Archiwum Newsów‎ > ‎

Archiwum Newsów 2015/2016

opublikowane: 29 lis 2016, 07:36 przez Jarosław Lipiński

JEDYNKA ZNÓW WYGRYWA!

"Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem." W dniu 22 czerwca w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu odbył sięVI Rejonowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych szkół podstawowych pod patronatem Przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście. Nasi reprezentanci spisali się na medal! Bruno SZEWCZYK z klasy V D zdobył I MIEJSCE i tytuł MISTRZA MATEMATYKI. Uczennice klasy V B: Maja URBANOWICZ i Julia KOZIOŁ uplasowały się na miejscu IV.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Marzena KULA Izabela MOROCH
· tarot dnia 26-06-2016 22:01

 MIEJSKI PRYMUS 2016

I wszystko jasne :)


· PracowniaSP1 dnia 22-06-2016 15:12

  "CZYTANIE DZIECIOM" W LO IM. MIESZKA I

"Czytanie rozwija rozum młodzieży, 
odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."

Dnia 15 czerwca 2016r. młodzież Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I zaprosiła nas i klasę I b na spotkanie w ramach akcji „Czytanie dzieciom”. 
Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Licealiści nie tylko nam czytali baśń Oskara Wilde'a pt. „Syn Gwiazdy”, ale przedstawili piękną inscenizację tej baśni, której treść nas wzruszyła i pobudziła do refleksji na temat konsekwencji własnych poczynań, siły miłości, potrzeby szacunku dla każdego człowieka i otaczającego nas świata.
Wszystkim bardzo podobała się gra młodych „aktorów”. Zwróciliśmy uwagę na pomysłowe dekoracje. 
W ostatniej części spotkania licealiści zadawali pytania dotyczące treści baśni nam i pierwszakom oraz przybyłym przedszkolakom. My jako najstarsi z zaproszonych gości udzielaliśmy odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Za odpowiedź każdy otrzymywał drobną nagrodę – plan lekcji, ładne magnesy, itp. Nikt nie wyszedł bez nagrody.
Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z licealistami. Przed wyjściem serdecznie podziękowaliśmy organizatorce spotkania –polonistce z liceum pani Iwonie DOMINIAKoraz młodzieży za zaproszenie na tak interesujące spotkanie i dostarczenie nam wielu miłych, wrażeń. To dobra forma zachęty dla nas do samodzielnego czytania książek.

· tarot dnia 21-06-2016 12:54

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW 2016/2017

            

            

Wykaz podręczniów 2016/2017 >>>>>>

            

            

· PracowniaSP1 dnia 17-06-2016 11:41

  GAZETKA SZKOLNA NR 3

Zapraszamy do czytania Gazetki Szkolnej. Trzeci numer już jest Link >>>>
· PracowniaSP1 dnia 14-06-2016 19:19

  PIĄTKOWY FESTYN SZKOLNO - RODZINNY

"Radość jest potrzebą, siłą i wartością życia."

10 czerwca br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się wspaniały festyn szkolno – rodzinny. Atrakcji było co niemiara! Harcerze przygotowali swoje stanowiska z wieloma wspaniałymi atrakcjami. Policja przedstawiła dzieciakom i wszystkim gościom pokaz z udziałem wyszkolonych psów i ich trenerów. 
Chyba każdy mały chłopiec choć raz marzył o byciu pilotem. Samoloty- począwszy od tych mniejszych po te naprawdę wielkie od zawsze zachwycają dorosłych jak i dzieci. Nie inaczej było i tym razem. Każdy kto przyszedł na piknik mógł się o tym przekonać na własnej skórze. Podczas imprezy efekty ciężkiej i żmudnej pracy zaprezentowała działająca przy Jedynce modelarnia lotnicza. W piątek na szkolnym boisku młodzi modelarze dumnie prezentowali małe latające cudeńka. 


· tarot dnia 13-06-2016 19:15

  FESTYN RODZINNY 2016

Zapraszamy wszystkich


uczniów i rodziców


na Festyn Rodzinny


w piątek 10.06.2016


o godzinie 16:00


na boisku naszej Szkoły.


Zapewniamy moc atrakcji :)


· PracowniaSP1 dnia 08-06-2016 16:31

  SUKCES MATEMATYCZNY SP NR 1

"Matematyka jest miarą wszystkiego."


W dniu 20 maja br. odbyła się w GP nr 1 jubileuszowa edycja “REJONOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO GMIN ŚWINOUJSCIE, MIĘDZYZDROJE, WOLIN”.
Miło jest nam poinformować,że drużyna “Jedynki” w składzie:
Bogna BŁASZAK
Joel CACKOWSKI
Alicja SKÓRKA
zdobyła I MIEJSCE w kategorii klas szóstych.
Ponadto uczeń Joel CACKOWSKI uzyskał I MIEJSCE w klasyfikacji indywidualnej.
GRATULUJEMY! - Izabela MOROCH i Marzena KULA

· tarot dnia 06-06-2016 12:02

  WYSPY SPORTU

"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, 
aby go osiągnąć."

Dnia 24.05.2016 w ramach akcji "Wyspy Sportu" nasza szkoła zdobyła I MIEJSCE wśród szkół podstawowych. Uczniowie i uczennice z SP1 okazali się najlepsi w wielu szalonych konkurencjach takich jak "bieg z belką", "husaria", przeciąganie liny i wielu innych, w których liczy się nie tylko sprawność fizyczna, ale przede wszystkim współpraca i zgranie w zespole. Rywalizacji sportowej towarzyszyła doskonała zabawa! Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunowie: Agnieszka SOBCZYK, Andrzej SKONIECZNY

· tarot dnia 31-05-2016 11:47

BIBLIOTEKA CZYTA DZIECIOM

"Samo już czytanie książek kształci ludzi. Im więcej się czyta, 
im lepsze książki, tym bardziej kształcą one swoich czytelników."


W ciągu roku szkolnego nauczyciele bibliotekarze pani Marzena STĘPIEŃ oraz pan Sebastian BŁAŻ wraz z uczniami klasy VI c, działającymi w kole czytelniczym, czytali dzieciom z klas młodszych znane i lubiane bajki, baśnie i opowiadania.
Akcja pod hasłem „Bajkowy kwadrans” i udział dzieci w zajęciach czytelniczych, zachęcały najmłodszych do podjęcia trudu dobrego czytania, poznawania ciekawej literatury, która rozwija zainteresowania czytelnicze, wzbogaca słownictwo, rozwija postawy słuchania i koncentrację.
Dzieci swoje przeżycia wypowiadały za pomocą dramy i w formie plastycznej, bardzo chętnie uczestnicząc w zajęciach.

· tarot dnia 31-05-2016 08:23

  SPOTKANIE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

"Dom bez książek jest jak plaża bez słońca." 

Rok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka SIENKIEWICZA. 23 maja uczniowie klasy 4 b oraz 6 b pod opieką pana Sebastiana BŁAŻA uczestniczyli w spotkaniu wBibliotece Pedagogicznej w Świnoujściu poświęconemu życiu i twórczości pisarza. Mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń biblioteki, obejrzenia wystawy prezentującej twórczość Henryka Sienkiewicza, zapoznanie się z najciekawszymi jego książkami, jakie znajdują się w księgozbiorze. Głównym punktem spotkania był quiz na temat twórczości Sienkiewicza. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość utworów pisarza, takich jak “Janko Muzykant”, czy “W pustyni i w puszczy”. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali nagrody, a największą liczbę punktów zdobyli Alicja SKÓRKA z klasy 6 b oraz Konrad DĘBICKI z klasy 4 b. 
GRATULUJEMY!


· tarot dnia 25-05-2016 12:46

  AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

"Nie ma lepszych przygotowań niż rywalizacja z najlepszymi. 
To daje największą lekcję, poczucie własnej wartości.


Jak co roku w ramach promującej naszą szkołę akcji Akademia Przedszkolaka odbyła się Olimpiada Przedszkolaka. Wzięły w niej udział 3 grupy zerówki: z Przedszkola “Kolorowy Świat”, Przedszkola “Motylek” i grupa “0” ze Szkoły Podstawowej nr 1. Olimpiadę rozpoczęto wniesieniem znicza olimpijskiego i defiladą zaproszonych drużyn oraz towarzyszącym im kibicom. Po niej drużyny w towarzystwie swoich Pań rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowo - zręcznościowych oraz plastycznych, do których zarówno dzieci, jak i panie podchodziły z wielkim zaangażowaniem. Ostatnią konkurencją było wylepianie na czas ucznia szkoły podstawowej z jego atrybutami. Oczywiście nie obyło się bez zabawnych sytuacji. 
W rezultacie najlepszą drużyną okazała się drużyna z przedszkola “Kolorowy Świat”. Tuż za nią było przedszkole “Motylek”. Ostatnie miejsce zajęła dzielnie walcząca zerówka z SP nr 1. Olimpiadę zakończyło wręczenie pucharów, pamiątkowych kotylionów oraz medali dla Sportowca na Medal. 
Kibice zostali również nagrodzeni Medalem Kibica. Po słodkim poczęstunku i chwili dla reporterów olimpiadę uznano za zakończoną.gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych i plastycznych - 
Organizatorki Olimpiady: Agnieszka SOBCZYK i Edyta NOWICKA

· tarot dnia 24-05-2016 08:18

  KONKURS CZYTELNICZY

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, 
jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Dnia 20 maja br. W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy pt. “Czy znasz twórczość Małgorzaty Musierowicz?”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV - VI.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani ze znajomości treści przeczytanych książek.
Wyniki konkursu:
I MIEJSCE - Alicja SKÓRKA - klasa VI b
II MIEJSCE - Marlena JOŃCZYK - klasa VI b i Magdalena SKÓRKA - klasa V a
III MIEJSCE - Aleksandra ŁUCZAK - klasa V a i Maja URBANOWICZ - klasa V b
Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom, a zwyciężczynie nagrody książkowe.
GRATULUJĘ zwyciężczyniom - organizator konkursu Marzena STĘPIEŃ

· tarot dnia 23-05-2016 11:59

  WYCIECZKA KLASY II A11 maja br. dzieci z klasy II a, wraz z wychowawczynią Małgorzatą KOMOROWSKĄ, wybrały się na żywą lekcję przyrody do Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Olszynka". Zajęcia trwały kilka godzin, w trakcie których uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają wiosenne przygotowania działkowców. Poznały rodzaje nasion oraz budowę poszczególnych roślin wysiewanych na działkach. Miały okazję samodzielnie posadzić nasiona fasoli, również dowiedziały się od pana Jerzego Czobodzińskiego z Koła Łowieckiego "Orzeł" o opiece nad zwierzętami oraz o wiosennym wylęgu ptaków. Na koniec zajęć uczniowie wzięli udział w konkursie rysunkowym pt. "Wiosna w ogrodzie". Dzieci wykazały się dużą znajomością zagadnień, które zaprezentowano podczas zajęć. Podczas pobytu był czas na zabawę oraz poczęstunek.
· tarot dnia 16-05-2016 12:57

  III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "CZY ZNASZ SWÓJ KRAJ?"

"Mój kraj taki piękny!"

W dniu 12 maja br. W naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs “Czy znasz swój kraj?”. W konkursie udział wzięło 5 szkół podstawowych ze Świnoujścia. Zwycięzcami indywidualnymi zostali:
I MIEJSCE - Natalia PRZYCHODZIEŃ z SP nr 6
II MIEJSCE - Julita OSEWSKA z ZSP nr 4
III MIEJSCE - Natalia KOSS z SP nr 1

DRUŻYNOWO:
I MIEJSCE Szkoła Podstawowa nr 1
II MIEJSCE - Zespół Szkół Publicznych nr 4
III MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 6
IV MIEJSCE - Szkoła Podstawowa nr 9 i STSG
Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele: pani Liliana NOWICKA, pani Beata DUCHALSKA, pani Katarzyna KARASEK, pani Lidia ZIONTKOWSKA, pan Marek PIWOWARSKI i pani Katarzyna WOŹNIAK
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy wygranej, a opiekunom dziękujemy za wkład i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.
Organizatorzy:
Lidia ZIONTKOWSKA
Marek PIWOWARSKI

· tarot dnia 15-05-2016 19:29

  FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ

"Kiedy dusza chce śpiewać, 
nie za­mykaj jej za czte­rema ścianami." 

10 maja br. (we wtorek) w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Wiosennej. Zespoły ze wszystkich świnoujskich szkół podstawowych zaprezentowały się we wiosennym, radosnym repertuarze.
Uczniowie “Jedynki” pod opieka pani Małgorzaty LEŚNIEWSKIEJ, pani Haliny LESZCZAK i pani Magdaleny MIKIEWICZ przygotowali musical, przedstawiający historię zakochanego bociana.
Po zakończeniu festiwalu na wszystkich uczestników czekały pyszne torty.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego kolorowego, wiosennego wydarzenia.
· tarot dnia 12-05-2016 13:05

  SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS IV

"Bo matematyka to nie taka trudna sprawa.
Ucz się jej, a zobaczysz jaka fajna to zabawa."

Dnia 11 maja br. odbył się w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas czwartych. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. 
Organizatorem konkursu była pani Krystyna SUŁEK.

Oto wyniki konkursu:
I MIEJSCE - Antoni RYGIEL - klasa IV b
II MIEJSCE - Martyna BORZYMOWSKA - klasa IV b
III MIEJSCE - Maks BOCHENEK - klasa IV b i Daniel ZAMIARA - klasa IV a

Zwycięzcom GRATULUJĘ
· tarot dnia 12-05-2016 08:26

WYNIKI KANGURA 2016

"MATEMATYKA to nauka o liczbach, przestrzeni i granicy. 
Reszta jest tylko ich sprytną kombinacją."


W dniu 17 marca br. odbyła się w naszej szkole tegoroczna edycja MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU "KANGUR MATEMATYCZNY".
Miło jest mi poinformować, że aż 18 uczniów naszej szkoły uzyskało WYRÓŻNIENIE w tym konkursie.
A oto zwycięzcy:

Kategoria ŻACZEK:
- Jakub FILIPOWSKI
- Beniamin WAWRZONKIEWICZ
- Antoni JASIAKIEWICZ
- Urszula STOKOWSKA
- Piotr ZIONTKOWSKI
- Zuzanna FALKOWSKA
- Aleksander ŚWIĄTKOWSKI

Kategoria MALUCH:
- Martyna WOJCIECHOWSKA
- Weronika ŚWIDERSKA

Kategoria BENIAMIN:
- Mikołaj ORŁOW
- Bogna BŁASZAK
- Joel CACKOWSKI
- Maja URBANOWICZ
- Bruno SZEWCZYK
- Mateusz RADZIO
- Julia KOZIOŁ
- Natalia KOSS
- Rafał PUCHAŁA

Wszystkim GRATULUJĘ wysokich wyników, życząc dalszych sukcesów!
Szkolny koordynator konkursu: Izabela MOROCH


· tarot dnia 10-05-2016 15:16

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

"Nie ma na świecie języka, 
w którym łatwo nauczyć się czytać i pisać."


Z radością informujemy, iż w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie nasi uczniowie osiągnęli wspaniały sukces:
Alicja SKÓRKA z klasy VI b - wynik dobry
Hanna WASILEWSKA z klasy IV b - wynik dobry
Antoni RYGIEL z klasy IV b - wynik dobry
(wynik dobry to uzyskanie III MIEJSCA)
Konkurs nie należy do łatwych, tym bardziej naszym uczniom należą się wyrazy uznania. 
Luiza KASIARZ


· tarot dnia 09-05-2016 19:30

  LOP

· PracowniaSP1 dnia 06-05-2016 10:49

  WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

"Celem obliczeń nie są same liczby, 
lecz ich zrozumienie.
"


W dniu 28 kwietnia br. odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny "MISTRZ UŁAMKÓW". Startowało w nim 20 uczniów klas piątych.

Oto zwycięzcy:
I MIEJSCE i tytuł MISTRZA UŁAMKÓW zdobył Bruno SZEWCZYK z klasy V d

II MIEJSCE - Maja URBANOWICZ - klasa V b
III MIEJSCE - Julia KOZIOŁ - klasa V b
GRATULUJĘ
Izabela MOROCH

Pozostałe wyniki (kody uczniów):
IV MIEJSCE - 8 c
V MIEJSCE - 8 b, 19 a, 10 d, 11 b
VI miejsce - 9 b, 24 d, 23 b, 13 b, 2 c, 20 c, 9 c, 14 d
VII MIEJSCE - 15 c, 21 c, 2 b, 3 b
------------------------------------------------------------------------------------------------

  APEL Z OKAZJI SWIETA KONSTYTUCJI 3 MAJA

"Tracąc pamięć, 
gubimy swoją tożsamość i wyrzekamy się cząstki samych siebie, 
być może tej najcenniejszej, 
bez której przestajemy rozumieć otaczający nas świat."

W czwartek, 28 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel wraz z krótką inscenizacją z okazji Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja.
Apel przygotowali uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem pani Magdaleny MIKIEWICZ i pana Roberta SRZEDZIŃSKIGO
· tarot dnia 29-04-2016 21:35

  TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ

„Nie pytaj co koledzy z drużyny mogą zrobić dla Ciebie, 
zapytaj co Ty możesz zrobić dla nich.” 


W dniu 26.04.2016 r. w naszej szkole odbyły się dwa turnieje o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 1 w piłce koszykowej chłopców klas 5 i 6. Walka była bardzo wyrównana.
W roku szkolnym 2015/2016 MISTRZEM klas 5 została klasa 5B na II MIEJSCU uplasowała się klasa 5D, a III MIEJSCE zajęła klasa 5A.
W klasach 6 wyniki są następujące. MISTRZEM została klasa 6AII MIEJSCE zajęła klasa 6C, na III MIEJSCU znalazła się klasa 6B.
Nad całością imprezy czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Michał STEFANIAK.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY.

· tarot dnia 29-04-2016 21:14

  MINI PIŁKA SIATKOWA KLAS VI

"To jest tylko sport.
Nigdy nie ma pewnych zwycięstw."


6 kwietnia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ klas szóstych. Wszystkie mecze były wyrównane, każdy po 3 sety.
ZWYCIĘŻYŁA klasa VI a
II MIEJSCE klasa VI b
III MIEJSCE KLASA VI c
Organizatorami turnieju byli: pani Agnieszka SOBCZYK i pan Andrzej SKONIECZNY
· tarot dnia 29-04-2016 21:08

  WYSTAWA ZWIERZĄT

We wtorek, 26 kwietnia odbyła się w naszej szkole coroczna wystawa zwierząt. Wystawa zorganizowana była z okazji Dnia Ziemi i uczniowie bardzo chętnie chwalą się swoimi pupilami. Radość oglądania była ogromna. Gościliśmy również dzieci ze świnoujskich przedszkoli i uczniów z Ośrodka Wychowawczego, którzy byli pod dużym wrażeniem oglądanie niektórych okazów. 
Przy tej okazji nasi uczniowie wspomogli Miejskie Schronisko dla zwierząt przynosząc karmę dla potrzebujących, bezdomnych zwierząt.
Organizatorem wystawy była pani Lidia ZIONTKOWSKA.
· tarot dnia 29-04-2016 20:57

KLASOWA WYCIECZKA DO MARIANOWA KL. III C

Dnia 19.04.2016r. wybraliśmy się z naszą wychowawczynią panią Joanną SZYMOROWSKĄ na wycieczkę autokarową do „Domu chleba” w Marianowie. Dodatkowo pojechały z nami dwie mamy - panie: Aneta STAWICKA i Dominika BENDRYN.
Po przyjeździe na miejsce czekała na nas pierwsza atrakcja, była to przejażdżka bryczką po całym Marianowie. Oglądając Marianów, słuchaliśmy ciekawostek o miejscowości, które opowiadał nam właściciel „Domu chleba”.
Kiedy weszliśmy do „Domu chleba”, najpierw wysłuchaliśmy ciekawych informacji na temat: zbóż, rodzajów mąki, w tym historii mąki razowej, oglądaliśmy ziarna zbóż, gatunki mąki, oglądaliśmy żarna i próbowaliśmy mielenia zboża na tych kamiennych kołach.
Pani, piekarzowa pokazała nam jak „zaczynia się” różne ciasta, np. ciasto drożdżowe, na bułeczki, ciasto z mąki razowej na chleb…
Kiedy każdy z nas wymył ręce i ubrał fartuszek, zostały nam przekazane informacje co i jak będziemy robić. Podeszliśmy do stolnic leżących na długich stołach, otrzymaliśmy wałki, mąkę…, zaczęła się praca. 
Najpierw przygotowaliśmy słodkie wypieki – ciasteczka. Później zabraliśmy się za wyrabianie ciasta na chleby razowe. Ostatnie były bułeczki z drożdżowego ciasta. Zajęcia przeplatały się z zabawami na świeżym powietrzu. 
Na koniec spotkania wszyscy zostaliśmy poczęstowani pyszną pizzą. 
Każdy z nas otrzymał w dużej torbie przygotowane wypieki, a więc ciastka, bułeczki i chleb razowy. Także nasza pani wychowawczyni i obecne mamy zostały obdarowane wypiekami.
Dodatkowo mogliśmy dokupić smaczny razowy chleb, robiony na zakwasie.
Do Świnoujścia wróciliśmy o godz. 17.00.
Wycieczka była udana. Wszystkim rodzicom smakowały nasze wypieki.
· tarot dnia 29-04-2016 20:17

  GAZETKA SZKOLNA NR 2

Zapraszamy do czytania Gazetki Szkolnej. Drugi numer już jest Link >>>>
· PracowniaSP1 dnia 27-04-2016 16:20

  MISTRZOSTWA ŚWINOUJŚCIA W PŁYWANIU

"Marzysz, planujesz, osiągasz!"
8 kwietnia 2016 r. wzięliśmy udział w MISTRZOSTWACH ŚWINOUJŚCIA W PŁYWANIU. Uczniowie naszej szkoły startowali w konkurencjach indywidualnych i w sztafecie. Wielokrotnie w konkurencjach indywidualnych nasi zawodnicy gościli na podium. Natomiast w łącznej klasyfikacji nasza JEDYNKA został MISTRZEM Świnoujścia w pływaniu. Już po raz kolejny.
· tarot dnia 22-04-2016 08:21

  WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY

"Poezja jest drugą twarzą duszy".
Z radością informujemy, że nasza uczennica z klasy 3c Martyna WOJCIECHOWSKA otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim.
Martynko - GRATULUJEMY!

· tarot dnia 21-04-2016 12:04

  MISTRZA ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ TEKSTOWYCH

14 kwietnia 2016 r. odbył się III etap szkolnego konkursu matematycznego klas II o tytuł „MISTRZA ROZWIĄZYWANIA ZADAŃ TEKSTOWYCH”.

Do pierwszego etapu przystąpili wszyscy uczniowie klas II.  Do drugiego etapu zakwalifikowało się 17 uczniów. Do finału przystąpiło 5 uczestników konkursu.

WYNIKI konkursu

MISTRZEM rozwiązywania zadań tekstowych został   Adam Gos – klasa 2c

II miejsce Borys Kowalewski – klasa 2f

III miejsce  - Hania Węglarz – klasa 2e

IV miejsce – Aleksander Świątkowski-  klasa 2c  i  Piotr Ziontkowski – klasa 2f

WYRÓŻNIENIA:

Ula Stokowska – klasa 2a

Lena Poskrobko – klasa 2b

Tobiasz Zbyszewski – klasa 2b

Wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy następnych wspaniałych wyników w nauce.

Organizatorkami konkursu były panie Halina Leszczak i Agnieszka Janta- Lipińska.

· PracowniaSP1 dnia 19-04-2016 14:11

  MAM TALENT

"Talent był i pozostanie darem,
za który odpowiadają wszyscy,
choć otrzymuje go tylko jednostka"


Dnia 13 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs muzyczny „MAM TALENT”. Uczniowie klas 4 – 6 chętnie prezentowali swoje talenty, takie jak śpiew, taniec czy grę na instrumencie. 
Spośród wszystkich uczestników rywalizujących ze sobą, jury w składzie: Kornelia LICHOCKA (5d), Tytus BRZEZIŃSKI(4a), pani Małgorzata LEŚNIEWSKA i pan Robert SRZEDZIŃSKI oraz publiczność wybrało trzy najlepsze młode talenty.
I MIEJSCE zajęła Oliwia BURDA z klasy 5 d (która śpiewała piosenkę)
II MIEJSCE zajęły Malwina SADKA z klasy 5b i Emilia KUBISIAK z klasy 5 b(dziewczyny pochwaliły się grą na instrumentach)
III MIEJSCE zajęła Sonia NICA z klasy 4a (zagrała na flecie)
Całość prowadzili: Natalia KOSS (5b) i Miłosz BRZOZOWSKI (5b).
Wszyscy świetnie się bawili.
Uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami i cukierkami.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy, słodkości oraz bony do wykorzystania w sklepiku szkolnym.
Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką panią Karoliną KOWALEWSKĄ.
· tarot dnia 14-04-2016 09:59

  SPRAWDZIAN 2016

5 kwietnia 2016 roku nie ma lekcji dla klas 0-5. W tym dniu uczniowie klas 6 piszą SPRAWDZIAN.


Dla uczniów klas 0-5 czynna będzie świetlica szkolna w godzinach 6:30 - 16:00.


Zapisy dzieci do świetlicy do piątku 1.04 u p. woźnej.

· PracowniaSP1 dnia 30-03-2016 09:07

  GAZETKA SZKOLNA NR 1

Zapraszamy do czytania Gazetki Szkolnej. Pierwszy numer już jest Link >>>>
· PracowniaSP1 dnia 23-03-2016 16:11

 KANGUR MATEMATYCZNY

"Matematyka jest melodią myśli."
W dniu 17 marca 2016 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. 113 uczniów Jedynki startowało w następujących kategoriach: Żaczek, Maluch i Beniamin. Poziom konkursu był jak zawsze bardzo wysoki.
Na wyniki poczekamy do maja. Trzymamy kciuki za naszych matematyków.
Izabela MOROCH

· tarot dnia 22-03-2016 17:07

  MINI KONKURS CZYTELNICZY

'Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

MINI KONKURS CZYTELNICZY pt. „Czy wiesz, jaka to opowieść?”

W bibliotece szkolnej organizowane są mini konkursy czytelnicze ze znajomości przeczytanych książek. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przeczytać fragmenty z trzech książek, które umieszczone są na tablicy informacyjnej biblioteki i podać prawidłową odpowiedź – autora i tytuł książki, z jakiej jest dana opowieść.
Spośród prawidłowych odpowiedzi losowany jest zwycięzca, na którego czeka nagroda rzeczowa ufundowana przez Radę Rodziców.
W tym miesiącu szczęście uśmiechnęło się do Ani SKRZYPIEC z klasy V c, która wylosowała nagrodę.
Zwyciężczyni gratulujemy i zapraszamy do drugiej edycji konkursu – organizator Marzena STĘPIEŃ
· tarot dnia 22-03-2016 16:53

  PROMOCJA SZKOŁY

"Wszyscy wielcy byli kiedyś mali,
aby osiąnąć sukces trzeba marzyć"

Dzieci z klasy II c pod kierunkiem pani Doroty PAWLAK oraz dzieci z klasy III a pod kierunkiem pani Małgorzaty WARDACH – FURY zorganizowały spotkanie sześciolatków z przedszkola nr 10.
W czasie spotkania dzieci obejrzały inscenizację „Bałwanki” oraz „Rok na karuzeli”.

· tarot dnia 22-03-2016 16:28

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

„Nawróćcie się do mnie całym swym sercem”
Od 9 do 11 marca w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne, które prowadził ksiądz Paweł KORDULA ze Szczecina. W pierwszym dniu rekolekcji gościliśmy również grupę teatralną ze Szczecina pod kierunkiem siostry ze zgromadzenia Felicjanek, która to wystawiła sztukę pt. „Sumienie”. Natomiast trzeci dzień obfitował w muzykę. Gościem był pan Marcin STYCZEŃ, który przedstawił przepiękny gitarowy koncert wielkopostny.
· tarot dnia 15-03-2016 09:06

  WYCIECZKA KLASY III C DO MUZEUM

"Nauka jest zbiorem wypróbowanych przepisów."
Pod koniec lutego 2016r. klasa III c wraz z wychowawcą klasy panią Joanną SZYMOROWSKĄ wybrała się do Muzeum Narodowego i Muzeum Techniki w Szczecinie. 
W Muzeum Narodowym na wystawie „Astronomiczna Eureka” uczniowie poszerzali swoją wiedzę o Kosmosie, zdobywali nowe wiadomości astronomiczne. 
W planetarium na kopule astronomicznego namiotu oglądali: gwiazdozbiory, planety, galaktyki. Podziwiali spektakularne, dynamiczne obrazy powierzchni Słońca, duży model sondy SOHO. Ciekawość trzecioklasistów wzbudziły także dwa seanse planetarne „Dwa małe kawałki szkła” oraz „Wyprawa na Ziemię”
W Muzeum Techniki dzieci uczestniczyły w interaktywnej wystawie „Eureka” , Tu same mogły przeprowadzić wybrane doświadczenia fizyczne i odczytać z tablic informacyjnych, co one udowadniają. 
W Muzeum Techniki klasa oglądała zabytkowe pojazdy silnikowe i słuchała ciekawych informacji na ich temat, których udzielał dzieciom przewodnik z Muzeum. Były tam amfibie, samochody osobowe, tramwaje, autobus „Ogórek”, samochód rajdowy … Chętni mogli w symulatorze kierować tramwajem.
Zespołowi udostępniono wystawę okazów muzealnych różnych sprzętów elektrycznych, jak telewizory, radia gramofony z początku XX wieku aż do 2005 roku.
Ciekawość uczniów wzbudził mały powierzchniowy schron, w którym zmieściło się tylko ośmiu uczniów.
Wycieczka była ciekawa, pełna wrażeń i atrakcji.


· tarot dnia 08-03-2016 09:21

  LAUREACI KURATORYJNEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO

“Znajomość języków jest bramą do wiedzy.”
Z wielką radością informujemy, że Maja ROLKA (6a), Joel CACKOWSKI (6a) i Mateusz GRABOWSKI (6c) zdobyli tytuł LAUREATA Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2015/2016
GRATULUJEMY i dziękujemy!

Do konkursu przygotowała uczniów pani Jolanta WRZEŚNIEWSKA - WOŹNICZKA
· tarot dnia 05-03-2016 18:12

  LAUREATKA KURATORYJNEGO KONKURSU

“Z językami, wszędzie jesteś w domu.” 
Z wielką radością informujemy, że Hania WASILEWSKA z klasy 4b zdobyła tytuł LAUREATKI Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2015/2016
Haniu GRATULUJEMY i dziękujemy!
Do konkursu przygotowała Hanię pani Luiza KASIARZ
· tarot dnia 02-03-2016 13:03

  REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI MIEJSKICH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W ŚWINOUJŚCIU

WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI MIEJSKICH I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH W ŚWINOUJŚCIU

Nawiązując do informacji zamieszczonej na stronie www.swinoujscie.pl w dniu 29 stycznia 2016 r. przypominamy, że:

  • Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywać się będzie w okresie od 1 do 31 marca 2016 r.; 
  • dzieci które aktualnie uczęszczają do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, nie biorą udział w rekrutacji na kolejny rok szkolny. Ich rodzice mogą składać deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego dziecka. Taką deklarację należy złożyć w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym, do którego aktualnie uczęszcza dziecko, w terminie 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji;
  • rekrutacja dzieci, które dotąd nie uczęszczały do przedszkoli miejskich odbędzie się na wolne miejsca do: 

Przedszkola Miejskiego nr 1, ul. Warszawska 13; Przedszkola Miejskiego nr 3, ul. Batalionów Chłopskich 5; Przedszkola Miejskiego nr 5, ul. Witosa 7; Przedszkola Miejskiego nr 7, ul. Sąsiedzka 13a; Przedszkola Miejskiego nr 9, ul. Sosnowa 16; Przedszkola Miejskiego nr 10 ul. Monte Cassino 24 – 25 oraz Przedszkola Miejskiego nr 11, ul. Gdyńska 27b; 

  • Wychowanie przedszkolne realizowane będzie także w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 1, ul. Narutowicza 10; Szkole Podstawowej nr 4, ul. Szkolna 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 6, ul. Staszica 17. 

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych oraz kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych zostały zamieszczone na stronie www.swinoujscie.pl w dniu 29 stycznia 2016 r.

 

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola miejskiego/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

 

Załącznik do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego przy szkole na rok szkolny 2016/2017

 

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Świnoujście na rok szkolny 2016/2017.

  

 

· PracowniaSP1 dnia 16-02-2016 10:22

KONKURS RECYTATORSKI KLAS 4-6

"Poeta winien głosić stan serca i duszy,
Tylko co z serca idzie, serce poruszy" 


W poniedziałek 25.01 odbył się szkolny konkurs recytatorski. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych prezentowali wybrany przez siebie wiersz oraz fragment prozy.
Poziom był niezwykle wyrównany. Wszyscy uczestnicy dobrze przygotowali się do swoich wystąpień. Jury w składzie: pani Magdalena MILIEWICZ i pan Sebastian BŁAŻwybrało trzech najlepszych recytatorów, którzy będą reprezentować szkołę na kolejnym etapie konkursu w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu. 
Laureatami zostali:
I MIEJSCE - Alicja SKÓRKA kl. 6b
II MIEJSCE - Zuzanna JANIK kl. 5d
III MIEJSCE - Tytus BRZEZIŃSKI kl. 4a
Organizatorem konkursu była pani Marzena STĘPIEŃ
Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i przezwyciężenia tremy.· tarot dnia 28-01-2016 22:44

  APEL PRZED FERIAMI ZIMOWYMI

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Dnia 28 stycznia w naszej szkole przeprowadzono apele dotyczące podsumowania wyników wszystkich konkursów oraz bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.
Na początku Pan Dyrektor - Jarosław LIPIŃSKI przedstawił sukcesy naszych uczniów w różnych konkursach.
Wszystkim tym, którzy odnieśli jakiekolwiek sukcesy w ubiegłym semestrze gratulujemy i życzymy dalszych, a tym, którym się nie powiodło, mówimy: „uszy do góry” i przypominamy, że czerwiec zbliża się wielkimi krokami, więc wszystko można jeszcze nadrobić.
Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie.
Na zakończenie apelu Pan Dyrektor przypomniał o zaleceniach dotyczących rozsądnych i bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie i nie tylko ( bo jak prognozują synoptycy śniegu ma być bardzo mało).
· tarot dnia 28-01-2016 13:05

  KONKURS RECYTATORSKI KLAS 1-3

„ Od nas zależy, co w dziełach widzimy ”

Pod koniec stycznia – w dniach 26- 27 I 2016r. odbył się w naszej „Jedynce” szkolny konkurs recytatorski „ Poezja i Ja” dla uczniów kl. I – III. 
Konkurs odbywał się w dwóch turach ze względu na dużą liczbę uczestniczących w nim uczniów.
Dnia 26 stycznia 2016r. swoje recytatorskie talenty prezentowały pierwszaczki, a 27 stycznia interpretowali wiersze polskich poetów drugoklasiści i uczniowie klas III.
W komisji zasiadły Panie: Joanna SZYMOROWSKA, Kamila JELONEK, Iza WRONA.
Każdy wykonawca za swój występ słyszał gorące brawa publiczności.
Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. 
Wszyscy uczestnicy konkursu za swoje występy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE
POZIOM KLAS I
Dominika BZYMEK kl. I c - I MIEJSCE
Konstancja JENA kl. I a - II MIEJSCE
Alan KRZYSZTOFOWICZ kl. I c – III MIEJSCE

POZIOM KLAS II
Kornelia SUPIERZ kl. II a - I MIEJSCE
Natalia KOSZYKOWSKA kl. II b- II MIEJSCE
Aleksandra KUBACKA kl. II e - III MIEJSCE

POZIOM KLAS III
Martyna WOJCIECHOWSKA kl. III a - I MIEJSCE
Aleksandra MULARCZYK kl. III c - II MIEJSCE
Małgorzata SZCZURASZEK kl. III c - III MIEJSCE

· tarot dnia 28-01-2016 11:00

  OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

“Znajomość języków obcych jest bramą do wiedzy.”

Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy IV b Hanna WASILEWSKA zajęła I MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego w słuchaniu ze zrozumieniem „THE BAT KID”, uzyskując maksymalną liczbę punktów 50150.
Jednocześnie przypominamy, że Hania będzie reprezentować naszą szkołę w Kuratoryjnym Konkursie Języka Angielskiego w Szczecinie (etap wojewódzki).
GRATULACJE – Luiza KASIARZ

· tarot dnia 26-01-2016 13:10

  BEZPIECZNE FERIE 2016

· PracowniaSP1 dnia 23-01-2016 22:08

  BEZPIECZNE FERIE

Ferie zimowe w zachodniopomorskim rozpoczną się już za kilka dni. Nad ich spokojnym przebiegiem oraz bezpieczeństwem dzieci, młodzieży również będą czuwać policjanci. Przed ich rozpoczęciem stróże prawa spotykają się z uczniami w szkołach, by im udzielić wskazówek co zrobić oraz czego się wystrzegać, aby zimowy wypoczynek był spokojny i bezpieczny.

 

Już 1 lutego w naszym województwie rozpoczną się trwające dwa tygodnie zimowe ferie. Mając na uwadze dobro dzieci i młodzieży funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu już rozpoczęli działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2016”. W okresie poprzedzającym zimowe wakacje policjanci spotykają się w szkołach z dziećmi i młodzieżą i rozmawiają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi przypominają im o niebezpieczeństwach, z jakimi mogą się spotkać podczas zabaw na śniegu, uczą jak postępować w sytuacjach zagrażających ich życiu bądź zdrowiu. W piątek spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Narutowicza.

 

Podczas spotkania stróże prawa m.in. przypominali o korzystaniu wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk oraz o nie wchodzeniu pod żadnym pozorem na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów czy stawów. Tłumaczyli, że pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod ciężarem ciała. Ostrzegali także o nie rzucaniu w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała. Tłumaczyli również, aby nie dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie. Wśród porad nie zabrakło informacji o zagrożeniach czyhających w stosowaniu używek, o cyberzagrożeniach i ze strony obcych osób.

Działania profilaktyczne  prowadzone przez policjantów będą kontynuowane przez cały okres trwania ferii.        

 

W ramach akcji "Bezpieczne ferie 2016", oprócz działań profilaktycznych, świnoujscy policjanci prowadzić będą również wzmożone działania kontrolno – prewencyjne. Część dzieci i młodzieży w okresie ferii wyjedzie poza miejsce zamieszkania. Aby bezpiecznie dotarły do miejsc wypoczynku funkcjonariusze prowadzić będą na drogach wzmożone kontrole. W sposób szczególny przyglądać się będą zorganizowanym przewozom dzieci i młodzieży. Sprawdzać będą stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem oraz świadczenia usług w zakresie zarobkowego przewozu osób. Zwrócą również uwagę na stan techniczny autokarów, zwłaszcza na układ hamulcowy, kierowniczy, prawidłowe ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie.      

 

Wszystkim rodzicom i opiekunom przypominamy o możliwości przeprowadzenie kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek przed jego wyjazdem w trasę. Zainteresowanych jej przeprowadzeniem prosimy o kontakt telefoniczny (z wyprzedzeniem minimum jednego dnia przed planowanym wyjazdem), pod numerem 997 lub 112 bądź osobisty w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu przy ulicy Krzywoustego 2a. 

 

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Informacja ze strony KMP Świnoujście
· PracowniaSP1 dnia 23-01-2016 22:01

  KARNAWAŁ W SZKOLE

Niech żyje bal! 
Bo to życie to bal jest nad bale! 
Niech żyje bal! 
Drugi raz nie zaproszą nas wcale!

21 stycznia w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka i gwar. Stało się to za sprawą wspaniałej karnawałowej zabawy, która była okazją do wyśmienitej imprezy. Podczas zabawy cała społeczność szkolna miała okazję się spotkać i razem świetnie zabawić.
· tarot dnia 22-01-2016 10:11

  WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Matematyka jest delikatnym kwiatem, 
który rośnie nie na każdej glebie 
i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.

Miło nam jest poinformować, że dnia 19 stycznia 2016 r. uczennica klasy 6a Oliwia ADAMCZYK zdobyła II MIEJSCE XVII Rejonowym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Zespole Szkół Publicznych nr 4 w Świnoujściu.
GRATULUJEMY!
· tarot dnia 21-01-2016 08:27

NOC BIOLOGÓW

Żeby coś stało się możliwe
trzeba stale, od nowa
pracować nad niemożliwym


„JEDYNKA” NA WARSZTATACH NA US W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „NOC BIOLOGÓW”

15 stycznia 2016r. uczniowie klas IV – VI, należący do koła przyrodniczego Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w ramach ogólnopolskiej akcji „ Noc Biologów”, które odbyły się na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Biologii.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób uczą się zwierzęta, co zawierają pokarmy zjadane na co dzień, jak działa mechanizm alergii w organizmie człowieka, jakie grzyby jadalne mają swoich sobowtórów trujących, jakie pasożyty atakują nasze zwierzęta i skąd pochodzą niektóre rośliny uprawiane w Polsce.
Przy okazji dzieci mogły również obejrzeć pokaz żywych roślin owadożernych, niektóre pająki i owady tropikalne.
Warsztaty bardzo się wszystkim podobały. Uczniowie zobaczyli w jaki sposób uczą się studenci i skorzystali z ich pracowni i laboratoriów. Największą atrakcją okazały się zajęcia z mikroskopami, które naprawdę zachwyciły jakością obrazów naszych młodych naukowców. Mamy nadzieję w przyszłości ponownie uczestniczyć w takich warsztatach, bo być może rozwiną one jeszcze większe zainteresowanie i pasję wśród naszych uczniów.
Opiekunami grupy na warsztatach były: p. Lidia ZIONTKOWSKA, p. Magdalena MIKIEWICZ i p. Katarzyna SAJKO.
· tarot dnia 18-01-2016 12:21

  TURNIEJ W DWA OGNIE KLAS CZWARTYCH

Zawsze będę kimś, kto chce okazać się lepszy niż inni. 
Uwielbiam współzawodnictwo.
12 stycznia w sali gimnastycznej odbył się Międzyklasowy Turniej w „Dwa Ognie” . Do rywalizacji przystąpiły dwie klasy czwarte. Emocje sięgały zenitu. Jednak przewagę miała klasa 4a, która w rezultacie wygrała turniej. 
GRATULUJEMY!
Rozgrywki przygotowały panie: Agnieszka SOBCZYK i Małgorzata SZCZEPANIAK

· tarot dnia 15-01-2016 10:24

  JASEŁKA

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski


Tradycją „Jedynki” są coroczne Jasełka. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia w auli szkoły zebrali się wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami. Piękna dekoracja oraz śpiew kolęd i pastorałek wprowadziło zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O wspaniałe doznania słuchowe zadbali zaś nasi uczniowie . Wszyscy mogli po raz kolejny przeżyć historię Marii i Józefa oraz ich nowo narodzonego dzieciątka przeplataną bardzo współczesnymi scenkami.
Całość przygotowywali nasi uczniowie pod kierunkiem pani Krystyny KORDY przy współudziale nauczycieli katechetów.
· tarot dnia 22-12-2015 21:08

  WESOŁYCH ŚWIĄT

Ciepłych chwil w rodzinny Wigilijny wieczór, w zdrowiu, spokoju ducha, wielu łask i radości w Waszych sercach, szczęścia osobistego i rodzinnego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi, Rodzicom, Przyjaciołom i Absolwentom naszej Jedynki życzy

Dyrektor szkoły
Jarosław Lipiński

· PracowniaSP1 dnia 21-12-2015 20:32

  NASZA SZLACHETNA PACZKA

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie w organizację „Naszej Szlachetnej Paczki". Dzięki Państwa ofiarności paczkami obdarowaliśmy rodziny z naszej szkoły. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy wiele radości.

· PracowniaSP1 dnia 21-12-2015 20:13

  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI - KLASA II C

10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość dla klas I-II przygotowała klasa 2 c wraz z wychowawcą, panią Dorotą PAWLAK. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały patriotyczne piosenki. Apel podobał się zgromadzonym i wprowadził uczniów w nastrój Święta 11 Listopada.
· tarot dnia 17-12-2015 11:12

  Z FACEBOOKA

· PracowniaSP1 dnia 08-12-2015 17:33

  Z FACEBOOKA

· PracowniaSP1 dnia 08-12-2015 17:33

 FACEBOOKA

· PracowniaSP1 dnia 08-12-2015 17:32

  FACEBOOKA

· PracowniaSP1 dnia 08-12-2015 17:30

  Z FACEBOOKA

· PracowniaSP1 dnia 08-12-2015 17:29

  SPOTKANIE Z RODZICAMI

· PracowniaSP1 dnia 03-12-2015 14:32

  25 XI - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada nasze ukochane misie towarzyszyły uczniom klasy II e i II f w szkole. Podczas lekcji razem z nami powtarzały alfabet i rozwiązywały zadania tekstowe. W czasie przerwy biegały i tańczyły z nami oraz radośnie podskakiwały do góry. Razem z nimi zwiedziliśmy wystawę pluszowych misiów w Bibliotece Miejskiej.
Ten sympatyczny dzień na długo zostanie w naszej pamięci
· tarot dnia 30-11-2015 15:37

  SPOTKANIE Z OKAZJI 70-LECIA SZKOŁY

SPOTKANIE Z OKAZJI 70-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W ŚWINOUJŚCIU
Z okazji siedemdziesięciu lat polskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu kl. III c spotkała się z ciekawymi osobami związanymi ze szkołą, z paniami: Krystyną KOZIATEK– córką pana Leona SZCZURASZKA, jednego z pierwszych nauczycieli w tej szkole. Pani Krystyna Koziatek jest spokrewniona z uczennicą kl. IIIc Małgosią Szczuraszek. Pani Krystyna z wykształcenia jest polonistką, pracowała w SP nr 1 w latach: 1979-2013; katechetką Małgorzatą KOWALEWSKĄ nauczycielką i absolwentką SP nr 1- w latach:1963-1970r. Pani Małgosia była pierwszą katechetką w „Jedynce”, prowadziła zajęci z religii w okresie od 1990 do 2004r; Bożeną BENDRYN absolwentką „Jedynki”, która uczęszczała do SP nr 1 od 1966 do 1974r. Pani Bożena jest babcią ucznia kl. III c Oliviera Bendryna.
· tarot dnia 30-11-2015 08:20 · Czytaj więcej · 58 czytań

  WYNIKI ELIMINACJI SZKOLNYCH

Wyniki eliminacji szkolnych
„XVII Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych
w roku szkolnym 2015/2016”
w ZSP nr 4 w Świnoujściu

W dniu 24 listopada br odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Matematycznego, który odbędzie się w ZSP nr 4 w styczniu przyszłego roku. Naszą szkołę reprezentować będą następujący uczniowie:

 BOGNA BŁASZAK – z klasy VI A (uzyskała 13 pkt)
 OLIWIA ADAMCZYK – z klasy VIA (uzyskała 12 pkt)
 BRUNO SZEWCZYK – z klasy V D (uzyskał 11 pkt)

Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!
· tarot dnia 25-11-2015 13:06

  ZAPROSZENIE

ZAPRASZAMY

 RODZICÓW

uczniów klas I, II i III

na konferencję

i warsztaty

tematyka spotkania:

„OCENA OPISOWA”

„RECEPTY NA DOBRE CZYTANIE”

miejsce: aula Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu

termin: czwartek, 26.11. 2015 r.   godz. 17.00

· PracowniaSP1 dnia 23-11-2015 10:39

 70 LAT SP 1 - SPOTKANIE Z ABSOLWENTKĄ

W ramach obchodów siedemdziesięciolecia naszej szkoły- „Jedynki” uczniowie kl. III c z wychowawczynią Joanną Szymorowską, dnia 13XI 2015r. gościli w czasie swoich zajęć absolwentkę SP nr 1 (lata: 1969-1977), Siostrę Marię Albertę Pietroczuk z Zakonu Orionistek. Siostra opowiadała o swojej misyjnej działalności w Kenii, w Afryce o pracy z dziećmi. Tam dziecko już od trzech lat rozpoczyna naukę w szkole. Dzieci uczą się trochę inaczej niż w Europie, w gorszych warunkach. Większość Kenijczyków jest bardzo biedna, wciąż brakuje tam wody, dzieci muszą pomagać w pracy rodzicom, wkoło sawanna, a więc mały Afrykanin musi nauczyć się najpierw, dbać o własne bezpieczeństwo, np. Jak zachować się, gdy napotka dzikie zwierzę? Gdzie i jak zdobyć wodę? Siostra pomaga i uczy dzieci z najbiedniejszych rodzin. Dzieci uczą się podstaw higieny, jest czas na naukę pisania, czytania, zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, śpiew i taniec, który Kenijczycy uwielbiają. Trzyletnie dziecko na miarę swoich możliwości rozmawia już w trzech językach, ponieważ prawie każde plemię ma swój język, oprócz urzędowo obowiązujących języków.
· tarot dnia 19-11-2015 20:38 · Czytaj więcej · 51 czytań

  GOŚCIE Z NIEMIEC

W ramach współpracy z Jugendbegegnungs- und Bildungsstätte Golm w Kamminke gościliśmy w dniu 10 listopada w naszej szkole 37 nauczycieli z Berlina. Była to grupa stażystów przebywająca na obozie integracyjny w Kamminke.
Nauczyciele zwiedzili budynek szkoły, oglądali sale lekcyjne, a ich szczególe zainteresowanie wzbudziły pracownie wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe jak np. tablice multimedialne i sprawne ich obsługiwanie przez nauczycieli. W trakcie wizyty w naszej szkole nauczyciele niemieccy hospitowali lekcje przyrody, matematyki, języka niemieckiego, języka angielskiego, wychowania fizycznego, nauczania wczesnoszkolnego klasy II i III. Podczas spotkania w auli szkoły niemieccy nauczyciele stażyści zapoznali się 
z systemem edukacji w Polsce w trakcie wykładu przeprowadzanego przez p. Jolantę WRZEŚNIEWSKĄ - WOŹNICZKĘ. Po prezentacji miała miejsce dyskusja oraz wymiana doświadczeń, wskazywanie podobieństw i różnic między systemami edukacji w Polsce i w Niemczech.
Wizyta była owocna i daje nadzieje na podobne spotkania. Dziękujemy wszystkim nauczycielom SP1 zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie spotkania, a w szczególności tym, którzy zaprosili niemieckich gości na prowadzone przez siebie lekcje.
Dziękujemy także uczniom, którzy pomagali w przygotowaniu spotkania, a ich aktywny udział w hospitowanych lekcjach po raz kolejny dowiódł, że są dumą naszej szkoły.

· tarot dnia 13-11-2015 08:20

  ODZNAKA

Nasza szkoła otrzymała Odznakę "Zasłużony Dla Świnoujskiego Harcerstwa". Dziękujemy

· PracowniaSP1 dnia 11-11-2015 11:16

  III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN O PUCHAR BURMISTRZA RESKA

W dniu 07 listopada 2015 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Resku odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska Dzieci do lat 15. Świnoujście reprezentowała ośmioosobowa ekipa ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin wraz z Sensei Pawłem Sujką, która zdobyła 7 medali !!! Trzy złote , trzy srebrne oraz 1 brązowy !!!

Uczennica z klasy 2F SP1 im  Marynarki Wojennej RP Sawicka Amelia zajęła II miejsce kumite 8lat

 

 

Uczennica z klasy 6B Dominika Guzowska zajęła III miejsce kumite 14/15lat open 

· PracowniaSP1 dnia 11-11-2015 10:48

  ZAPROSZENIE

 

Zapraszamy

Wszystkich Nauczycieli, Absolwentów, byłych Uczniów, Rodziców, Przyjaciół

na akademię 70-lecia Szkoły, która odbędzie się 17 listopada o godzinie 17:00

w

Szkole Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP

· PracowniaSP1 dnia 10-11-2015 15:44

  70 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

70 lat SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 45 lat nadania imienia Marynarki Wojennej RP
9 listopada 1945 - 2015
Świnoujska Jedyneczka – była, jest i będzie…
Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Chociaż, czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje ponownie. Różne są więzy, ale zawsze mają zabarwienie emocjonalne. Uroczystość szkolna rozpoczęła się mszą świętą w Kościele p.w. MB „Gwiazdy Morza”celebrowaną przez Ks. Abp Andrzeja DZIĘGĘ. Natomiast na uroczystej akademii mieliśmy zaszczyt gościć: Pana Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza ŻMURKIEWICZA, Panią zastępce Prezydenta Miasta Barbarę MICHALSKĄ, Pana zastępce prezydenta Miasta Pawła SUJKĘ, Panią Naczelnik Edukacji Janinę ŚMIAŁKOWSKĄ, przedstawiciela Rady Miasta Pana Ryszarda TETERYCZA, Księdza Arcybiskupa Andrzejem DZIĘGĘ, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego, byłe Panie Dyrektorki naszej „Jedynki”- Panią Zenonę FRUKACZ i Panią Ewę KRĘCZYŃSKĄ – PĘDZIWIATR, emerytowanych nauczycieli naszej Szkoły, Dyrektorów świnoujskich szkół, Dowództwo 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz marynarzy, przedstawicieli Rady Rodziców.
· tarot dnia 09-11-2015 15:39 · Czytaj więcej · 108 czytań

  UROCZYSTOŚCI 70-LECIA

Uroczystość
7O-lecia Szkoły Podstawowej nr 1
oraz
45-lecia nadania Szkole imienia
Marynarki Wojennej RP
odbędzie się
09 listopada 2015r
o godzinie 11:00
w auli szkolnej
(o godzinie 9:00 msza święta
w Kościele p. w. MB „Gwiazdy Morza”)

 

 

· PracowniaSP1 dnia 08-11-2015 14:23

  MIĘDZYSZKOLNE SZTAFETY W PŁYWANIU

Dnia 03.11.2015 r. odbyły się na pływalni OSiR „Wyspiarz” Międzyszkolne Sztafety w pływaniu z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP o Puchar Dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 70-lecie istnienia i była to jedna z imprez towarzyszących temu wspaniałemu jubileuszowi.
Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego ze SP 1: Michał STEFANIAK, Małgorzata SZCZEPANIAK, Agnieszka SOBCZYK i Andrzej SKONIECZNY.
Zawody otworzył w imieniu dyrektora szkoły pan Michał Stefaniak. Oklaskami zawodnicy powitali sędziów z sekcji wychowania fizycznego Marynarki Wojennej RP. Sędzią Głównym zawodów był Kamil DZIĘGIELEWSKI.
Do rywalizacji przystąpili zawodnicy trzech szkół SP 1, SP 4, SP 6.
Zawodnicy rywalizowali w sztafecie 6 x 50m stylem dowolnym w kategorii klas 4-6, 6 x 25 m stylem dowolnym w kategorii klas 1-3 oraz w sztafecie na wesoło 6 x 25m.
Walka była zacięta, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najwięcej emocji wzbudziła sztafeta na wesoło, w której każda z par musiała pokonać 25 m pchając makaron.
Rywalizację we wszystkich konkurencjach wygrali zawodnicy 
Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP.
- Wyniki sztafety 6 x 50 m klas 4-6:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 z czasem 4:08,93
2. Szkoła Podstawowa nr 4 z czasem 4:36,09
3. Szkoła Podstawowa nr 6 z czasem 4:40,11
- Wyniki sztafety 6 x 25 m klas 1-3:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 z czasem 2:40,39 
2. Szkoła Podstawowa nr 4 z czasem 2:50,50
3. Szkoła Podstawowa nr 6 z czasem 2:59,98
- Wyniki sztafety na wesoło 6 x 25 m klas 1-6:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 z czasem 3:41,47 
2. Szkoła Podstawowa nr 4 z czasem 3:44,49
3. Szkoła Podstawowa nr 6 z czasem 3:46,10
Każdy zawodnik po zakończeniu rywalizacji otrzymał pamiątkowy dyplom i słodkości. Główne nagrody w postaci pucharów i dyplomów zostaną wręczone na akademii szkolnej dnia 9 listopada
Organizatorzy dziękują i GRATULUJĄ wszystkim uczestnikom tej imprezy sportowej.
Szczególne podziękowania dla Sekcji Wychowania Fizycznego i Sekcji Prasowej 8 Flotylli Obrony Wybrzeża za sędziowanie i dokumentowanie naszych zawodów.

> Zdjęcia wykonał Marcin Purman.
· tarot dnia 05-11-2015 21:45

 SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS III Z KOMBATANTAMI II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dnia 23 października 2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie kl. III z kombatantami II wojny światowej, panią Zofią ŁUKĄ i panią Zofią TESARSKĄ.
Uczniowie z wychowawcami przygotowali dla gości krótki program artystyczny. Następnie zaproszone panie przybliżyły dzieciom czas wojny i okupacji. Kombatantki opowiadały o swoich ciężkich przeżyciach, losach rodzin z lat II wojny -z dnia 1 września 1939r. i z lat niemieckiej okupacji.
Dzieci zadawały gościom tematyczne pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.
W drugiej części spotkania pani dyrektor Bożena MARSZAŁEK i panie kombatantki wręczyły dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli pierwsze miejsca i tym, których prace zostały wyróżnione w konkursie plastycznym kl. III, pt. „II wojna światowa”.
Na koniec przedstawiciele klas III wręczyli gościom czerwone róże i serdecznie podziękowali paniom za udział w spotkaniu.
Kombatantki obdarowały klasy słodyczami.

Uczennice, których prace zajęły I MIEJSCA w konkursie plastycznym kl. III pt. „ II wojna światowa” :

Martyna WOJCIECHOWSKA - kl. III a
Marcelina KUZAN - kl. III b
Aleksandra MULARCZYK - kl. III c

· tarot dnia 26-10-2015 21:58

  DZIEŃ PAPIESKI


11 października br. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Krystyny KORDY i pomocy siostry Scholastyki przygotowały program słowno – muzyczny z okazji 15 Dnia Papieskiego zatytułowany „Święty Jan Paweł II – patron rodziny”. Program swój dzieci zaprezentowały w Kościele p.w. MB „Gwiazdy Morza”. Atrakcją programu była wystawa malarska, wykonana również przez młodzież SP nr 1, która prezentowała wizerunek Jana Pawła II. Wystawę przygotował ks. Tomasz GRUSZTO.
· tarot dnia 15-10-2015 18:41

  CHRZEST MORSKI CZWARTOKLASISTÓW

6 października w naszej szkole odbyła się najbardziej oczekiwana przez czwartoklasistów impreza! Chrzest Morski klas IV – wpisany w tradycję szkoły. Było to wydarzenie szczególne, zwłaszcza dla czwartaków, którzy właśnie w ten sposób są w szkole oficjalnie przyjmowani do grona klas starszych. Nim jednak „szczury lądowe” stały się uczniami II etapu nauczania, musiały się dobrze przygotować: przejść przez ścieżkę wytyczoną przez starszych kolegów oraz zjeść „wyśmienite potrawy”, m.in. żelki z keczupem, banany z sosie sojowym itp.
Śmiechu było co niemiara! Uczniowie bawili się wyśmienicie i zostali przyjęci z wielką radością do grona klas starszych!
Nad całością czuwała Pani Karolina KOWALEWSKA (opiekun Samorządu Uczniowskiego)
· tarot dnia 06-10-2015 17:00

  PLENER MALARSKI

25 września w ramach obchodów 70-lecia Szkoły na boisku szkolnym odbył się plener malarski, w którym uczestniczyli uczniowie ze świnoujskich szkół: nasza „Jedynka", ZSP nr 4, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz STSG. 
Prace malarzy będą wystawione w galerii szkolnej w czasie obchodów święta szkoły. 
Dziękujemy uczestnikom za udział w plenerze i piękne malarskie prace

Wszyscy uczestnicy za udział w spotkaniu otrzymali dyplomy i zostali nagrodzeni.
Organizatorem pleneru była Pani Edyta NOWICKA

· tarot dnia 06-10-2015 16:57

  PASOWANIE NA UCZNIA SP NR 1

2 października, na pokładzie okrętu ORP TORUŃ pierwszoklasiści naszej szkoły zostali uroczyście pasowani na ucznia. 
Uczniowie uroczyście przyrzekli na sztandar Szkoły sumiennie się uczyć i dbać o dobre imię swojej Szkoły. Oficerowie z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża przez dotknięcie kordzikiem oficerskim ramienia każdego pierwszoklasisty pasowali ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Do ślubowania przystąpili również Rodzice, którzy przyrzekli pomóc w wychowaniu i kształceniu swoich pociech. 
· tarot dnia 02-10-2015 22:58

  JACHTOWA WYPRAWA


26 września nauczyciele naszej szkoły spędzili wspaniałą, aktywną sobotę pod żaglami. W ramach obchodów 70-lecia Szkoły uczestniczyli w rejsie po naszym morzu. Żeglowali jachtami Klubu „Kotwica”: Bosmanmatem, ZSM Świnoujście i cudownym Dragonem. Pogoda na żaglowanie była wyśmienita, słońca nie brakowało, a i wiatr dopisał. Pohuśtało naszymi jachtami, więc atrakcji nie brakowało!
To była wspaniała przygoda i niezapomniane wrażenia. 

· tarot dnia 01-10-2015 17:10

  KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

29 września 2015 r. odbył się Szkolny Etap Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Niemieckiego. Zwycięzcami, którzy przechodzą do etapu rejonowego zostali:
1. Mateusz GRABOWSKI z klasy VI c
2. Joel CACKOWSKI z klasy VI a
3. Maja ROLKA z klasy VI a
4. Jakub OLSZEWSKI z klasy VI a
GRATULUJĘ zwycięzcom - 
Jolanta WRZEŚNIEWSKA - WOŹNICZKA
· tarot dnia 30-09-2015 15:49

  KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 29 września 2015 r. odbyły się szkolne eliminacje "Konkursu Języka Angielskiego" dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2015/2016.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
1. Hanna WASILEWSKA z klasy 4B (83/88)
2. Alicja SKÓRKA z klasy 6B (80/88)
3. Bruno SZEWCZYK z klasy 5D (77/88)
4. Patrycja ZMYSŁOWSKA z klasy 5D (75/88)

Serdecznie GRATULUJEMY!

Dziękujemy wszystkim 14 uczestnikom, którzy przystąpili do konkursu.
· tarot dnia 29-09-2015 20:34

 WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Wyniki Konkursu Matematycznego.

W dniu 28 września 2015r. odbyły się w SP 1 szkolne eliminacje „Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2015/2016”. Wzięło w nim udział 15 najlepszych matematyków klas

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Joel Cackowski z klasy VI A - 13 p.

2. Bogna Błaszak z klasy VI A - 10 p.

3. Alicja Skórka z klasy VI B - 10p.

4. Jan Sobotkiewicz z klasy VIC - 10p.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

· PracowniaSP1 dnia 28-09-2015 16:31 Drukuj · Edytuj

  ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

Z okazji nowego roku szkolnego 2015/2016 dyrekcja szkoły składa wszystkim Nauczycielom najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy.

Uczniom życzymy, aby nadchodzące miesiące spędzone w szkole niosły wiele radości i zadowolenia w nauce i rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

Rodzicom życzymy, aby osiągnięcia Waszych dzieci przynosiły Wam dużo radości.Jarosław Lipiński

· PracowniaSP1 dnia 01-09-2015 07:18

  1 WRZEŚNIA 2015

 

Nowy plan lekcji na rok szkolny 2015/2016 (aktualizacja 6.09.2015r.)

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Klasy 0 i 1 – dziedziniec szkoły (po apelu spotkanie w salach lekcyjnych)

godzina - 9:00

0 – sala 15                             1c – sala 10

1a – sala 31                           1d – sala 22

1b – sala 21                           1e – sala 23

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Klasy – 2 i 3 w salach lekcyjnych

godzina – 10:00

2a – sala 18                           2f - sala 11

2b – sala 10                           3a - sala 30

2c – sala 12                           3b – sala 31

2d – sala 23                           3c - sala 22

2e – sala 13

Klasy 4, 5, 6 w salach lekcyjnych

godzina 8:30

4a – sala 7                             5d - sala 1

4b – sala 19                           6a – sala 9

5a – sala 20                           6b – sala 8

5b – sala 4                             6c - sala 2

5c – sala 18

 

We wtorek (1 września 2015r.) o godzinie 18:00 odprawiona zostanie msza św. w kościele Gwiazdy Morza dla uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły.

Comments