szkoły przyszły również przedszkolaki Przedszkola nr 1, nr 3 i nr 10 oraz uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
Nad stroną organizacyjną wystawy czuwali: pani Lidia ZIONTKOWSKA oraz pan Marek PIWOWARSKI.

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 
w ZSP nr 4

Uczniowie klas III ze Świnoujścia udowodnili, że są z ortografią za Pan Brat. 14 kwietnia w ZSP nr 4konkurowali ze sobą najlepsi znawcy ortografii biorąc udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym. Jak co roku uczestnicy mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Do rywalizacji przystąpiło pięć trzyosobowych reprezentacji świnoujskich szkół: STSG, SP1, SP6 , SP9 oraz SP4. Poziom konkursu, choć bardzo wysoki, był wyrównany. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
W tym roku najlepszą z najlepszych okazała się uczennica naszej szkołyZosia SMAGA z klasy III d, której przypadł tytuł „ŚWINOUJSKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII KLAS III 2014 r.”
Zosiu serdecznie Ci gratulujemy!

A wiemy, że ortografia nie jest łatwa i wymaga wielkiej pracy i ćwiczeń, aby jej podołać!

WIOSNA BIOLOGÓW


9 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Haliny LESZCZAK, Lidii ZIONTKOWSKIEJ, Luizy KASIARZ i pana Marka PIWOWARSKIEGO kolejny raz uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych na Uniwersytecie Szczecińskim w ramach ogólnopolskiego programu naukowego „Wiosna Biologów”.
Uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach jak prawdziwi studenci. Poznali bliżej bakterie, porosty, nauczyli się wykonywać preparaty świeże i trwałe. Pokazano im zaczarowany świat roślin pod mikroskopem, świat nietoperzy, a życie zooplanktonu obejrzały pod mikroskopem.
Dla wszystkich był to czas pełen wrażeń i niezapomnianych chwil.


Kolejka I - klasy 4

 

 

 Wyniki meczów:

4a - 4b - 4:1

4a -4c - 5:0

4c - 4b - 0:3

Król strzelców po I kolejce klasy 4, 5 i 6:

1. Szymon Łysikowski - 8

2. Jakub Wiechecki - 5,  Miłosz Grudziński - 5

3. Igor Monkosa - 4, Joel Cackowski - 4

3.Aleksander Bik - 3, Mikołaj Orłow - 3

4. Jonatan Cackowski - 2, Jakub Olszewski - 2

5. Jakub Pawłowski  - 1, Kacper Pestka  - 1, Arek Nowak - 1, Dawid Walczak - 1

Tabela klas 4 po I kolejce

MiejsceDrużynaPunktyBramki
14a69:1
24b34:4
34c00:8

 

Tabela po I kolejce klasy 4, 5 i 6

MiejsceDrużynaPunktyBramki
1.5b616:0
2.4a69:1
3.6b46:3
4.4b34:4
5.6c22:2
6.6a11:4
7.5a11:7
8.5c11:11
9.4c00:8

III SYMULTANA SZACHOWA
o puchar dowódcy 8. Flotylli Obrony WybrzeżaW piątek, 16 maja, w Klubie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się III Symultana Szachowa o puchar dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Klub wzięli udział reprezentanci jednostek flotylli oraz uczniowie świnoujskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP.

Z uczestnikami szachowych zmagań grał żołnierz z dowództwa 8FOW, wielokrotny mistrz Marynarki Wojennej, st. chor. szt. Cezary JARMUŁ. Wszystkie partie zakończyły się zwycięstwem symultanisty, a kolejność zawodników została ustalona na podstawie umiejętności szachowych pokazanych w rozegranych partiach.
Zwycięzcą został mar. Marcin ZELMANOWSKI z 12. Dywizjonu Trałowców. Drugie miejsce zajął reprezentant świnoujskiej orkiestry wojskowej, mat Piotr CUPRYŚ atrzecie miejsca uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu, Jakub GAŁDA.
Puchar dla zwycięzcy oraz upominki dla wszystkich uczestników symultany wręczył chor. Cezary JARMUŁ, życząc jednocześnie powodzenia w kolejnych rozegranych partiach. 
Wśród uczestników symultany szachowej uczestniczył również drugi nasz uczeń Adrian SZAŁAŃSKI. Obaj z klasy VI a. 

Gratulujemy Kubie i Adrianowi. Byli oni najmłodszymi uczestnikami turnieju.Kolejka II - klasy 5 22.05.2014

Wyniki meczów:

5b - 5c - 11:1

5a -5b - 0:6

5a - 5c - 1:5

Król strzelców po I kolejce klasy 4, 5 i 6 i II kolejce klas 5:

1. Szymon Łysikowski - 14

2. Jakub Wiechecki - 10

3. Aleksander Bik - 11

4. Miłosz Grudziński - 5

5. Igor Monkosa - 4, Joel Cackowski - 4

6. Mikołaj Orłow - 3

7. Jonatan Cackowski - 2, Jakub Olszewski - 2, Arek Nowak - 2, Dawid Walczak - 2

8. Jakub Pawłowski  - 1, Kacper Pestka  - 1,Tymoteusz Stryczyński - 1

Tabela klas 5 po II kolejce

MiejsceDrużynaPunktyBramki
15b1233:1
25c47:23
35a12:18

 

Tabela po I kolejce klasy 4, 5 i 6 i II kolejce klas 5

MiejsceDrużynaPunktyBramki
1.5b1233:1
2.4a69:1
3.6b46:3
4.5c47:23
5.4b34:4
6.6c22:2
7.6a11:4
8.5a11:7
9.4c00:8

NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIA KLASY IV B - wycieczka do Parku Rozrywki


19 maja klasa IV b wraz z wychowawcą, panem Robertem SRZEDZIŃSKIM, wybrała się na wycieczkę do Parku Rozrywki – Poligon w Chełmie Gryfickim. Uczniowie przeżyli wspaniałą, niezapomnianą przygodę.
Podczas zabawy, przeszli wojskowe szkolenie prowadzone metodą musztry bojowej. Sprawnościowy tor przeszkód, strze4lanie z karabinków, ścianka wspinaczkowa, poszukiwanie skarbów oraz test na trenażerze dla pilotów dostarczył wielu emocji i świetnej zabawy.
Uczniowie poznali również średniowieczne rytuały w osadzie Piastów. Podczas nauki i zabawy doskonalili techniki walki z użyciem miecza, topora i włóczni.
Bieg na średniowiecznych nartach, przebieranie w zbroje i pancerze oraz wiele innych atrakcji na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Na zakończenie zabawy dla zmęczonych, ale dzielnych i szczęśliwych wojowników czekało ognisko i pieczone kiełbaski.

TRZY KONKURSY O TEMATYCE RELIGIJNEJ

W dniu 20 maja 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów klas piątych pod hasłem „Ewangelia drogą do zbawienia- Ewangelia wg Św. Marka” dla uczniów klas szóstych pod nazwą „Śladami uczniów Chrystusa – Dzieje Apostolskie”. 
Na poziomie klas V
I MIEJSCE – Agnieszka DRĄŻYK – klasa Va
Na poziomie klas VI
I MIEJSCE – Filip NAWÓJ – klasa VI a
Organizatorem konkursu była pani Krystyna KORDA – nauczyciel religii.

23 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny o tematyce religijnej dla uczniów klas II i III pod nazwą „Maryja śliczne imię”.
I MIEJSCE zdobyła Natalia KOSS z klasy III b

W miesiącu maju dzieci klas pierwszych wzięły udział w konkursie plastycznym o tematyce religijnej pt. „Kwiatki dla Matki”, w którym wyróżnione zostały wszystkie prace.
Twórczość uczestników konkursów zaprezentowana została na wystawie zorganizowanej w Galerii prac uczniów w holu szkoły.
Zwycięzcom GRATULUJEMY!

Organizatorami Konkursów i wystawy są nauczyciele religii: pani Krystyna KORDA i ks. Paweł GULICKI.

PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO

Na przełomie kwietnia i maja br. Odbyło się podsumowanie rocznego projektu edukacyjnego pt.„Woda wokół nas” klas VI – VI. W ramach projektu uczniowie poszczególnych klas podzieleni na grupy projektowe z różnych przedmiotów (j. polski, matematyka, przyroda, j. obce i religia) przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli i przedstawicieli prezentacje wykonanych przez siebie zadań w formie:
- ciekawych albumów
- plakatów
- słowników
- opowiadań i komiksów
- wywiadów z ciekawymi ludźmi
- doświadczeń
- prezentacji multimedialnych
- inscenizacji
- zaproszeń.

WYNIKI VIII Rejonowego Konkursu Matematycznego Gmin Świnoujście, Międzyzdroje i Wolin


Miło nam poinformować, że drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła I MIEJSCE w tym konkursie.
Ponadto uczeń Jonatan CACKOWSKI i Szymon KIN uzyskali tytuł LAUREATA zdobywając odpowiednio:
II MIEJSCE - Jonatan CACKOWSKI
III MIEJSCE - Szymon KIN
GRATULACJE!
Izabela MOROCH


MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI


MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI jest corocznym spotkaniem młodych ludzi, których łączy wspólna pasja – taniec i śpiew.
W organizowanym od 2003 roku festiwalu piosenki każdorazowo uczestniczy młodzież z naszych miejskich podstawówek.
Celem festiwalu jest popularyzacja znanych piosenek, wymiana pomysłów i doświadczeń, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
Każdego roku festiwal nosi inną nazwę. W tym roku był to festiwal zatytułowany„Piosenka harcerska”. Uczniowie biorący udział w imprezie mieli przygotować po dwie harcerskie piosenki i wykonać je na scenie auli naszej szkoły. W tym roku duże zainteresowanie w przygotowaniu naszego festiwalu wykazali harcerze z III Szczepu Harcerskiego ZHR „Słowianie” im. Zawiszy Czarnego, który działa przy Szkole Podstawowej nr 1. Druhny i druhowie przygotowali bardzo dużo przerywników i rozbawiali nie tylko publiczność, ale również wykonawców.
W jury zasiedli seniorzy harcerstwa z KHS „Kotwica”, którzy byli najmilszymi zarazem gośćmi festiwalu.
Nagrodami dla wszystkich uczestników i gości były wspaniałe, i wyśmienicie słodkie torty, które ufundowali sponsorzy, a wśród nich świnoujscy cukiernicy.
W festiwalu udział wzięły:
Zespół Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi (opiekun: pani Irena MRULA)
Zespół Szkolno - Przedszkolny (opiekun: pani Alicja MILLER)
Szkoła Podstawowa nr 6 (opiekun: pani Beata TYSOWSKA)
Szkoła Podstawowa nr 1 (opiekun: pani Małgorzata LEŚNIEWSKA)

I jak co roku mówimy: 
DO ZOBACZENIA ZA ROK!


Festiwal

Na dachu sali gimnastycznej tej wiosny zamieszkała mewa srebrzysta.

Film z YouTubeII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO


28 maja br. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas II i III.
Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Bruno SZEWCZYK z klasy III d zajął II MIEJSCE. 
GRATULUJEMY SUKCESU i wspaniałej znajomości języka angielskiego.
Luiza KASIARZ


„ŚWIĘTO MARCHEWKI” w klasie 0 „a”


klasie 0 „a” zorganizowaliśmy „Święto Marchewki”. Celem tego święta było kształtowanie postawy prozdrowotnej wśród dzieci oraz utrwalenie zasad właściwego odżywiania się. Tego dnia w naszej sali królowała marchewka. Były zabawy ruchowe, tańce, zagadki i rozmowy o charakterze prozdrowotnym. Zwieńczeniem działań była wspólna marchewkowa uczta oraz degustacja soków marchwiowych. To był wyjątkowy, „marchewkowy”, smakowity i pracowity dzień, a przy tym, wszystkim dopisywał bardzo dobry humor. 
Dorota Pawlak


III MIĘDZYSZKOLNY DZIEŃ MATEMATYKI W SP1

W dniu 3 czerwca 2014 roku w murach naszej szkoły gościliśmy reprezentacje wszystkich świnoujskich szkół podstawowych w ramach III Międzyszkolnego Dnia Matematyki.Uczestnicy zmagali się z ciekawymi łamigłówkami logicznymi, rozegrany także został turniej o tytuł „Mistrza szachowego szkół podstawowych”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że matematyką można się bawić. 
A oto wyniki naukowej rywalizacji:
I MIEJSCE zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1
II MIEJSCE zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 6
III MIEJSCE uzyskała drużyna Szkoły Podstawowej nr 2
Tytuł „Mistrza szachowego szkół podstawowych” zdobył Hubert BARONZespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i świetną zabawę!!!
Organizatorzy:
Izabela MOROCH, Marzena KULA i Marzena MAREK


VI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ GIER I ZABAW DLA KLAS III z przyborem niekonwencjonalnym


W dniu 2 czerwca 2014r. w hali sportowej Gimnazjum Publicznego nr 3 odbył się VI Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw dla klas III z przyborem niekonwencjonalnym. 
Zawody miały charakter wyścigu rzędów z wykorzystaniem plastikowych pojemników i butelek, kartonów i papierowych kul. Była również układanka o tematyce ekologicznej. 
W tym roku wyniki turnieju były następujące:
I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 6
II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 1
III MIEJSCE – Zespół Szkół Publicznych nr 4
IV MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 2
Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Dyrektora SP nr 2.
Zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek i napoje dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców SP2.


Kolejka II - klasy 4   5.06.2014

Wyniki meczów:

4b - 4c - 2:1

4a -4c - 4:1

4a - 4b - 1:2

Król strzelców po I kolejce klasy 4, 5, 6 i II kolejce klas 4, 5:

1. Szymon Łysikowski - 14

2. Jakub Wiechecki - 10

3. Aleksander Bik - 11

4. Joel Cackowski - 7, Mikołaj Orłow - 7

5. Igor Monkosa - 5, Miłosz Grudziński - 5

6. Jonatan Cackowski - 2, Jakub Olszewski - 2, Arek Nowak - 2, Dawid Walczak - 2

7. Jakub Pawłowski  - 1, Kacper Pestka  - 1, Tymoteusz Stryczyński - 1,  Oskar Sierpiński - 1, Piotr Gibas - 1

Tabela klas 4 po II kolejce

MiejsceDrużynaPunktyBramki
14a614:4
24b68:6
34c02:14

 

Tabela po I kolejce klasy 4, 5, 6 i II kolejce klas 4, 5

MiejsceDrużynaPunktyBramki
1.5b1233:1
2.4a69:1
3.4b68:6
4.6b46:3
5.5c47:23
6.6c22:2
7.6a11:4
8.5a11:7
9.4c02:14

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY


26 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Przytorzeodbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Książki znane i lubiane”.
Nasza drużyna pod kierunkiem pani Aliny FELECKIEJ w składzie:
1. Anna BUKOWSKA – kl. VI c
2. Aleksandra LUBIECKA – kl. VI c
3. Jonatan CACKOWSKI – kl. VI c
4. Katarzyna ACHRAMOWICZ – kl. V b
5. Paulina KRAJEWSKA - kl. V b
6. Magdalena RELISZKO – kl. V b
Zdobyła I MIEJSCE!

GRATULUJEMY!


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY


29 maja br. W Gimnazjum Publicznym nr 2odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny, którego tematem przewodnim była Konstytucja 3 Maja. Doskonale spisały się uczennice naszej szkoły, które uzyskały najwyższe lokaty:
I MIEJSCE – Aleksandra LUBIECKA – klasa VI c
II MIEJSCE – Anna BUKOWSKA – klasa VI c
III MIEJSCE – Wiktoria JANOTA – klasa VI c
Wszystkim uczennicom serdecznie GRATULUJEMY!

Do konkursu przygotowywał pan Robert SRZEDZIŃSKI

MISTRZ KALIGRAFIIZakończył się trwający cały rok szkolny konkurs dla klas drugich o tytuł „MISTRZA KALIGRAFII”.
Przez cały ten czas najpiękniejsze zeszyty były eksponowane w gablocie szkolnej znajdującej się na parterze szkoły.
Jurorzy mieli nie lada dylemat, który zeszyt jest najpiękniejszy i najstaranniej prowadzony.
W tym roku szkolnym Mistrzami Kaligrafii zostali chłopcy:
1. Jeremi WYRWAS z klasy II a 
2. Maksymilian BOCHENEK z klasy II b
Wicemistrzami zostały:
1. Laura CZARNECKA z klasy II a
2. Marta BORZYMOWSKA z klasy II b
Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy SP nr 1.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Joanna KOSKO
Kolejka II - klasy 6  11.06.2014

Wyniki meczów:

6a - 6b - 1:2

6b - 6c - 2:0

6a - 6c - 2:1

Król strzelców turnieju:

1. Szymon Łysikowski - 14

2. Jakub Wiechecki - 10

3. Aleksander Bik - 11

4. Miłosz Grudziński - 8

5. Joel Cackowski - 7, Mikołaj Orłow - 7

5. Igor Monkosa - 5, 

6. Jonatan Cackowski - 3,

7. Jakub Olszewski - 2, Arek Nowak - 2, Dawid Walczak - 2, Jakub Pawłowski  - 2

7. Kacper Pestka  - 1, Tymoteusz Stryczyński - 1, Oskar Sierpiński - 1,
Piotr Gibas - 1, Szymon Kin - 1, Jakub Joppek - 1, Kacper Pestka - 1

Tabela klas 6 po II kolejce

MiejsceDrużynaPunktyBramki
16b1010:4
26a44:7
36c22:3

 

Końcowa tabela turnieju:

MiejsceDrużynaPunktyBramki
1.5b1233:1
2.6b1010:4
3.4a99:1
4.4b68:6
5.6a44:7
6.5c47:23
7.6c22:3
8.5a11:7
9.4c02:14

XV REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY


11 czerwca br. odbył się w ZSP nr 4 w Świnoujściu XV REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY.
Nasi uczniowie zajęli w nim czołowe lokaty, z czego bardzo się cieszymy!
WYNIKI:
I MIEJSCE - Jonatan CACKOWSKI z klasy VI c
II MIEJSCE - Szymon KIN z klasy VI a
IV MIEJSCE - Dawid KRYŃ z klasy VI c

GRATULUJĘ!
Izabela MOROCH

"MUCHOMORKI" z wizytą w SP nr 1


Dnia 21 maja świetlicę ponownie odwiedziła grupa "Muchomorki" z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Świnoujściu. Wraz z zerówką pani Doroty PAWLAK dzieci wzięły udział w rozmaitych zabawach na świeżym powietrzu. Bawiły się chustą animacyjną, pokonywały tor przeszkód, uczyły się zabawy z językiem angielskim oraz rysowały kredą obrazki odzwierciedlające ich uczucia. Zabawy przyniosły dzieciom wiele radości, za co grupa Muchomorków serdecznie podziękowała pani Marzenie MAREK i pani Dorocie PAWLAK, wręczając przepiękne laurki.
Muchomorki w SP 1


WYCIECZKA SZÓSTOKLASISTÓW

12 czerwca 2014 roku klasy szóste pod opieką swoich wychowawców wybrały się na wspólną pożegnalną wycieczkę do jednego z największych oceanariów na świecie, które znajduje się w Stralsundzie. Po drodze zwiedziły średniowieczną starówkę w Greifswaldzie
i Stare Miasto w Stralsundzie należące do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO. Uczniowie zobaczyli fascynujący świat zwierząt głębokich i ciemnych mórz.
Nie obyło się również bez zakupu pamiątek i pysznego posiłku.

Szkoda, że to już ostatni „wypad” w tym gronie. Było super!!!
Klasy: VIa, VIb, VIc

Wycieczka klas VI


FESTYN RODZINNY


W dniu dzisiejszym, tj. 13 czerwca na boisku szkolnym odbył się Festyn Rodzinny.Organizatorem imprezy była Rada Rodziców naszej „Jedynki”. Festyn upłynął w miłej i słonecznej atmosferze. Na wszystkich gości czekało wiele atrakcji.
Wśród nich znalazły się kiermasze, wata cukrowa o różnych smakach, przepyszne ciasta, frytki, naleśniki, kiełbaski z grilla. Dodatkowo dzieci i ich rodzice mogli wziąć udział w konkursach sportowych, przeciąganiu liny oraz miło spędzić czas na placu zabaw oraz w obozowisku harcerzy, jak również postrzelać z łuku, czy wiatrówki, rozegrano międzyklasowe mecze piłki nożnej. Odbyła się również loteria fantowa. Główną nagrodą był ekspres do kawy.
A najważniejsze, że pogoda nam dopisała. I jak na każdym naszym festynie dopisali również uczniowie i ich rodzice. 

Było wesoło, smacznie i atrakcyjnie!Puchar Przewodniczącej S. U. w sezonie 2013/2014 zdobyła klasa 6b po meczu (2:1) z klasą 5b. ZAWODY W TRÓJBOJU L.A SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ŚWINOUJŚCIA

W dniu 04 czerwca na kompleksie obiektów sportowych „ORLIK-2012”, odbyły się zawody w trójboju L.A Szkół Podstawowych Świnoujścia. W skład trójboju weszły następujące konkurencje: bieg 60m ,skok w dal ,rzut piłeczką palantową. 
W zawodach wzięły udział zespoły: SP nr 1 ,SP nr 6 i ZSP nr4.
Wśród dziewcząt nasza uczennica Marta PRZYBYLSKA z klasy V b zdobyłaIII MIEJSCE uzyskując 142 pkt.
W konkurencji chłopców zwyciężył Jonatan CACKOWSKI z klasy VI c SP nr 1 uzyskując 145 pkt.
Zespołowo wśród dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 - 573 pkt. 
II MIEJSCE SP nr 1 - 506 pkt. 
III MIEJSCE ZSP nr 4 504 pkt. 
Wśród chłopców zwyciężył zespół ZSP nr 4 530 pkt. 
II MIEJSCE SP nr 1 471 pkt 
III MIEJSC SP nr 6 460 pkt.
Zdobywcy miejsc 1-3 zostali uhonorowani medalami i dyplomami.
Trójbój

KARTA PŁYWACKA

Nasi uczniowie na lekcji w-f, które odbywały się na basenie poddane były sprawdzianowi umiejętności pływackich na Kartę Pływacką.Jak widać spisali się na szóstkę zdobywając upragnioną kartę.
GRATULUJEMY


MISTRZ MATEMATYKI

23 czerwca br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych szkół podstawowych pod patronatem wydawnictw GWO oraz Nowa Era.
Nasza uczennica Aleksandra PUCHAŁA a klasy V b odniosła ogromny sukces zdobywając I MIEJSCE i tytuł MISTRZA MATEMATYKI
Wielkie GRATULACJE 
Izabela MOROCH


POŻEGNALNY KONCERT ABSOLWENTÓW

W środę, 24 czerwca w auli szkolnej nasi Absolwenci pod kierunkiem swoich wychowawców: pani Luizy KASIARZ, Izabeli MOROCH, Lidii ZIONTKOWSKIEJ i pani Małgorzaty LEŚNIEWSKIEJ przygotowali KONCERT dla swoich Nauczycieli i Rodziców. Co roku absolwenci żegnają się ze szkołą śpiewem, tańcem i dobrą zabawą. A nam jak zwykle żal, że już odchodzą z murów naszej szkoły. Chociaż ciągle wierzymy, że będą do nas wracać, tak, jak to miało miejsce właśnie dzisiaj. Na koncercie zagościli właśnie ubiegłoroczni nasi absolwenci, a więc mamy cichą nadzieję, że odchodzące roczniki będą o nas pamiętać. O nas i o naszej „Jedynce”.
A więc nie mówimy żegnajcie, mówimy do zobaczenia!

Koncert Absolwentów

PODSUMOWANIE ROCZNEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO 
„JA TO POTRAFIĘ”


24 czerwca odbyło się podsumowanie realizowanego przez cały rok szkolny programu „Ja to potrafię”.
Spotkania przebiegały w atmosferze wspólnej zabawy.
Pierwszoklasiści prezentowali swój poziom opanowania wybranych, programowych umiejętności potrzebnych im w codziennym życiu.
Klas wykonywały 5 zadań:
1. Sznurowanie butów
2. Pakowanie plecaków 
3. Przygotowanie zdrowych artykułów spożywczych na drugie śniadanie
4. Składanie ubrań i układanie na półkach
5. Przygotowanie i ułożenie sztućców na stole.
Wszystkie zespoły klasowe uzyskały maksymalną liczbę punktów (po 10)
BRAWO!

Klasy od II do V również przeszły pomyślnie egzamin trudnych umiejętności radzenia sobie w życiu codziennym.


ROCZNY POLSKO – NIEMIECKI PROJEKT EDUKACYJNY

Dnia 25 czerwca w auli naszej szkoły odbyło się podsumowanie polsko – niemieckiego projektu „Dwa miejsca na jednej wyspie”/”Zwei Orte auf gemeinsamer Insel”.
W trakcie spotkania prezentowane były dwujęzyczne prace uczniów.
Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pani Jolanty WRZEŚNIEWSKIEJzaprezentowała część artystyczną w języku niemieckim „Czerwony Kapturek”.
W podsumowaniu projektu uczestniczyli nauczyciele obu szkół wraz z dyrektorami.
Projekt polsko - niemiecki


POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW


Nadszedł dzisiaj (26 czerwca) szczególny dzień. Dzień, w którym musimy Was pożegnać. Spędziliście tu wiele chwil radosnych i smutnych, przeszliście drogę od wystraszonego pierwszaka do absolwenta. To dzisiejsze spotkanie było ostatnią uroczystością wspólnie przeżywaną.
Być może Wasze drogi zupełnie się rozejdą i nie będziecie spędzać już ze sobą tyle czasu. Mamy nadzieję jednak, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat właśnie w naszej „Jedynce”. Od września zacznie się nowy etap Waszego życia - bardziej dorosły. 
WSZYSTKIM ABSOLWENTOM życzymy wielu sukcesów w dalszym etapie zdobywania wiedzy i doświadczeń, samych wspaniałych chwil, a na nadchodzące wakacje wielu przyjemnych przygód i cudownych nowo poznanych ludzi!

W tym roku NAJLEPSZYM ABSOLWENTEM SZKOŁY został: 
Jonatan CACKOWSKI z klasy VI c

NAJLEPSZYMI SPORTOWCAMI SZKOŁY zostali siatkarze, którzy zdobyli wicemistrzostwo województwa:
Jakub PAWŁOWSKI, Szymon KIN, , Filip NAWÓJ, Kacper PESTKA, Miłosz GRUDZIŃSKI, Eryk MORAWSKI, Jakub JOPPEK

NAJLEPSZĄ SPORTSMENKĄ
Jagoda BRANDYS z klasy VI a

Pożegnanie Szkoły